sofia7808
06.08.09,11:59
Zdravim vsetkych poradakov,chcem len opisat co sa mi stalo ako zamestnavatelovi.1.12.2008 som dala zamestnankini pracovnu zmluvu na neurcito a skusobna doba 3.mesiace,ta jej skoncila 28.2.2009 a 7.3.(sobota vecer)bez oznamenia odisla z pozicie a odcestovala domov(pracovala v CZ) v pondelok rano mi doniesla marodku takze som nic riesit nemohla.Pocas marodky zhruba pred mesiacom som ju nachytala vecer o 9tej na nakupe,povedala som jej co si myslim...rano som mala ukoncenu marodku doma,povedala ze si este doberie dovolenku a potom mi podpisala vypoved dohodou.Vsetko som jejvyplatila.Myslela som si ze konecne budem mat pokoj ale...?nie jej to nestacilo..poslala na mna IP...tak si zajtra pridu pre papiere snad mam vsetko v poriadku,ale ponaucenie...?uz nikdy nedam nikomu zmluvu,radsej budem mat samych dohodarov,ani sa necudujem zamestnavatelom co nedavaju zmluvy....Za dobrotu a ochotu nic nepodniknut a neublizit.......
Paula
06.08.09,10:02
Výpoveď dohodou :confused:. Podľa akého §-u?
sofia7808
06.08.09,10:12
§60 ZP dna 23.6.-bez udania dovodu,z organizacnych zmien.....
Tweety
06.08.09,10:14
§60 ZP dna 23.6.-bez udania dovodu,z organizacnych zmien.....
A došlo k organizačným zmenám? § 63- výpoveď- dohoda podľa § 60 na zákl. §63.
Tak teda bez udania dôvodu, alebo z dôvodu organi. zmien? jedno vylučuje druhé.
veronikasad
06.08.09,10:15
§60 ZP dna 23.6.-bez udania dovodu,z organizacnych zmien.....
Bez uvedenia dôvodu - alebo z dôvodu organizačných zmien ?
sofia7808
06.08.09,10:20
napisem znenie-uzatvaraju v zmysle § 60 ZP tuto dohodu o skonceni pracovneho pomeru:1.pracovny pomer konci dnom 23.6.2009 2.dovod ukoncenia prac.pomeru:dohodou....
Tweety
06.08.09,10:24
napisem znenie-uzatvaraju v zmysle § 60 ZP tuto dohodu o skonceni pracovneho pomeru:1.pracovny pomer konci dnom 23.6.2009 2.dovod ukoncenia prac.pomeru:dohodou....
Tak to potom nebola výpoveď, ale skončenie PP dohodou. Ten bod 2. ak tam máš bodky, znamená, že uvedený bol, nie tak ako píšeš, že bez dôvodu.
sofia7808
06.08.09,10:30
pod tym bodom 2 mam v zatvorkach uvedene(bez udania dovodu,z dovodov organizacnych zmien....) Papiere mi robi firma tak aj vypoved mi robili oni ja som jej to len dala podpisat...
veronikasad
06.08.09,10:34
pod tym bodom 2 mam v zatvorkach uvedene(bez udania dovodu,z dovodov organizacnych zmien....) Papiere mi robi firma tak aj vypoved mi robili oni ja som jej to len dala podpisat...
pokial si v dohode uviedla z dôvodu organizačných zmien, pracovník má nárok na odstupné ...
Tweety
06.08.09,10:37
pod tym bodom 2 mam v zatvorkach uvedene(bez udania dovodu,z dovodov organizacnych zmien....) Papiere mi robi firma tak aj vypoved mi robili oni ja som jej to len dala podpisat...
Tie dva dôvody si odporujú. Buď jeden, alebo druhý.
sofia7808
06.08.09,10:45
zvyraznene ciernym je dohodou to nestaci? Snad som si nevyrobila dalsie problemy....IP cital vypoved ked mi boli oznamit ze potrebuju jej papiere na kontrolu a vraveli ze to staci....tak neviem...
Paula
06.08.09,11:24
zvyraznene ciernym je dohodou to nestaci? Snad som si nevyrobila dalsie problemy....IP cital vypoved ked mi boli oznamit ze potrebuju jej papiere na kontrolu a vraveli ze to staci....tak neviem...


Papiere im stačia, obsah posúdia.
sofia7808
06.08.09,11:26
a z Vasho pohladu???
Jara
06.08.09,11:39
No osobne z môjho pohľadu si myslím, že máš problém, ktorý môže mať súdnu dohru a bude zrejme nutné vyplácať náhradu mzdy. Tam je zmiešaná dohoda s výpoveďou s org. zmenami a je to nejaký mix sliviek aj hrušiek dohromady. Nechápem, že to robila nejaká firma...
ucetni_fantozzi
06.08.09,11:48
No osobne z môjho pohľadu si myslím, že máš problém, ktorý môže mať súdnu dohru a bude zrejme nutné vyplácať náhradu mzdy. Tam je zmiešaná dohoda s výpoveďou s org. zmenami a je to nejaký mix sliviek aj hrušiek dohromady. Nechápem, že to robila nejaká firma...


pozri §60 ods. 2 zakonnika prace - dohoda o skonceni pomeru + povinnost uviest dovody, ak to pozaduje zamestnanec alebo ide o organizacne zmeny - ak som to spravne pochopil od sofie... dosledok takehoto uoncenia pomeru je, ze v zmysle §76 zakonnika prace ma zamestnanec narok na odstupne...

a na margo toho "nechápem, že to robila nejaká firma..." - by si sa cudovala, co vedia niektore "firmy" vyprodukovat...
veronikasad
06.08.09,11:54
a z Vasho pohladu???
zamestnancovi budeš musieť doplatiť odstupné - zrejme preto dal ten podnet na IP.
Jara
06.08.09,12:08
Ja si ale myslím, že čo ak to môže byť posúdené že je to nejaký neplatný papier, taký "domotanec", keď tam je spomenutá aj dohoda aj výpoveď aj org. zmeny a teda súd by ho mohol vyhlásiť za neplatný v prospech zamestnanca a dať vyplatiť náhradu do dňa uskutočnenia nejakej dohody medzi zamestnancom a zamestnávateľom. Ak bude súhlasiť s odstupným tak to je ešte ten lepší prípad.
No a na margo firmy, ktorá pre podnikateľku pracuje tak by som zrejme žiadala náhradu škody za vyhotovenia takého zmätku. Myslím, že nemožno všetky firmy hádzať do jedného vreca, každý sa pomýli, ale vyrobiť takýto dokument, tak to si myslím, že by mali niesť aj zodpovednosť...
ucetni_fantozzi
06.08.09,12:23
pravny ukon by mal byt urcite zrozumitelny a tazko povedat, ako by tento pripad posudzoval sud - mal by podla podstaty veci. a v tomto pripade - podla skromneho popisu situacie od sofie - sa mi vidi, ze ani zrejme o organizacne zmeny neslo, len to tam zrejme bolo napisane...

mozno by nam sofia mohla doslovne napisat, ako to tam bolo formulovane...

mylit sa je samozrejme ludske, ja negeneralizujem, len hovorim ze som sa uz stretol zo vselicim - napriklad pracovna zmluva vypracovana advokatskou kancelariou a ocenena na tisice korun, ktora sa odvolavala na stary zakonnik prace, alebo bez uvedenia skusobnej doby (ak sa skusobna doba pisomne nedohodne, tak nie je), alebo uctovnicka firma, ktora faktury za decembrove sluzby veselo zauctuje do nakladov januara dalsieho roku, atd. ale to sme mimo temu...
sofia7808
06.08.09,12:33
Ja som od nej chcela mat konecne pokoj tak som zavolala do firmy co mi robia papiere nech mi pripravia dohodu o skonceno prac.pomeru.Tak mi ju spravili.DOHODA O SKONCENI PRACOVNEHO POMERU (§60 Zakonnika prace).Uz som z toho zufala,tyzden poriadne nespim...
veronikasad
06.08.09,12:37
Ja som od nej chcela mat konecne pokoj tak som zavolala do firmy co mi robia papiere nech mi pripravia dohodu o skonceno prac.pomeru.Tak mi ju spravili.DOHODA O SKONCENI PRACOVNEHO POMERU (§60 Zakonnika prace).Uz som z toho zufala,tyzden poriadne nespim...
Myslím si, že tá dohoda je v poriadku, /ty si to len nesprávne nazvala v prvom príspevku/. Tým že su v nej uvedené organizačné dôvody, pracovník má nárok na odstupné. Možno preto ti ju zamestnanec tak ochotne podpísal. /to už je chyba firmy, ak ty si odstupné vyplácať nechcela/.
sofia7808
06.08.09,12:49
napisem cele znenie-DOHODA O SKONCENI PRAC.POMERU
sofia7808
06.08.09,12:54
DOHODA O SKONCENI PRAC.POMERU (§60 Zakonnika prace) Zamestnavatel.....:-a Zamesnanec.....:uzatvaraju v zmysle§60 Zakonnika prace tuto dohodu o skonceni pracovneho pomeru:1.Prac.pomer konci dnom:23.06.2009 2.Dovod skoncenia pracovneho pomeru:Dohodou (bez udania dovodu,z dovodov organizacnych zmien............)
sofia7808
06.08.09,12:57
ze to v zatvorke je len pomocka co sa da vybrat ale ja tam mam dovod skoncenia Dohodou...je to vraj typ dohody stiahnuty z internetu......
JankaO
06.08.09,12:57
DOHODA O SKONCENI PRAC.POMERU (§60 Zakonnika prace) Zamestnavatel.....:-a Zamesnanec.....:uzatvaraju v zmysle§60 Zakonnika prace tuto dohodu o skonceni pracovneho pomeru:1.Prac.pomer konci dnom:23.06.2009 2.Dovod skoncenia pracovneho pomeru:Dohodou (bez udania dovodu,z dovodov organizacnych zmien............)
A nebolo tam náhodou treba preškrtnúť nehodiace z výberových možností ? a nechať tam len bez udania dôvodu? Ak to nie je škrtnuté, má nárok na odstupné. Treba dobre čítať každú dohodu a nechať tam len potrebné.
Nutricia
06.08.09,13:02
pokial by to boli organizačné zmeny ani to nie je také jednoduché nesmieš na toto miesto prijat počas nasl.troch mesicov nikoho iného a takisto musíš splnit podmienku ponuky iného vhodného prac.miesta.To slovo vhodné má takisto určitú špecifikáciu.Ale ako písali kolegyne vyššie mne to príde ako dohoda podla § 60 a v zátvorke máš označit resp.prečiarknut či je to bez udania dôvodu alebo organizačné zmeny. Ak by to bolo bez udania dôvodu tak je to ok ale ak to bude z organizačných zmien tak ona sa obabrala o výpovednú dobu a ty o odstupné.
sofia7808
06.08.09,13:03
ze to je vraj standartna dohoda co davaju-vytlacaju kazdemu....uz som volala ekonomke...??????????
Nutricia
06.08.09,13:04
ak ti teda poskytujú full servis tak ta mali upozornit že: nehodiace preškrtnite
sofia7808
06.08.09,13:09
ved kvoli tomu som jej volala,tak vravela ze to nebolo potrebne podskrtovat,lebo tam je za :dohodou ,a uz sa s toho asi vycuvat neda co??? aj napriek vsetkemu co mi zamestnankina sposobila???
veronikasad
06.08.09,13:11
ved kvoli tomu som jej volala,tak vravela ze to nebolo potrebne podskrtovat,lebo tam je za :dohodou ,a uz sa s toho asi vycuvat neda co??? aj napriek vsetkemu co mi zamestnankina sposobila???
pravdepodobneťta IP bude tlačiť k vyplateniu odstupného. V konečnom dôsledku o platnosti rozhoduje súd ...
Vlado.s
06.08.09,13:19
Pohĺad laika:
Firma ti zlou zmluvou spôsobila škodu a preto bude povinná ju aj uhradiť (ak ich dáš na súd samozrejme).
JankaO
06.08.09,13:26
ved kvoli tomu som jej volala,tak vravela ze to nebolo potrebne podskrtovat,lebo tam je za :dohodou ,a uz sa s toho asi vycuvat neda co??? aj napriek vsetkemu co mi zamestnankina sposobila???
S tým nepodškrtávaním nemôžem súhlasiť. Pozrite § 76 odst. 1 ZP. Ak aj pracovný pomer skončí dohodou, ale je v nej uvedený ako dôvod organizačné zmeny, t.j. také, ktoré sú uvedené v § 63 odst 1 písm. a, b, zamestnanec má právo na odstupné.
sofia7808
06.08.09,13:27
este mozno by mi pomohlo???nedala mi pisomne ze chce dovolenku ani nemam nic podpisane...povedala mi to len ustne uz som jej ju sice zaplatila ale?nemozem to spatne povazovat za porusenie prac.discipliny???
ucetni_fantozzi
06.08.09,13:27
ak ti teda poskytujú full servis tak ta mali upozornit že: nehodiace preškrtnite

no neviem, ale ja za full servis povazujem to, ze sa klienta spytam na okolnosti a pripravim mu aktualne znenie dokumentu, ziadne "nehodiace skrknite" - ved to nie je tlacivo, to je pravny akt!

ak vsak mas exemplar, podpisany zamestnankynou a na nom nemas vyznacene organizacne dovody, resp. skrknutu tu druhu moznost, mohla by si obist dobre. a ak zamestnankyna svoju kopiu "doplnila" tak, ako by jej to vyhovovalo, ide o podvod...
Lianka
06.08.09,13:29
este mozno by mi pomohlo???nedala mi pisomne ze chce dovolenku ani nemam nic podpisane...povedala mi to len ustne uz som jej ju sice zaplatila ale?nemozem to spatne povazovat za porusenie prac.discipliny???

Ako chces dovolenku v pripade kontroly (niektorym z uradov) zdokladovat? Aspon do buducna odporucam mat podpisany dovolenkovy listok. Ved ako mozes robit mzdy bez podkladu o dochadzke :confused:?
veronikasad
06.08.09,13:32
este mozno by mi pomohlo???nedala mi pisomne ze chce dovolenku ani nemam nic podpisane...povedala mi to len ustne uz som jej ju sice zaplatila ale?nemozem to spatne povazovat za porusenie prac.discipliny???
sofia, týmto smerom sa neuberaj. Pracovný pomer bol ukončený - odhlášky si poslala. Zamestnankyňa pravdepodobne nenapadla jeho ukončenie, ale chce odstupné. Počkaj na stanovisko IP
sofia7808
06.08.09,13:35
po tom ako som ju nachytala pocas marodky na nakupe tak mi doniesla ukoncenu marodku a povedala ze si berie 6dni dovolenky a to bolo vsetko....ja som ju mesacne vykazala aj vyplatila....
veronikasad
06.08.09,13:36
po tom ako som ju nachytala pocas marodky na nakupe tak mi doniesla ukoncenu marodku a povedala ze si berie 6dni dovolenky a to bolo vsetko....ja som ju mesacne vykazala aj vyplatila....
Poslala si odhlášky do zdravotnej a sociálnej poisťovne ?
JankaO
06.08.09,13:36
Súhlasím s Veronikou, zbytočne by si si to skomplikovala a vo vlastný neprospech. Na porušenie pracovnej disciplíny a tým aj prípadnú absenciu nemáš vykonané nutné administratívne povinnosti. (upozornenie na možnosť výpovede pre porušenie prac. disciplíny, sledovanie lehôt, absencia ako prerušenie poistenia nahlásená do SP, výzva zamestnancovi...atd..atd..)
sofia7808
06.08.09,13:46
Ved som to ani nepovazovala za potrebne...nechcela som jej ublizit porusenim prac.discipliny ani nicim inym....ale teraz som na tom tak ze neviem ci jej nakoniec nezaplatim aj to o com neviem........
sofia7808
06.08.09,13:47
PS:vsetko je ukoncene odhlasky poslane,myslela som ze bude pokoj......a ona si teraz madli ruky kolko dostane.....
Xanti
06.08.09,13:48
Ved som to ani nepovazovala za potrebne...nechcela som jej ublizit porusenim prac.discipliny ani nicim inym....ale teraz som na tom tak ze neviem ci jej nakoniec nezaplatim aj to o com neviem........
Je to možné, že zaplatíš.
Ked sme potrebovali sa zbaviť zamestnanca na fy, lebo porušoval pracovný poriadok a disciplínu, chodil si lážo plážo do práce. Tak sme sa s ním porozprávali, a on nám dal sám vypoved ( kedže ju nevedel napísať, tak som mu ju napísala ja, a on podpísal podotýkam dobrovolne ) k určitému dňu, s ktorým sme súhlasili.
Nechceli sme ho vyhadzovať mi, práve pre hrozbu súdu.
sofia7808
06.08.09,13:54
ved preto som to riesila dohodou aj ja...aj ked mam podklady,vyjadrenie a upozornenie z CZ ze ju mam prepustit za to co spravila ze opustila stanovisko je pokuta do vysky 50 000,-ale to mi uz teraz nepomoze.......
Xanti
06.08.09,13:57
ved preto som to riesila dohodou aj ja...aj ked mam podklady,vyjadrenie a upozornenie z CZ ze ju mam prepustit za to co spravila ze opustila stanovisko je pokuta do vysky 50 000,-ale to mi uz teraz nepomoze.......
No áno ale mala si povedať zamestnankini nech si sama napíše výpoved, a ty by si jej potvrdila, že súhlasíš s výpovedou bez výpovednej lehoty. Takto si to skomplikovala. Dúfam, ale že to bude v poriadku a že IP nenájde nič závažné. Drž sa
sofia7808
06.08.09,14:02
ved ona si ju sama napisala ale s tym ze dava vypoved lebo som jej vraj nic neplatila-cestovne,diety......a to pravda neni vsetko mala vyplatene este aj ubytovanie v CZ mala zdarma platila ho ceska firma....tak toto som jej ja podpisat odmietla a vratilasom jej ten papier a nechala si urobit ten co mi asi sposobi problemy...
Xanti
06.08.09,14:06
ved ona si ju sama napisala ale s tym ze dava vypoved lebo som jej vraj nic neplatila-cestovne,diety......a to pravda neni vsetko mala vyplatene este aj ubytovanie v CZ mala zdarma platila ho ceska firma....tak toto som jej ja podpisat odmietla a vratilasom jej ten papier a nechala si urobit ten co mi asi sposobi problemy... Mala si od nej vypísané CP? A podpísané prevzatie penazí za cestovné , za diety? Ak nie, tak treba aj toto si v hlavnom rade do budúcna poriešiť. Aby všetko čo zamestnanci preberú ( peniaze, pomôcky ...) aby si mala podpísané. Takto ak Ti nepodpisovala nič ( mám ten pocit, bo ináč by si nedovolila napísať takú výpoved, že si jej nič nedávala ) , tak sa cítila na koni a fakt Ti asi narobí ešte riadne problémy.:mee:
sofia7808
06.08.09,14:12
nepodpisovala mi vyplatne pasky a papiere lebo bola v CZ,ale peniaze mala vyplacane na ucet a na to asi zabudla...asi 7000 si zobrala u mna doma ale za pritomnosti svedkov,ale bez podpisu...s tym podpisovanim papierov som si vedoma chyby-nebola to lahostajnost ale zaneprazdnenost 4mesacnym babatkom...
veronikasad
06.08.09,14:15
nepodpisovala mi vyplatne pasky a papiere lebo bola v CZ,ale peniaze mala vyplacane na ucet a na to asi zabudla...asi 7000 si zobrala u mna doma ale za pritomnosti svedkov,ale bez podpisu...s tym podpisovanim papierov som si vedoma chyby-nebola to lahostajnost ale zaneprazdnenost 4mesacnym babatkom...
Kontrolu z UP na udanie som zažila. Sofia, nezávidím ti, budeš mať čo robiť ...
Xanti
06.08.09,14:16
Myslím,
že do budúcna si na to dáš oveľa väčší pozor. Verím, že taký zamestnanec dokáže znepríjemniť poriadne život a aj chuť do života.
Ináč to si jej aj cestovné náhrady vyplácala na účet? Posielala ti CP?
sofia7808
06.08.09,14:17
este otazocka zohladni alebo ako zoberie IP do uvahy hradene ubytovanie a listky na MHD v CZ ???
Xanti
06.08.09,14:19
Sofia ako si jej preplácala ubytovanie? Mala nejaké účty? Robila Ti CP? Vyúčtovala si pracovné cesty? Myslím, že tá tvoja podarená zamestnankiňa bude bojovať o zahraničné diety, ktoré činia 600 Kč na deň, a ty ako slovenská zamestnávateľka si jej mala toto vyplácať a nehovorím ešte o vreckovom.
sofia7808
06.08.09,14:21
ja som jej na ucet poslala kolko si pytala tak zhruba kolko asi mohla na mesiac mat...financie by mi sediet mali len podpisane doklady od nej chybaju-ona sa tiez nezaujimala aby ich podpisat prisla...papiere mi robi firma a ona chodila za mnou domov,lebo som na materskej a ja doma doklady nemam...
Xanti
06.08.09,14:24
Ved to je doklad, že prešla platba na jej účet. Je to prijatie platby, nevrátila sa Ti predsa späť, a dala Ti číslo účtu kam si jej posielala výplatu, ak si jej vyplácala všetko podľa zákona, tak nechápem čím sa ohradzovala pri výpovedi, že si jej nevyplatila diety. Čudné.
sofia7808
06.08.09,14:24
ubytovanie hradila ceska firma poslali mi kopie najomnej zmluvy co mali dom v prenajme aj vycislenie nakladov na jedneho zamestnanca-sam riaditel mi to poposielal...naklad na jedneho je 4600,-Czk a MHD listky 1000,-Czk....zohladnia to??
sofia7808
06.08.09,14:27
aj na ucet mam doklad vsetko mi dokonca emailom poslal sam riaditel banky v CZ priamo vypis z mojho uctu na jej...este som si to stiahla pre istotu aj z IB......
Xanti
06.08.09,14:27
V čom by mali zohladniť IP hradené ubytko. Mala si to ty takto zabezpečené, ona Ti nedávala žiadne ubytovanie preplácať tak za to nemohla mať ona peniaze. Myslím, že Ti to pomôže pri IP, ked dokážeš že zamestnankiňa si vymýšla.
JankaO
06.08.09,14:31
Kde je podľa prac. zmluvy dohodnuté miesto výkonu práce?
sofia7808
06.08.09,14:31
Ona vedela ze vyplatene mala vsetko len si bola vedoma ze nepodpisala nic a preto zautocila...moj dohad...chcela rozmutit vody tak to aj robi....zajtra ma malicka rok...tak si viete predstavit kolko roboty je kolo nej a este aj toto vsetko.....len este to ubytovanie neviem ako...???ci zoberu do uvahy
sofia7808
06.08.09,14:33
miesto prace podla potreby zamestnavatela...
sofia7808
06.08.09,14:34
oprava - urcenia zamestnavatela
JankaO
06.08.09,14:38
oprava - urcenia zamestnavatela
Ak ste dodatkom k PZ určili miesto obvyklého výkonu práce v ČR, nemá nárok na diety.
Xanti
06.08.09,14:39
Ona vedela ze vyplatene mala vsetko len si bola vedoma ze nepodpisala nic a preto zautocila...moj dohad...chcela rozmutit vody tak to aj robi....zajtra ma malicka rok...tak si viete predstavit kolko roboty je kolo nej a este aj toto vsetko.....len este to ubytovanie neviem ako...???ci zoberu do uvahy
Ako naozaj možno múti vodu, ved predsa ak to prešlo účtom, sú to oficiálne peniaze a toto je potvrdenie prevzatia.
Osobne by som nepodpísala zamestnávateľovi papier, že som prevzala mzdu keby mi šla na účet. Ved podpíšem niečo čo mám v rukách, tým že mi pôjde na účet ja neviem kedy dorazí a či dorazí, takže ja by som to nepodpisovala. Príjem peňazí na môj účet je doklad o prevzatí.

