suzukisv
06.08.09,07:56
Zdravim nikde som nenasla tlacivo - suhlas suseda na vyjadrenie pred stavebnym povolenim. Ak mate dake hodte sem link dakuejm.
Xanti
06.08.09,06:02
DODATOK !!! :
K žiadosti sa nikdy nemusí dokladať stanovisko vlastníka susednej nehnuteľnosti. Stavebný úrad to nemôže vyžadovať, ale určite to niekde pýtajú. Konajú protizákonne. Môžu to požadovať, iba ak by ste stavbou zasiahli na susedný pozemok, teda aj prípojkou. Vteda ale nemusí pýtať vyjadrenie suseda, ale doklad o inom práve podľa § 139 ods. 1 SZ.
Dodávam, že stavebný úrad nemôže požadovať súhlas suseda s povolením stavby ani v tom prípade, ak budete na výstavbu potrebovať ísť na jeho pozemok (napr. lešenie). Ak sa so susedom nedohodnete, môže sa na stavebnom úrade podať žiadosť o uloženie opatrenia na susednom pozemku (§ 135). Takéto rozhodnutie je prvostupňové, možno sa proti nemu odvolať, ale pri jeho kvalitnom (vecnom) a procesnom zvládnutí je na "svete" možnosť za podmienok uvedených v rozhodnutí vstúpiť na susedný pozemok. Samozrejme, že aj tak môže byť prekážka, sused nemusí súhlasiť (fyzicky nepustí nikoho). Potom je už len ísť spôsobom nariadenia výkonu rozhodnutia, ale to už idem do extrému.

Toľko v krátkosti. Ak pomôže, tak OK.


CIMOM Keby si trošku pohľadala namiesto zakladania novej témy toto si mohla hned nájsť na začiatku http://www.porada.sk/t101034-stavebne-povolenie-rady-skusenosti.html tejto témy, príspevok č. 3
suzukisv
06.08.09,07:13
dakujem to mi staci
Xanti
06.08.09,13:45
Zdravim nikde som nenasla tlacivo - suhlas suseda na vyjadrenie pred stavebnym povolenim. Ak mate dake hodte sem link dakuejm.
mimotemy toto ma úžasne irituje. Niekto príde, nepoužije vyhladávač a zadá úplne zbytočnú tému.
Len ked dám hladať "SUHLAS SUSEDA" tak mi nájde 55tém, kde len v prvých 15tich je to minimálne tri krát spomenuté, že nič netreba.
A o pár dní, bude dotyčná osoba iste potrebovať nejakú radu a zase namiesto vyhladávača vytvorí a splodí zbytočnú tému. :mee::mee::mee::mee: mimotemy
Prosím nevšímajte si ma len si hundrem. Dakujem
Peter Pe
28.04.14,13:47
je to sice dávno čo ste to tu písali, ale stavebný úrad odomna chce súhlas suseda s osadením stavby pokial nedodržujem zákonom stanovený odstup od susedného pozemku (2m) viete mi k tomuto odpovedat?