airin01
29.07.09,16:12
Na jar som si kúpila francúzsku posteľ. Periniak do dnešného dňa veľmi zapácha - nie je možné uložiť do úložného priestoru posteľ a napriek častému vetraniu cítiť nepríjemný zápach v izbe/bude to asi od lepidla/. Má s tým niekto podobné skúsenosti resp. vie niečo účinné odporučiť? Z toho zápachu ma bolí hlava i hrdlo.Ďakujem
wegamizi
29.07.09,16:06
Ja som mala nieco podobne so sedacou supravou. 2- 3 krat som som ju pretrela s octovou vodou a pomaly ten zapach zmizol. Tiez si myslim, ze to bolo lepidlo.
AIMA
29.07.09,17:27
Tiež mi dlho páchol perinák, trochu pomôžu vonné vrecká, levandula je dosť aromatická, raz som v obchode kúpila taký granulovaný sáčok a ten prevoňal všetko.
arizona
29.07.09,17:34
miska s octom, alebo ocot do rozprašovača . nechávať otvorené, a vetrať nech lepidlá vypáchnu
airin01
01.09.09,04:09
Nová posteľ - periniak i poťah nepríjemne voňajú, cítiť v celom byte nepríjemný pach chemického pôvodu. Už som reklamovala u výrobcu, ukázala som to i stolárovi. Vyjadrili sa tak, že je to vôňa novej postele, stolár povedal, že je to vôňa surového bukasu, ktorý je na spodku periniaka a pod matracmi. Nemôžem však na tej posteli spávať - bolí ma hlava, priedušky a vyschýna mi hrdlo. Vie niekto poradiť, resp.má podobné skúsenosti. Dakujem.
najag
01.09.09,05:38
Hadam do velmi tepleho prostredia dat postel, aby sa lepidlo a ostatne chemicke latky vyparili co najskor. Na slnko a pod.
arizona
01.09.09,06:41
a prečo otváraš novú tému? Mohla si pokračovať v pôvodnej ;)
http://www.porada.sk/t116840-zapachajuci-perinac.html
arizona
01.09.09,06:46
Skús zápach preraziť natieraním nejakého voňavého prostriedku na udržiavanie dreva - napr. Pronto s včelým voskom. Pekne a prenikavo vonia.