mata1983
26.06.09,13:52
chcem sa spýtať, či má niekto nejaký dobrý recept proti poteniu sa. Veľmi sa totiž potim pod pazuchami a žiaľ to aj cítiť :( Poradíte mi prosím čo s tým?? Je nato nejaký špeciálny antiperspirant alebo niečo iné????? Veľmi pekne vopred ďakujem
Blankake
26.06.09,12:00
pasuliatko
26.06.09,12:01
Olice
26.06.09,12:01
Olice
26.06.09,12:05
chcem sa spýtať, či má niekto nejaký dobrý recept proti poteniu sa. Veľmi sa totiž potim pod pazuchami a žiaľ to aj cítiť :( Poradíte mi prosím čo s tým?? Je nato nejaký špeciálny antiperspirant alebo niečo iné????? Veľmi pekne vopred ďakujem
To, že je to cítiť, spôsobuje rozklad potu na chĺpkoch, treba ich odstániť a požívať antiperspirant, na trhu ich je dosť, najnovšie Garnier, vyskúšaj.
Blankake
26.06.09,12:08
čo ti to tak vadí, no asi som nenašla no....netreba sa hneď rozčuľovať, škodí to zdraviu keby si nevedel :)
Hľadá sa tu tak, že hore na úvodnej stránke zadáš do políčka "hľadať" nejaké slovíčko/slovné spojenie (napr. "potenie") a zobrazia sa Ti témy, v ktorých sa toto slovo vyskytuje. A potom si už len otváraš dané témy...
dominika
26.06.09,12:28
Ja používam guličku deo roll on od firmy LR aloe vera, nie je aromatická a zápach UŽ necítim
legolas
26.06.09,18:07
chcem sa spýtať, či má niekto nejaký dobrý recept proti poteniu sa. Veľmi sa totiž potim pod pazuchami a žiaľ to aj cítiť :( Poradíte mi prosím čo s tým?? Je nato nejaký špeciálny antiperspirant alebo niečo iné????? Veľmi pekne vopred ďakujem


...skús piť večer pred spaním šalviový čaj / jedna šálka/, je to dlhodobé ale malo by to zabrať.
ondrejvla
26.06.09,18:21
chcem sa spýtať, či má niekto nejaký dobrý recept proti poteniu sa. Veľmi sa totiž potim pod pazuchami a žiaľ to aj cítiť :( Poradíte mi prosím čo s tým?? Je nato nejaký špeciálny antiperspirant alebo niečo iné????? Veľmi pekne vopred ďakujem

Treba sa zásadne sprchovať aj ráno, žiadne chĺpky pod pazuchami, používaj kvalitný telový šampón, telo nie vydrhnúť. ale jemne vysušiť, myslím tým ráno. Neobliekaj si nič hneď po osprchovaní, buď zostaň v osuške, alebo župan. Keď sa pôjdeš obliekať, predtým si jemne medzi prsty zober sódu bic., potri podpazušie, a keď máš pocit, že je sóda vsiaknutá, potri si telo eše dobrým antiperspirantom. Ja sa veľmi potím, a ver mi, že sa ma mladé kolegyne pýtajú, čo používam. No taktiež spomínaný šalviový čajík. A ešte niečo, oblečenie musíš meniť denne, aj keď bude voňať po vyzlečení.
mareko
30.06.09,17:51
To, že je to cítiť, spôsobuje rozklad potu na chĺpkoch, treba ich odstániť a požívať antiperspirant, na trhu ich je dosť, najnovšie Garnier, vyskúšaj.
Skús začať pitím čaju, kombinácia šalvie a medovky. Toto je rada od kožnej lekárky a pomáha to.
pasuliatko
06.07.09,08:35
ty-áno

