Zavrieť

Porady

Nadmerné nočné potenie

Už dlhšiiu dobu rozmýšľam, či sa mám opýtať na takúto tému poradákov, keďže lekár mi na to radu nedal. Už asi 3 mesiace sa v noci nadmerne potím. Príčinou je určite oslabený organizmus, pretože začiatkom septembra som bola na pomerne ťažkej operácii (najprv týždeň liečenia infúziami, injekciami a tabletkami v okresnej nemocnici), potom urýchlený prevoz na špeciálnu kliniku do BA a okamžitá operácia s takmer 2 týždňovým pobytom v nemocnici. Za tieto takmer 3 týždne a následný pobyt doma, pri ktorom sa mi prejavily dodatočne rôzne následky z nadmerného množstva liekov (všetky, ktoré bývajú uvedené v príbalových letákoch na tabletkách) a tiež som nemohla riadne jesť rapídne som schudla. Asi po 3 týždňoch som sa začala v noci potiť, čo mi trvá doteraz. Kamarátkinmu manželovi vraj potenie prešlo po užívaní preparátu z hlivy ustricovej. Ja už mám z 3 mesačného balenia iba pár toboliek a nič nezaberá. Ďalej pijem šalviový a čaj a niekde na internete som našla aj čaj asi z 5 byliniek, tak som si urobila aj takúto zmes. Teraz asi pred 7 týždňami mi začali padať aj vlasy. Na toto mi predala pani magistra REGHAAR vlasový stimulátor. Toho už má tiež iba pár tabletiek. Poviete si babka neskuč a choď si dať urobiť testy k lekárovi. Ja som mala krvné testy za posledný čas 3. Ešte pred koncom môjho pobytu v nemocnici mi strašne opuchli nohy, tak mi zavolali pani doktorku z interného, zobrala mi krv aj moč, dala urobiť EKG a nič. Doma mi opuch asi za 2-3 týždne zmizol. Druhý krát som mala krvný test koncom októbra kvôli predoperačnému vyšetreniu, a tretí krát 17 decembra, keďže som sa necítila dobre a tiež mi nič nezistili. Ak by mi niekto poradil hocijakú babskú radu, tak budem rada. Ďakujem.
Usporiadat
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

Vlasům bych se nedivila, že padají. To je po náročném onemocnění logické a očekávatelné. Na sobě jsem to krásně viděla po zánětu mozkových blan - zánět, zvracení, infuze, hromada léků, za dva měsíce šla třetina vlasů dolů jako po chemoterapii. Narostly bez problémů a bez stimulantů.

Ještě jasněji jsem to vídávala při odchovu štaňat - feny byly při odstavu štěňat po dvouměsíční březosti a následném dvouměsíčním kojení skoro plešaté. Pak jim ale narostl kožich ještě lepší než v normálním stavu.

Pocení může být příznakem zánětu. Vřele bych doporučovala udělat minimálně sedimentaci krve.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Neviem, či by niektoré tvoje príznaky nemohli mať niečo spoločné so štítnou žľazou.(potenie, úbytok na váhe, vypadávanie vlasov) Skús si dať do vyhľadávača. V každom prípade si myslím, že by si nemala podceniť dôkladné lekárske vyšetrenie, lebo príznaky určite nie sú banálne. nedaj sa odbiť a pátraj po príčínách.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Môj názor je, že všetko je z oslabeného organizmu. Skús si dávať koezym Q 10 - 30mg, možno Ti pomôže. Tiež som sa v noci poriadne potila a mám to vraj z oslabenej imunity. Začala som ho užívať a potenie sa zmiernilo. Tiež by to možno chcelo aj viac vitamínov- každý deň čerstvé ovocie.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Potenie má svoje funkcie a jednou zo základných je vylučovanie škodlivín.Netreba zastavovať nočné potenie následkom choroby,upraví sa samo,ked organizmus zosilnie a zbaví sa toxínov.Nepíšeš vek,nočné potenie sprevádza aj klimakterium.Treba brať lieky na podporu imunity,dodržiavať hygienu a počkať,kým sa ukončí ozdravný proces.
1 0
pipula pipula

