Zavrieť

Porady

Čo s krtincami ?

Vedel by niekto poradiť ako vyhnať krtkov a hrabošov zo záhrady?
Usporiadat
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

To nie je zajac, to sa nedá vyhnať, každý má svoje teritorium a veľmi veľké. Najskôr zisti čo to je, či krtko, alebo hraboš. Zistiš to podľa krtincov, alebo keď prídeš k nám ukaážem Ti, ktorý aký krtinec vytvára. Hrabošov sa zbav ako napr. môj sused používa vzduchovku, krtko je zas užitočný, ja ho vykopem a odnesiem ďaleko od záhrady do lesa, nech si tam vytvorí opäť svoje "JA", ale podotýkam veľmi ďaleko /1 km/ lebo sa opäť vráti.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
maje maje

maje je offline (nepripojený) maje

Na krtince od hrabošov resp. krtov používam delobuchy. Kráčam si po záhrade s motykou, krhlou vody a vo vrecku krabička delobuchov, ktoré som čmajzol synovi. Motykou odkopem krtinec, vložím do diery delobuch a zakryjem krhlou. Po salve idem k ďalšiemu kopcu atď.

Lovu zdar !
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Preboha, aké delobuchy?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Kolenčík
Preboha, aké delobuchy?
Také normálme, čo vydávajú veľký hluk... buchch ch ch...
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

U nás sa na to využíva aj motorová píla, naštartuje sa a necha sa na voľnobeh na miestach kde krtko robi nezbedu. Otrasmi to krtka vyháňa a sťahuje sa na vzdialenejšie miesto, aspoň to nerobí buch...buch..ch..ch
0 0
evinda evinda

evinda je offline (nepripojený) evinda

Čitala som ,že na to pomôžu šupy z pomaranča,alebo tabletky naftalin,
proti moliam.
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Na odstrašenie hrabošov je ešte jeden účinný spôsob. Do odhŕnutej diery dať ľudské vlasy, neznášajú pach ľudských vlasov, neplatí to pre krtkov.
0 0
Capi Capi

Capi je offline (nepripojený) Capi

Kolenčík
Preboha, aké delobuchy?
Ja som sa tiež dopočul, že použivaju na odplašenie petardy.Asi na tom niečo bude. Dik
0 0
Capi Capi

Capi je offline (nepripojený) Capi

Budem nuteny vyskúšať asi viac rad,lebo teraz to vyzera na záhrade ako na tankodrome
0 0
Capi Capi

Capi je offline (nepripojený) Capi

Zabudol som podakovať za doterajšie rady.Vdaka
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
My sme koncom septembra kúpili solárny odpudzovať krtkov. Vyzerá to ako tie solárne lampičky. Zastrčené v zemi pri čerstvom krčinci vydáva taký nepríjemný zvuk. Zdá sa, že to zaberá. Uvidíme tento rok....
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Kde sa dajú kúpiť tie solárne odpudzovače?
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Kupovali sme to na Obchodnej ulici v Bratislave. Pozriem presne názov obchodu, zajtra napíšem. Jeden pán pred nami si dokupovával ďalšie 2 a veľmi si to chválil.
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

neviem ci ste uz niekto skusal aj ten napad s flasami, pridam sem aj linky ktore mozu pomoct, je tam aj to foto napadu, no ako jedna vo fore napisala:

"jak to asi berie ten krtko, tie vase atentaty. PS: aj ja to skusala 1000 ku 1 pre krtka"

http://www.klivia.com/rada12.htm
http://obyvani.centrum.sk/zelen-a-za....phtml?id=2183
http://www.zahrada.cz/forum/skudci/j...y-hrabose-1948
http://www.kvetyazahrada.sk/index.ph...l=1759&rt=1759
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

S tými fľašami je to tiež pravda. My sme vždy zbierali sklenené, najmä zo šampusu, lebo tie sa nikdy nevýkupovali /v tomto období je ich dosť/. Treba ju v blízkosti uložiť do hliny šikmo hrdelným otvorom proti smeru vetra, vietor fúka do fľaše, vydáva zvuk a pomáha odplašiť krtka.
0 0
DON DON

DON je offline (nepripojený) DON

Vytopte ich!!!! Niet sa za co hanbit!!! Ved tie svine vam rozryli zahradu!! Utopte ich a bude pokoj.Nemusite ani dakovat.Caw
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

To neide, lebo krtko je aj vynikajúci plavec a na tom by si veľmi prerobil, čo to vodné a stočné. Keby si ich chcel vytopiť musel by si minúť niekoľko tisíc litrov vody, to sa ešte asi nepodarilo nikomu.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Capi
Budem nuteny vyskúšať asi viac rad,lebo teraz to vyzera na záhrade ako na tankodrome
A čo tak riadiť sa zásadou "ži a nechaj žiť" Veď príroda je práve preto zaujímavá, že je taká aká je so všetkými kladmi a zápormi z pohľadu človeka.
1 0
Capi Capi

Capi je offline (nepripojený) Capi

Ja som mal už aj ten humannejší vypucdzovač plastové flaše ale výsledok bohu žial žiadný.
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

Niekde som čítala, že treba do dier vložiť fľaše s odstráneným dnom, vznikne "komínový efekt" a vraj vzniknutý prievan krtkov vyženie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať