Zavrieť

Porady

Tunisko

Dobrý deň,
máte niekto skúsenosti z dovolenky v Tunisku?
skusala som hladat na porade ale akosi bezuspesne.Viete niekto poradit?
Konkretne hotel Panorama v casti Sosse.
Usporiadat
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Aj v časopise Šarm, ktorý dnes vyšiel, je pár obrázkov z Tuniska, aj pár rád, napr. aj orientačné ceny potravín....
0 0
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

heja3 Pozri príspevok
Nebol niekto v Tunise v polovici mája? My s mužom ideme 1x na dovolenku, do hotela Thapsus, Mahdia, na 8 dní od 18.5., tak neviem, či je tam už dobre teplo. Čítala som tu, že je to dobrý hotel.
A ozaj je to pre blondíny také zlé?
Máme polpenziu, tak neviem, kde budeme hľadať vodu na pitný režim. Prosím, kto tam bol, mohli by ste dať tipy?
My sme boli približne v tom istom termíme v Thapsuse pred pár rokmi. Vôbec sa nemusíš báť, že by tam bolo chladno. Možno bude trochu viac veterno, ale to v tom teple len oceníte. Verím, že sa ti bude páčiť. Do toho hotela by som išla hocikedy. Bola som tam 2x a vôbec toho neľutujem.
Prajem krásnu dovolenku. Daj vedieť ako bolo.
PS: Dosť záleží na tebe ako sa budú domorodci k tebe správať. Najlepšie je nevšímať si ich. Zabudni na "slušné správanie" a komunikuj s nimi málo. Ja som nemala problém.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Miriam.x Pozri príspevok
My sme boli približne v tom istom termíme v Thapsuse pred pár rokmi. Vôbec sa nemusíš báť, že by tam bolo chladno. Možno bude trochu viac veterno, ale to v tom teple len oceníte. Verím, že sa ti bude páčiť. Do toho hotela by som išla hocikedy. Bola som tam 2x a vôbec toho neľutujem.
Prajem krásnu dovolenku. Daj vedieť ako bolo.
PS: Dosť záleží na tebe ako sa budú domorodci k tebe správať. Najlepšie je nevšímať si ich. Zabudni na "slušné správanie" a komunikuj s nimi málo. Ja som nemala problém.
Tak už sme naspäť. Bolo fantasticky - teplo, teplučké more, čistá pláž s bielym jemnučkým pieskom,fajnový hotel, chutná strava, bazén.
Pitný režim istili minerálky, podľa odporúčaní z obchodu, 10 min. od hotela. Ani sme nemali zdravotné problémy
Môžem odporúčať.
Jediné, čo kazilo imidž, boli obchodníci v meste (mestách) - furt otravovali. A ešte to, že dosť domácich čaká bakšiše, aj za to, čo neurobia. (1dinár=20 Sk)
0 0
maryann maryann

maryann je offline (nepripojený) maryann

Ahojte milí cestovatelia

prvýkrát v živote idem k moru, prvýkrát budem cestovať lietadlom a vlastne prvýkrát to bude moja vlastná dovolenka.
S dvoma kamarátkami sme sa dali nahovoriť na last minute do Tuniska, konkrétne budeme ubytované v hoteli El Hana Beach *** a cestujeme spoločnosťou Azur Reizen.
Má niekto nejaké skúsenosti s touto cestovkou a bol ubytovaný v rovnakom zariadení?
Budem vďačná za každú reakciu
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak nech ti tá dovolenka vyjde.... skús pozrieť v recenziách hotelov....
Na jednej stránke som ti niečo našla..., ale sú aj iné stránky.
http://www.travel.sk/recenzie-hotelo...ana-beach.html
0 0
maryann maryann

maryann je offline (nepripojený) maryann

DanielaSĽ Pozri príspevok
Tak nech ti tá dovolenka vyjde.... skús pozrieť v recenziách hotelov....
Na jednej stránke som ti niečo našla..., ale sú aj iné stránky.
http://www.travel.sk/recenzie-hotelo...ana-beach.html
Ďakujem
0 0
111aida 111aida

111aida je offline (nepripojený) 111aida

podnikavá baba
ano ja mam skusenosti dovolenkou v Tunise. Pred dvoma rokmi som navštívila Mahdiu . Pristali sme v Monastire na letisku a odtial autobusom do hotela Thapsus. Čisté more zelenomodré, biely piesok na pláži, bohatá strava a to sme mali len polopenziu ale stačilo bohate. Mali sme so sebou s kamoškou deti vo veku 4,7,10,a 16 rokov. Ziadne žalúdočné problemy o deti sa nam postarali animatori, ktori aj nam sprijemnovali večer rôznym programom.
Kamoška sa tam znovu vrátila tohto roku. Ja možno na rok, a v tom prípade by som určte navštívila SAHARU.
Vrele doporučujem aj rodine s malými deťmi.
aida
0 0
jarito jarito

jarito je offline (nepripojený) jarito

CHcel by som sa spýtať johanky ako to tam je cenovo ked mala polpenziu s nápojmi a jedlo v restike v hotely atd. a ci stacila polpenzia
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

My sme sa vrátili asi pred 2 týždňami z Tuniska - Tabarky - hotel Morjane.
Vynikajúce, odporúčam !
0 0
EmilyN EmilyN

EmilyN je offline (nepripojený) EmilyN

ahoj,ja som bola v Tunise minuly rok v septembri a mne sa tam velmi pacilo.byvali sme v Monastire a za zabavou sme chodili do Sousse,kde boli velmi dobre diskoteky.Hotel bol velmi pekny,mali sme sukromnu plaz co mne osobne velmi vyhovuje.strava bola tie dobra,mali sme sice len polpenziu,ale uplne to stacilo.hotelovy personal robil celodenny program pre deti aj pre dospelych.mne osobne takyto druh dovolenky vyhovuje.jedine co mi velmi vadilo,boli doterny domaci.ale ak si ich nebudes vsimat tak budes mat pokoj
tento rok sa chystam do tunisu znova.

tak prajem peknu dovolenku.
0 0
elefanto elefanto

elefanto je offline (nepripojený) elefanto

Ahojte!Zaciatkom septembra ideme do Tuniska do Souse,hotela Panorama a velmi by ma zaujimali vase prispevky.Ako tam bolo,bol hotel dost daleko od plaze,bol cisty.more a olaz tiez,lehatka na plazi boli zdarma,je to moc rusny hotel???? Ideme tam s 20mesacnym dietatkom tak ma to dost surne zaujima.Mali ste svoju cestovnu postielku alebo vam ju zapozicali v hoteli a za kolko?Ako ste riesili stravu dietatka?Na co nemame zabudnut?Dakujem vam za odpovede

Filka!Ako bolo????Prosim podrobnosti.Diky
Naposledy upravil elefanto : 25.08.07 at 11:00
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ahojte cestovatelia,
oplatí sa zobrať do Tunisu angl. libry? Alebo je lepšie eurá?
Dík za rýchlu odpoveď
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

arizona Pozri príspevok
Ahojte cestovatelia,
oplatí sa zobrať do Tunisu angl. libry? Alebo je lepšie eurá?
Dík za rýchlu odpoveď
Zober to, čo máš. Je jedno, či sú to GBP, EUR alebo USD, zamenia ti všetko na TND.

Ak rozmýšľaš, či tu na SK máš kúpiť GBP alebo EUR, tak ti stačí zobrať si EUR, nešpekuľuj nad tým, nič neušetríš. V TN je pevný kurz vo všetkých zmenárňach, akurát hotely si zoberú nejaké 1% poplatkov.

Ja som okrem toho bral aj jednodolárovky na bakšiš. Je to iné, keď im dáš papierovú dolárovku, než 1 EURovú mincu a dokonca je to lacnejšie. A bakšiš budú pýtať všade, to mi ver.

Prvýkrát ťa zinkasuje sprievodca po prílete - nejakých 10-15 EUR pre personál hotela. Hneď na to nasleduje bakšiš pre šoféra autobusu, ktorý ťa odvezie do hotela.

