samo22
13.06.09,15:36
Zdravim. este dalsia otazocka, ako zakazem niektore znaky v bunke, resp. ak ich zadam, nech sa mi ukaze mriezka,alebo nieco co ma na to uporozni.
Ide mi o to, ze ked zadam cas 5:45 ide cez dvojbodku (:) ale ak mi nahodou zada 5,45, tak som mimo, lebo to cislo mi prehodi na uplne ine cislo ako som chcel.
Dakujem
samo22
13.06.09,20:20
napadlo mi ohladom mojej otazky, tiez ci by sa nedalo urobit to,aby v tej bunke boli len cisla a dvojbodka a este 3 ine pismena, ktore tam budem zadavat,hm?a ci ten vzorec moze byt ulozeny mimo tabulku a odkazovat na viac buniek.... dakujem
marjankaj
13.06.09,21:45
napadlo mi ohladom mojej otazky, tiez ci by sa nedalo urobit to,aby v tej bunke boli len cisla a dvojbodka a este 3 ine pismena, ktore tam budem zadavat,hm?a ci ten vzorec moze byt ulozeny mimo tabulku a odkazovat na viac buniek.... dakujem

Neviem, či ja zle čítam. Možno iní tomu budú rozumieť lepšie.
Mne sa to v bunke B2 podarilo. Alebo si to myslel nejako inak?:confused:
PaloPa
15.06.09,07:41
napadlo mi ohladom mojej otazky, tiez ci by sa nedalo urobit to,aby v tej bunke boli len cisla a dvojbodka a este 3 ine pismena, ktore tam budem zadavat,hm?a ci ten vzorec moze byt ulozeny mimo tabulku a odkazovat na viac buniek.... dakujem

Čo sa týka času, viď príklad.
Je to urobené cez vlastnosť Excelu "Validácia"

Cez tú istú vlastnosť ide táto tvoja požiadavka. V prvej záložke treba zvoliť "Custom" a do poľa "Formula" kombináciou vstavaných resp. vlastných funkciíí sa dá testovať pri zadávaní hocičo.

Palo
samo22
15.06.09,18:09
Super je to,fajnovka, dikes. sice som tam potreboval vpisovat aj urcite pismena a to P, PN, D, NV, ale to je v pohodke, nastavil som tam este nieco...
dikes
PaloPa
15.06.09,18:40
Super je to,fajnovka, dikes. sice som tam potreboval vpisovat aj urcite pismena a to P, PN, D, NV, ale to je v pohodke, nastavil som tam este nieco...
dikes

Výber zo zoznamu povolených hodnôt ide tiež.
Viď príklad.

P.

V kombinácii s pomenovanou oblasťou i z iného listu, alebo aj zošita.