no neviem kto...ak mieniš urážať tak sem radšej nechodievaj :mad:
dievčička
09.07.09,19:12
Prajem pekný večer, raz som čítala, že aj ľudia , ktorí majú problémy so štítnou žlazou sa nadmerne potia. Nie je to ono?
margit87
03.08.09,14:52
na podpazusie pomaha Driclor - gulicka ktora sa dda dostat v lekarni myslim ze okolo 150 Sk?? po niekolkych dnoch upkne eliminuje potenie sa (mam to oskusane) ALE obsahuje zluceniny hlinika, ktore vraj pri dlho-dlho dobom pouzivani mozu nejakym sposobom telu uskodit tym ze sa v nom ukladaju - potom neviem preco je tento vyrobok ale povoleny na predaj v lekarnach.....dalej som citala o zrejme gulocke tiez, ak si dobre pamatam od Vichy, ktora neobsahuje hlinik a slubuje ellminiciu potenia za 7 dni, ale neskusala som to. dufam ze som aspon kusok pomohla :)
alla66
03.08.09,15:15
na podpazusie pomaha Driclor - gulicka ktora sa dda dostat v lekarni myslim ze okolo 150 Sk?? po niekolkych dnoch upkne eliminuje potenie sa (mam to oskusane) ALE obsahuje zluceniny hlinika, ktore vraj pri dlho-dlho dobom pouzivani mozu nejakym sposobom telu uskodit tym ze sa v nom ukladaju - potom neviem preco je tento vyrobok ale povoleny na predaj v lekarnach.....dalej som citala o zrejme gulocke tiez, ak si dobre pamatam od Vichy, ktora neobsahuje hlinik a slubuje ellminiciu potenia za 7 dni, ale neskusala som to. dufam ze som aspon kusok pomohla :)
určite áno ;) prečítaj si tému : http://www.porada.sk/t109561-p3-potenie.html#post1097107
Helik3
11.08.09,05:31
na podpazusie pomaha Driclor - gulicka ktora sa dda dostat v lekarni myslim ze okolo 150 Sk?? po niekolkych dnoch upkne eliminuje potenie sa (mam to oskusane) ALE obsahuje zluceniny hlinika, ktore vraj pri dlho-dlho dobom pouzivani mozu nejakym sposobom telu uskodit tym ze sa v nom ukladaju - potom neviem preco je tento vyrobok ale povoleny na predaj v lekarnach.....dalej som citala o zrejme gulocke tiez, ak si dobre pamatam od Vichy, ktora neobsahuje hlinik a slubuje ellminiciu potenia za 7 dni, ale neskusala som to. dufam ze som aspon kusok pomohla :)



ja som mala tiež driclor, ale príšerne ma dráždil v podpazuší. nedokázala som to vydržať.
a hovorí sa, že hliník spôsobuje rakovinu. lenže v každom antiperspirante je obsiahnutý hliník. takže si vyber.
momentálne používam adidas 3action. je to hlavne o reklame a propagácií, ale tento pekne vonia, aj po 12tich hodinách ho je stále cítiť a myslím, že naozaj eleminuje pot. už som skúsila všetky z tejto rady - tekuté, t.j. gélové antiperspiranty
bettylou
01.10.09,15:10
Skús začať pitím čaju, kombinácia šalvie a medovky. Toto je rada od kožnej lekárky a pomáha to.

prosím vás a ako to funguje? Nie je mi to jasné, lebo potením sa telo vlastne ochladzuje, ak sa nemôže ochladzovať, nespôsobí to potom prehrievanie tela?:confused:
babka - ježibabka
02.10.09,12:15
prosím vás a ako to funguje? Nie je mi to jasné, lebo potením sa telo vlastne ochladzuje, ak sa nemôže ochladzovať, nespôsobí to potom prehrievanie tela?:confused:
Toto som našla niekedy na internete, ale neviem, či Ti to zaberie, mne veľmi nie. Asi to závisí aj od príčiny potenia. Vyskúšať môžeš.
Čaj na nočné potenie

Nadmerné potenie celého tela najmä v noci súvisí s oslabením obličiek, so zaťažením toxínmi či skrytou infekciou. Čaj posilňuje obličky a odstraňuje nočné potenie.
Potrebujeme: 50 g vňate vresu, 50 g vňate zlatobyle, 30 g vňate veroniky a vňate prasličky, 20 g vňate šalvie a 10 g plodov borievky.
Ako na to: Dve polievkové lyžice zmesi zalejeme 1/2 litrom vriacej vody a necháme prikryté lúhovať asi 20 minút. Čaj precedíme a pijeme vlažný 3x denne po šálke.
Potíte sa cez deň?
Nadmerné potenie počas dňa môžeme zmierniť, prípadne aj odstrániť pitím bylinných čajov z listov maliny a vňate boráka lekárskeho.
Ako na to: Litrom vriacej vody zalejeme 30 g boráka lekárskeho alebo 50 listov z malinčia. Necháme prikryté lúhovať asi 20 minút. Denne pijeme šesť šálok výluhu. Obdeň byliny striedame.
Kúpeľ
Nadmerné potenie môžeme obmedziť aj vlažnými kúpeľmi v bylinnom odvare.
Potrebujeme: Listy orecha kráľovského, dubovú či vŕbovú kôru alebo smrekové výhonky.
Ako na to: Tri hrsti nasekaných listov orecha, za hrsť kôry či smrekových výhonkov dáme do dvoch litrov vriacej vody a varíme na miernom ohni 15 minút. Odvar precedíme a nelejeme do pripraveného vlažného kúpeľa. Kúpeme sa v ňom asi 20 minút.
bettylou
02.10.09,16:00
Toto som našla niekedy na internete, ale neviem, či Ti to zaberie, mne veľmi nie. Asi to závisí aj od príčiny potenia. Vyskúšať môžeš.
Čaj na nočné potenie

Nadmerné potenie celého tela najmä v noci súvisí s oslabením obličiek, so zaťažením toxínmi či skrytou infekciou. Čaj posilňuje obličky a odstraňuje nočné potenie.
Potrebujeme: 50 g vňate vresu, 50 g vňate zlatobyle, 30 g vňate veroniky a vňate prasličky, 20 g vňate šalvie a 10 g plodov borievky.
Ako na to: Dve polievkové lyžice zmesi zalejeme 1/2 litrom vriacej vody a necháme prikryté lúhovať asi 20 minút. Čaj precedíme a pijeme vlažný 3x denne po šálke.
Potíte sa cez deň?
Nadmerné potenie počas dňa môžeme zmierniť, prípadne aj odstrániť pitím bylinných čajov z listov maliny a vňate boráka lekárskeho.
Ako na to: Litrom vriacej vody zalejeme 30 g boráka lekárskeho alebo 50 listov z malinčia. Necháme prikryté lúhovať asi 20 minút. Denne pijeme šesť šálok výluhu. Obdeň byliny striedame.
Kúpeľ
Nadmerné potenie môžeme obmedziť aj vlažnými kúpeľmi v bylinnom odvare.
Potrebujeme: Listy orecha kráľovského, dubovú či vŕbovú kôru alebo smrekové výhonky.
Ako na to: Tri hrsti nasekaných listov orecha, za hrsť kôry či smrekových výhonkov dáme do dvoch litrov vriacej vody a varíme na miernom ohni 15 minút. Odvar precedíme a nelejeme do pripraveného vlažného kúpeľa. Kúpeme sa v ňom asi 20 minút.


Ďakujem, zase o dač múdrejšia som. Určite si to namiešam.
Ešte jedna otázka to orechové lístie mi nezafarbí vaňu, alebo sú tolen tie zelené šupky z orechov, čo farbia?
babka - ježibabka
02.10.09,18:20
Ďakujem, zase o dač múdrejšia som. Určite si to namiešam.
Ešte jedna otázka to orechové lístie mi nezafarbí vaňu, alebo sú tolen tie zelené šupky z orechov, čo farbia?
Toto na kúpanie som zrovna neskúšala, ja som viac na pitné kúry, tak Ti neporadím, ale keby náhodou to farbilo, tak vaňa sa v najhoršom prípade umyje savom. Ja som robila iba manželovi dosť silný repíčkový odvar na nohy do širokého vedra a pekne to so savom pustilo.