svarny
21.06.09,19:09
Tento kvet sme kupili na Gardenii v Nitre a bohuzial sme si nenapisali druh....Takze prosim ak niekto vie co to je napiste....Myslim ze je to dovoz s Holandska a bol tam napis nieco ako kvitnuca paprad. Predavali to ako hluzy a zevraj tieto kvety nemaju radi krtkovia...:mad: Takze piste ak VIETE..DAKUJEEEEEEEEEM:)
marko7997
22.06.09,08:40
Nazov neviem ale moji rodicia si to tiez kupili ako odhanac krtkov.
svarny
22.06.09,15:57
My sme to tiez kupili aj na krtov...mame uz s nimi dost dlho vykopanu vojnovu sekeru...ale zatial vyhravaju vsetky bitky...No mame este suseda co ich uz ma tiez plne zuby a tak kazde rano sedi pri kopkach a caka...caka...par uz chytil...:cool:...Inac ja dako tasko znasam ze by som ich mal zabijat...tak s manzelkou vymyslame vsakovake plany ako ich aspon nejako vyhnat....:)
osky
22.06.09,17:02
My sme to tiez kupili aj na krtov...mame uz s nimi dost dlho vykopanu vojnovu sekeru...ale zatial vyhravaju vsetky bitky...No mame este suseda co ich uz ma tiez plne zuby a tak kazde rano sedi pri kopkach a caka...caka...par uz chytil...:cool:...Inac ja dako tasko znasam ze by som ich mal zabijat...tak s manzelkou vymyslame vsakovake plany ako ich aspon nejako vyhnat....:)

sused nevie,ze krtko je zakonom chraneny?!
uz najmenej 20 rokov.
svarny
22.06.09,19:14
sused nevie,ze krtko je zakonom chraneny?!
uz najmenej 20 rokov.
Ano to sused vie, vieme to asi vsetci....ale ked ich tam mas najmenej 20 a zo zahrady v ktorej si chces nieco vypestovat bez chemie, ktoru kopujes v supermarketoch...???§!!! a zostane ti iba bagrovisko... tak neviem?? Je to taske...osobne som proti akemukolvek zabijaniu zvierat...a je mi zatasko zjest co i salamu...ked si predstavim ako muselo to zviera zomriet v strasnych podmienkach na bitunku...ale ako vravim ako krtkovi povedat aby odisiel niekam do lesa???:mee:...a preto s manzelkou sme uz kupili aj odpodzovac, ktory nebol najlacnejsi. NEPOMOHOL a krtkovia dalej ryju a ryju....Tak sme chceli vyskusat nieco aj esteticke a pekne co by tesilo aj nas a krtko by si nasiel inu obzivu...kedze zijeme v rodinnom dome blizko lesa krtko ma kde odist...:)
alla66
22.06.09,20:50
Ano to sused vie, vieme to asi vsetci....ale ked ich tam mas najmenej 20 a zo zahrady v ktorej si chces nieco vypestovat bez chemie, ktoru kopujes v supermarketoch...???§!!! a zostane ti iba bagrovisko... tak neviem?? Je to taske...osobne som proti akemukolvek zabijaniu zvierat...a je mi zatasko zjest co i salamu...ked si predstavim ako muselo to zviera zomriet v strasnych podmienkach na bitunku...ale ako vravim ako krtkovi povedat aby odisiel niekam do lesa???:mee:...a preto s manzelkou sme uz kupili aj odpodzovac, ktory nebol najlacnejsi. NEPOMOHOL a krtkovia dalej ryju a ryju....Tak sme chceli vyskusat nieco aj esteticke a pekne co by tesilo aj nas a krtko by si nasiel inu obzivu...kedze zijeme v rodinnom dome blizko lesa krtko ma kde odist...:)

Pregooglila som celý net, tvoj kvet proti krtkom som nenašla:(
mimotemyAko sa zbaviť krtka http://www.ceknito.sk/video/12962

Krtko nemá rád určité zvuky.

Tak mu ich doprajme :D Existujú špeciálne zariadenia - odpudzovače. Vyzerajú ako krabičky s kolíkom, ktoré sa zabodnú do zeme a každú chvíľu pípajú, bzučia alebo vibrujú. Obvykle vyludzujú zvuk, ktorý ľudskému uchu nevadí (väčšinou ho ani nepočujeme), pre krtkov je ale veľmi nepríjemný, takže sa zvukom zamorenej lokalite radšej vyhnú.

Odpudzovač si môžeme nahradiť i tenkou železnou tyčou, ktorú zastrčíme do zeme a nasadíme na ňu hrdlom PET fľašu. Na bokoch fľašu na niekoľkých miestach narežeme a ohneme, aby sme získali veterný mlyn. Fľaša sa bude točiť vďaka vetru, trie sa o tyč a jej prostredníctvom sa zvuk dostáva do zeme.

Ďalšou možnosťou je využitie sklenenej fľaše napr. od piva. Prázdnu fľašu očistíme a zahrabeme do zeme do cca dvoch tretín. Musí byť mierne naklonená hrdlom smerom, odkiaľ najčastejšie fúka vietor. Bude tak podzemným obyvateľom nepríjemne vyhrávať. Tento systém je najlacnejší. Odporúčame fľaše rozmiestniť systematicky do línie a postupne posúvať stále ďalej a ďalej. Možno ho tak vyženieme.

Krtko má veľmi dobrý a citlivý čuch.
Takže stačí vedieť, čo mu nevonia a je aspoň dočasne pokoj. Overené sú olomoucké syrečky, citrónová kôra, cesnak... Odpudivé vlastnosti majú i niektoré rastliny - napr. Aksamietnica rozložitá, Euphorbia lathyris.

Na hraboše a myši platí, keď im do nory pustíte vodu. Ale pozor! Na krtka to neplatí. Je totiž dobrý plavec a kôpky robí najmä vtedy, keď sa zvýši hladina podzemnej vody v jeho norách. Vlastne by ste si tak uškodili.

Aby sme zo záhradky dostali preč krtkov a odstránili krtince skúsime vložiť do krtincov ľudské vlasy. Krtkovia tento pach neznášajú.

Niekedy je účinným spôsobom násilné vysťahovanie - jednoducho sledujeme záhradu a keď vidíme, ako sa dvíha hlina, prichystáme si motyku a podoberieme v mieste vlnenia sa pôdy. Ak sme dostatočne pozorní, šikovní a je správna konštelácia hviezd, o chvíľku môžeme vložiť krtka do pripraveného vedra a vyniesť ho veľmi ďaleko od našej záhradky.


Pri všetkom tom vyháňaní nevítaného návštevníka nesmieme zabudnúť na to, že krtko je zákonom chránený tvor!

pridám link:

http://www.porada.sk/t38562-co-s-krtincami.html
http://www.porada.sk/t25627-krtko-v-zahrade.html


(http://www.ceknito.sk/video/12962)
marko7997
23.06.09,03:48
Tento kvet sme kupili na Gardenii v Nitre a bohuzial sme si nenapisali druh....Takze prosim ak niekto vie co to je napiste....Myslim ze je to dovoz s Holandska a bol tam napis nieco ako kvitnuca paprad. Predavali to ako hluzy a zevraj tieto kvety nemaju radi krtkovia...:mad: Takze piste ak VIETE..DAKUJEEEEEEEEEM:)
Uz som to zistil ,vola sa INCARVILLEA.:)
svarny
23.06.09,17:28
alla66 dakujem za cenne rady....tak s toho urcite nieco vyskusame...
svarny
23.06.09,17:34
Uz som to zistil ,vola sa INCARVILLEA.:)
...dakujem Marko za nazov kvetu...Idem studovat ak sa to pestuje...:)
Melnick
23.06.09,17:39
Uz som to zistil ,vola sa INCARVILLEA.:)
Len náhodou som otvorila túto tému a páči sa mi :) marko 7997 ako sa namiesto hľadania názvu kvetu , rozvinula téma o krtkoch..
Ešte dobre, že nakoniec si to nevzdal a "natrel" si to všetkým.:D:D:D

PS: :) Daj ten názov rovno do Tvojej prvej odpovede, lebo ktovie, čo všetko sa ďalej bude ešte rozoberať :D. Hlavne takí čo neprečítajú všetko / aj mne sa to stáva :o / a budú sa márne snažiť pomôcť .:D
alla66
23.06.09,17:42
My sme to tiez kupili aj na krtov...mame uz s nimi dost dlho vykopanu vojnovu sekeru...ale zatial vyhravaju vsetky bitky...No mame este suseda co ich uz ma tiez plne zuby a tak kazde rano sedi pri kopkach a caka...caka...par uz chytil......Inac ja dako tasko znasam ze by som ich mal zabijat...tak s manzelkou vymyslame vsakovake plany ako ich aspon nejako vyhnat....


Bola som veľmimimotemy ???
Melnick
23.06.09,18:02
Bola som veľmimimotemy ???

Niééééééééé :):):)
Melnick
23.06.09,18:05
:D

PS: :) Daj ten názov rovno do Tvojej prvej odpovede, lebo ktovie, čo všetko sa ďalej bude ešte rozoberať :D. Hlavne takí čo neprečítajú všetko / aj mne sa to stáva :o / a budú sa márne snažiť pomôcť .:D

Alla 66 - ja sa totiž radím medzi nich. :o
alla66
23.06.09,18:16
mimotemyNedorozumenie sa rýchlo stane...najmä, ak sa položí nová otázka a všetci reagujú na pôvodnú spred roka:D:)