arizona
12.06.09,12:24
Dostávate rôzne sms-ky ( od ORANGE ), aby ste sa zúčastnili takej, či onakej súťaže? Naposledy to bola súťaž o kabriolet pre TV Markíza, pred tým rôzne podobné.
Nemáte o ne záujem? Nič ste si neobjednali, neaktivovali, ani sa nezúčastňujete podobných súťaží ?
Tak vedzte, že za tieto obťažujúce sms- ky ešte aj platíme.:eek::mad:

Dozvedela som sa to dnes, ked som sa na Orange informovala , čo znamená jedna položka na faktúre.

Na moju otázku, že prečo ma neinformovali o tom, že mi fakturujú služby, ktoré som si neobjednala, mi odpovedala " že to nie je ich povinnosť a môžem podať reklamáciu v TV Markíza , lebo oni sú zadávatelia a Orange plní ich služby a musia to preposielať svojim zákazníkom"...oni za to vraj nemôžu.

Kde to žijeme? :confused: Čo mám ja s Markízou ? Ako je možné, že mi len tak "nenápadne"niekto zaúčtuje niečo o čom neviem, nie je jeho povinnosť mi to oznámiť, ale ak tú ich "hlúposť" nechcem platiť, tak musím obetovať svoj čas a peniaze???

Keď pani na zák. linke badala , že kypím zlosťou , tak mi prezradila , že si túto službu môžem zrušiť SMS- kou. Samozrejme platenou. Ved aby ani Orange neobišiel naprázno :(

Takže, ak nechcete preplácať niekomu jeho reklamné akcie môžete si ich zrušiť:

poslaním správy v tvare HRA medzera STOP na č. 707

Rada by som poznala Váš názor , či nie je v rozpore so zákonom takéto jednanie so zákazníkom.
Lotarka
12.06.09,10:28
Pod akým názvom položky to bolo vo faktúre?
Kvietocek
12.06.09,10:33
Prišla mi faktura a veru nic som tam nezbadala navyse co by tam nemalo byt a tiez mi chodili kadejake reklamy
arizona
12.06.09,10:37
Pod akým názvom položky to bolo vo faktúre?
odoslanie sms na skrát. číslo - nie je tam síce "horiabilná" suma, ale korunka, ku korunke...
Kvietocek
12.06.09,10:40
odoslanie sms na skrát. číslo - nie je tam síce "horiabilná" suma, ale korunka, ku korunke...

to mas sice pravdu korunka ku korunke a mame plne prasiatko :D ale veru nic som nezbadala a kukam a kukam ale nic tam nemam a prisli mi veru zoparkrat sms na ten "trabant"
Barbara
12.06.09,10:42
tie otravné SMS ky posiela aj T-MOBILE:mad::o

len ma s nimi zaťažujú , lebo musím ich vymazávať.:mad:keby som nemala nič iné na práci, len tie SMS ky mazať.:mad:
Lotarka
12.06.09,10:49
Pozerám aj ja na faktúry, ktoré máme vo firme, no máme to iba na jednom čísle a viem, že nám to prišlo viacerým zamestnancom.

Pri najbližsom kontakte u nás v Orange sa budem na to informovať.
alla66
12.06.09,10:50
Dnes mi prišla faktúra z T-Mobile a mám v nej 4 prijaté sms a žiadna nie je zaúčtovaná ...Na o2 neviem, či si stiahli centy za prijaté sms...nesledujem kredit..
Braňo
12.06.09,10:52
odoslanie sms na skrát. číslo - nie je tam síce "horiabilná" suma, ale korunka, ku korunke...

Nie je to korunka ale dve eurá vážení za odoslanie a 0,40 EUR za prijatie..... :mad:
Kvietocek
12.06.09,10:55
clovek ked neda pozor tak ho osaleju z kazdej strany :eek:
veronikasad
12.06.09,10:55
Nie je to korunka ale dve eurá vážení za odoslanie a 0,40 EUR za prijatie..... :mad:
Braňo, ale arizona píše o tých "ponukových" sms, že vraj tie sú spoplatnené. Ja mám na fa tiež 10 sms na skrátené číslo, zisťovala som si cez mobil odchody autobusov, tak neviem či sú v tom aj tie "markizácke"
Paula
12.06.09,10:58
Hm, nepáči sa mi prístup operátora. Mám skúsenosť, keď som v zime podpisovala zmluvu s iným, spýtali sa ma, či chcem, aby mi chodili ponuky a reklamy, atd. skade - tade. Nechcela som, je to v zmluve vyznačené a teda mi ani nechodia.
Kvietocek
12.06.09,11:15
Hm, nepáči sa mi prístup operátora. Mám skúsenosť, keď som v zime podpisovala zmluvu s iným, spýtali sa ma, či chcem, aby mi chodili ponuky a reklamy, atd. skade - tade. Nechcela som, je to v zmluve vyznačené a teda mi ani nechodia.


A urcite keby ti to nepovedali resp.by sa ta to nespytali tak by to bolo uplne na spodku zmluvy napisane drobuckym pismom :D
Braňo
12.06.09,11:27
Braňo, ale arizona píše o tých "ponukových" sms, že vraj tie sú spoplatnené. Ja mám na fa tiež 10 sms na skrátené číslo, zisťovala som si cez mobil odchody autobusov, tak neviem či sú v tom aj tie "markizácke"

No tie Kabrioleto.

Najhoršie na tom, že sme akože súhlasili s podmienkami :
http://74.125.77.132/search?q=cache:hv4JhjkGurgJ:sms.markiza.sk/pravidla/kabrioleto+kabrioleto&cd=1&hl=sk&ct=clnk&gl=sk
veronikasad
12.06.09,11:32
No tie Kabrioleto.

Najhoršie na tom, že sme akože súhlasili s podmienkami :
http://74.125.77.132/search?q=cache:hv4JhjkGurgJ:sms.markiza.sk/pravidla/kabrioleto+kabrioleto&cd=1&hl=sk&ct=clnk&gl=sk
Braňo nechce sa mi to celé čítať, zle sa to číta na čiernom.
Mám firemný paušál a chodia mi sms-ky z tejto súťaže, za žiadnu som neodpovedala - aj tak som súhlasila s podmienkami súťaže ako koncový zákazník ?
Mám na skrátenom čísle 10 sms /zisťovala som aj odchody autobusov/, sú medzi nimi aj tie z markízy ?
Určite to nie sú tie 2€, celá suma je 0,664€
Zdenka 0705
12.06.09,12:38
Po prečítaní predošlých príspevkov som si preštudovala založené fa od orangeu. Veru máte pravdu, sms prichádzali a nič som neposielala. A mám naúčtované sms na skrátené čísla...a nielen v najnovšej fa, ale aj mesiace dozadu...tak to je teda vrchol...už len čakám, kedy bude október - končí mi viazanosť...
p.s. teraz som dohovorila so slečnou z orangeu...odoslanie sms na skrátené č. je aj moja sms o spotrebe...tú si spoplatňujú plus ich informácia o spotrebe...takže 0,0664 + 0,0996 plus dph
alla66
12.06.09,13:21
Braňo nechce sa mi to celé čítať, zle sa to číta na čiernom.
Mám firemný paušál a chodia mi sms-ky z tejto súťaže, za žiadnu som neodpovedala - aj tak som súhlasila s podmienkami súťaže ako koncový zákazník ?
Mám na skrátenom čísle 10 sms /zisťovala som aj odchody autobusov/, sú medzi nimi aj tie z markízy ?
Určite to nie sú tie 2€, celá suma je 0,664€


Nie je to korunka ale dve eurá vážení za odoslanie a 0,40 EUR za prijatie..... :mad:

Veronika, Braňo myslel spoplatnenie sms o výhru na auto Alfa Romeo:)
JarkaL
12.06.09,13:36
mimotemy Ja kabriolet nechcem, rozfúkalo by mi účes a ešte by som dostala prievan do uší...

Ani sa mi nesnívalo, že za tie prijaté sms platím ja! A to mi prišli na obidva mobily (Orange), ktoré mám na 1 firmu.

mimotemy Je to vôbec daňový náklad?
Mária27
12.06.09,13:47
Na konci zmluvy o pripojení býva štvorček, ktorý ked zakrížkuješ, nebudú ti posielať reklamy. Podľa môjho názoru by v súlade so zákonom mal byť štvorček na zškrtnutie súhlasu, lebo zákon vyžaduje súhlas. Možno tie vaše zmluvy majú iný text.

Sťažovať sa možno na Telekomunikačnom úrade alebo na Ministerstve dopravy, pôšt a telekomunikácií SR.


Zákon 610/2003 Z.z. o elektronických komunikáciách

§ 65
Nevyžiadaná komunikácia

(1) Elektronickou poštou je akákoľvek textová, hlasová, zvuková či obrazová správa zaslaná prostredníctvom verejnej siete, ktorú možno uložiť v sieti alebo v koncovom zariadení príjemcu, kým ju príjemca nevyzdvihne.

(2) Na účely priameho marketingu je dovolené volanie, zasielanie faksimilných správ, správ elektronickej pošty vrátane služby krátkych správ užívateľovi len s jeho predchádzajúcim súhlasom. Za súhlas sa považuje aj súhlas osoby, ktorú užívateľ splnomocnil na používanie svojho prístupu k sieti. Udelený súhlas možno kedykoľvek odvolať. Je zakázané asielanie elektronickej pošty na účely priameho marketingu, z ktorej nie je známa totožnosť a adresa odosielateľa, na ktorú môže užívateľ zaslať žiadosť o skončenie zasielania takých správ.
veronikasad
16.06.09,09:14
Dostávate rôzne sms-ky ( od ORANGE ), aby ste sa zúčastnili takej, či onakej súťaže? Naposledy to bola súťaž o kabriolet pre TV Markíza, pred tým rôzne podobné.
Nemáte o ne záujem? Nič ste si neobjednali, neaktivovali, ani sa nezúčastňujete podobných súťaží ?
Tak vedzte, že za tieto obťažujúce sms- ky ešte aj platíme.:eek::mad:

Dozvedela som sa to dnes, ked som sa na Orange informovala , čo znamená jedna položka na faktúre.

Na moju otázku, že prečo ma neinformovali o tom, že mi fakturujú služby, ktoré som si neobjednala, mi odpovedala " že to nie je ich povinnosť a môžem podať reklamáciu v TV Markíza , lebo oni sú zadávatelia a Orange plní ich služby a musia to preposielať svojim zákazníkom"...oni za to vraj nemôžu.

Kde to žijeme? :confused: Čo mám ja s Markízou ? Ako je možné, že mi len tak "nenápadne"niekto zaúčtuje niečo o čom neviem, nie je jeho povinnosť mi to oznámiť, ale ak tú ich "hlúposť" nechcem platiť, tak musím obetovať svoj čas a peniaze???

Keď pani na zák. linke badala , že kypím zlosťou , tak mi prezradila , že si túto službu môžem zrušiť SMS- kou. Samozrejme platenou. Ved aby ani Orange neobišiel naprázno :(

Takže, ak nechcete preplácať niekomu jeho reklamné akcie môžete si ich zrušiť:

poslaním správy v tvare HRA medzera STOP na č. 707

Rada by som poznala Váš názor , či nie je v rozpore so zákonom takéto jednanie so zákazníkom.
tu je stanovisko ORANGe na môj dotaz :

Vazena pani ...........

dakujeme Vam za prejaveny zaujem o nasu info sluzbu.

Spolocnost Orange Slovensko, a. s. podla Vseobecnych zmluvnych podmienok moze posielat svojim zakaznikom marketingove sms spravy.

V pripade, ze na reklamne/ marketingove SMS/ MMS spravy nereagujete, nezapajate sa do sutazi, prijem reklamnych sprav nie je spoplatneny.

Pokial si nezelate, aby Vam chodili SMS/ MMS spravy o marketingovych akciach/ hrach, staci nam formou odpovede na tento e-mail s ponechanim povodnej komunikacie preposlat Vase identifikacne udaje: Vase telefonne cislo, rc/ ico/ id kod. Nasledne budete vyluceny zo zasielania tychto sprav.

V pripade otazok nas mozete kedykolvek kontaktovat telefonicky zavolanim na Zakaznicku linku 905 (0905 905 905), ktorej operatori su Vam k dispozicii 24 hodin denne. Hovor na Zakaznicku linku 905 - prepojenie na operatora je spoplatnovany v zmysle platneho Cennika sluzieb.

S pozdravom

Miroslava Hrusovska
Usek sluzieb zakaznikom
Orange Slovensko, a. s.
alla66
24.06.09,14:19
Dostávate rôzne sms-ky ( od ORANGE ), aby ste sa zúčastnili takej, či onakej súťaže? Naposledy to bola súťaž o kabriolet pre TV Markíza, pred tým rôzne podobné.
.
Sorry...Nechcem otvárať novú tému:)
Mám malý problém....

Ak sa zúčastním súťaže Alfa 123 , vyhrám kabriolet Alfa Romeo a kvôli závisti

susedov a kamarátiek budem nútená auto predať....budem platiť daň

z príjmu? Ďakujem za odpovede:)
JarkaL
24.06.09,14:49
Príjmy z predaja hnuteľných vecí sú oslobodené, takže pri predaji Alfy by si daň neplatila. Obávam sa však, že by si platila daň z výhry.
alla66
24.06.09,15:15
Jarka nevieš to presne? S kamarátom sme to dnes riešili...každý tvrdil opak...nemusíš na daň.priznaní priznať výhru a následne sumu, za ktorú auto predáš?
veronikasad
24.06.09,15:19
Jarka nevieš to presne? S kamarátom sme to dnes riešili...každý tvrdil opak...nemusíš na daň.priznaní priznať výhru a následne sumu, za ktorú auto predáš?
priznávaš výhru - predaj hnutelných vecí je od dane oslobodený ako píše Jarka.

mimotemyposlala si aspoň jednu SMS ? Mne chodia stále správy, že ak pošlem jednu, dostanem zadarmo ďalších 10, 20 ... A neposlala som im ...
alla66
24.06.09,15:33
Ja nie....kolega bol prchký a poslal sms , odvtedy mu chodia ponuky na voľné sms....najprv 500 a dnes mu prišla až 1000sms "zadarmo"...

Pochopila som......takže výhru musím priznať a vyplniť v daňovom priznaní a daň neplatím?
veronikasad
24.06.09,15:45
Ja nie....kolega bol prchký a poslal sms , odvtedy mu chodia ponuky na voľné sms....najprv 500 a dnes mu prišla až 1000sms "zadarmo"...

Pochopila som......takže výhru musím priznať a vyplniť v daňovom priznaní a daň neplatím?
Alenka, daň z výhry platíš, je to príjem z § 8. Ak nemáš z čoho zaplatiť, auto predáš, uhradíš daň a zbytok je tvoj - ak teda nejaké auto vyhráš.

Lebo mne sa celá tá reklamná kampaň zdá ako veľká h.....a. Ak cena jednej sms je 2€ - myslíš že ORANGE za teba zaplatí 1000 x 2€ ?
alla66
24.06.09,15:54
ORANGE nie...ani T-Mobile a o2...operátorom ide pár % z smsiek...výhru a sms vyplatí firma, ktorá vyhlásila súťaž....
kaco11
25.06.09,04:37
Ja som to riešila tak, že som volala do T mobile a slušne som ich požiadala nech okamžite prestanú so zasielaním akýchkoľvek sms na moje číslo. či sú to ich akcie alebo objednané od iných firiem a musím si zaklopať na čelo zatial sú tak láskyplný, že to nerobia.
ivka70
25.06.09,05:08
Dan z vyhry nad 5000 Sk platis /standardne 19% z ceny auta v tomto pripade/.

Sponzor sutaze dava moznost zobrat si peniaze, ktore ti uz zdania, namiesto auta, tuto moznost z prvych 50 ludi, co si preberali auta, vyuzili len 2.

Pokial teda auto preberies, si povinna podat danove priznanie a zaplatit dan z vyhry - 19%.
Od tejto dane su oslobodene len statom uznane loterie /ako Loto a pod./
alla66
25.06.09,05:49
viem , že daň z výhry, (alebo DPH?) sa platí pred prevzatím vozidla / aspoň u iných súťaží / ...
ak si podám daňové priznanie,kde uvediem
hodnotu vozidla , potom sa platí daň?
...už by ma mohlo kopnúť šťastie a niečo vyhrať......
veronikasad
25.06.09,06:01
viem , že daň z výhry, (alebo DPH?) sa platí pred prevzatím vozidla / aspoň u iných súťaží / ...
ak si podám daňové priznanie,kde uvediem
hodnotu vozidla , potom sa platí daň?
...už by ma mohlo kopnúť šťastie a niečo vyhrať......
Alenka, pokial je predmetom výhry vecná cena, pri preberaní vozidla nič neplatíš - a už vôbec nie DPH. Výhru uvádzaš v DP v § 8. Od prevádzkovatela súťaže dostaneš potvrdenie o hodnote predmetu výhry.
alla66
25.06.09,06:34
viem z počutia, že tí ktorí vyhrali auto napr. Hodina pravdy , z ORANGE..platili peniaze pred prebratim vozidla
babijanka
25.06.09,06:48
Dostávate rôzne sms-ky ( od ORANGE ), aby ste sa zúčastnili takej, či onakej súťaže? Naposledy to bola súťaž o kabriolet pre TV Markíza, pred tým rôzne podobné.
Nemáte o ne záujem? Nič ste si neobjednali, neaktivovali, ani sa nezúčastňujete podobných súťaží ?
Tak vedzte, že za tieto obťažujúce sms- ky ešte aj platíme.:eek::mad:

Dozvedela som sa to dnes, ked som sa na Orange informovala , čo znamená jedna položka na faktúre.

Na moju otázku, že prečo ma neinformovali o tom, že mi fakturujú služby, ktoré som si neobjednala, mi odpovedala " že to nie je ich povinnosť a môžem podať reklamáciu v TV Markíza , lebo oni sú zadávatelia a Orange plní ich služby a musia to preposielať svojim zákazníkom"...oni za to vraj nemôžu.

Kde to žijeme? :confused: Čo mám ja s Markízou ? Ako je možné, že mi len tak "nenápadne"niekto zaúčtuje niečo o čom neviem, nie je jeho povinnosť mi to oznámiť, ale ak tú ich "hlúposť" nechcem platiť, tak musím obetovať svoj čas a peniaze???

Keď pani na zák. linke badala , že kypím zlosťou , tak mi prezradila , že si túto službu môžem zrušiť SMS- kou. Samozrejme platenou. Ved aby ani Orange neobišiel naprázno :(

Takže, ak nechcete preplácať niekomu jeho reklamné akcie môžete si ich zrušiť:

poslaním správy v tvare HRA medzera STOP na č. 707

Rada by som poznala Váš názor , či nie je v rozpore so zákonom takéto jednanie so zákazníkom.
Ja si nabíjam svoj mobil cez kredit - kartu a keď mi príde takáto ponuka od operátora, t.j. napr. súťaž na Alfa, ja dostanem správu, prezriem si SMS-ku, (samozrejme hneď to vymažem), ale z môjho kreditu, mi to nič nesťahuje, teda pokiaľ na túto sms-ku nereagujem. Nechápem, prečo Vám operátor tieto služby fakturuje.:(
veronikasad
25.06.09,06:50
Ja si nabíjam svoj mobil cez kredit - kartu a keď mi príde takáto ponuka od operátora, t.j. napr. súťaž na Alfa, ja dostanem správu, prezriem si SMS-ku, (samozrejme hneď to vymažem), ale z môjho kreditu, mi to nič nesťahuje, teda pokiaľ na túto sms-ku nereagujem. Nechápem, prečo Vám operátor tieto služby fakturuje.:(
nefakturuje, tu je stanovisko ORANGE

http://www.porada.sk/1073895-post20.html