pipula je offline (nepripojený) pipula

Neviem koľko máš rokov, ale mám tiež podobné problémy s potením. Ja mám k tomu ešte aj zlý spánok a keď zaspím, tak sa zobudím na najmenší šuchot. Je to veľmi zlé. Podobné problémy majú ženy v menopauze. Ja som tiež chodila po lekároch a nič mi nezistili, až na slabý zápal žalúdka. Takže nezostáva asi nič iné, len sa s tým naučiť žiť. Ak sa Ti s tým niečo podarí urobiť, tak napíš. Držím palce. Ahoj.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Pachole Pozri príspevok
Vlasům bych se nedivila, že padají. To je po náročném onemocnění logické a očekávatelné. Na sobě jsem to krásně viděla po zánětu mozkových blan - zánět, zvracení, infuze, hromada léků, za dva měsíce šla třetina vlasů dolů jako po chemoterapii. Narostly bez problémů a bez stimulantů.

Ještě jasněji jsem to vídávala při odchovu štaňat - feny byly při odstavu štěňat po dvouměsíční březosti a následném dvouměsíčním kojení skoro plešaté. Pak jim ale narostl kožich ještě lepší než v normálním stavu.

Pocení může být příznakem zánětu. Vřele bych doporučovala udělat minimálně sedimentaci krve.
Ďakujem za odpoveď. Vlasy mi tiež padali tak ako tvojim psíkom po narodení 2 syna pred 37 rokmi a tiež mi narástla krásna kučeravá hriva, ktorú mi donedávna obdivovali nielen rovesníčky, ale aj o polovicu mladšie, ba aj kaderníčka, ktorá má na kvalitu vlasov iný názor ako my, čo tomu menej rozumieme, lebo ona má na to školu, tak som s tým počítala, že asi aj teraz to bude v dôsledku choroby a oslabeného organizmu.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

GABAZ Pozri príspevok
Neviem, či by niektoré tvoje príznaky nemohli mať niečo spoločné so štítnou žľazou.(potenie, úbytok na váhe, vypadávanie vlasov) Skús si dať do vyhľadávača. V každom prípade si myslím, že by si nemala podceniť dôkladné lekárske vyšetrenie, lebo príznaky určite nie sú banálne. nedaj sa odbiť a pátraj po príčínách.
Ďakujem za odpoveď. Štítna žľaza je vylúčená, pretože jedným z mojich 4 vyšetrení pri presune z jednej nemocnice do druhej bolo aj sono štítnej žľazy, čo lekár vylúčil.
Naposledy upravil babka - ježibabka : 08.01.09 at 14:37 Dôvod: oprava pravopisu
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

wagner Pozri príspevok
Môj názor je, že všetko je z oslabeného organizmu. Skús si dávať koezym Q 10 - 30mg, možno Ti pomôže. Tiež som sa v noci poriadne potila a mám to vraj z oslabenej imunity. Začala som ho užívať a potenie sa zmiernilo. Tiež by to možno chcelo aj viac vitamínov- každý deň čerstvé ovocie.
Ďakujem za odpoveď. Ten koenzým si určite kúpim. Keď nepomohli hríby, tak skúsim aj toto. S vitamínami sa zásobujem denne.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

BXLmiami Pozri príspevok
Potenie má svoje funkcie a jednou zo základných je vylučovanie škodlivín.Netreba zastavovať nočné potenie následkom choroby,upraví sa samo,ked organizmus zosilnie a zbaví sa toxínov.Nepíšeš vek,nočné potenie sprevádza aj klimakterium.Treba brať lieky na podporu imunity,dodržiavať hygienu a počkať,kým sa ukončí ozdravný proces.
Ďakujem za odpoveď. Klimaktériové potenie som začala prekonávať už pred 20 rokmi, ale to bola oproti tomuto rozprávka. Hoci som mala dozvuky 15 rokov ale boli miernejšie. Na imunitu si niečo kúpim.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

