Zavrieť

Porady

Zapáchajúci perináč

Na jar som si kúpila francúzsku posteľ. Periniak do dnešného dňa veľmi zapácha - nie je možné uložiť do úložného priestoru posteľ a napriek častému vetraniu cítiť nepríjemný zápach v izbe/bude to asi od lepidla/. Má s tým niekto podobné skúsenosti resp. vie niečo účinné odporučiť? Z toho zápachu ma bolí hlava i hrdlo.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Ja som mala nieco podobne so sedacou supravou. 2- 3 krat som som ju pretrela s octovou vodou a pomaly ten zapach zmizol. Tiez si myslim, ze to bolo lepidlo.

    AIMA je offline (nepripojený) AIMA

    AIMA
    Tiež mi dlho páchol perinák, trochu pomôžu vonné vrecká, levandula je dosť aromatická, raz som v obchode kúpila taký granulovaný sáčok a ten prevoňal všetko.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    miska s octom, alebo ocot do rozprašovača . nechávať otvorené, a vetrať nech lepidlá vypáchnu

    airin01 je offline (nepripojený) airin01

    airin01
    Nová posteľ - periniak i poťah nepríjemne voňajú, cítiť v celom byte nepríjemný pach chemického pôvodu. Už som reklamovala u výrobcu, ukázala som to i stolárovi. Vyjadrili sa tak, že je to vôňa novej postele, stolár povedal, že je to vôňa surového bukasu, ktorý je na spodku periniaka a pod matracmi. Nemôžem však na tej posteli spávať - bolí ma hlava, priedušky a vyschýna mi hrdlo. Vie niekto poradiť, resp.má podobné skúsenosti. Dakujem.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Hadam do velmi tepleho prostredia dat postel, aby sa lepidlo a ostatne chemicke latky vyparili co najskor. Na slnko a pod.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Skús zápach preraziť natieraním nejakého voňavého prostriedku na udržiavanie dreva - napr. Pronto s včelým voskom. Pekne a prenikavo vonia.

    Zapáchajúci perináč

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.