rokr
27.06.09,11:41
Má niekto skúsenosti so zatepľovaním priestoru medzi dvomi panelákmi ?

Počas výstavby dvoch rožných panelákov neboli zatmelené škáry medzi panelmi. Prístup k prekrývajúcim plochám je obmedzený pre ich vzdialenosť asi 15 - 20 cm. Zo striech domov by bolo možné napustiť nejakú výplň do medzier s tým, že by museli byť urobené kanály pre komorové vetranie, ak sa ich nevzdajú užívatelia bytov.
Mária27
27.06.09,11:16
Nestačí zakryť medzeru z vrchu a bokov?
najag
27.06.09,12:26
Praca pre vyskara na lavicke, alebo lane. Vypenit penou a pruznym tmelom.
rokr
28.06.09,05:23
viď nižšie
rokr
28.06.09,05:38
Práca pre výškara to nie je, pretože sa medzi dve steny domov nedostane. Z vrchu nám medzeru neuzavreli, pretože vraj by zatvorili vetracie šachty. Avšak nám urobili v dolných častiach otvory - zrejme pre potkany. Ja by som sa chcel dohodnúť so susedným domom (obyvateľmi), aby sme uzavreli aj vrch, prípadne urobili úzke otvory pre šachty na vetranie. Avšak neviem s čím by sa dala medzera vyplniť a čo by stála výplň ?
sito
28.06.09,05:45
Ta medzera je z vrchu nezakrytá, môže do nej pršať?
rokr
28.06.09,15:40
Z vrchu je nezakrytá, podľa bývalého zástupcu vlastníkov.
sthruska
29.06.09,05:28
Osobne si myslím, že vyplňovať celú medzeru je nezmysel. Uzatvoril by som ju z bokov aj s tepelnou izoláciou a zvrchu tak, aby bolo zaistené vetranie. Pozor, každý dom pracuje, takže uzatvorenie nemôže byť pevne pripevnené na oboch domoch.
sito
29.06.09,12:45
Osobne si myslím, že vyplňovať celú medzeru je nezmysel. Uzatvoril by som ju z bokov aj s tepelnou izoláciou a zvrchu tak, aby bolo zaistené vetranie. Pozor, každý dom pracuje, takže uzatvorenie nemôže byť pevne pripevnené na oboch domoch.

Tiež by som navrhol, čo sthruska. Nad odvetraním nechať medzeru povedzme 2 m dlhú pripadne viac podľa odvetrenia. Obmurovať ju do výšky 20 cm nad ňu striešku, aby do škáry nezatekalo a nepršalo. U zavretý vzduch je izolant S komôr pôjde teplejší vzduch. Ak budú zo spodu ešte otvory, tak by to malo hungovať ako komín