ELAST
26.06.09,08:43
Dobrý deň Vám prajem,

poradíte mi, prosím Vás, s nasledovným problémom účtovania reklamácií v Omege.

Sme s.r.o. ktorá vedie skladovú evidenciu, má aj kamenný obchod a predáva tovar, ktorý má svoje PLU a výrobné číslo.
V minulom roku bol zakúpený tovar, ktorý bol následne predaný na faktúru a zaplatený. V tomto roku ho zákazník prinesol na reklamáciu. Reklamácia bola uznaná a dodávateľ nám poslal dobropis, my musíme vystaviť dobropis zákazníkovi.
Z našej strany - prijali sme tovar na sklad a máme záväzok voči zákazníkovi (132 002/325200), odoslali sme tovar na reklamáciu (315100/132200). Čo sa týka skladu, účtované bolo na skladovej karte príslušného tovaru, príjem - výdaj - zostatok nula.
Má niekto skúsenosti s takýmto účtovaním? My robíme v programe OMEGA krátko, takže skúsenosti nám chýbajú.

Vopred ďakujem za Vaše rady!
ELAST
07.07.09,12:54
Prosím Vás, mohli by Ste nám poradiť s účtovaním pohybov reklamovaného tovaru u obchodnej spoločnosti v Omege (tak ako vyššie píšem)?

Ďakujeme pekne!
andreaS
07.07.09,13:11
robim v sklade omegy ale reklamaciu som este nerobila...

nebude jednoduchsie a rychlejsie zavolat na hot-line programu?
majernikova
13.01.10,14:06
Prepáčte, teraz som našla aj túto tému. No veľa mi nepomohla tak by som chcela poprosiť kto robí s omegou.

Ďakujem
andreaS
13.01.10,14:11
Prepáčte, teraz som našla aj túto tému. No veľa mi nepomohla tak by som chcela poprosiť kto robí s omegou.

Ďakujem

a aka je vobec otazka?
majernikova
13.01.10,14:24
... keď som si vytlačila podklad k inventúre a rekapituláciu pohybov za mesiac 12/2009 tak mám rozdiel v sumách. Suma na skladoch k 31.12.2009 mi neide so sumou pri rekapitulácii
Viete mi poradiť kde hľadať chybu?
Ďakujem
majernikova
14.01.10,06:31
...zjavne mi nikto nevie poradiť. Žeby sa to ešte nikomu nestalo?
Tak idem hľadať ďalej chybu.

Pekný deň
andreaS
15.01.10,06:39
nemohla som reagovat, nakolko mi doteraz nesiel net v praci, a pre istotu vcera ani doma...

pozriem sa na tieto zostavy u mna a ak mi pojde net, odpoviem...

ale rozmyslam nad tymito zostavami... no dako tomu nerozumiem...

ja klientovi vytlacim len podklad k inventure,nech si skontroluje, ci tam ma vsetko tak, ako je v programe... nic ine netlacim...

a potom si vytlacim zostavu kde su uvedene aj skladove ceny... neviem presne ako sa to vola... ale je to stav skladu k 31.12. v skladovych cenach a tato zostava mi musi sediet so stavom na 132 k 31.12.... nic ine netlacim...

ma to daky vyznam tlacit tieto dve zostavy?
andreaS
17.01.10,14:54
ktoru zostavu myslis "rekapitulacia pohybov za 12/09"???

pozeram, hladam a nic takeho v tlacovych zostavach nevidim...
andreaS
21.01.10,09:15
tak aj ja mam problem...

Mam verziu 13.01 a robila som uzavierku skladu... vytvorilo mi vsak namiesto 5xx/132 zapis 132/132...

pritom na kartach mam automaticke uctovanie nastavene, kt. nahadzujem hned pri vytvarani novej karty a aj na vydajkach mam uctovanie spravne 5xx/132... resp. nech mi taha nastavenie danej karty...

Pritom vo verzii 12.57 mi tieto uzavierky urobilo spravne...

Teraz som volala do krosu a reakcia je taka, ze mam si pozriet este nastavenie vo vydajkach (co som uz spravila a aj tie maju uctovanie v poriadku) a ak to nepojde tak im mam zaslat databazu...

"Sranda" ale je, ze ak pridu nato, ze ja mam nieco zle urobene, tak mi kontrolu mojej databazy vyfakturuju!!!!!! sila ze?

co teraz?
majernikova
21.01.10,11:29
Ďakujem veľmi pekne, ale už som prišla na chybu. Bola taká banálna papierová, no v ponímaní "šefa" obrovská. Pri prijímaní na sklad na základe príjemky som zadala dátum prijatia a keď mi prišla fa tak som zadala dátum fa, no medzi tým som už tovar predala a tu je chyba. Skôr predané ako prijaté, lebo ja "múdra som to nechala prijať na sklad a keď sa mi to tam dupľovalo tak som vymazala príjemku z DL :-( hrôza aká stará taká hlúpa :-) no snažila som sa to opraviť len keď už o tom vedelo vedenie tak to sa ťahá ešte stále neviem verdikt :-( takže čakám na rozsudok , ale pokiaľ neide o život ...
Takže ďakujem a s pozdravom Monika