mandyla
23.06.09,06:28
Moja známa na pojednávaní bola taká stresovaná a zmätená že na svoju obhajobu nedokázala povedať takmer nič.Obhajcu z finančných dôvodov nemala.Sudkyni neoponovala ani vtedy ked´argumentovala nepravdivými faktami a z nich vyvodzovala rozhodnutie, samozrejme, proti nej. Išlo o podvodný predaj jej bytu ked´podvodník sprostredkoval predaj bytu osobe ktorá byt nemala v úmysle kúpiť, kúpnu zmluvu podpísala na pokyn podvodníka, za byt nezaplatila a tento byt obratom predala. Sudkyňa nesprávne argumentovala že byt bol predaný podvodníkovi, resp. jeho s.r.o a teda celý jej prípad je vybavený tým, že podvodník v rámci dohody o vine a treste sa zaviazal moju známu odškodniť a jej byt je definitívne, podľa práva predaný a musí ho vypratať. Ona byt však predala fyzickej osobe ktorá mala vedieť čo podpisuje, na rozdiel od mojej známej ktorá vtedy pri podpise zmluvy netušila čo sa na ňu chystá.Chcem sa vás pýtať, ako by mohlo ovplyvniť rozhodnutie súdu keby si sudkyňa uvedomila ( keby jej argumentácia bola skorigovná) že byt bol predaný fyzickej osobe a nie priamo podvodníkovej s.r.o? Akú zodpovednosť má táto fyzická osoba voči mojej známej? Ďakujem za vaše pochopenie.
Andy Kralik
23.06.09,05:19
No v prvom rade ona mala vediet ked nieco predavala a podpisovala. :mee: Zial
Ide skor o to, ci islo o spor medzi nou a tym sprostredkovatelom.. alebo spor o platnost zmluvy. Zmluva je neplatna ak ju sud oznacil za neplatnu. Co sa asi nestalo. Len kupit byt za ucelom dalsieho predaja nie je trestne. Trestne je nezaplatit.

Je skoda ze sa zastupovala sama. A aj tvoj prispevok je neprehladny. Odporucam jedine poradit sa s pravnikom. Ked to nespravila predtym tak aspon teraz. Jedine on po prestudovani problemu bude vediet povedat co je mozne este spravit. Ci existuje nejaky opravny prostriedok.
Andy Kralik
23.06.09,07:02
A ked sa nemoze obratit na pravnika koli financnej situacii nech si aspon najde kontakt na centrum pravnej pomoci ktore je zadarmo

http://www.porada.sk/t55238-pravna-rada-cez-internet.html