Zavrieť

Porady

zakazat urcite znaky v bunke

Zdravim. este dalsia otazocka, ako zakazem niektore znaky v bunke, resp. ak ich zadam, nech sa mi ukaze mriezka,alebo nieco co ma na to uporozni.
Ide mi o to, ze ked zadam cas 5:45 ide cez dvojbodku ( ale ak mi nahodou zada 5,45, tak som mimo, lebo to cislo mi prehodi na uplne ine cislo ako som chcel.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    samo22 je offline (nepripojený) samo22

    samo22
    napadlo mi ohladom mojej otazky, tiez ci by sa nedalo urobit to,aby v tej bunke boli len cisla a dvojbodka a este 3 ine pismena, ktore tam budem zadavat,hm?a ci ten vzorec moze byt ulozeny mimo tabulku a odkazovat na viac buniek.... dakujem

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    samo22 Pozri príspevok
    napadlo mi ohladom mojej otazky, tiez ci by sa nedalo urobit to,aby v tej bunke boli len cisla a dvojbodka a este 3 ine pismena, ktore tam budem zadavat,hm?a ci ten vzorec moze byt ulozeny mimo tabulku a odkazovat na viac buniek.... dakujem
    Neviem, či ja zle čítam. Možno iní tomu budú rozumieť lepšie.
    Mne sa to v bunke B2 podarilo. Alebo si to myslel nejako inak?

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    samo22 Pozri príspevok
    napadlo mi ohladom mojej otazky, tiez ci by sa nedalo urobit to,aby v tej bunke boli len cisla a dvojbodka a este 3 ine pismena, ktore tam budem zadavat,hm?a ci ten vzorec moze byt ulozeny mimo tabulku a odkazovat na viac buniek.... dakujem
    Čo sa týka času, viď príklad.
    Je to urobené cez vlastnosť Excelu "Validácia"

    Cez tú istú vlastnosť ide táto tvoja požiadavka. V prvej záložke treba zvoliť "Custom" a do poľa "Formula" kombináciou vstavaných resp. vlastných funkciíí sa dá testovať pri zadávaní hocičo.

    Palo
    Iba_Cas_1.GIF  
    Iba_Cas_2.GIF  
    Iba_Cas_3.GIF  
    Iba_Cas_Pouzitie.GIF  
    1/1

    samo22 je offline (nepripojený) samo22

    samo22
    Super je to,fajnovka, dikes. sice som tam potreboval vpisovat aj urcite pismena a to P, PN, D, NV, ale to je v pohodke, nastavil som tam este nieco...
    dikes

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    samo22 Pozri príspevok
    Super je to,fajnovka, dikes. sice som tam potreboval vpisovat aj urcite pismena a to P, PN, D, NV, ale to je v pohodke, nastavil som tam este nieco...
    dikes
    Výber zo zoznamu povolených hodnôt ide tiež.
    Viď príklad.

    P.

    V kombinácii s pomenovanou oblasťou i z iného listu, alebo aj zošita.
    Vyber_Zoznam.jpg  

    zakazat urcite znaky v bunke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.