zelinka
23.07.09,08:46
Potrebovala by som poradiť ako vypracovať finančnú prognózu ... kamarátka otvára kaderníctvo a požiadala si o príspevok z úradu práce. Začiatok podnikania by mal byť 09-2009. Prosím o radu keďže ani náhodou netuším aké čísla tam mám napísať.
Kvietocek
23.07.09,06:50
Potrebovala by som poradiť ako vypracovať finančnú prognózu ... kamarátka otvára kaderníctvo a požiadala si o príspevok z úradu práce. Začiatok podnikania by mal byť 09-2009. Prosím o radu keďže ani náhodou netuším aké čísla tam mám napísať.


skus pozriet sem
http://www.porada.sk/t55163-financna-prognoza-podnikatelskeho-zameru.html
zelinka
23.07.09,07:53
ďakujem za radu pozrela som si to ale nejak aj tak z toho neviem vyjsť, skúsim sa s tým potrápiť.
grammatika
23.07.09,08:55
Neviem, ako Ti poradiť, veď si predtým ako začínaš podnikať musíš vedieť určiť a vyčísliť výdavky, ktoré budeš mať a asi teda máš aj spravenú nejakú tú analýzu trhu, aby si vedela aké príjmy dosiahneš, koľko budeš za čo fakturovať, či máš už potencionálnych klientov (čo by si uviedla aj v podnikateľskom zámere).
V tom linku , čo Ti pripojila Kvietoček je i vzor fin.prognózy. Ale nie všetky výdavky sa Teba musia týkať a dokonca môžeš mať ešte aj iné.
Treba si to prispôsobiť sama na seba.