Zufkaaa
20.06.09,06:58
Počula som, že dá sa vypočítať obdobie, kedy by som mala spať so svojím priateľom ak chcem mať dievčatko a keď chcem mať chlapčeka... Je to pravda? Má s tým niekto skkúsenosti?
tutiola
20.06.09,05:24
A je to až také dôležité? Jediné na čom naozaj záleži je aby dieťatko bolo zdravé. Dievčatko som veľmi chcela, ale nevyšlo to. Mám 2 zdravých synov a som šťastná.

mimotemyVždy som si myslela, že priateľov máme preto, aby sme si navzájom mohli pomáhať, radiť....Ale že sú aj na plodenie detí to mi nejako nedošlo:D:---:---
andreaS
20.06.09,05:27
asi myslis tuto tabulku... nasla som dve... neporovnavala som ich... ale ci to je zarucene, to netusim...
wagner
20.06.09,06:39
mimotemyPokiaľ budeš s priateľom iba spať, tak nebudeš mať nič.:D A spať s ním môžeš hocikedy :D:D:D
veronikasad
20.06.09,06:50
asi myslis tuto tabulku... nasla som dve... neporovnavala som ich... ale ci to je zarucene, to netusim...
že by na tom bolo niečo pravdy ? Vyšlo mi to u obidvoch dcér ...
Beella
20.06.09,06:57
asi myslis tuto tabulku... nasla som dve... neporovnavala som ich... ale ci to je zarucene, to netusim...


Tak a mne to nevyšlo - podľa tabuliek som mala mať dve dievčatká a ja mám dvoch zbojníkov :D

Pri druhom chalanovi mi moja teta, rodinná bosorka, vyrátavala kadejaké čáry-máry a podľa nej to malo byť dievčatko. Moja radosť bola predčasná :D :D Môj muž si proste "zamiesil" na dvoch chalanov a to ešte aj akoby cez kopirák :cool: (sú s odstupom 8 rokov).
Dáša_
20.06.09,07:04
asi myslis tuto tabulku... nasla som dve... neporovnavala som ich... ale ci to je zarucene, to netusim...

ja som sa porovnavala s tabuľkou a nejak to nevyšlo.
arizona
20.06.09,07:05
andreaS
20.06.09,07:25
na ja veru neviem...

ale ked tak kukam na vek mojej mamy a predpokladane moje pocatie, tak som mala byt chlapec :D inak jej to aj doktori hovorili a mala som byt risko... no hold je zo mna baba :D
Dav
20.06.09,07:49
asi myslis tuto tabulku... nasla som dve... neporovnavala som ich... ale ci to je zarucene, to netusim...
Pozrela som tabuľky a :eek: pred vyše 20 rokmi to platilo:D.
VERONIKA6
20.06.09,10:02
Keď som pred rokmi čaka dieťatko ja, každý mi hovoril, že to bude dievčatko. Trikrát som ležala počas tehotenstva v nemocnici, naposledy týždeň pred porodom. Nakoniec sa mi narodili dvaja chlapci a keď prišiel na svet prvý, lekár s porodnou sestrou na seba pozreli a mňa sa spýtali, či som vedela, že tam mám dve. Tomu sa hovorí prekvapenie.:eek:
alla66
20.06.09,10:13
asi myslis tuto tabulku... nasla som dve... neporovnavala som ich... ale ci to je zarucene, to netusim...
Priložené obrázky http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=39541&stc=1&thumb=1&d=1245479254 (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=39541&d=1245479254) http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=39542&stc=1&thumb=1&d=1245479263 (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=39542&d=1245479263)

mne tabuľka vyšla, pri synovi a dcére....:eek::eek::eek:
PS.: kočky sledujte svoj vek, ak ste dieťa počali v máji a narodeniny máte
v septembri, musíte si rok odpočítať:):rolleyes:
pasuliatko
20.06.09,10:24
aj podľa mňa je to jedno či to je chlapec alebo dievča ale hlavne nech je to malé zdravé.
a ako som si všimla podľa tabuľky ja som sa narodila dobre.. :D mojej mame vyšlo dievča a to aj som :D
buchač
20.06.09,10:49
Počula som, že dá sa vypočítať obdobie, kedy by som mala spať so svojím priateľom ak chcem mať dievčatko a keď chcem mať chlapčeka... Je to pravda? Má s tým niekto skkúsenosti?

mimotemy
tutiola a wagner niečo boli spomenuli o priateľoch ....;)
Pridám aj ja / niekde som to už použil / a to :

" Kamarátov mám viac , ale priateľov spočítam na prstoch jednej ruky ! "
Takže to netreba preháňať ....sorry :---:D

Teraz vážne

Osobne by som sa vykašľal na nejaké počítanie , rátanie....:rolleyes:
Pozri sa , určite každý z nás už počul o pároch , ktoré sa snažili sebeviac a motyka nevystrelila . Čo by oni dali už len za nejaké to dieťa , na pohlaví nezáležiac .
Mňa sa tiež pýtali , keď manželka bola v ináči , že čo by sme chceli .
Moja odpoveď znela tak isto , ako uviedli viacerí predo mnou . To jest , proste zdravého jedinca , až potom som riešil nejaké to pohlavie .:rolleyes:
Andy Kralik
20.06.09,10:58
No vesele citanie.. :D ale trochu vazne

obavam sa ze objektivne o tom ci to bude chlapec alebo dievca rozhodne len a len spermia. Cize akekolvekolk tabulky tykajuce sa mamicky su blbost. A kedze spermii je veeeela.. je to len o nahode.

Bez ohladu na to co v tej tabulke vyjde.. budes mat sancu 1:1 ze to bude aj v skutocnosti. Ak by si vzala 100 zien a porovnala vysledok s tabulkou, asi u 50 to bude platit, u 50 nie. Priblizne :)

V kazdom pripade nebud prekvapena ked to s akoukolvek metodou vyjde naopak :cool:
alla66
20.06.09,11:10
Pohlavie dieťaťa je jediná vec, na ktorej má muž zásluhu:o....zvyšok majú ženy v rukách:)
Xanti
20.06.09,11:51
No vesele citanie.. :D ale trochu vazne

obavam sa ze objektivne o tom ci to bude chlapec alebo dievca rozhodne len a len spermia.
Ale hádam nie, hádam o tom nerozhoduje len spermia. Kdesi na nete som čítala, že
1.) chlapec sa narodí ak má žena styk v čase ovulácie, lebo chlapčenské spermijky sú rýchle a tak sa dostanú do cieľa skôr ako dievčatkovské. A tiež ked má aj orgazmus ( chlapi nenahovárajte si, že žena prežíva orgazmus stále :D taký dobrý nie ste ). Pri orgazme hlieny sú agresívne na dievčatkovské spermie.
2.) dievča sa narodí ak majú partneri styk cca 3 - 4 dni pred ovuláciou, a neprežije orgazmus. Chlapčekovské spermie sú rýchle takže sa ponáhlajú a potom nevydržia čakať do ovulácie. Dievčatkovské sú pomalšie a tak sa za tie dni dostanú tam kde treba a pekne oplodnia vajíčko.

Ale to som len čítala, aj ked známi chceli si urobiť miminko, ale mali styk pár dní pred ovuláciou a v den ovulácie ee lebo zalahli s chrípkou do postele ( a kto vtedy myslí na potešenie ) no a o to väčšie bolo ich prekvapenie, že sa zadarilo a že o 9 mes. sa im narodila dcérka.

Takže ak by to platilo tak sa to dá zhrnúť asi takto :
chlapec = orgazmus + ovulácia
dievča = bez orgazmu + 4 dni pred ovuláciou
Ktohovie ako to je :D
Zufkaaa
20.06.09,13:30
ďakujem Vám všetkým veľmi pekne:-)
alla66
20.06.09,14:31
Ale hádam nie, hádam o tom nerozhoduje len spermia. Kdesi na nete som čítala, že
1.) chlapec sa narodí ak má žena styk v čase ovulácie, lebo chlapčenské spermijky sú rýchle a tak sa dostanú do cieľa skôr ako dievčatkovské. A tiež ked má aj orgazmus ( chlapi nenahovárajte si, že žena prežíva orgazmus stále :D taký dobrý nie ste ). Pri orgazme hlieny sú agresívne na dievčatkovské spermie.
2.) dievča sa narodí ak majú partneri styk cca 3 - 4 dni pred ovuláciou, a neprežije orgazmus. Chlapčekovské spermie sú rýchle takže sa ponáhlajú a potom nevydržia čakať do ovulácie. Dievčatkovské sú pomalšie a tak sa za tie dni dostanú tam kde treba a pekne oplodnia vajíčko.

Ale to som len čítala, aj ked známi chceli si urobiť miminko, ale mali styk pár dní pred ovuláciou a v den ovulácie ee lebo zalahli s chrípkou do postele ( a kto vtedy myslí na potešenie ) no a o to väčšie bolo ich prekvapenie, že sa zadarilo a že o 9 mes. sa im narodila dcérka.

Takže ak by to platilo tak sa to dá zhrnúť asi takto :
chlapec = orgazmus + ovulácia
dievča = bez orgazmu + 4 dni pred ovuláciou
Ktohovie ako to je :D
http://serousci.webz.cz/smajlici/198.gifčo sa človek nedozvie na staré kolená...http://serousci.webz.cz/smajlici/100.gif
lijana1
20.06.09,14:42
na ja veru neviem...

ale ked tak kukam na vek mojej mamy a predpokladane moje pocatie, tak som mala byt chlapec :D inak jej to aj doktori hovorili a mala som byt risko... no hold je zo mna baba :D

tak to iste sa stalo aj mne. k pripravenému krstnému menu pridali prosto malé a:)
buchač
20.06.09,15:17
Pohlavie dieťaťa je jediná vec, na ktorej má muž zásluhu:o....zvyšok majú ženy v rukách:)

....že neverím .....;):---:D

Čo sa ja ešte nedozviem .....:---:D
alla66
20.06.09,15:23
....že neverím .....;):---:D

Čo sa ja ešte nedozviem .....:---:D
Ak si však chcete byť na 96% istí, na stránke www.chlapecdievca.sk môžete požiadať o výpočet dní, kedy je najvýhodnejšie počať a aké pohlavie z týchto radostných chvíľ nakoniec vzíde.

Vajíčko je nositeľom pohlavného chromozómu X a spermia chromozómov X alebo Y. Ak vajíčko oplodní spermia s pohlavným chromozómom X, narodí sa plod ženského pohlavia, ak Y, dieťa bude chlapec. Ibaže niektorí muži majú skutočne viac chromozómov X ako Y, takže je väčšia pravdepodobnosť, že budú plodiť skôr dievčatá. A naopak, tí, čo majú viac chromozómov Y, budú skôr privádzať na svet chlapcov.“
Andy Kralik
20.06.09,15:34
Ak si však chcete byť na 96% istí

:D:D:D:D:D Da sa to aj reklamovat?????????
alla66
20.06.09,15:45
:D:D:D:D:D Da sa to aj reklamovat?????????
Vyskúšajhttp://serousci.webz.cz/smajlici/14.gif
alla66
20.06.09,18:05
Keď som pred rokmi čaka dieťatko ja, každý mi hovoril, že to bude dievčatko. Trikrát som ležala počas tehotenstva v nemocnici, naposledy týždeň pred porodom. Nakoniec sa mi narodili dvaja chlapci a keď prišiel na svet prvý, lekár s porodnou sestrou na seba pozreli a mňa sa spýtali, či som vedela, že tam mám dve. Tomu sa hovorí prekvapenie.:eek:
Veronika, nemala si tušenie, že čakáš dvojičky? Necítila si dvojnásobné pohyby???:)
pasuliatko
20.06.09,19:13
Pohlavie dieťaťa je jediná vec, na ktorej má muž zásluhu:o....zvyšok majú ženy v rukách:)

no nepovedala by som priamo,že v rukách :D
Nika
20.06.09,19:18
no nepovedala by som priamo,že v rukách :D

hmm ... ty sa nezdáš..... :---
JankaO
20.06.09,19:29
Problém je v tom, že nie sú spermie s pohlavným chromozómom X a Y, ale XY. Vajíčko je XX. Pri spojení sa jedna polovica XY oddeli a spoji sa so ženským, tiež plovicou z XX. Žena nemôže poskytnúť nič iného. len X a tak to vôbec nie je v jej "rukách", či sa z mužskej oddelí X alebo sa rozhodne oddeliť a spojiť Y. A tak neexistujú "rýchlejšie dievčenské a chlapčenske spermie", všetko je to len o tom, že z tej mužskej, ktorá oddelená polovica sa spojí so ženskou. Či už to bude polovica nesúca znak X alebo Y, vôbec nie je o orgazme...
alla66
20.06.09,19:33
no nepovedala by som priamo,že v rukách :D
kočka...kočka...http://serousci.webz.cz/smajlici/176.gifnezdáš sa:)

vysvetlenie pre členov, ktorí myslia na iný orgán:)...v jednom slove sú vysvetlené tieto vety:
v rukách = Základné telesné charakteristiky a dispozície dieťaťa sú určené už vo chvíli počatia, t. j. vtedy, keď spermia otca prenikne do vajíčka matky a spolu vytvoria zygotu - počiatok rýchlo sa rozmnožujúcich buniek, ktoré sa stanú embryom. Každá bunka embrya obsahuje genetickú informáciu, ktorá je uložená v 46 chromozómoch, po 23 od každého rodiča. Chromozómy obsahujú reťazce menších jednotiek, ktoré nazývame gény. Jeden gén riadi špecifickú zložku vývinu nového dieťaťa, ako napr. farbu vlasov, kým viaceré skupiny génov určujú rozsah a úroveň inteligencie, a tým robia dedičnosť oveľa komplikovanejšou. Pohlavie dieťaťa je určené jedným chromozómom, a to buď chromozómom X (dievča), alebo chromozómom Y (chlapec).

Ženská pohlavná bunka (vajíčko) a mužská pohlavná bunka (spermia) obsahujú po 23 chromozómov, ale len jeden z nich je pohlavný chromozóm. Zrelé vajíčko nesie vždy chromozóm X; spermia však môže niesť chromozóm X, alebo chromozóm Y. Z vajíčka oplodneného spermiou nesúcou chromozóm X sa vyvinie dievčatko (XX); ak spermia vnesie do vajíčka chromozóm Y, narodí sa dieťa mužského pohlavia (XY). Oplodnené vajíčko
Ak spermia prenikne do vajíčka vo vajíčkovode krátko po ovulácii, vajíčko sa oplodní. Z miliónov spermií vyplavených počas pohlavného styku sa len jedinej podarí preniknúť cez bunkovú stenu zrelého vajíčka. Po spojení obidvoch jadier sa každý chromozóm so svojimi génmi skombinuje s tým istým chromozómom druhého jadra. A práve v tomto momente sa získané znaky, zdedené od obidvoch rodičov, pevne zabudujú v budúcom potomkovi. Novovzniknutá bunka so svojím genetickým nákladom 46 chromozómov sa v pravidelných niekoľkohodinových intervaloch delí a posúva ďalej k maternici. Asi týždeň po oplodnení sa rastúce klbko buniek zahniezdi v maternici. V čase, keď možno predpokladať, že je žena tehotná, z vajíčka vzniká embryo a formuje sa placenta. Po dvanástich týždňoch vývinu v maternici sa stáva životaschopným ľudským plodom. Cesta oplodneného vajíčka
Keď sa vajíčko uvoľnené z vaječníka ženy spojí vo vajíčkovode s jednou z miliónov spermií, uskutoční sa oplodnenie. Jadro spermie sa spojí s jadrom vajíčka, pričom sa jadrá .

zjednotia a začne sa proces bunkového delenia. Oplodnené vajíčko sa rozdelí na dve bunky, z ktorých každá sa opäť rozdelí na dve atďOplodnenie jednou spermiou sa uskutočňuje asi v tretine cesty vajíčkovodom. Delením sa z oplodneného vajíčka stáva klbko buniekToto klbko rýchlo sa deliacich buniek putuje vajíčkovodom k maternici; v jej stene sa zahniezdi asi 7 dní po oplodnení. V priebehu niekoľkých týždňov sa z buniek vyvinie embryo a placenta. Placenta
Zdravá placenta je dôležitým faktorom úspešného rastu a vývinu dieťaťa. Tento diskovitý orgán je životným spojivom medzí matkiným telom a jej rastúcim dieťaťom. Slúži ako pľúca, pečeň, obličky a tráviaca sústava pre nedozretý plod, s ktorým je spojená pupočnou šnúrou - troma spletenými krvnými cievami, ktoré zabezpečujú výživu z matkinho krvného obehu. Placenta vstrebáva kyslík, výživné látky a protilátky z matkinej krvi a odvádza nepotrebné a škodlivé látky z krvného obehu plodu. Sama placenta je počas tehotnosti pevne vrastená do steny maternice a pri pôrode má hmotnosť asi pol kilogramu. Po narodení dieťaťa sa oddelí a je vypudená z maternice.

Krvný obeh plodu
Životodarné spojenie medzi matkou a dieťaťom sa odohráva v placente. Tu sa stretávajú krvné obehy tak blízko, že plod môže byť dokonale vyživovaný. V skutočnosti sa však tieto krvné prúdy nikdy nezmiešajú. Krv, ktorá prechádza pupočníkom, odoberá kyslík z krvi matky prostredníctvom placenty. Potom cirkuluje srdcom, hlavou a telom plodu a počas tejto cesty sa odkysličuje. Aby načerpala kyslík, vracia sa cez srdce opäť do placenty, pričom pľúca obchádza. Krv plodu, prúdiaca z placenty a do placenty. vstrebáva z matkinho krvného obehu užitočné látky a odpadové látky do neho vylučuje. Klky, maličké výrastky zväčšujú povrch placenty, čím umožňujú dostatočnú výmenu látok. Po narodení sa obehový systém dieťaťa prispôsobí životným podmienkam.
VERONIKA6
21.06.09,13:19
Veronika, nemala si tušenie, že čakáš dvojičky? Necítila si dvojnásobné pohyby???:)
Keď si prvýkrát tehotná, nevieš aké sú to pohyby, či jedného alebo dvoch. Nemal som ani tušenia a meno som mala pripravené pre dievčatko.
Bolo to pre mňa veľké prekvapenie. Chlapci vážili po 2,60 a mali 49 cm.
Za týždeň čo som bola na porodnici mi doma všetko pripravili, dokúpili.
DanielaSL
21.06.09,13:25
asi myslis tuto tabulku... nasla som dve... neporovnavala som ich... ale ci to je zarucene, to netusim...

Sedí to u mojich troch detí...a vyzerá to tak, že aj u dcéry.....;):)
Stanislav 1975
21.06.09,13:51
Ja neviem, ja tým všelijakým tabuľkám neverím- všetko to je iba náhoda- nemože nejaká tabuľka vedieť ,či to bude chlapec alebo dievčatko- to je závisle od genetických vecí...:confused:
P.S.-mimochodom u nás ta tabulka vyšla na 50%...
DanielaSL
21.06.09,14:21
U mňa síce na 100% , ale s mojimi tromi čo mám , už aj tak nič vďaka tabuľke neurobím a to , čo to je na ceste - hlavne, nech sa narodí v poriadku a v čase v ktorom sa má ....:);). Ale aj tak... sama sa čudujem, že to vyšlo, lebo tiež takýmto veciam obvykle neverím. Stále tvrdím, že je to len o rýchlosti a úspešnosti tej ktorej spermie...:rolleyes:
Stanislav 1975
21.06.09,14:27
U mňa síce na 100% , ale s mojimi tromi čo mám , už aj tak nič vďaka tabuľke neurobím a to , čo to je na ceste - hlavne, nech sa narodí v poriadku a v čase v ktorom sa má ....:);). Ale aj tak... sama sa čudujem, že to vyšlo, lebo tiež takýmto veciam obvykle neverím. Stále tvrdím, že je to len o rýchlosti a úspešnosti tej ktorej spermie...:rolleyes:
Danielka,presne tak...;):rolleyes:
alla66
21.06.09,14:36
....všetci, čo píšeme na Poradu, máme niečo spoločné...a to, že každý bol v minulostihttp://serousci.webz.cz/smajlici/20.gif "najrýchlejšia a najšikovnejšia a najsilnejšia spermia".:D:D
Andy Kralik
21.06.09,14:51
....všetci, čo píšeme na Poradu, máme niečo spoločné...a to, že každý bol v minulostihttp://serousci.webz.cz/smajlici/20.gif "najrýchlejšia a najšikovnejšia a najsilnejšia spermia".:D:D


:D:D:D:D:D:D trefné, výstižné a pravdivé... a ešte si nás aj všetkých pekne pochválila.. :cool:
Deganova
22.06.09,04:42
Keď som pracovala v nemocnici nači gynekológovia mali teóriu, rodí sa pohlavie tomu opačné, kto mal pri tom väčšiu radosť.
Nika
22.06.09,05:28
Keď som pracovala v nemocnici nači gynekológovia mali teóriu, rodí sa pohlavie tomu opačné, kto mal pri tom väčšiu radosť.

zaujímavá teória...:)
seda
22.06.09,06:57
Dobrý deň, pre nás doma je to dosť aktuálna téma. Akurát sme boli vo štvrtok na USG a s tatinom sme tam, riešili aká je možnosť, že budeme mať chlapca. Skôr sme chceli chlapca, no ono sa nám ukázalo dievčatko. Keďže sme len v 21 týždni od lekára vyšla teória, vraj nášmu dievčatku ešte môžu vystúpiť semeníky a nakoniec to chlapec bude. No ja mám ciťák, tak, či tak, že dievčatko, ostane dievčatkom.:)
alla66
22.06.09,08:12
A tabuľka čo predpovedá? dievčatko alebo chlapčeka ? viaceré sme písali, že sa nám zhoduje s pohlavím našich detí...
seda
22.06.09,08:21
Zhoduje sa, vychádza nám dievča, no keď pozerám mojich súrodencov a seba, tak naši sa sekli v mojom najstaršom bratovi, vychádza že by mal byť dievča.:D