Zavrieť

Porady

právna rada cez internet

ahoj.

nenarazil nahodou niekto na nejakú stránku , kde by som dostala pravnu radu (kvalifikovanu). zaujima ma iba taka maličkost.
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    dadia1 Pozri príspevok
    ahoj.

    nenarazil nahodou niekto na nejakú stránku , kde by som dostala pravnu radu (kvalifikovanu). zaujima ma iba taka maličkost.
    dakujem
    Ja som narazila na Poradu. Výborné kvalifikované právne rady nielen o maličkostiach.

    dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

    dadia1
    to je jasne. ale ja by som potrebovala radu od pravnika, ktorý sa zaobera rodinným právom. a to neviem či sa tu nachadzaju aj pravnici v tejto oblasti.

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    Na stránke Min. spravodlivosti majú odkaz na Centrum právnej pomoci. Malo by to byť bezplatné - a neviem či to funguje. Ale prečo neskúsiť?

    http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?p...htm=h4/cpp.htm

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    dadia1 Pozri príspevok
    to je jasne. ale ja by som potrebovala radu od pravnika, ktorý sa zaobera rodinným právom. a to neviem či sa tu nachadzaju aj pravnici v tejto oblasti.

    Chlapík príde k právnikovi a pýta sa, koľko stojí u neho poradenie.

    "500,- SKK za tri otázky." odvetí právnik.

    "Nie je to trochu veľa, za tri otázky?" pýta sa chlapík.

    "Áno, je." s kľudom angličana odvetí právnik a ďalej hovorí: "A aká je Vaša tretia otázka?"

    Takže buď položíš oázku do fóra a vyjadria sa k nej aj "nekvalifikovaní" právnici, alebo môžeš čakať na kvalifikovaného právnika.

    hiker je offline (nepripojený) hiker

    hiker
    Nika Pozri príspevok
    Na stránke Min. spravodlivosti majú odkaz na Centrum právnej pomoci. Malo by to byť bezplatné - a neviem či to funguje. Ale prečo neskúsiť?

    http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?p...htm=h4/cpp.htm
    Samozrejme funguje a prave pre tieto pripady, ked sa chce niekto opytat "len taku malickost", je urcena tzv. predbezna konzultacia, v ramci ktorej ma zaujemca narok na konzultaciu s pravnikom v trvani max. hodiny za poplatok 150,- Sk, pocas ktorej dostane zakladnu pravnu radu - napr. niekto sa chce rozviest a chcel by vediet co to obnasa, ako treba postupovat, co sa bude diat, co bude s majetkom; dalej napr. by niekto zase chcel ukoncit pracovny pomer a nevie ako a pod. Na predbeznych konzultaciach sa vsak nespisuju ziadne pravne podania a taktiez pokial pride niekto napr. so zlozitou pozemkovou vecou a dvomi taskami dokladov, ktore by bolo treba studovat cely den, asi mu nebude moct byt poradene.

    Tieto predbezne konzultacie poskytuju aj niektori advokati, zapisani v zvlastnom zozname, takze aj advokat dokaze v niektorych pripadoch poradit a len za 150,- Sk :-).

    Informacie o predbeznej konzultacii priamo na stranke CPP - http://www.legalaid.sk/#predbezna_konzultacia .

    Mirakelka je offline (nepripojený) Mirakelka

    Mirakelka
    Ahojky,
    ja som bola veľmi spokojná s touto web stránkou a preto vrelo odporúčam.

    WebSite Pravne sluzby cez internet : nemôžem pridaj www odkaz, takže si daj obhajca bodka com

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Keď pozrieš sem [SEARCH]rodinné právo[/SEARCH], možno ani nebudeš musieť otázku zadávať, prípadne zistíš, že aj na tejto stránke je dosť kvalifikovaných právnikov prípadne ľudí s praktickými skúsenosťami

    eatinka je offline (nepripojený) eatinka

    eatinka
    Dobry den,
    potrebujem radu ohladne dedickeho konania. Moja babka este za zivota darovacou zmluvou previedla namna vsetok jej majetok. po jej smrti ona zdedila po svojom bratovi cast pozemku. nematri tento pozemok zdedený po jej smrti tiez mne???

    a este jednu otazocku mam, je pravda, ak sa kona dedicke konanie ohladom malej casti pozemku a dedicov je 10 je pravda,ze tato mala cast pozemku sa neda stiepit ale musia sa dedici medzi sebou vyrovnat penazne???

    Za rady Vám vopred dakujem .

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    eatinka Pozri príspevok
    Dobry den,
    1 potrebujem radu ohladne dedickeho konania. Moja babka este za zivota darovacou zmluvou previedla namna vsetok jej majetok. po jej smrti ona zdedila po svojom bratovi cast pozemku. nematri tento pozemok zdedený po jej smrti tiez mne???

    2 a este jednu otazocku mam, je pravda, ak sa kona dedicke konanie ohladom malej casti pozemku a dedicov je 10 je pravda,ze tato mala cast pozemku sa neda stiepit ale musia sa dedici medzi sebou vyrovnat penazne???

    Za rady Vám vopred dakujem .
    1. Ako mohla babka dediť po smrti? Dedia iba živé osoby...
    2. Áno, je to pravda. Musia sa dohodnúť na koho sa pozemok napíše.Ostatní môžu,alebo nemusia žiadať finančné vyrovnanie.

    eatinka je offline (nepripojený) eatinka

    eatinka
    ahoj, no tak za svojho zivota previedla vsetko namna, a zrazu sa tu objavili pozemky, ktoré nie su v darovacej zmluve takze sme vydedukovali, ze to musela po niekom zdedit.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    eatinka Pozri príspevok
    ahoj, no tak za svojho zivota previedla vsetko namna, a zrazu sa tu objavili pozemky, ktoré nie su v darovacej zmluve takze sme vydedukovali, ze to musela po niekom zdedit.
    Treba po babke obnoviť dedičké konanie, do ktorého sa zahrnie novoobjavený majetok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.