chrapka
26.06.09,14:12
Môjmu synovi dali v pondelok dole sádru z nohy a nariadili rehabilitáciu. Mal naštiepený členok. Dnes je to 5. deň a chalan má nohu stále opuchnutú. Čo vy na to?
legolas
26.06.09,18:00
Môjmu synovi dali v pondelok dole sádru z nohy a nariadili rehabilitáciu. Mal naštiepený členok. Dnes je to 5. deň a chalan má nohu stále opuchnutú. Čo vy na to?


... je to v poriadku, tá noha bude ešte dosť dlho opúchať najmä ak bude na nej dlho chodiť alebo stať. Bolo by dobré ak by si robil najmä večer harmančekový kúpeľ.
Braňo
26.06.09,18:04
Odporúčam natierať octanovou masťou a rehabilitovať.
chrapka
28.06.09,09:34
dakujem za rady, harmancekovy kupel vyskusame, skusame rehabilitovat a dnes je to uz trochu lepsie
henrieta3
13.06.11,05:05
dakujem za rady, harmancekovy kupel vyskusame, skusame rehabilitovat a dnes je to uz trochu lepsie
ja som si zlomila clenok koncom februara a noha mi stale opucha, aj som rehabilitovala, aj magnetoterapiu som podstupila, neviem, ci je to ok
legolas
13.06.11,05:44
ja som si zlomila clenok koncom februara a noha mi stale opucha, aj som rehabilitovala, aj magnetoterapiu som podstupila, neviem, ci je to ok

..je to v poriadku, tá noha ti bude opúchať dosť dlho a najmä ak tá zlomenina bola v členku.., bolo by dobré aby si jô pokiaľ môžeš čím menej zaťažovala a večer si robila bylinkový kúpeľ.. ešte jedna rada, predávajú v lekárňach také kotnikové ponožky, ktoré sú elastické, prsty a päta sú otvorené, bolo by dobré ak by si si toto kúpila a cez deň to nosila...
BXLmiami
13.06.11,07:45
V týchto prípadoch opuchania sa oplatia lymfatické masáže,ale ručné a spoľahlivé pracovisko.
alabut
13.06.11,08:52
Kuwa, BXL, co to je? Nechcem umriet celkom sprosty. :-)
BXLmiami
13.06.11,09:05
Lymfatický systém ide paralelne s cievnym a odstranuje škodliviny z tela.Masážami sa dá popchnúť k lepšej práci.
buchač
13.06.11,09:19
V týchto prípadoch opuchania sa oplatia lymfatické masáže,ale ručné a spoľahlivé pracovisko.


Lymfatický systém ide paralelne s cievnym a odstranuje škodliviny z tela.Masážami sa dá popchnúť k lepšej práci.

...no nie vždy je doporučené ...podotýkam .
BXLmiami
13.06.11,09:22
...no nie vždy je doporučené ...podotýkam .
V prípade urazu ked nebeží celková zápalová alebo onko choroba vždy.Preto som dala dôraz na pracovisko.Kurz nestačí,treba poriadneho maséra,nie rýchlokvaseného.
alabut
13.06.11,09:24
Tuna sa s tebou celkom zhodnem.
Gina Er
13.06.11,09:27
...no nie vždy je doporučené ...podotýkam .
V zásade neexistujú žiadne absolútne, ale len relatívne kontraindikácie: bronchitická astma, ekzémy, srdcová a obličková nedostatočnosť, hypertyreóza, tuberkulóza, zhubné nádory.
henrieta3
29.06.11,05:57
..je to v poriadku, tá noha ti bude opúchať dosť dlho a najmä ak tá zlomenina bola v členku.., bolo by dobré aby si jô pokiaľ môžeš čím menej zaťažovala a večer si robila bylinkový kúpeľ.. ešte jedna rada, predávajú v lekárňach také kotnikové ponožky, ktoré sú elastické, prsty a päta sú otvorené, bolo by dobré ak by si si toto kúpila a cez deň to nosila...
dakujem za radu, ortezu mi predpisal chirurg, ked mi dal dolu sadru, ale som ju stale nenosila, taraz to skusam, dam ju dolu az vecer, zda sa, ze je to lepsie, len neobujem ziadne topanky, iba 1 stare, vysmatlane, ale som trpezliva, mohlo to byt aj horsie