Zavrieť

Porady

zlomenina a opuch

Môjmu synovi dali v pondelok dole sádru z nohy a nariadili rehabilitáciu. Mal naštiepený členok. Dnes je to 5. deň a chalan má nohu stále opuchnutú. Čo vy na to?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž legolas
henrieta3 Pozri príspevok
ja som si zlomila clenok koncom februara a noha mi stale opucha, aj som rehabilitovala, aj magnetoterapiu som podstupila, neviem, ci je to ok
..je to v poriadku, tá noha ti bude opúchať dosť dlho a najmä ak tá zlomenina bola v členku.., bolo by dobré aby si jô pokiaľ môžeš čím menej zaťažovala a večer si robila bylinkový kúpeľ.. ešte jedna rada, predávajú v lekárňach také kotnikové ponožky, ktoré sú elastické, prsty a päta sú otvorené, bolo by dobré ak by si si toto kúpila a cez deň to nosila...

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž legolas
chrapka Pozri príspevok
Môjmu synovi dali v pondelok dole sádru z nohy a nariadili rehabilitáciu. Mal naštiepený členok. Dnes je to 5. deň a chalan má nohu stále opuchnutú. Čo vy na to?

... je to v poriadku, tá noha bude ešte dosť dlho opúchať najmä ak bude na nej dlho chodiť alebo stať. Bolo by dobré ak by si robil najmä večer harmančekový kúpeľ.

chrapka je offline (nepripojený) chrapka

chrapka
dakujem za rady, harmancekovy kupel vyskusame, skusame rehabilitovat a dnes je to uz trochu lepsie

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3
chrapka Pozri príspevok
dakujem za rady, harmancekovy kupel vyskusame, skusame rehabilitovat a dnes je to uz trochu lepsie
ja som si zlomila clenok koncom februara a noha mi stale opucha, aj som rehabilitovala, aj magnetoterapiu som podstupila, neviem, ci je to ok

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

BXLmiami
V týchto prípadoch opuchania sa oplatia lymfatické masáže,ale ručné a spoľahlivé pracovisko.

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

BXLmiami
Lymfatický systém ide paralelne s cievnym a odstranuje škodliviny z tela.Masážami sa dá popchnúť k lepšej práci.

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

BXLmiami
buchač Pozri príspevok
...no nie vždy je doporučené ...podotýkam .
V prípade urazu ked nebeží celková zápalová alebo onko choroba vždy.Preto som dala dôraz na pracovisko.Kurz nestačí,treba poriadneho maséra,nie rýchlokvaseného.

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Gina Er
buchač Pozri príspevok
...no nie vždy je doporučené ...podotýkam .
V zásade neexistujú žiadne absolútne, ale len relatívne kontraindikácie: bronchitická astma, ekzémy, srdcová a obličková nedostatočnosť, hypertyreóza, tuberkulóza, zhubné nádory.

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3
legolas Pozri príspevok
..je to v poriadku, tá noha ti bude opúchať dosť dlho a najmä ak tá zlomenina bola v členku.., bolo by dobré aby si jô pokiaľ môžeš čím menej zaťažovala a večer si robila bylinkový kúpeľ.. ešte jedna rada, predávajú v lekárňach také kotnikové ponožky, ktoré sú elastické, prsty a päta sú otvorené, bolo by dobré ak by si si toto kúpila a cez deň to nosila...
dakujem za radu, ortezu mi predpisal chirurg, ked mi dal dolu sadru, ale som ju stale nenosila, taraz to skusam, dam ju dolu az vecer, zda sa, ze je to lepsie, len neobujem ziadne topanky, iba 1 stare, vysmatlane, ale som trpezliva, mohlo to byt aj horsie

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
BXLmiami Pozri príspevok
V týchto prípadoch opuchania sa oplatia lymfatické masáže,ale ručné a spoľahlivé pracovisko.
BXLmiami Pozri príspevok
Lymfatický systém ide paralelne s cievnym a odstranuje škodliviny z tela.Masážami sa dá popchnúť k lepšej práci.
...no nie vždy je doporučené ...podotýkam .

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.