Ak dostaneš zlú izbu, stačí zájsť na recepciu a nejakých 10-15 EUR recepčnému to napraví - hneď sa nájde krajšia izba.
Naposledy upravil Chobot : 25.02.10 at 08:06
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ahoj Chobot.
Srdečná vďaka za rýchlu odpoveď, pomohla.Prepáč, nestíhala som skôr odpísať.
Nepýtala som sa kvôli špekulovaniu, ibaže mám dosť ang.libier a nevedela som, či je lepšie ísť ich zameniť za eurá,či doláre.Zaujímalo ma hlavne, či tam nie je pre tie libry nejaký nevýhodný kurz.
Takže sme sa rozhodli-z každého čosi.
A s tými one-dolárikmi na bakšišné to je super nápad-realizovala som.
Ešte raz ďakujem za všetky rady a informácie
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
My sme boli v tunise v juni a nikde nas nezinkasovali o baksis pre sofera, ani pre personal. Na izbe som nechavala kazdy druhy den dolarovku, ale kamoska dala napr. 10 dolarov az na piaty den a kvetinky mala na posteli rovnako ako my. Na recepcii sme dali 10 dolarov, ale pytali sme izby vedla seba a tak ci tak by sme nechali na odchode. A pri obsluhe P mali sme polpenziu/ sme nechavali kalsicky tringelty v icg mene. Ja som bola velmi spokojna s dovolenkou.
0 0
zuzi1 zuzi1

zuzi1 je offline (nepripojený) zuzi1

My sme boli v Tunisku minulý rok a taktiež sme nedávali šoférovi žiadne sprepitné, nedali sme bakšiš ani na recepcii a izbu sme mali nornálnu. Bakšiš sme dávali len upratovačkám ( každý druhý deň 1 euro) a niektorým milým animátorom.
0 0
skvrnka skvrnka

skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

Chodím do Tunisu - Sousse už 9 rokov za sebou a niektorý aj dva krát. Takže myslím, že som sa za tú dobu už mohla stretnúť s rôznymi vecami.
Za celý čas som sa s požiadavkou sprievodcu na bakšišné
pre nikoho nestretla, ani pre šofera, proste počujem to v Tunise 1. krát.
Čo sa týka už na hoteli, tak tam je vhodné nechávať niečo
chyžnej, resp. čašníkovi. Čo sa týka meny je to jedno EUR alebo USD.
V Tunise som spokojná a preto ho doporučujem, samozrejme
je rozdiel aj v lokalitách - Sousse, Mahdia, Monastir, Nabeul, Hammamet,
aj v hoteloch.
Mne vyhovuje Sousse a preto sa tam rada vraciam.
0 0
katti katti

katti je offline (nepripojený) katti

Ahojte, ja tiež chodím do Tuniska pravidelne už asi päť rokov a dvaktrá do roka, ale stále do toho istého hotela. Takže keď chcem izbu z výhľadom na more dám do pasu 10-20 eur a on už vie čo chcem. Boli sme aj v iných hoteloch v Sousse ale s týmto som fakt nadmieru spokojná. Niekde som počula, že je lepšie dávať upratovačkám dináre ako eur lebo majú problém so zmenárňou. My dávame bakšiš upratovačke a aj čašníkom, sú potom oveľa pozornejší. Fakt je, že si treba dávať pozor aký hotel si vyberiete. Je to podľa mňa dosť veľký rozdiel. Sousse poznám veľmi dobre tak ak Vás niečo zaujma tak sa kľudne opýtajte. Pa
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Zabudla si napísať názov toho hotela, s ktorým si spokojná. Mimochodom ja som bola v Tunise 2 x , ale stretla som sa tým, že delegátka hovorila pri výlete, že treba dať bakšiš šoférovi, mal tam aj niečo naň vpredu pripravené, našli sa ale aj takí turisti, čo nedali nič. A bola ich väčšina...
0 0
diabol4 diabol4

diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

Ahojte,
ja som vrátila u Tunisu (Mahdia) pred dvoma týždňami. Bola som tam prvý krát. More teplučké, čistučké vrátane pláže. Hotel a personál v pohode. Strava celkom ušla, až na raňajky, ktoré boli veľmi jednotvárne (vajcia, len jeden druh salámy, pečivo, džem). Mahdia je malé mestečko, nie je tam nič mimoriadne na videnie, povedala by som že dosť nuda. Niekoľko krát sme boli v Egypte (Hurgada) je to tam oveľa živšie. Kro nebol v arabskej krajine, nech sa pripraví na špinu na ulici a otravných predavačov (mne to nevadilo). S manželom sme sa zhodli, že Tunis už nenavštívime. V Tunise je lepší kurz Eura ako dolára.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať