petronela1703
09.06.09,15:26
dobry den, chcela by som zacat podnikat , zaujala ma oblst cestovneho ruchu- teda cestova agentura, cestovna kancelaria, mozete mi prosim poradit co treba , ae podmienky treba splnat a co vsetko toto obnasa na zalezenie takejto kancelarie. dakujm
Lianka
09.06.09,13:29
arizona
09.06.09,13:34
http://www.porada.sk/t67738-zalozenie-cestovnej-kancelarie.html

Na prevádzkovanie cestovnej agentúry potrebujete živnostenskému úradu preukázať (okrem veku 15 rokov a čistého registra trestov):
1. vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického smeru a 1 rok praxe v odbore alebo
2. vyššie odborné vzdelanie v odbore a 2 roky praxe v odbore, alebo
3. úplné stredné vzdelanie v odbore alebo v ekonomickom odbore a 3 roky praxe v odbore

Na prevádzkovanie cestovnej kancelárie potrebujete živnostenskému úradu preukázať:
1. vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického smeru a 2 roky praxe v odbore alebo
2. vyššie odborné vzdelanie v odbore a 3 roky praxe v odbore, alebo
3. úplné stredné vzdelanie v odbore alebo v ekonomickom odbore a 5 rokov praxe v odbore.
dragan.michal
09.06.09,13:47
Da sa to vsak obist, napriklad ako ja.

Nebudes ponukat zajazdy ale len ubytovanie. T.j. cisto len ubytovanie, bez stravy, bez poistenia. V tom ptipade Ti staci len volna zivnost na sprostredkovanie sluzieb a obchodu

:D
Lianka
09.06.09,14:12
A stravu si objednaju o niekoho dalsieho? Dopravu tak isto? :eek:
petronela1703
09.06.09,14:38
dakujem a funguje ti to? takto? mas vela zaujemcov? kde si ziskala kontakty na ubytovanie
dragan.michal
09.06.09,15:37
Lianka ja sa bavim o SR. Vies kolko ludi si chce len objednat ubytovanie na private alebo hotely bez stravy? Podla sprostredkovanych ubytovani vidim ze asi dost
Lianka
09.06.09,16:51
Dakujem za reakciu, dragan. Prekvapuje ma to, lebo osobne uprednostnujem dovolenky na Slovensku, ale ubytovanie si riesim priamo s ubytovacim zariadenim. Asi som ina... Nech sa ti dari.
dragan.michal
09.06.09,19:23
Lianka lenze ja mam lacnejsie ubytovanie ako priamo ubytovacie zariadenie. Zvolil som iny sposobom ako ostatný sprostredkovatelia. To mozno preto