Zavrieť

Porady

zateplenie medzery medzi domami

Má niekto skúsenosti so zatepľovaním priestoru medzi dvomi panelákmi ?

Počas výstavby dvoch rožných panelákov neboli zatmelené škáry medzi panelmi. Prístup k prekrývajúcim plochám je obmedzený pre ich vzdialenosť asi 15 - 20 cm. Zo striech domov by bolo možné napustiť nejakú výplň do medzier s tým, že by museli byť urobené kanály pre komorové vetranie, ak sa ich nevzdajú užívatelia bytov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rokr je offline (nepripojený) rokr

    rokr
    Práca pre výškara to nie je, pretože sa medzi dve steny domov nedostane. Z vrchu nám medzeru neuzavreli, pretože vraj by zatvorili vetracie šachty. Avšak nám urobili v dolných častiach otvory - zrejme pre potkany. Ja by som sa chcel dohodnúť so susedným domom (obyvateľmi), aby sme uzavreli aj vrch, prípadne urobili úzke otvory pre šachty na vetranie. Avšak neviem s čím by sa dala medzera vyplniť a čo by stála výplň ?

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Osobne si myslím, že vyplňovať celú medzeru je nezmysel. Uzatvoril by som ju z bokov aj s tepelnou izoláciou a zvrchu tak, aby bolo zaistené vetranie. Pozor, každý dom pracuje, takže uzatvorenie nemôže byť pevne pripevnené na oboch domoch.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    sthruska Pozri príspevok
    Osobne si myslím, že vyplňovať celú medzeru je nezmysel. Uzatvoril by som ju z bokov aj s tepelnou izoláciou a zvrchu tak, aby bolo zaistené vetranie. Pozor, každý dom pracuje, takže uzatvorenie nemôže byť pevne pripevnené na oboch domoch.
    Tiež by som navrhol, čo sthruska. Nad odvetraním nechať medzeru povedzme 2 m dlhú pripadne viac podľa odvetrenia. Obmurovať ju do výšky 20 cm nad ňu striešku, aby do škáry nezatekalo a nepršalo. U zavretý vzduch je izolant S komôr pôjde teplejší vzduch. Ak budú zo spodu ešte otvory, tak by to malo hungovať ako komín

    zateplenie medzery medzi domami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.