pipula Pozri príspevok
Neviem koľko máš rokov, ale mám tiež podobné problémy s potením. Ja mám k tomu ešte aj zlý spánok a keď zaspím, tak sa zobudím na najmenší šuchot. Je to veľmi zlé. Podobné problémy majú ženy v menopauze. Ja som tiež chodila po lekároch a nič mi nezistili, až na slabý zápal žalúdka. Takže nezostáva asi nič iné, len sa s tým naučiť žiť. Ak sa Ti s tým niečo podarí urobiť, tak napíš. Držím palce. Ahoj.
Ďakujem za odpoveď. K tomu klimaktériu je v príspevku vyššie. Tam som nebrala lieky, lebo to nebolo až také silné. Tiež až tak dobre nespávam. Nielen teraz ale už pomerne dlhú dobu. Keď sa zobudím do 1.00 tak som ešte v pohode, no ak o 2.00 tak sa musím prezliecť a vymeniť plachtu aj paplón si musím dať druhý. A ten je príšerne ľadový. Má 18 stupňov a ja 36. Ahoj.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... a ja som názov témy, tak narýchlo, prečítala - nádherné nočné potenie ....a to ešte nie je marec .
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Znova som sa vrátila k mojej vlaňajšej téme. Vopred Vám všetkým, ktorí ste na moju tému reagovali chcem oznámiť ako sa cítim teraz. Neskutočné potenie s nočným prezliekanm mi skončilo asi pred 3 mesiacmi. Medzitým som bola na ďalšej - opravnej - operácii v inej nemocnici, kde boly veľmi zlaté sestričky, ktoré mi o 2 hodine v noci prezliekaly posteľ - nie tak, ako v prvej nemocnici, kde mi hodily tabletky na spanie, aby som dala fiflenkám v noci pokoj a to sa jednalo o vážnejšie veci ako je potenie. Potím sa síce stále, ale nie tak, aby som sa musela prezliekať a vymieňať plachtu a paplon. Od novembra, kedy som bola na poslednej procedúre v Bratislave sa mi zdravotný stav pomaly, ale predsa zlepšuje. Vlasy mi začali rásť niekedy v apríli, mám ich trochu menej ako pôvodne, asi namiesto tých, čo mi začínaly šedivieť mi už nové nenarástly, ale sú o niečo hrubšie. Farba a kučery mi zostaly.
A teraz idem k veci. Dnes, pri odmetaní snehu išla okolo jedna známa, ktorá má neďaleko od nás ženatého syna. Z reči do reči sne prišli aj k poteniu a ona mi povedala, že sú na to nejaké náplaste. Ak niešo o tom viete, napíšte. Nedohovorily sme, lebo ju zbadali vnuci, tak sme rozhovor skončily a neviem, kedy ju najbližšie uvidím. Aj keď som už na tom pomerne dobre, ale keby sa to dalo vylepšiť, tak by som to skúsila. Ďakujem.
0 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

Ak ti môžem poradiť, skús anezkacentrum.sk, je to v Košiciach. Pani Anežka ti určite príde na pričinu potenia a poradí čínsku i babskú medicínu-liečbu. Ak sa ti budú zdať lieky drahé, tak si daš podobné predpísať u svojho lekára, ale diagnózu ti určí určite presne. Viem o čom hovorím, aj keď tu nechcem rozoberať zdravotné problémy svojich známych a príbuzných.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

pohodička Pozri príspevok
Ak ti môžem poradiť, skús anezkacentrum.sk, je to v Košiciach. Pani Anežka ti určite príde na pričinu potenia a poradí čínsku i babskú medicínu-liečbu. Ak sa ti budú zdať lieky drahé, tak si daš podobné predpísať u svojho lekára, ale diagnózu ti určí určite presne. Viem o čom hovorím, aj keď tu nechcem rozoberať zdravotné problémy svojich známych a príbuzných.
Ďakujem za radu. Dá sa s ňou spojiť aj telefonicky? Lebo ja som od PN.
0 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

