Zavrieť

Porady

Tunisko

Dobrý deň,
máte niekto skúsenosti z dovolenky v Tunisku?
skusala som hladat na porade ale akosi bezuspesne.Viete niekto poradit?
Konkretne hotel Panorama v casti Sosse.
Usporiadat
pazll pazll

pazll je offline (nepripojený) pazll

Co poviete na Hammamet? Bol tam niekto a ak ano ake mate skusenosti?
0 0
katti katti

katti je offline (nepripojený) katti

Hotel sa volá Marabout...Sousse je podľa mňa vhodný hlavne pre mladých alebo takých ktorí majú radi rušný život. Hamammet a Mahdia je zase pre rodiny z deťmi, ale tam som nebola tak sa možno mýlim...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

diabol4 Pozri príspevok
Ahojte,
ja som vrátila u Tunisu (Mahdia) pred dvoma týždňami. Bola som tam prvý krát. More teplučké, čistučké vrátane pláže. Hotel a personál v pohode. Strava celkom ušla, až na raňajky, ktoré boli veľmi jednotvárne (vajcia, len jeden druh salámy, pečivo, džem). Mahdia je malé mestečko, nie je tam nič mimoriadne na videnie, povedala by som že dosť nuda. Niekoľko krát sme boli v Egypte (Hurgada) je to tam oveľa živšie. Kro nebol v arabskej krajine, nech sa pripraví na špinu na ulici a otravných predavačov (mne to nevadilo). S manželom sme sa zhodli, že Tunis už nenavštívime. V Tunise je lepší kurz Eura ako dolára.
To, ako živo je v stredisku záleží od veľkosti mesta. Mahdia je skutočne v porovnaní s Hurghadou nezáživné mestečko, keby si ale bola v Sousse alebo aspoň v Monastire, tak by to bolo iné. Podľa mňa, keby niekoho vysadili bez toho, aby vedel v ktorej krajine je, tak by v prvej chvíli nezistil, či je v Sousse alebo Hurghade. Aj architektúra, ľudia aj mentalita je rovnaká.
0 0
Vlasta Vlasta

Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

Boli sme koncom júna v Tunise, oblasť Hamammet, hotel Dar Khayam a bolo super. Je pravda, že mimo hotel toho nebolo veľa na pozeranie, ale ak si chcete oddýchnuť, tak je to ono. V hotelovom komplexe sa dalo celkom slušne aktívne oddychovať - mali sme k dispozícii nemotorizované vodné športy, tobogány, posilovňu + program (aerobic, vodné polo,...).
0 0
pazll pazll

pazll je offline (nepripojený) pazll

Dakujem krasne Vlasta ideme hlavne oddychovat a hadam aj co to precitam...
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

S manželom a synom sme boli v Tunisku-Susse- hotel Riadh Palms pred 4. rokmi. Hotel bol prekrásny, je to obrovský komplex cca 900 izbový 4*. Strava švédske stoly, jedlo od výmyslu sveta, mohli ste prísť na raňajky aj o 9,00 a stále boli plné stoly jedla. Mali sme len polpenziu ale úplne stačilo. Hotel je priamo na pláži, s vlasným veľkým bazénom. Na to že sme tam boli v máji, bola voda celkom teplá. Vzduch cca 27-30 stupňov. Do centra sme sa dostali vláčikoma pochodili tamojšie pamiatky ( mestské hradby, vežu). Každý večer bol pre dovolenkárov pripravený skvelý program kde sa všetci bavili, aj deti.
Doporučujem
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

pazll Pozri príspevok
Co poviete na Hammamet? Bol tam niekto a ak ano ake mate skusenosti?
Boli sme t.r. v Miramar-Hammamete.
Boli sme spokojní. Všetko čistučké-izby,areál,pláže,okolie.Strava pestrá,všetkého dostatok(šv.stoly).Prechádzky po meste bezpečné,bez problémov.Našlo sa zopár otravných predavačov,ale ozaj málo. Na nich platilo nezareagovať na žiaden svetový jazyk(angl.,tal.,nem.,) a odpovedať po slovensky a tváriť sa ,že nerozumiete.
Inak v hoteli platilo dáš-máš!Vedia to veľmi oceniť.
Čašník si nevšimne šóru a obslúži Vás prvého,ráno Vás čakajú obsadené lehátka na vybranom mieste,alebo vám chyžná ustelie do tvaru srdiečka a posype posteľ kvietkami.Bolo to také milé rozmaznávanie.
Pozor, nekupovať nič v prvé dni.Najlepšie sa zarába na nových "neopálených"turistoch".To čo kúpite prvé dni za 30-40 dinárov, kúpite neskôr za jeden-dva
Naposledy upravil arizona : 29.07.08 at 19:49
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

mám otázku, aku menu je lepsie vziat do Tunisu?
ked som tam bola pred 3-4 rokmi, bol vyhodnejsi dolar (fungovalo to tam tak, ze ceny boli rovnake v USD aj v Eurach ale na USD bol nizsi kurz ako je to aj teraz ...) len neviem, ci uz nerobia rozdiely medzi tymito dvoma menami ...
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Nebol niekto minuly rok v niektorom z tychto hotelov? Marabout alebo Thapsus? Tieto hotely su dost vychvalene co citam a su aj za skvelu cenu a este ked sa ide na last minute, tak ani nevravim! Ja chcem ist s manzelkou v priebehu juna, zalezi kedy nam z cestovky zavolaju na dobru ponuku last minute. Letel niekto tam z KE? Kedy su odlety a potom prilety do KE? Lebo som pocul ze sa odlieta neskoro poobede a zase sa prilieta skoro rano, takze 2 dni su v cudu... Opakom je letiet z BA, nakolko sa odlieta rano do Tuniska a prilieta vecer, pripadne v noci do BA. Mate s tym skusenosti? Ale aj dalsie info hocijake ohladom Tuniska a tychto hotelov potesia
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
Nebol niekto minuly rok v niektorom z tychto hotelov? Marabout alebo Thapsus? Tieto hotely su dost vychvalene co citam a su aj za skvelu cenu a este ked sa ide na last minute, tak ani nevravim! Ja chcem ist s manzelkou v priebehu juna, zalezi kedy nam z cestovky zavolaju na dobru ponuku last minute. Letel niekto tam z KE? Ja som letela z KE. Kedy su odlety a potom prilety do KE? Lebo som pocul ze sa odlieta neskoro poobede a zase sa prilieta skoro rano, Je to tak, poobede odlet z KE a odlet z Tunisu skoro ráno. takze 2 dni su v cudu... Opakom je letiet z BA, nakolko sa odlieta rano do Tuniska a prilieta vecer, pripadne v noci do BA. Mate s tym skusenosti? Je to tak z BA sa letí ráno, a odlieta sa z Tunisu do BA večer. Ale aj dalsie info hocijake ohladom Tuniska a tychto hotelov potesia
Ja som bola v Tabarke, v Abou Navas Montazas bolo tam fajn.
0 0
Trip Trip

Trip je offline (nepripojený) Trip

Ak sa mysli hotel Marabout v Sousse, tak tam som bol, cca 10 rokov dozadu :-), dobry hotel, dobry bazen.

Neviem, ci to tu bolo spomenute, ale podla mna su najlepsie na Tunisku fakultativne vylety na sever sahary. Bol som na takom 2-dnovom vylete, spali sme v oaze Touzeur - to bolo najlepsie z celej dovolenky - hotel na kopci, s paradnym bazenom s vyhladom na palmy a pust v pozadi - raj na zemi...
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

stanco007 Pozri príspevok
Nebol niekto minuly rok v niektorom z tychto hotelov? Marabout alebo Thapsus? Tieto hotely su dost vychvalene co citam a su aj za skvelu cenu a este ked sa ide na last minute, tak ani nevravim! Ja chcem ist s manzelkou v priebehu juna, zalezi kedy nam z cestovky zavolaju na dobru ponuku last minute. Letel niekto tam z KE? Kedy su odlety a potom prilety do KE? Lebo som pocul ze sa odlieta neskoro poobede a zase sa prilieta skoro rano, takze 2 dni su v cudu... Opakom je letiet z BA, nakolko sa odlieta rano do Tuniska a prilieta vecer, pripadne v noci do BA. Mate s tym skusenosti? Ale aj dalsie info hocijake ohladom Tuniska a tychto hotelov potesia
Stanco, bola som v Thapsuse 9/2008. Je to celkom príjemný hotel za rozumnú cenu. No musíš sa pripraviť na to, že ťa po príchode ubytujú v suteréne v najhorších izbách a až po sťažnosti a obdržaní bakšišu 5 USD sa budeš sťahovať do peknej, slnečnej izby. Nedávaj doláre hneď pri príchode do pasu, ale až keď sa budeš sťažovať na zlú izbu. My sme vložili doláče do pasu hneď a jedna izba bola OK a druhá práve tá v suteréne, úplný des. Strava primeraná cene, každý deň bolo aj ovocie aj koláčiky či zákusky. V izbách bolo čisto (na arabský spôsob), každý deň upratané a ustlané, posteľné prádlo menené aj počas pobytu. Na pláži aj pri bazéne lehátka a slnečníky zdarma. Pre deti a dorast animácie (aj na pláži a pri bazéne). Nebol to žiaden extra luxus, ale pohodová dovolenka. V Mahdii je krásne čisté more a biely piesok s množstvom mušličiek. Pohrajú sa malí aj veľkí. S odletmi neviem, lebo sme leteli z BA. Ak by si chcel aj dáke fotky, pošlem ti meilom (aj doplňujúce info). Recenzie nájdeš na www.orbion.cz.
0 0
skvrnka skvrnka

skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

V Marabout som bola aj minulý rok a aj predchádzajúce roky.
Chodievam tam v júni.
Niekto tu spomínal, že bol pred 10 rokmi. Bola som aj ja aj vtedy,
ale odvtedy sa tam veľmi veľa zmenilo k ešte lepšiemu. Celé
prostredie v rámci hotela bolo prerobené - t.j. reštaurácia, bar, bazén
(predtým bol jeden obdlžnikový bazén), teraz tam spravili vlastne
aquapark s toboganmi, bazénom , detským, upravili celé plochy
na slnenie a šport. V hoteli je polpenzia, švedské stoly, pre mňa
vyhovujúci výber. Hneď zo záhrady ste na pláži, má aj plážový bar.
Ja uprednostňujem mesto Sousse, lebo aj z letiska netrvá cesta
dlho. Chodievam takisto v last minute, čo je výborná cena.
VRELE doporučujem.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

skvrnka Pozri príspevok
V Marabout som bola aj minulý rok a aj predchádzajúce roky.
Chodievam tam v júni.
Niekto tu spomínal, že bol pred 10 rokmi. Bola som aj ja aj vtedy,
ale odvtedy sa tam veľmi veľa zmenilo k ešte lepšiemu. Celé
prostredie v rámci hotela bolo prerobené - t.j. reštaurácia, bar, bazén
(predtým bol jeden obdlžnikový bazén), teraz tam spravili vlastne
aquapark s toboganmi, bazénom , detským, upravili celé plochy
na slnenie a šport. V hoteli je polpenzia, švedské stoly, pre mňa
vyhovujúci výber. Hneď zo záhrady ste na pláži, má aj plážový bar.
Ja uprednostňujem mesto Sousse, lebo aj z letiska netrvá cesta
dlho. Chodievam takisto v last minute, čo je výborná cena.
VRELE doporučujem.
Mne sa ten hotel zapacil hned ako som si o nom precital v katalogu. Ak sa smiem opytat, tak kolko vas vysla ta dovolenka? My tam chceme ist na 11-12 dni s all inclusive co tam je. Odlial ste leteli? Zaujima ma miesto a casy letov? Spravanie delegata, personalu hotela, strava-rozmanitost? A hocico co vas napadne co by sa nam mohlo zist ked tam pojdeme. Teplota vody a vzduchu tam v juni?
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

mareko Pozri príspevok
Stanco, bola som v Thapsuse 9/2008. Je to celkom príjemný hotel za rozumnú cenu. No musíš sa pripraviť na to, že ťa po príchode ubytujú v suteréne v najhorších izbách a až po sťažnosti a obdržaní bakšišu 5 USD sa budeš sťahovať do peknej, slnečnej izby. Nedávaj doláre hneď pri príchode do pasu, ale až keď sa budeš sťažovať na zlú izbu. My sme vložili doláče do pasu hneď a jedna izba bola OK a druhá práve tá v suteréne, úplný des. Strava primeraná cene, každý deň bolo aj ovocie aj koláčiky či zákusky. V izbách bolo čisto (na arabský spôsob), každý deň upratané a ustlané, posteľné prádlo menené aj počas pobytu. Na pláži aj pri bazéne lehátka a slnečníky zdarma. Pre deti a dorast animácie (aj na pláži a pri bazéne). Nebol to žiaden extra luxus, ale pohodová dovolenka. V Mahdii je krásne čisté more a biely piesok s množstvom mušličiek. Pohrajú sa malí aj veľkí. S odletmi neviem, lebo sme leteli z BA. Ak by si chcel aj dáke fotky, pošlem ti meilom (aj doplňujúce info). Recenzie nájdeš na www.orbion.cz.
A je to pravidlom stale, ze novym hostom daju tu zlu izbu? Ci len nahodou na niektorych skusaji tieto ich finty? A co sa tyka all inclusive s tym nebol problem? Dal si vyuzit nonstop a aj na plazi? Ina k nejake rady? Dost mi zalezi aj na tych casoch letov lebo si myslim, ze sa nejak velmi menit nebudu asi
0 0
skvrnka skvrnka

skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

Veľmi ťažko sa odpovedá na dotazy: cena, časy odletu, delegát.
Asi toľko letela som z Bratislava, skutočne rôzne časy odletov,
pretože každú sezonu je to inak a to sa vlastné dozviete až krátko pred odletom, iné letecké spoločnosti, letela som Tunisair, Nouvelair,Slovak Air, Seagle Air, takisto niekedy sú meškania niekedy nie, minulý rok toho bolo mimoriadne veľa, napr. v júni sme meškali len cca 30 minut čiže zrejme ešte relatívne pred sezonu a v septembri keď sme išli znova, tak na ceste späť cca 6 hodín. Ak by sme si to moc pripúšťali, musíme ostať radšej sedieť doma. Takisto je rozdiel s ktorou cestovkou letíte, aj tam sú rôzne časy odletov (do Tunisu som už išla s Kartagom,Medinou, Horizontravel, Azurreizen...). Myslím, že ponuka v stravovaní je dostatočná, len čo sa týka Marabout hotel- tento neposkytuje, teda už cca mojich 12 rokov all inclusive, preto v júni chodím do Marabout a v auguste-septembri do iného hotela kde je aj all inclusive. Ťažko aj k cene, pretože niekedy dávno som išla za cca Sk 10.000,- aj s poplatkami, teraz posledné roky cca 12-14 000,- čo s poplatkami je tiež dobrá cena. Delegáti sú rôzni, aj dobrí aj slabší, ale ak sa pýtate snažia sa výjsť v ústrety. O izbách - tzv všimné - by som Vám tiež mohla popísať celú stranu, je to skutočne rôzne, ale so všimným určite lepšie a to sa týka aj všimné potom pre chyžné, čašníkov a pod.samozrejme nie povinné.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

stanco007 Pozri príspevok
A je to pravidlom stale, ze novym hostom daju tu zlu izbu? Ci len nahodou na niektorych skusaji tieto ich finty? A co sa tyka all inclusive s tym nebol problem? Dal si vyuzit nonstop a aj na plazi? Ina k nejake rady? Dost mi zalezi aj na tych casoch letov lebo si myslim, ze sa nejak velmi menit nebudu asi
S tou zlou izbou je to pravidlo, že to skúšajú predovšetkým na Slovákoch a Čechoch. Netuším prečo to tak je. All inclusive sme nemali, ale v tomto hoteli sa na pláži služba AI nevyužívala a non stop tiž nie. Non stopbýva iba v niektorých luxusných hoteloch. Spravidla sú služby od rána do 24 hod., niekde len do 23 hod. To si treba preveriť priamo v cestovke či v hoteli. Na tému odletov už odpovedané bolo.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať