liviag
28.07.09,20:02
Chcela by som sa este spytat ci mi vie niekto poradit v nasledovnom.
Chceme stavat mensiu prevadzku - horsku restuaraciu v extravilane mesta.
Mame tam riadne odkupeny pozemok. Z IS tam mame len elektriku a ostatne vodu a kanalizaciu by sme chceli riesit studnou a zumpou.
Pozemky vedla nas su sice v sukromnom vlastnictve ale nie su na katastri zalezene LV, pripadne na malych parcelkach kde su vlastnici znami, je ich tam na jednom LV minimalne 14-15 a niektori su 'vlastnici neznami.' Je nutne pri takejto vystavbe ziadat vyjadrenie ucastnikov konania - susedov ci suhlasia so stavbou aj ked su povacsine neznami alebo mimo SK? Nebudem na ich pozemok zasahovat, ani sietami a takisto by som chcela podotknut ze krajne pozemky su uplne zarastene a neudrziavane. Dakujem krasne vsetkym za skore prispevky a skusenosti.
Miloš Mičega - CIMOM TN
28.07.09,18:26
Je nutne pri takejto vystavbe ziadat vyjadrenie ucastnikov konania - susedov ci suhlasia so stavbou aj ked su povacsine neznami alebo mimo SK?

Tu je odpoveď : http://www.porada.sk/t106294-odmena-pre-stavebny-urad-a-pre.html

CIMOM
liviag
29.07.09,06:35
Dakujem pekne CIMOM, potom dam vediet ci to bolo treba alebo nie. Este raz ti pekne dakujem :)
liviag
02.05.11,07:22
mily cimom, viem ze asi ta nahnevam, ale ako si spominal aj ty, vyzadovanie suhlasu vedlajsieho pozemku k mojej nehnutelnosti je v rozpore so zakonom, ALE ja som teraz v takejto situacii:

Nehnutelnostou dodrzim od nich potrebny odstup, 3 metre z kazdej strany, ALE na pozemku budem mat studnu, ktorej ochranne pasmo je 10 mt a takiso trafostanicu, kde mam tiez 10 mt ochranne pasmo. Ide o to, ze ochranne pasmo zasahuje aj na vedlajsie pozemky.. co s tym ?
uz som zufala, 2 roky riesime povolenie a teraz chyba uz len ten suhlas vlastnika - suseda a mam ich 20 ks ludi neriesitelna situacia
liviag
03.05.11,04:51
mily cimom, viem ze asi ta nahnevam, ale ako si spominal aj ty, vyzadovanie suhlasu vedlajsieho pozemku k mojej nehnutelnosti je v rozpore so zakonom, ALE ja som teraz v takejto situacii:

Nehnutelnostou dodrzim od nich potrebny odstup, 3 metre z kazdej strany, ALE na pozemku budem mat studnu, ktorej ochranne pasmo je 10 mt a takiso trafostanicu, kde mam tiez 10 mt ochranne pasmo. Ide o to, ze ochranne pasmo zasahuje aj na vedlajsie pozemky.. co s tym ?
uz som zufala, 2 roky riesime povolenie a teraz chyba uz len ten suhlas vlastnika - suseda a mam ich 20 ks ludi neriesitelna situacia
nikto mi nevie poradit ? heeeeeeeeeeeeeeeeeeelp!
liviag
10.05.11,07:59
asi nikto :(