Telefonicky sa spojiš s jej asistenkami, povieš im čo potrebuješ a hneď sa opytaš, či by to nešlo telefonicky priamo s pani Anežkou. Neviem ti povedať ako to vyrieši, ale o pokus to stojí. Viem, že stačí aj fotka, ale musíš tam byť sama a podľa možnosti celá postava. Lieky sa potom dajú objednať telefonicky alebo mailom. Neviem, či si bola na jej stranke. Ma mimoriadne liečivé schopnosti. Niekto má vyhrady, že lieky sú drahé, tam poisťovňa neprepláca. Potom sa ozvi, či si bola spokojná. Ja som tiež ďaleko 1,5 hod. autom do Košíc. Ja som bola šokovaná vo veľa prípadoch určila diagnózu lepšie ako CT a lekári pokračovali v liečbe, samozrejme dali si urobiť nové vyšetrenia a boli veľmi prekvapení, keď sa to potvrdilo podľa Anežky.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Slušnosť mi káže odpovedaľ, aj keď som ešte toho veľa nepodnikla. Ako som to tu už niekde písala. dedko má po mozgovej príhode a teraz sa mu (možno iba prechodne) stav zhoršil, tak by som musela do mojich problémov zainteresovať celú rodinu (2 šoférov, lebo je to asi 6 hodín jedna cesta a opatrovateľa pre dedka) a to by nebolo únosné. Zatiaľ to nechám tak, veď mi bolo aj oveľa horšie a prežila som to. Teraz pijem čaj z 15 byliniek a spolieham sa na slniečko, že mi aspoň niektoré neduhy vytiahne. Veď to poznáš, človek je tvor stále nespokojný, aj keď mu je lepšie, stále si myslí, že mu je zle. Ale hovorí sa aj, že zlá zelina nevyhynie. Ďakujem Ti, že si mala so mnou účasť.
0 0
tekvicka tekvicka

tekvicka je offline (nepripojený) tekvicka

Skus Driclor - nie je to sice bohvieco pre organizmus, ale pomaha, niekedy ho staci pouzivat kratko a zaberie. Kupis ho v lekarni.
0 0
Lenka*1 Lenka*1

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

tekvicka Pozri príspevok
Skus Driclor - nie je to sice bohvieco pre organizmus, ale pomaha, niekedy ho staci pouzivat kratko a zaberie. Kupis ho v lekarni.
podla mna, Driclor je len na lokalne pouzitie - podpazusie, dlane, chodidla. Natriet nieco tak agresivne na rozsiahlejsie miesta sa mi nezda vhodne...
0 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

Ja som mala tiež problém s potením, ale aj cez deň, ja som to brala ako problém prechodu aj keď som s tým u lekára nebola. Chcela som liečiť migrenu, ktorá má trápila veľmi dlho, tak mi deti kúpili Ginko bilobu a Chlorellu. Neviem od ktorého z nich, ale zmizla aj migrena aj potenie. Ginka som vypila 3 krabičky (nie za sebou) a Chlorellu som pila pol roka. Od Anežky som používala hubu Reishi tiež dlhšie (bez diagnózy), tú mi naordinovala dcéra, že je dobrá aj kvôli pribudajúcim ročkom. Ja si myslím, že migrena zmizla od Ginka. Mne pomáha aj pri krčových žilách. Chlorellu objednávala z Jahody, že je pravá (odporúčala ju Andy Timková). Skús si to na internete načítať, možno si niečo vyberieš.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

pohodička Pozri príspevok
Ja som mala tiež problém s potením, ale aj cez deň, ja som to brala ako problém prechodu aj keď som s tým u lekára nebola. Chcela som liečiť migrenu, ktorá má trápila veľmi dlho, tak mi deti kúpili Ginko bilobu a Chlorellu. Neviem od ktorého z nich, ale zmizla aj migrena aj potenie. Ginka som vypila 3 krabičky (nie za sebou) a Chlorellu som pila pol roka. Od Anežky som používala hubu Reishi tiež dlhšie (bez diagnózy), tú mi naordinovala dcéra, že je dobrá aj kvôli pribudajúcim ročkom. Ja si myslím, že migrena zmizla od Ginka. Mne pomáha aj pri krčových žilách. Chlorellu objednávala z Jahody, že je pravá (odporúčala ju Andy Timková). Skús si to na internete načítať, možno si niečo vyberieš.
Mne prechodové potenie trvalo 15 rokov a tiež som to prežila bez liekov. A tú migrénu Ti nezávidim, lebo viem o čom hovoríš, človek sa cíti vtedy pod psa a počas prechodového obdobia mi to samo zmizlo. Ginko nejaké som už užívala, len teraz neviem, či to bolo Ginko biloba, alebo Ginko prim. Popozerém sa ešte po tej Chlorele a Reischi. Ale už cítim aj vplyv slniečka a je mi opäť trochu lepšie. Ďakujem Ti, že máš s babkou trpezlivosť. Príjemé sviatky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať