Zavrieť

Porady

založenie cestovnej kancelárie

Chcela by som sa Vás opýtať či nemáte niekto skúsenosti so založením cestovnej kancelárie. Chcela by som vedieť čo vsetko je na to potrebné, myslím vzdelanie a podobné veci. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Vysokoškolské vzdelanie patričného smeru, a prax v obore.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 21.12.07 at 13:43

    janka2306 je offline (nepripojený) janka2306

    janka2306
    Dakujem za odpoved, takze tym padom nic pre mna. Musim porozmyslat nad niecim inym. A co napriklad nejaka kaviaren alebo krcma? nestaci tam nejaky rekvalifikacny kurz alebo nieco podobne?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tam zase potrebuješ mať výučny list časník - kuchár.

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    smith Pozri príspevok
    Tam zase potrebuješ mať výučny list časník - kuchár.
    alebo obchodneho zastupcu

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ayya Pozri príspevok
    alebo obchodneho zastupcu
    Obchodného zástupcu určite nie, ale zodpovednú osobu, ktorá má potrebné vzdelanie. Zároveň musí byť v pracovnoprávnom vzťahu.

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    smith Pozri príspevok
    Obchodného zástupcu určite nie, ale zodpovednú osobu, ktorá má potrebné vzdelanie. Zároveň musí byť v pracovnoprávnom vzťahu.
    ano, spravne si to pomenoval...aj doplnil... sorry

    janka2306 je offline (nepripojený) janka2306

    janka2306
    Dakujem za odpovede, takze to by som si musela urobit nejaky rekvalifikacny kurz. Chcem zacat podnikat ale absolutne neviem v com, rodicia povedali ze ma podporia aj financne len si musim rozmysielt co by to malo byt. Rozmyslala som nad cestovkou, kaviarnou alebo vedenim uctovnictva, takze posledna otazka keby som chcela viest uctovnictvo ktomu je potrebne co? dakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    janka2306 Pozri príspevok
    Dakujem za odpovede, takze to by som si musela urobit nejaky rekvalifikacny kurz. Chcem zacat podnikat ale absolutne neviem v com, rodicia povedali ze ma podporia aj financne len si musim rozmysielt co by to malo byt. Rozmyslala som nad cestovkou, kaviarnou alebo vedenim uctovnictva, takze posledna otazka keby som chcela viest uctovnictvo ktomu je potrebne co? dakujem
    K tomu nepotrebuješ nič. Je to voľná živnosť (bohu žial), nemusíš mať ani patričné vzdelanie, ale v tom prípade to bude riadna odvaha pustiť sa do toho. (a osobne si myslím, že aj nezodpovednosť, a túto poslednú poznámku prosím ťa neber osobne, je to vo všeobecnosti).

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    smith Pozri príspevok
    K tomu nepotrebuješ nič. Je to voľná živnosť (bohu žial), nemusíš mať ani patričné vzdelanie, ale v tom prípade to bude riadna odvaha pustiť sa do toho. (a osobne si myslím, že aj nezodpovednosť, a túto poslednú poznámku prosím ťa neber osobne, je to vo všeobecnosti).
    Presne tak, keď si chce murár otvoriť živnosť, aby mohol klásť dlažbu (bez urážky), pýtajú výučný list, prípadne aj prax.
    Keď chceš robiť účtovníctvo, nepýtajú sa ani na skončenú ZŠ

    A minule som bola veľmi prekvapená, keď som si dopĺňala živnosť o lektorskú a školiteľskú činnosť a je to tiež voľné.

    Poca je offline (nepripojený) Poca

    Poca
    Musí to byť vysoká škola? Študovala som cestovný ruch na pomaturitnom štúdiu. Nestačí to? Prax v cestovnom ruchu mám, ale nie priamo v cestovnej kancelárii. Potrebujem to vedieť čo najskôr, dík.

    Poca je offline (nepripojený) Poca

    Poca
    Aha, takze s praxou staci ak je to vyssie odborne vzdelanie - tam sa pocita aj vidiecka turistika?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Pozri zivnostensky zakon, priloha 1, viazane zivnosti, bod 39.,40.: http://www.porada.sk/t16919-zivnoste...2008-a.html#81
    Naposledy upravil Lianka : 29.01.09 at 13:13 Dôvod: oprava preklepu
    janka2306 Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved, takze tym padom nic pre mna. Musim porozmyslat nad niecim inym. A co napriklad nejaka kaviaren alebo krcma? nestaci tam nejaky rekvalifikacny kurz alebo nieco podobne?
    Vsetko sa da, len treba chciet, nepotrebujes ziadne vysokoskolske vzdelanie, trochu sa poobzeraj okolo seba, budes potrebovat zodpovedneho veduceho, ja si vybavujem cestovku v Anglicku a planujem aj na Slovensku, idealne je vlastny web, cim mensie naklady, na pohostinstvo potrebujes tiez zodpovedneho veduceho s vyucny listom a ten ma kazdy druhy na Slovensku a potom je este jedna cesta ale ta je drahsia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.