majop1
03.08.09,17:40
Chcem poprosit o radu.Mam úzku kúpelnu rozmer cca 1,2mx3,5.Potreboval by som vidieť nejaké riešenia úzkych kúpelní.Prosím poradťe kde by som niečo také našiel.Dik
alla66
03.08.09,16:48
lakon
05.08.09,06:53
Nieje to nic tragicke, ja mam kupelnu 1,4x2,6 a vosla mi do nej rohova vana 105x120, umyvadlo s50cm, a este aj WC na Geberite. Vsetko je to umeistnene na stene oproti dveram, na 10cm predsadenej instalacnej stene, a WC je oddelene od umyvadla stienkou s 15cm h 70cm v 80cm na ktorej je umiestneny rebrikovy radiator. Oproti WC za dverami je umestnena aj pracka 40x60. Fungujeme v tom uz asi 5 rokov, a zatial ziaden problem, a nieje vynimkou ze sa v kupelni zideme vsetci traja. Podla mna su kupelne s rozmermi ako mensia obyvacka blbost. Ved ruku na srdce kolko casu, a pri akej cinnosti v nej stravis?.
Pri troske predstavivosti si to dokazes rozmiestnit aj sam. Pobehaj predajne, prelistuj katalgy, vyber si co tam chces umiestnit, zisti si presne rozmery zariadenia, nakresli v mierke na vykres, vystrihni, a posuvaj v obdlzniku predstavujucom tvoju kupelnu, kym s tym nebudes spokojny.
Na pohodlny prechod potrebujes medzi zariadenim priblizne 60cm a medzi stenami 80cm.
Dalsou moznostou je nejaky kresliaci program, ale princip je rovnaky.
Ak niekde najdem nase obrazky skusim prilozit.
dolfort
06.08.09,11:04
Nieje to nic tragicke, ja mam kupelnu 1,4x2,6 a vosla mi do nej rohova vana 105x120, umyvadlo s50cm, a este aj WC na Geberite. Vsetko je to umeistnene na stene oproti dveram, na 10cm predsadenej instalacnej stene, a WC je oddelene od umyvadla stienkou s 15cm h 70cm v 80cm na ktorej je umiestneny rebrikovy radiator. Oproti WC za dverami je umestnena aj pracka 40x60.

Fajneeee, klobúk dole...



Podla mna su kupelne s rozmermi ako mensia obyvacka blbost. Ved ruku na srdce kolko casu, a pri akej cinnosti v nej stravis?.

mimotemy Dovolím si mať iný názor. Pokiaľ si zariadenia aj v malej kúpeľni rozmiestniš dômyselne, tak sa s tým dá žiť. Ale keď urobíš dajaký prúser typu zrkadlo zavesené tak že sa musíš krútiť kadejako, alebo málo miesta na nohy pred WC, alebo príliš nízko či vysoko zavesené umývadlo alebo krepé osvetlenie pri ktorom sa nafigu oholíš alebo tisíc iných vecí ktoré môžeš v kúpeľni pokaziť, tak celý hygienický režim je v prdeli.
Kúpeľňa je bars dôležitá chyža a dľa môjho gusta má byť dosť veľká aby si si tam mohol aspoň prdnúť.
Jara
06.08.09,11:54
Súhlasím s tebou, len je problém, ak má žena 1,60 a chlap 1,95 a to potom musia mať asi aj 2 zrkadlá ako napr. my doma... :D No a s tým prdením :confused: asi mám šťastie, lebo WC mám zvlášť... :D
lakon
06.08.09,19:35
Fajneeee, klobúk dole...




mimotemy Dovolím si mať iný názor. Pokiaľ si zariadenia aj v malej kúpeľni rozmiestniš dômyselne, tak sa s tým dá žiť. Ale keď urobíš dajaký prúser typu zrkadlo zavesené tak že sa musíš krútiť kadejako, alebo málo miesta na nohy pred WC, alebo príliš nízko či vysoko zavesené umývadlo alebo krepé osvetlenie pri ktorom sa nafigu oholíš alebo tisíc iných vecí ktoré môžeš v kúpeľni pokaziť, tak celý hygienický režim je v prdeli.
Kúpeľňa je bars dôležitá chyža a dľa môjho gusta má byť dosť veľká aby si si tam mohol aspoň prdnúť.

Niesom ziaden milovnik miniatur, ani ziaden extremista v tomto smere, idealna kupelna ma podla mna rozmer okolo 3x2m, WC samozrejme mimo, ale zivot ta prinuti ak okolnosti nepustia.

original "planovacie" obrazky v ilustratore som uz nenasiel, aj ked som nad nimi vtedy presedel dlhe hodiny, ale prikladam aspon par foto. Aj ked to na dnesnu dobu nieje ziaden luxus, myslim ze ergonomiu a zakladne poslanie kupelne s WC som zvladol.
majop1
13.08.09,09:40
dik poradaci
jahoszmsk
17.06.12,17:44
kde nájdem nejaké foto úzkej kúpeľne ?
lujza.j
17.06.12,17:50
kde nájdem nejaké foto úzkej kúpeľne ?
si robíš srandu?:D napr. http://interiermagazin.com/2011/08/uzka-a-organicka/
jahoszmsk
17.06.12,17:56
nie je veľa fotiek

ale google našiel, stačilo zadať v angličtine.
lujza.j
17.06.12,18:01
jahoszmsk
23.06.12,08:08
mám dilemu, poprosím o váš názor.
mám kúpeľňu pred rekonštrukciou, potrebujem do rozmeru cca 235x110cm umiestniť sprchový kút (lepší je murovaný alebo kúpená plastová vanička?), radiátor rebríkový, práčku (zhora plnenú), umývadlo, nejakú skrinku, ale hlavne neviem na ktorú stranu mám umiestniť dvere, cca 70tky s otváraním vonku, či na dlhšiu alebo na kratšiu. niečo som skúšal v roomaranger, no mi to nejako nepasuje.
Vďaka.
korela
23.06.12,08:28
Nemáš pôdorys aj s rozvodmi?
jahoszmsk
24.06.12,16:29
no veď cca 235x110cm, rozvody budú prispôsobené podľa sanity. akože rekonštrukcia kúpeľne v RD, zvlášť bude aj WC, musíme odstrániť vaňu kvôli rodičom (problémy s nohami), preto len sprcháč.
Dáša_
24.06.12,16:38
no veď cca 235x110cm, rozvody budú prispôsobené podľa sanity. akože rekonštrukcia kúpeľne v RD, zvlášť bude aj WC, musíme odstrániť vaňu kvôli rodičom (problémy s nohami), preto len sprcháč.

naši teraz rekonštruovali kúpeľnu v RD a rozhodli sa pre murovaný kút - dole v podlahe je taký odtokový žľab, alebo ako to mám nazvať. tam si peispôsobiš rozmery, ako potrebuješ.

na jeden koniec by som umiestnila sprchovy kút, do druhého pračku a medzo to umiestnit umyvadlo s nejakou skrinkou. Dvere by som dala na tu dlhsiu stranu - podla toho, kde by to najlepsie vychadzalo, asi blizsie k pracke. A police by som dala aj nad práčku