Zavrieť

Porady

Tunisko

Dobrý deň,
máte niekto skúsenosti z dovolenky v Tunisku?
skusala som hladat na porade ale akosi bezuspesne.Viete niekto poradit?
Konkretne hotel Panorama v casti Sosse.
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Miriam.x
Nebol to náhodou Thapsuss???
Bol to hotel El Mehdi...ale na Thapsuss som vtedy tiež počula len samú chválu...
0 0
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

Thapsus je veľmi dobrý hotel, bola som tam 2x, vyrovná sa 4* hotelom. A taký skvelý animačný program ako majú tam som nevidela nikde.
0 0
ldi ldi

ldi je offline (nepripojený) ldi

Pozná niekdo v meste Mahdia alebo v jeho okolí hotel Iberostar El Fatima?
0 0
ivet.b ivet.b

ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

Taká milá osôbka :-))))
Ja som tiez bola v Thapsuse, prelom september/oktober. Polpenzia, ale mala som co robit, aby som stihla za 8 dni vsetko aspon ochutnat. Plaz- naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadhera.
Tento rok sa chystame 22.5.-29.5. na djerbu, konkr. hotel djerba palace****. Mate niekto z neho skusenosti?
0 0
1janka 1janka

1janka je offline (nepripojený) 1janka

ja som tiež bola v tunise v sousse v hoteli el ghana beach či ako sa to volalo...ale tiež som mala pocit že som vklietke..neodporúčam samej..jedine s priateľom..domorodci sú dotieraví...a čo je najhoršie..prehnačkovala a pre.....kadečo...celú dovolenku...pozor na vodu a stravu...je to pekná krajina treba ju vidieť...ale stačilo raz...moja skúsenosť...
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
ivet.b Pozri príspevok
Ja som tiez bola v Thapsuse, prelom september/oktober. Polpenzia, ale mala som co robit, aby som stihla za 8 dni vsetko aspon ochutnat. Plaz- naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadhera.
Tento rok sa chystame 22.5.-29.5. na djerbu, konkr. hotel djerba palace****. Mate niekto z neho skusenosti?

V Tunise som bola 3x v Sousse, na Djerbe a na Tabarke. Najkrajšie je na Djerbe, lagúny, kraby, ale hlavne ešte teplejšie more. Tento rok sa chystám konečne do Egypta, ak by mi nevyšiel Egypt , tak by som volila Djerbu...Určite sa ti bude páčiť. Mne sa skôr páčia kľudnejšie letoviská a to Djerba oproti iným je kľudnejšia a taktiež nie až tak vyspelejšia...
Naposledy upravil renča1 : 13.03.07 at 17:40
0 0
nina100 nina100

nina100 je offline (nepripojený) nina100

Pridávam sa - bola som v Tunise minulý rok koncom augusta, trochu sme sa obávali, lebo sme cestovali s trojročným synom - ale žiadne obavy sa nenaplnili. Bola to naozaj krásna dovolenka, ktorú sme si doslova vychutnali - mali sme all inkl., hotel 4hviezd. v Hammamete, služby bez problémov, krásna pláž, priezračná voda ....
Jediné čo mi vadilo - boli dotieravý Tunisania, ale na to si treba zvyknúť - som blondína, takze si ma obzerali ....
Inak na čo by som chcela upozorniť - piť vodu z kúpených fliaš, cez obednajšie horúčavy sa radšej ukryť - hlavne ked cestujete s detičkami a bez čoho by som do Tunisu nesla - je all inclusive. Verte oplatí sa, hlavne v týchto oblastiach.
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

Priznám sa, že som v Tunisku ešte nebola. Idem s rodinou posledný júnový týždeň - vybrali sme si hotelový komplex prízemných viliek El Mouradi Club Kantaoui - malo by to byť v blízkosti jachtového prístavu Port El Kantaoui. Mám trocha obavy - v katalógu to vyzerá dobre, ale papier znesie hocičo. Prosím, ak tam niekto bol, napíšte mi.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Ingrid, nepoznám ten hotel, ale boli sme v Sousse na dovolenke a tiež sme navštívili Port El Kantaouri, v jeho blízkosti je aj veľký zábavný park Hannibal park. Ale čo by som Ti veľmi odporučila je 2-oj dňový výlet na Saharu. Zanechal vo mne úžasné dojmy. Pripájam foto z výletu.
My ideme tentokrát v auguste na Djerbu - Zarzis hotel Zita Beach Resort.
Prajem pekné zážitky!
dedina Chebika pár metrov od Alžírskych hraníc.jpg  
cesta na Saharu.jpg  
horská dedina Chot el Garsa.jpg  
Koloseum El  Jem.jpg  
koloseum El Jem_1.jpg  

oáza v púšti.jpg  
bazén v oáze.jpg  
Berberský príbytok.jpg  
Mahmata.jpg  
soľné jazero Chot el Jerid -23m pod morom.jpg  

predavači soľných ruží.jpg  
sahara.jpg  
Adam a jeho dromedár.jpg  
Mahmata_sfilmované Hviezdne vojny 3.jpg  
východ slnka Sousse.JPG  

1/1
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tiež odporúčam fakulatívny výlet po celom Tunisku, ale upozorňujem, ak máte možnosť, zaplaťte si to ešte na Slovensku a až potom sa ubytujte v hoteli, prípadne pred tým. Prečítaj si môj príspevok č. 4.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Ingrid G. Pozri príspevok
Priznám sa, že som v Tunisku ešte nebola. Idem s rodinou posledný júnový týždeň - vybrali sme si hotelový komplex prízemných viliek El Mouradi Club Kantaoui - malo by to byť v blízkosti jachtového prístavu Port El Kantaoui. Mám trocha obavy - v katalógu to vyzerá dobre, ale papier znesie hocičo. Prosím, ak tam niekto bol, napíšte mi.
Boli sme v Port el Kantaui pred 6 rokmi. Je to také malé mestečko, ktoré má aj starobylú časť aj modernú. Predo mnou spomenuli park, je tam veľa kaviarničiek, malý prístav. My sme bývali v jednom hoteli vzdialenom od centra asi 5 min. taxíkom.

Tie klubové hotely sú v podstate všetky rovnaké- jeden veľký oplotený komplex s vlastnou plážou. Komfort záleží od počtu hviezdičiek a od toho, aké služby ste si zakúpili, my preferujeme AI.

Ten tvoj má 4 hviezdičky, tak si myslím, že nebudete ľutovať.
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

Ďakujem za info.
Pekný deň.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Nebol niekto v Tunise v polovici mája? My s mužom ideme 1x na dovolenku, do hotela Thapsus, Mahdia, na 8 dní od 18.5., tak neviem, či je tam už dobre teplo. Čítala som tu, že je to dobrý hotel.
A ozaj je to pre blondíny také zlé?
Máme polpenziu, tak neviem, kde budeme hľadať vodu na pitný režim. Prosím, kto tam bol, mohli by ste dať tipy?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Vodu na pitný režim?!
V meste máš obchodíky s uzatvorenými fľašami s vodou. My sme mali tiež polpenziu, plus k večeri sme si priplatili fľašu vody. Okrem toho sme mali zo sebou niekoľko litrov vody. A aj domáce na dezinfekciu žalúdka.
Ale dobrý tip je, ak budete mať švédske stoly, predpokladám, že tam nebude chýbať melón. Po raňajkách aj po večery (sme na to časom prišli) si dáte ešte ako dezert melóny, je to zdravé a aj uhasí to smäd.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Gabi03 Pozri príspevok
Vodu na pitný režim?!
V meste máš obchodíky s uzatvorenými fľašami s vodou. My sme mali tiež polpenziu, plus k večeri sme si priplatili fľašu vody. Okrem toho sme mali zo sebou niekoľko litrov vody. A aj domáce na dezinfekciu žalúdka.
Ale dobrý tip je, ak budete mať švédske stoly, predpokladám, že tam nebude chýbať melón. Po raňajkách aj po večery (sme na to časom prišli) si dáte ešte ako dezert melóny, je to zdravé a aj uhasí to smäd.
Díky za tip. "Domáce" - asi bylinkové budeme mať. Dá sa to dúfam priviezť v kufri. Švédske stoly=bufet?
0 0
Gabr Gabr

Gabr je offline (nepripojený) Gabr

heja3 Pozri príspevok
Nebol niekto v Tunise v polovici mája? My s mužom ideme 1x na dovolenku, do hotela Thapsus, Mahdia, na 8 dní od 18.5., tak neviem, či je tam už dobre teplo. Čítala som tu, že je to dobrý hotel.
A ozaj je to pre blondíny také zlé?
Máme polpenziu, tak neviem, kde budeme hľadať vodu na pitný režim. Prosím, kto tam bol, mohli by ste dať tipy?
Bola som v Thapsuse pred dvoma rokmi. Vodu na hoteli by som neodporúčala kupovať, lebo sa strašne predraží. Od hotela po hlavnej ceste, ktorá nie je moc frekventovaná, peši asi 10-15 minút sú malé potraviny, kde sa dá pitná voda kúpiť za slušnú cenu. Pred dvoma rokmi vychádzala 1,5 litrová fľaša cca na 16 sl. korún. Kupovali sme ich v baleniach po 6 /ako u nás/, ale nosili sme si ich v rupsaku, lebo na recepcií neradi vidia, že si ľudia nosia vodu kúpenú mimo hotela. Možno by ani nedovolili vodu vziať na izbu. Ale v rupsaku v pohode, ten nikdy nekotrolovali. Ja som bola s Thapsusom maximálne spokojná, len mimo sezóny tam nie je až taký animačný program, ako cez hlavnú sezónu. Ale určite si to užijete. Počasie v Tunise - aktuálne si môžeš pozrieť na www. yahoo.com, kliknúť na weawer, potom Africa, potom Tunisia a vybrať lokalitu. Vyber Monastir, ten je k Mahdií najbližie /asi 40 Km/. Je tam predpoveď cca na 7 dní dopredu. My sme boli 12.6 a teploty boli okolo 33-35 stupňov. Voda bola fantasticky teplá. Ale možno ten mesiac ešte bude cítiť. Prajem príjemnú dovolenku a užite si to. Pre mňa to bol maximálny oddych, bez stratostí , super. Dúfam, že Vám všetko vyjde super.
0 0
Gabr Gabr

Gabr je offline (nepripojený) Gabr

Opravujem NIE weawer ale weather /počasie/
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

heja3 Pozri príspevok
Švédske stoly=bufet?
Niekde som čítal, že rozdiel medzi švédskymi stolmi a bufetovou formou stravovania je ten, že pri bufetovej forme je prítomná obsluha, ktorá ľuďom naloží alebo pomôže naložiť na taniere. Stravník si prípadne naloží sám už iba šalát prípadne si zoberie pečivo.Pri švédskych stoloch obsluha iba dokladá prázdne misy, ale pri nakladaní jedla nepomáha. Všetko je na stoloch a ľudia sa obsluhujú sami.Ale ozančenie v katalógoch nie vždy zodpovedá tomutu, bežne je zaužívaný pojem bufet=švédsky stôl.
0 0
Gabr Gabr

Gabr je offline (nepripojený) Gabr

V Thapsuse bol teda bufet, presne to isté ako švédske stoly, len o trošku menší výber jedál. Ale nakladali sme si sami a nestalo sa nám za 15 dní, žeby sme mali to isté na večeru. Raňajky boli dosť podobné, ale pestré. Úplne to postačovalo, večere bolo aj zo šesť druhov teplých jedál, ryby, vždy kuracina, baranina, prílohy zemiaky, ryža, špagety, pečivá, kopec zeleniny, dresingy, koláčov od výmyslu sveta. So stravou v Thapsuse som bola spokojná až nad očakávania. Myslím, že budeš spokojná, ak sa tam za tie dva roky nič nezmenilo. A poznám ľudí, ktorí tam boli tiež a nepočula som na tento hotel povedať nič zlé. No uvidíš, nechaj sa aj prekvapiť.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Gabr, Chobot, ďakujem za vysvetlenia, už sa moc teším. Aj keby počasie nebolo nič moc, aj tak budeme prvý raz pri mori, tak si to užijem. Môj muž sa vyjadril, že aj keby mrzlo, on sa do mora hodí ....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať