denduska
20.06.09,11:43
Ak sa chystáte na dovolenku do Egypta do Hurghady pýtajte sa na čokoľvek. Rada poradím, vysvetlím....
Chobot
21.06.09,09:19
Ak sa chystáte na dovolenku do Egypta do Hurghady pýtajte sa na čokoľvek. Rada poradím, vysvetlím....

Je už veľa existujúcich tém o Hurghade, škoda zakladať novú. Prečo nepokračuješ v niektorej staršej?

http://www.porada.sk/t27921-egypt.html

http://www.porada.sk/t90554-egypt.html

http://www.porada.sk/t87369-egypt-hurghada-hotel-sea-gull-poradte.html

http://www.porada.sk/t86937-egypt.html

http://www.porada.sk/t1707-p3-egypt.html

http://www.porada.sk/t30111-sand-beach-hurghada.html

...
dadika22
18.09.09,04:11
Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať, či si niektorá z Vás nekúpila v Egypte masku na tvár "Kleopatra", ja som si ju totižto kúpila, ale zabudla som ako ju mám používať, teda ako často,aby to prinieslo nejaký úžitok. Pleť je po nej krásne jemná. V tom obchodíku mi to aj povedali, ale nejako si na to neviem spomenúť.
flori
23.09.09,12:38
ahoj, ja by som si ziadnu masku na tvar z egyptu nedala, ktovie co to spravi :)
Barticek
23.09.09,13:03
Tak tak Egypt je krajina neobmedzenych moznosti a hlavne sa mi paci to eyptske NO PROBLEM
wegamizi
23.09.09,20:26
Ahoj, ja by som rada vedela, kde je v Hurgade najkrajsia plaz s peknym vstupom do mora a s dobrym kupanim. Bola som uz 5x, ale nemala som stastie ( kotviace lode, plytke more, mala plaz, atd) A ked sa da, urob stupnicu aspon piatich hotelov, co sa tyka sluzieb a vybavenosti. Este by ma zaujimalo, ake exoticke korenie, alebo caje su dobre, pripadne ine produkty. Neviem, ci tam zijes, ale budem rada kazdej info, dakujem
Chobot
23.09.09,21:12
Ahoj, ja by som rada vedela, kde je v Hurgade najkrajsia plaz s peknym vstupom do mora a s dobrym kupanim. Bola som uz 5x, ale nemala som stastie ( kotviace lode, plytke more, mala plaz, atd) A ked sa da, urob stupnicu aspon piatich hotelov, co sa tyka sluzieb a vybavenosti. Este by ma zaujimalo, ake exoticke korenie, alebo caje su dobre, pripadne ine produkty. Neviem, ci tam zijes, ale budem rada kazdej info, dakujem

Dobré referencie som počul na hote Sea Gull, je priamo v centre novej časti Hurghady aj pláž má obstojnú.
Reprografia
24.09.09,06:05
No Sea Gull je priamo v centre, je to krásny hote, krásne bazény ... Čo mi však vadilo, bolo to, že nemá pláž (aspoň o tom neviem), kde by sa dalo šnorchlovať.
Ja som bola tiež 6 x v Egypte - Hurgada, Sharm, vždy v inom hoteli, ale tento rok to bolo super. Boli sme v Prima Life Madadi. Je to 30 km o Hurgadi. Krásny komplex, perfektná strava - každý deň iný motív (napr. talianska kuchyňa, morská, v nedeľu sa kompletne čistila jedáleň, tak boli stoly vonka a grilovalo sa), na obed sme chodili hrať squash, stolný tenis, do posilňovne - všetko v cene all inclusive. Pláž s pozvoľným vstupom a hneď môžete šnorchlovať a pozerať na tú krásu. Moja mama je neplavec a bola vo vode po kolená a preplávala okolo nej krásna raja. Je pravda, že tento komplex je mimo centra, ale bez problémov sa tam dostanete autobusom alebo taxi. A vôbec nám nechýbalo to chodenie po obchodoch.
Môžete si cez google pozrieť recenzie na tento hotel, alebo fotky na www.holidaycheck.com, alebo .de
bef
24.09.09,07:51
Veľmi sme boli spokojní v hotely Tia Heights Makadi Bay. Veľká piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora, možnosťou šnorchlovania, krásne koraly a rybičky. Je tam nádherná promenáda aj cez záhrady vedľajších hotelov bez toho aby Vás niekto zastavil, že nie ste z ich hotela. Centrum Makadi je od centra Hurghady vzdialené viac ako 30 km ale sú tu obchody ako v centre. Inak pre tých čo sa neradi jednajú skoro všetko nájdete pri spiatočnej ceste v obchodoch na letisku kde si môžete vyberať bez obťažovania dotieravých obchodníkov. Ja si odtiaľ nosím vážený ibištekový čaj (chalchade).

Pekný deň
Reprografia
24.09.09,11:32
Veľmi sme boli spokojní v hotely Tia Heights Makadi Bay. Veľká piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora, možnosťou šnorchlovania, krásne koraly a rybičky. Je tam nádherná promenáda aj cez záhrady vedľajších hotelov bez toho aby Vás niekto zastavil, že nie ste z ich hotela. Centrum Makadi je od centra Hurghady vzdialené viac ako 30 km ale sú tu obchody ako v centre. Inak pre tých čo sa neradi jednajú skoro všetko nájdete pri spiatočnej ceste v obchodoch na letisku kde si môžete vyberať bez obťažovania dotieravých obchodníkov. Ja si odtiaľ nosím vážený ibištekový čaj (chalchade).

Pekný deň

Tento hotel je druhý vedľa mňa spomínaného Prima Life Makadi. Tia Heights je väčší komplex ako Prima Life (Prima je taký rodinný). Popri mori po promenáde môžete prejsť okolo týchto a iných hotelov a môžete sa do nich aj pozrieť, naozaj Vás nikto nezastaví. A po tejto promenáde sa dostanete do centra Makadi, kde sa nachádza plno obchodíkov
layla
24.09.09,19:41
Plaz v hoteli sea gull by som neodporucala, ja som teda nebola spokojna. More bolo dost spinave, a snorglovanie tiez nic moc. Mne sa plaz pacila v Golden 5, je tam aj taky kusok na snorchlovanie.
wegamizi
27.09.09,16:48
Denduska, pytame sa, odpovedame a ty nic. Si v Egypte?
Reprografia
21.10.09,09:34
K príspevku 8, 9 a 10.
V týchto príspevkoch sa spomínajú dva hoteli neďaleko Hurgady v Makadi. Prima Life Hotel a hotel Tia Heights.
V auguste, ako som spomínala som bola v Prima Life, pred troma dňami som sa vrátila z Tia Heigts, takže môžem porovnávať.
No a môžem povedať, že je to rozdiel. Prima Life (PL) hotel je na oveľa vyššej úrovni ako TIA. Napríklad:
V PL bola zvrzlina k dispozícii celý deň v akomkoľvek množstve, v TIA len dve hodiny denne, ktoré oni naývala Happy hours, a to tú zmrzlinu nakladala čašníčka a veľakrát som ju v tom pohári musela hľadať.ˇČo sa týka internetu - v PL zadarmo pripojenie na Wifi, v TIA jedna hodina 7 eur, tak to ma fakt naštvalo.
Odvoz taxi do Hurgady z PL s cestou späť 20 €, z hotela TIA 15 € len do Hurgady + keď ste chceli aby vás odviezol taxi naspäť 5 € (to by bolo OK), ale + ste museli platiť za hodiny, ktoré vás tam taxi čakal. Alebo vás nečakal a museli ste si v Hurgade nájsť nový.
Čo sa mi v TIA nepačilo bolo aj to, že ak som chcela nejaký nealkoholický nápoj, musela som si počkať, kým mi to čašník načapuje, v PL ste si čapovali sami. Tak isto na obede v TIA, ste si na pláži zobrali tanier a čašník Vám nakladal na tanier mini porcie (i keď bolo všetko pripravené ako švédske stoly), sami sme si nemohli nič naložiť.
Ďalej hlavný bar v Prima Life otvorený nonstop, takže aj tí čo odchádzajú napr. o 1.00 hod v noci, si môžu kľudne dať kávu. V TIA zavreli bar o polnoci. Ak aj bol otvorený trošku dlhšie pili ste za svoje.
Ubytovanie v TIA - môže byť, ale niektoré vilky sú od mora vzdialené aj 800 - 1000 m.
Takže môj názor - jednoznačne vyhráva Prima Life Makadi, a ľudia sa do tohoto hotela vracajú opakovane, čo urobím aj ja.
avonka1
17.12.09,16:48
Existuje dobrý hotel v centre Hurghady, priamo pri pláži, ktorý by ponúkali slovenské CK? Okrem Sea Gull - nerobí na mňa dobrý dojem ( staré zariadenie, oplotená malá pláž pri prístave- aspoň podľa recenzií... ).
Jaro1886
17.12.09,17:39
jé ja som tam bol tam je nádherne :)
atour.sk
01.01.10,10:00
Ak chces uzivat skvelu plaz, tak je to jednoznacne Al Nabila Grand Makadi. Je to posledny hotel v Makadi bay. Trochu je problem v tom, ze hotel je na kopceku a na plaz sa ide po schodoch, alebo autickom. Ale plaz jednoznacne No1
atour.sk
01.01.10,10:05
Skvely novootvoreny hotel je Iberotel Aquamarine - je uz aj v ponuke slovesnkych CK ( pozri nasu ponuku na nete ). Naozaj spickove sluzby, skvele zariadeny, krasna plaz. Nevyhodou je prilis plytke more, takze ak si chces zaplavat, alebo zasnorchlovat, musis sa prejst. Cca 300 m je pekny koralovy utes.
mareko
26.01.10,16:58
Milí poraďáci, Egypťania.
Nekupovali ste niekto AI priamo v hoteli (v Hurghade), ak áno, aká bola cena? Nemá niekto vyskúšané, či sa to neoplatí lepšie ako keď sa kúpi u nás v cestovke?
Chobot
27.01.10,08:20
Milí poraďáci, Egypťania.
Nekupovali ste niekto AI priamo v hotely (v Hurghade), ak áno, aká bola cena? Nemá niekto vyskúšané, či sa to neoplatí lepšie ako keď sa kúpi u nás v cestovke?

No, nie som si istý, ale myslím, že to sa nedá. Vo všeobecnosti máš buď hotel, ktorý poskytuje služby all in, alebo ich neposkytuje. Ešte som nebol v takom hoteli, kde by boli hostia samoplátci, a hostia, ktorí majú služby all in.

Samotný hotel, ak je all in, je vždy tak nastavený, že cudzí človek tam nemôže nakúpiť za hotové. Napr. plážové bary ponúkajú nápoje len vlastným hosťom bezplatne (samozrejme okrem tých nápojov, za ktoré sa platí - tvrdý alkohol a pod.).

Určite sa nájde aj taký hotel, kde sú aj platiaci hostia, aj ktorí majú all in predplatené, ale nešpekuľoval by som s tým, že tam si priplatím za služby all in. Môže sa to nejako zvrtnúť (napr. neumožnia ti doplatiť si all in) a potom si budeš platiť všetko sám.

Zo skúsenosti môžem povedať, že all in sa oplatí tým ľuďom, ktorí nechcú počítať každý cent, čo dajú za stravu a nápoje. Ak si chcete riadne užiť, dať si pivo, kávu či nealko kedy chcete, prípadne máte deti, ktoré pijú ako dúha, tak investujte do all in.

Ak je človek šetrný a skutočne mu stačí doobeda fľaša minerálky a poobede jedno pivo, tak ušetrí, ak si to bude platiť sám. All in by v takom prípade nevyužil, preplatil by to zbytočne.

Raz sme boli v hoteli v Tunisku, kde boli nápoje len k obedu a večeri (malé fľaša minerálky) - taký hybridný all in. Samozrejme, že synovi to nestačilo a museli sme mu kupovať pitie ešte osobitne. Našťastie bolo mesto blízko, tak sme mohli kúpiť pár fliaš nealka. Ale ono to nie je oficiálne dovolené nosiť do hotela nápoje. SAmozrejme, lebo tým prídu o kšeft, keď 0,3 l fľaša coly stojí aj 2EUR. Večer sme si chodili sadnúť na kávu, nejaký ten pohárik tvrdého (v Tunisku vrelo doporučujem ich ďatlový likér - CEDRATINE, stojí to za to ochutnať ho, dá sa kúpiť aj v duty free na letisku pri odlete, stojí cca 8 EUR) a pre syna nealko a zakaždým nás to stálo tak 10-15 USD. V ostatných hoteloch, kde sme mali all in, sme si dopriali aj viac, a bolo to v rámci all in.
avonka1
27.01.10,12:05
My sme boli pred rokmi v hoteli El Diwan a zaplatili sme si polpenziu, k večeri sme si dokúpili minerálku, čašník nám ju nalieval do skleného pohára na "stopke" a tí šťastlivci s AI museli behať k nápojovému stolu, kde im nápoj naliali do plastového téglika. Dosť neúctivé voči ľuďom, ktorí zaplatili viac ako "polpenzisti" ...
aké pekné slovo: polpenzisti:D:D:D...
mareko
28.01.10,13:36
[QUOTE=Chobot;1272582]No, nie som si istý, ale myslím, že to sa nedá. Vo všeobecnosti máš buď hotel, ktorý poskytuje služby all in, alebo ich neposkytuje. Ešte som nebol v takom hoteli, kde by boli hostia samoplátci, a hostia, ktorí majú služby all in.
Myslím, že som sa nepresne vyjadrila. Ide mi o to, že mám zaplatený "zájazd" so všetkými službami, ale s PP. Hotel poskytuje aj stravovanie formou AI. Rozdiel medzi PP a AI sa dá doplatiť v cestovke. Iba skúmam či sa dá doplatiť aj v hoteli pri príchode na recepcii a či by to nebolo výhodnejšie. Zaujíma ma,či to niekto už vyskúšal v praxi. Ale aj tak Ďakujem za odpoveď.
chuty
23.02.10,17:30
K príspevku 8, 9 a 10.
V týchto príspevkoch sa spomínajú dva hoteli neďaleko Hurgady v Makadi. Prima Life Hotel a hotel Tia Heights.
V auguste, ako som spomínala som bola v Prima Life, pred troma dňami som sa vrátila z Tia Heigts, takže môžem porovnávať.
No a môžem povedať, že je to rozdiel. Prima Life (PL) hotel je na oveľa vyššej úrovni ako TIA. Napríklad:
V PL bola zvrzlina k dispozícii celý deň v akomkoľvek množstve, v TIA len dve hodiny denne, ktoré oni naývala Happy hours, a to tú zmrzlinu nakladala čašníčka a veľakrát som ju v tom pohári musela hľadať.ˇČo sa týka internetu - v PL zadarmo pripojenie na Wifi, v TIA jedna hodina 7 eur, tak to ma fakt naštvalo.
Odvoz taxi do Hurgady z PL s cestou späť 20 €, z hotela TIA 15 € len do Hurgady + keď ste chceli aby vás odviezol taxi naspäť 5 € (to by bolo OK), ale + ste museli platiť za hodiny, ktoré vás tam taxi čakal. Alebo vás nečakal a museli ste si v Hurgade nájsť nový.
Čo sa mi v TIA nepačilo bolo aj to, že ak som chcela nejaký nealkoholický nápoj, musela som si počkať, kým mi to čašník načapuje, v PL ste si čapovali sami. Tak isto na obede v TIA, ste si na pláži zobrali tanier a čašník Vám nakladal na tanier mini porcie (i keď bolo všetko pripravené ako švédske stoly), sami sme si nemohli nič naložiť.
Ďalej hlavný bar v Prima Life otvorený nonstop, takže aj tí čo odchádzajú napr. o 1.00 hod v noci, si môžu kľudne dať kávu. V TIA zavreli bar o polnoci. Ak aj bol otvorený trošku dlhšie pili ste za svoje.
Ubytovanie v TIA - môže byť, ale niektoré vilky sú od mora vzdialené aj 800 - 1000 m.
Takže môj názor - jednoznačne vyhráva Prima Life Makadi, a ľudia sa do tohoto hotela vracajú opakovane, čo urobím aj ja.
Ahojte.
Reagujem na Taxi. Len neznalá osoba platí cca 10- 20Eur.
Bol som v Hurghade 4x a nedal som za taxi viac ako 20 Egyp.Lybr., to som prešiel celu Hurghadu. Dalšia vec je zbytočne - platiť za stojne. Tam je taxikov dosť. Treba sa tvrdo zjednávať. Už sa o mna taxikári bili len aby splnili moju požiadavku ceny.
pivko
23.02.10,18:13
Ahojte.
Reagujem na Taxi. Len neznalá osoba platí cca 10- 20Eur.
Bol som v Hurghade 4x a nedal som za taxi viac ako 20 Egyp.Lybr., to som prešiel celu Hurghadu. Dalšia vec je zbytočne - platiť za stojne. Tam je taxikov dosť. Treba sa tvrdo zjednávať. Už sa o mna taxikári bili len aby splnili moju požiadavku ceny.
Bol som v Egypte 4x - 3x pobyt a teraz piatok transfer 7hod letisko Kahira.Keby som nebol vášnivý potápač tak do Egypta v živote neidem. Je to krajina BAKŠIŠU a dotieravych arabov:mad:Človek si nemože ani na lehátku zdriemnuť ,lebo ho v kuse otravujú. Čo sa týka toho taxi tak neviem čo by si robil na mieste mojho kamaráta k´torý bol u mňa na hoteli v Sharme -Holiday Inn a zavolal si v noci taxik na Naama Bay.Cena bola dohodnutá ,ale ten magor pri platení chcel 2x toľko a vytiahol nožík.Teraz v piatok som letel z dovolenky v Thajsku spoločnosťou Egypt Air 1x v živote a už nikdy viac:mad:/radšej šrotom 767 s Aerosvitom/lebo tento super šrot 777 čo má Egypt Air je naozaj haraburda:mad: ale odbáčam od témy , chcem napísať o mentalite ľudí v Thajsku a Egypte. V Thajsku sa na človeka všade usmievajú a nedovolia si pytať ani 1 Bath tringelt, za to v Egypte - posledná skúsenosť letisko Kahira / na WC je chlapik čo sa tam obšmieta a keď skončite potrebu tak iniciatívne po umytí rúk Vám vtlačí jednou rukou do ruky pap.utierky a druhú nastaví na BAKŠIŠ.O tom je celý EGYPT:mad:
Zdenusko
25.02.10,01:29
Zdravim,
Ake peniaze je najlepsie zobrat so sebou do Egypta?
Eurace,ci dolare? Alebo tie ich egyptske..?
Vdaka
michelle84
25.02.10,04:33
Zdravim,
Ake peniaze je najlepsie zobrat so sebou do Egypta?
Eurace,ci dolare? Alebo tie ich egyptske..?
Vdaka

Je tu veľa príspevkov k tvojej otázke. Ja som mala doláre, ale priamo na hoteli som si ich zamieňala za egyptské libry a väčšinou som platila egyptskými librami.
Chobot
25.02.10,07:02
Zdravim,
Ake peniaze je najlepsie zobrat so sebou do Egypta?
Eurace,ci dolare? Alebo tie ich egyptske..?
Vdaka

Môžeš euráče aj doláče.

Egyptské libry nezoženieš nikde inde, len v Egypte.

A prečítaj si moje príspevky:

http://www.porada.sk/264061-post8.html

http://www.porada.sk/775104-post74.html

písal som síce o Tunisku, ale platí to isté aj pre Egypt.
Timka1
25.02.10,07:06
Zdravim,
Ake peniaze je najlepsie zobrat so sebou do Egypta?
Eurace,ci dolare? Alebo tie ich egyptske..?
Vdaka

my sme mali doláre, ale v hoteli je zmenáreň, takže bez problémov si zmeníš či už doláre alebo eurá na egyptské libry
avonka1
25.02.10,07:58
Ale platiť odporúčam len eg. librami, lebo domáci sú huncúti- ak im zaplatíš dolármi, vydajú Ti aj v dolároch, aj v librách- kadejako to nakombinujú...
Timka1
25.02.10,08:00
Ale platiť odporúčam len eg. librami, lebo domáci sú huncúti- ak im zaplatíš dolármi, vydajú Ti aj v dolároch, aj v librách- kadejako to nakombinujú...

súhlasím s tým aj nám sa to stalo a môžu ťa domotať, že ani nebudeš vedieť či ti správne vydali ..... :) treba dávať pozor
Reprografia
25.02.10,08:05
Ahojte.
Reagujem na Taxi. Len neznalá osoba platí cca 10- 20Eur.
Bol som v Hurghade 4x a nedal som za taxi viac ako 20 Egyp.Lybr., to som prešiel celu Hurghadu. Dalšia vec je zbytočne - platiť za stojne. Tam je taxikov dosť. Treba sa tvrdo zjednávať. Už sa o mna taxikári bili len aby splnili moju požiadavku ceny.

Viem, že taxi v Hurgade sú lacné. Ja som v mojom príspevku spomínala taxi z časti Makadi. Ta, sú hotely priamo "v púšti". Tam sa nedá vyjsť len tak a mávnuť na taxi. Toto je možné priamo v Hurgade. A po druhé - pri výjazde z Hurgadi do Makadi, musí taxikár platiť niečo ako mýto. V mojom príspevku som chcela hlavne poukázať na rozdiely v hoteloch PrimaLife a Tia Heights. Keď sme išli taxi z Prima, tak sme neplatili stojné a tých cca 30 km do Hurgady a 30 km späť do Primy stál osobu 5 €, čo nie je veľa. Keď som tam bola druhýkrát, mala som v Hurgade problém zohnať taxi, aby nás odviezol do Makadi, práve kvôli tomu "mýtu"
profesional
02.03.10,14:53
Vo vacsine hotelov sa da doplatit AI. Je to lacnejsie ako ked si to clovek doplati cez cestovku. A ak by sa to aj formalne nedalo, tak rozdiel je len v tom ci mas na ruke naramok alebo nie. Tak podas recepcnemu 20 USD a naramok je tvoj.
MOLAB
09.03.10,08:49
Ahoj, ja by som rada vedela, kde je v Hurgade najkrajsia plaz s peknym vstupom do mora a s dobrym kupanim. Bola som uz 5x, ale nemala som stastie ( kotviace lode, plytke more, mala plaz, atd) A ked sa da, urob stupnicu aspon piatich hotelov, co sa tyka sluzieb a vybavenosti. Este by ma zaujimalo, ake exoticke korenie, alebo caje su dobre, pripadne ine produkty. Neviem, ci tam zijes, ale budem rada kazdej info, dakujem
ahoj,
doporučujem hotel Palm Beach. Je to 4* hotel. Už som ho odporučila viacerým a zatiaľ všetci boli spokojní.
Kvietocek
24.03.10,11:34
Nevie nahodou niekto preco GRAND HOTEL v Hurghade nie je tohoto roku v ponuke cestoviek????
Kvietocek
29.06.10,10:45
Bol teraz niekto z Vas cca 2 tyzdne dozadu v Hurghade? Zaujimalo by ma ako to tam vyzera s tou ropou. Je to zle? Ako vyzeraju plaze a more?
pivko
30.06.10,03:35
Vo vacsine hotelov sa da doplatit AI. Je to lacnejsie ako ked si to clovek doplati cez cestovku. A ak by sa to aj formalne nedalo, tak rozdiel je len v tom ci mas na ruke naramok alebo nie. Tak podas recepcnemu 20 USD a naramok je tvoj.
Tak izbu s výhľadom na more si takto kupujem pravidelne ,ale All to som ešte nevyskúšal:D:D:D najbližšie určite;)
bettylou
07.10.10,11:17
bol niekto tohto leta v hurgáde v hoteli Emerald, ako bolo?
truch
27.10.10,11:09
Bola som v hoteli Pyramisa, vrelo odporúčam:)
Teplo, okolo 35 stupňov, voda 29, more čisté, dobre sa plávalo. Nikto nechytil faraóna, izby priestranné, denne upratované, bar na izbe každý deň plný:)
Lubaba
27.10.10,20:06
Bola som v hoteli Pyramisa, vrelo odporúčam:)
Teplo, okolo 35 stupňov, voda 29, more čisté, dobre sa plávalo. Nikto nechytil faraóna, izby priestranné, denne upratované, bar na izbe každý deň plný:)
kedy si bola v ktorom mesiaci?
truch
27.10.10,20:08
Ľubka,vrátila som sa minulý týždeň
Lubaba
03.11.10,20:13
Bola som v hoteli Pyramisa, vrelo odporúčam:)
Teplo, okolo 35 stupňov, voda 29, more čisté, dobre sa plávalo. Nikto nechytil faraóna, izby priestranné, denne upratované, bar na izbe každý deň plný:)
tak to ti môžem len tak tichúčko "závidieť", ja som bola v hoteli Siva Grand Beach, ! Hurgada/ hotel výborný, služby o.k. aj všetko okolo toho, len more bolo pre mňa studené, takisto voda v bazéne...ale na rozdiel od známych ja som do mora išla, oni si len namočili nohy po členky:D
Chobot
04.11.10,09:57
tak to ti môžem len tak tichúčko "závidieť", ja som bola v hoteli Siva Grand Beach, ! Hurgada/ hotel výborný, služby o.k. aj všetko okolo toho, len more bolo pre mňa studené, takisto voda v bazéne...ale na rozdiel od známych ja som do mora išla, oni si len namočili nohy po členky:D

TO kedy si tam bola? V marci?

Lebo od mája až do začiatku novembra je more teplé!

http://www.diversintl.com/tr_weather.php

http://www.touregypt.net/climate.htm
ludmilla
04.11.10,10:14
TO kedy si tam bola? V marci?

Lebo od mája až do začiatku novembra je more teplé!

http://www.diversintl.com/tr_weather.php

http://www.touregypt.net/climate.htm

Dcéra sa vrátila minulý týždeň a mali 36 stupňov.
behun
13.11.10,19:57
Zdravim, potrebujem radu, oplati sa ist do egypta na silvestra? Da sa kupat? Slnit?
Chobot
15.11.10,08:15
Zdravim, potrebujem radu, oplati sa ist do egypta na silvestra? Da sa kupat? Slnit?

Kúpať v bazéne áno. V mori ak si otužilec, tak hej (more má tak 19-20 st.C)

http://www.temperatureweather.com/mediterr/pocasie/sk-pocasie-v-egypt-hurghada.htm

Slniť sa dá vždy, keď svieti slnko. Aj na horách pri -15 st.C.

A či sa oplatí.. ak máš peniaze, tak cestuj.
truch
15.11.10,11:07
-predpoveď pre Egypt: 35 stupňov, voda 29, vyzerá to, že sa ešte dosť dlho bude dať kúpať:)
verkaz
15.11.10,11:16
Oplatí sa tam ísť, je tam krásne, neoľutuješ.
luja5
16.11.10,17:45
Zdravim, potrebujem radu, oplati sa ist do egypta na silvestra? Da sa kupat? Slnit?

bola som v Hurghade pred pár rokmi dva týždne v decembri s návratom pred Vianocami, prvý týždeň vzduch 32 st. more 30 st. (merali potápači), aj večer krátke rukávy, druhý týždeň sa už ochladil vzduch aj more, opaľovať sa dalo tak cca do pol štvrtej-štvrtej bez mráčkov a so slniečkom nižšie na oblohe, večer už bundičky a bundy, dni sú krátke a rýchlo je tma typicky pre severnú pologuľu, odporúčam vybrať si hotel s vyhrievaným bazénom a podľa možností nie s vodopádmi, ktoré vodu v bazénoch ochladzujú, chladnejšie je otvorené more ako v lagúne, v lagúne však môže byť špinavšie, záleží tiež od veternosti, s ktorou treba počítať
bolo to veľmi dobré obdobie na výlet do Luxoru s návštevou Údolia kráľov, kde v letnom období je príliš horúco, tiež na ostrov Giftun s teplotou mora pri brehu hádam aj 35 st.
boli sme veľmi spokojní, lebo sme počítali s tým, že to už nebude typické leto, ale aj tak nás prekvapil vzduch a more a bolo úžasné vrátiť sa do zasneženého domova opálení, oddýchnutí, s bohatými zážitkami a nezvyčajne „letnými“ dovolenkovými fotkami, pri ktorých ťažko uveriť, že sú decembrové
to sú info z mojej dovolenky, ale odporúčam Ti pozrieť si aj nejaké recenzie na internete, nám to pomáha pri rozhodovaní o termínoch, letoviskách a hoteloch
veronika5678
24.05.11,15:47
Dobré referencie som počul na hote Sea Gull, je priamo v centre novej časti Hurghady aj pláž má obstojnú.
...............

podla tychto referencii pochybujem ... podla stranky ,, reneczie a hodnotenie hotelov ´´- kde je ich okolo 10 - som kladnu nenasla ani jednu na ten hotel
pivko
24.05.11,16:15
To je otrasný hotel.
220870
23.07.11,10:27
Manželka silou mocou chce ísť do Egypta.Mňa tá tlupa niekde medzi poloindiánmy a opoľuďmi vôbec neláka.Ale ak tam pôjdeme určite by som chcel vidieť pyramídy.Nikto tu nepíšete o tom koľko stojí výlet pri pyramídy aká je to cesta aké sú pomienky ....Niekde som čítal že nejaký Egyptský minister vydal nariadenie že do Luxoru sa môže cestovať len lôžkovými autobusmi až do odvolania.Môže mi niekto toto preložiť do zrozumiteľnej reči.Čo to znamená ?prečo načo je dobré takéto nariadenie?
lujza.j
23.07.11,10:42
sme dvaja ani mňa to tam neláka:)ešte zašnorchlovať si v mori, ja ani tie pyramídy nemusím, že vraj je tam smrad ja v tanku:(
pivko
23.07.11,11:14
Preboha , len tam nechoď teraz , zomrieš od horúčavy , najskor koniec septembra.
220870
23.07.11,11:38
V októbri.;)
lulu74
29.03.12,07:51
Prosím Vás je teraz niekto z Vas priamo v Hurghade? chcela by som tam cez veľkú noc ísť na týždeň a rodina ma odhovára rôznymi katastrofickými scenármi.. že vraj tam bude ešte studené more a na šnorchlovanie môžem zabudnúť. Bola som tam v apríli pred 7 rokmi a šnorchlovala som každý deň..ale pomohlo by mi keby som mala informáciu doslova on-line resp. od-mora. Ste tam teraz niekto?
mareko
29.03.12,09:44
Skús túto osôbku cez facebook

Michala Eklová (http://www.facebook.com/profile.php?id=743728700)

23 marca o 12:33 ·
Zprava vsem, kteri vcera v tv zaslechli o unesene delegatce a o tom ze situace v Egypte je napjata!! Sice nevim jak je to v Sharm el Sheikhu, ale v Hurghade je klid a mir a nikdo zadnou napjatou situaci nepocituje!!! Bohuzel televizni stab ma nejspise problemy s tim, kde se jaka cast Egypta nachazi a tak hazi cely Egypt do jednoho pytle!!!!! Pro ty, kteri premysleji nad dovolenou v Hurghade ci v jinych destinacich, neni se ceho bat!!!!!! Prosim, dejte to sdilet!!!!!!!!!
jahoszmsk
29.03.12,13:36