mimotemyMaličkej všetko najlepšie k narodeninám
http://image049.mylivepage.com/chunk49/1512398/1142/Medwedik%20Pu%20s%20tortou.gif mimotemy
sofia7808
06.08.09,14:40
takto-oni mi ubytovanie poskytuju s tym ze mam mensiu sadzbu na hod.-ako keby som im ho platila ja...myslela som to tak ci nahodou IP jej tu sumu z diet neodpocita lebo niekedy bolo tak ze bud diety alebo ubytovanie,neviem ako teraz...keby jej to z diet odpocitali s cim som ratala tak to sadne na chlp....
sofia7808
06.08.09,14:43
na moju skodu nepodpisali sme ziaden dodatok...ani som o tom nevedela to citam prvy krat.......PS:Dakujem Xanti za malu....
Xanti
06.08.09,14:49
na moju skodu nepodpisali sme ziaden dodatok...ani som o tom nevedela to citam prvy krat.. Tak toto zabolí, lebo zdá sa, že mala nárok na zahraničné diety, koľko u teba robila? Možno naozaj týmto sa bude oháňať. :eek:
mimotemy
..PS:Dakujem Xanti za malu.... nemáš začo :D mimotemy
sofia7808
06.08.09,14:58
PZ mala od 1.12.200 nastupila 5.12. v CZ ale chodila aj domov jedna sa tak asi o 65 dni co by mala mat zaplatene...Usla 7.3.....
Xanti
06.08.09,15:00
To je dosť,
dám Ti otázku. Táto zamestnankyňa Ti dávala cestovné príkazy? Vypísané, vyrátané? Na základe, ktorých si uplatňovala nárok na diety? A preplatenie cestovného?
Alebo na základe čoho si ju vyplácala?
sofia7808
06.08.09,15:05
nie nedavala mi nic ona zavolala potrebujem tolko a tolko tak som jej poslala...ved som ju poznala a chodila k nam domov tak som s tym nemala problem...aj tak viete ako sa robi PZ s minimalnym prijmom,ale na ruku sa berie viac...tak aj ona mala na hod. viac ako v zmluve...preto jej na ucte peniaze nabehli.........
sofia7808
06.08.09,15:07
ale na toto uz kazdy zabudne ze na hodinu,alebo vyplatu ma viac nez podpisal a platia sa mu odvody.....vtedy jej peniaze stacili.....
Xanti
06.08.09,15:12
Sofia,
ale to Ti potom nemôže účtovne sedieť. Skús si pozrieť koľko si jej penazí na účet poslala, a koľko mala zarobiť podla zmluvy,
Nie je to správne, ale možno v tom čo si jej poslala je podstatná časť tých diet.
PR. poslala si jej na účet 100 000 sk
ona robila 3 mesiace a mala dostať 60 000 sk
a za diety, a cestovné môžeš vyčísliť tú zvyšnú sumu.

Ale aj tak, nechápem ako si mohla jej posielať peniaze na účet, bez akýchkoľvek cestovných dokladov. Predsa nemôžem vyplatiť niekomu diety ked mi nedal vypísaný a vyrátaný cestovný príkaz. Na základe čoho?
Možno si jej vyplatila viac ako si mala, ktohovie. :eek:
sofia7808
06.08.09,15:33
ved prave preto neviem ako je to z ubytovanim a MHD ak mi to uznaju,alebo odpocitaju z diet tak je to na chlp ak nie tak som jej dala o 10-15000 menej a neviem ako to urobit ci mam pre IP vypisat CP ja teraz ked ich nemam ci z ubytovanim ci bez....vela casu nemam dnes to musim dokoncit.Uz len tie cestaky mi chybaju.....
Xanti
06.08.09,15:36
ved prave preto neviem ako je to z ubytovanim a MHD ak mi to uznaju,alebo odpocitaju z diet tak je to na chlp ak nie tak som jej dala o 10-15000 menej a neviem ako to urobit ci mam pre IP vypisat CP ja teraz ked ich nemam ci z ubytovanim ci bez....vela casu nemam dnes to musim dokoncit.Uz len tie cestaky mi chybaju.....
No neviem, ale skôr by som nevypisovala cesťáky. A pred IP by som povedala, že zamestnankini som dávala zálohovo diety, kým to nevyučtuje ( čo do dnešného dňa neurobila ). A , že keby to urobila tak, že jej to doplatíš. Nepíš ty CP. Nemá to zmysel podľa mňa. Neviem aký majú názor na to ostatný.
sofia7808
06.08.09,15:40
ved prave preto som ich nevypisovala,len co im poviem ked sa spytaju tak ako ty preco som jej posielala viac na ucet co mam povedat pravdu ze mala viac na hod.ako v PZ???alebo tvrdit ze to boli diety a ona mi mala vystavit cestaky k preplateniu???
Xanti
06.08.09,15:42
Ja by som tvrdila, že to boli zálohovo vyplatené diety, nakoľko ona bola v čr a ty na svk. A vedela si, že potrebuje peniaze.

preco som jej posielala viac na ucet co mam povedat pravdu ze mala viac na hod.ako v PZ??? toto by som v žiadnom prípade netvrdila a nehovorila, lebo ti ešte IP pošle DU na kontrolu a skončíš ešte aj v base, alebo s fajne mastnou pokutou aj od DU.
sofia7808
06.08.09,15:54
to je tak ked neviem co sa da a co nie...a nevies mi poradit aj co s tym ubytkom??a ci mam aj ja prilozit nejake pisomne vyjadrenie alebo mam zajtra len hovorit.Budu robit nejaky zapis alebo ako to prebieha....?
Xanti
06.08.09,15:58
Na toto Ti odpovedať neviem. :(
sofia7808
06.08.09,16:04
doma som uz rozhadana s kazdym zajtrajsok sa blizi tak to snad prezijem...Co najhorsieho ma od nich moze cakat?Budu aj pokutovat ked zistia chyby...?
Xanti
06.08.09,16:11
Predpokladám, že firma v čr ti platila na základe niečoho.
Si tej firme faktúrovala zamestnancov? Ak si to riešila tak, že fy z čr Ti vyplatila tebou faktúrovanú sumu, tak v tých faktúrach čo si im vystavovala nebolo zahrnuté ubytovanie. S fy z čr máš iste uzavretú zmluvu, kde ste si dohodli podmienky koľko za hodinu, aké benefity, a že ubytovanie poskytnú zadarmo.
Ty si svojim zamestnancom nič nesťahovala, žiadne peniaze za ubytko, tak si myslím že to potvrdenie z čr je nanič, resp. veľa záleží od toho akú máš zmluvu s fy z čr.
sofia7808
06.08.09,16:16
ja mam z c.firmou objednavkuObjednavatel-Dodavatel tam je zahrnute-objednavame u Vas pracovniky pro objekty po cele CR, dohodnuta cena..., fakturace dle skutecne odprac.hodin, vystroj...... doda firma CZ,......
Xanti
06.08.09,16:20
Nemyslím, že to potvrdenie z čr Ti niečo pomôže. Max ťa vykreslí ako zamestnávateľa, ktorý aj ubytovanie zabezpečil zadarmo.
Neplatila si to ubytko nemôžeš si to dať do nákladov. Ani do CP , ako som písala osobne by som CP nerobila.
sofia7808
06.08.09,16:21
dali mi akurat potvrdenie ze naklad na jedneho zamestnanca je 4600,-ubyt. 1000 MHD...
Xanti
06.08.09,16:24
Už to nechaj tak Sofia,
neurobíš nič, ako má byť tak bude. Zajtra budem držať palce pri kontrole z IP.
A zdôrazni, že čakáš stále na vyučtovanie diet od tvojej ex zamestnankine. Drž sa.
veronikasad
06.08.09,16:24
Sofia, ak ti môžem doporučiť, zober si zajtra so sebou zodpovednú pracovníčku z firmy, ktorá ti spracováva účtovníctvo a mzdy. Sama s IP nejednaj ...
JarkaL
06.08.09,16:26
Aj ja držím palce, keď budú normálni, mohlo by to dobre dopadnúť. Tešte sa z prvých narodenín maličkej, to je dôležitejšie. Pripájam sa ku gratulácii.
sofia7808
06.08.09,16:27
jak mozem ked vidite ako mi spravili dohodu...jak sa hovori poruceno panu bohu...zajtra dam vediet co bolo...idem aspon na nakup lebo som na to zabudla cez den.....DAKUJEM VSETKYM
veronikasad
06.08.09,16:28
kontrola z IP, ak je na udanie a nemáš argumenty - je velmi nepríjemná. Otázky inšpektora treba zodpovedať hneď, ak sa dostanu do zápisu, velmi ťažko sa obhajujú
veronikasad
06.08.09,16:31
jak mozem ked vidite ako mi spravili dohodu...jak sa hovori poruceno panu bohu...zajtra dam vediet co bolo...idem aspon na nakup lebo som na to zabudla cez den.....DAKUJEM VSETKYM
Dohoda je v poriadku, nanajvyš doplatíš odstupne. Ale tie ostatne doklady, ktoré nemáš potvrdené od zamestnanca - to vyzerá - nechcem ťa strašiť - na vyššiu pokutu. Musí byť s tebou niekto, kto ovláda zákonník práce ...
JarkaL
06.08.09,16:31
jak mozem ked vidite ako mi spravili dohodu

Práve preto by teraz mali kmitať a pomôcť ako sa dá!
andreaS
06.08.09,16:42
mimotemy vacsinou to byva este tak, ze taketo "uctovne firmy" si za dobabrane papiere pytaju nehorazne sumy...

moja svagrina tiez natoto dost doplatila... mala jedineho zamestnanca a papiere jej robila jedna pani, kt. zato dostala veeeeeeeelmi slusne peniaze a nepovedala svagrine ani to, ze nema vyplacat peniaze len tak na dobre slovo, dovolenkove listky vypisovat a podpisovat prevzatie vyplatnych pasok... pritom zamestnanec dostaval peniaze tyzdenne v hotovosti, bohuzial som sa ja o tomto dozvedela az ked bolo neskoro, "mila" pani z toho este vysla cista... nehovoriac o tom, ze v sucasnosti jej uz uctovnictvo nerobi a zistila, ze je cele domrvene...

kazdopadne drzim palce, chce to hlavne klud... aj keby uz s tym nic nenarobis... nehovor nic o peniazoch mimo, vsetko co si jej vyplatila mimo sumy na vyplatnej paske budes hovorit, ze boli zalohy na sluzobky, kt. ti dodnes nevyuctovala... mozes si tieto sumy aspon nachystat z vypisov z banky (opakujem vsetko okrem vyplatenej mzdy podla pasky), spocitas to a tuto sumu mas vlastne ako pohladavku voci zamestnankyni, kt. ti nepredlozila cestaky a nemozes ich zuctovat... ubytko ani mhd neries, je to akurat dokaz na pracu v CZ a narok na zahranicne diety... ak by ubytko zahrnovalo stravu, tak jedine vtedy mozes kratit diety (neviem ale ako presne, len viem, ze sa maju kratit ak ubytovanie zahrnuje daku stravu)...
sofia7808
07.08.09,10:58
Ahojte vsetci...tak uz som tu opat,kontrola bola,ale pridu este o tyzden...mam dolozit nove vyplatne pasky lebo na tychto niesu nadcasy vraj jej ich musim doplatit...ze tych 150hod.nadcasov uz neplati....citam ZP ale tam pise ze 150 hod nadcasov nemusi zamestnavatel preplatit....tak ja uz neviemjedna sa o 63,5hod.nadcas.......
Xanti
07.08.09,11:01
Takže zdá sa že Ti to celkom dobre dopadlo. Nie? A čo povedali na to, že si jej vyplatila viac? Na účet?
sofia7808
07.08.09,11:05
este ani to mi nezobrali lebo to mam popreratuvat z czk na sk a na eura...oni to vraj nerobia...tak mam urobit nejaku tabulku a vycislit......v piatok si po to pridu a spisu protokol.......
Xanti
07.08.09,11:09
Tak to bude ešte zaujímavé. Držím palec. mimotemy
sofia7808
07.08.09,11:14
ja som si myslela ze to oni vyrataju ten rozdiel plus alebo minus a nie ja im to mam vycislit.....???a tie nadcasy? za 3mesiace mala 63,5 hod naviac tak si ich mohla vycerpat v nahradnom volne ci nie?Oni tvrdia ze to uz neplati a mam to preplatit.....
mzdarka renca
07.08.09,11:15
Ahojte vsetci...tak uz som tu opat,kontrola bola,ale pridu este o tyzden...mam dolozit nove vyplatne pasky lebo na tychto niesu nadcasy vraj jej ich musim doplatit...ze tych 150hod.nadcasov uz neplati....citam ZP ale tam pise ze 150 hod nadcasov nemusi zamestnavatel preplatit kde? ....tak ja uz neviemjedna sa o 63,5hod.nadcas.......

Za prácu nadčas patrí zamestnancovi mzda + príplatok za prácu nadčas.
§ 97
Práca nadčas


(1) Práca nadčas je práca vykonávaná zamestnancom na príkaz zamestnávateľa alebo s jeho súhlasom nad určený týždenný pracovný čas vyplývajúci z vopred určeného rozvrhnutia pracovného času a vykonávaná mimo rámca rozvrhu pracovných zmien.


(4) Ak zamestnanec nadpracúva prácou vykonávanou nad určený týždenný pracovný čas pracovné voľno, ktoré mu zamestnávateľ poskytol na jeho žiadosť, alebo pracovný čas, ktorý odpadol pre nepriaznivé poveternostné vplyvy, nejde o prácu nadčas.

(5) Prácu nadčas môže zamestnávateľ nariadiť len v prípadoch prechodnej a naliehavej zvýšenej potreby práce, alebo ak ide o verejný záujem, a to aj na čas nepretržitého odpočinku medzi dvoma zmenami, prípadne za podmienok ustanovených v § 94 ods. 2 až 4 aj na dni pracovného pokoja. Nepretržitý odpočinok medzi dvoma zmenami sa nesmie pritom skrátiť na menej ako osem hodín.

(6) Práca nadčas nesmie presiahnuť v priemere osem hodín týždenne v období najviac štyroch mesiacov po sebe nasledujúcich, ak sa zamestnávateľ so zástupcami zamestnancov nedohodne na dlhšom období, najviac však 12 mesiacov po sebe nasledujúcich.

(7) V kalendárnom roku možno nariadiť zamestnancovi prácu nadčas v rozsahu najviac 150 hodín.

(8) Do počtu hodín najviac prípustnej práce nadčas v roku sa nezahŕňa práca nadčas, za ktorú zamestnanec dostal náhradné voľno, alebo ktorú vykonával pri

a) naliehavých opravárskych prácach alebo prácach, bez ktorých vykonania by mohlo vzniknúť nebezpečenstvo pracovného úrazu alebo škody veľkého rozsahu podľa osobitného predpisu,
b) mimoriadnych udalostiach podľa osobitného predpisu, kde hrozilo nebezpečenstvo ohrozujúce život, zdravie alebo škody veľkého rozsahu podľa osobitného predpisu.


§ 121
Mzda za prácu nadčas


(1) Za prácu nadčas patrí zamestnancovi dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 25 % jeho priemerného zárobku. Zamestnancovi, ktorý vykonáva rizikové práce, patrí za prácu nadčas dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 35 % jeho priemerného zárobku. Ak sa zamestnávateľ so zamestnancom dohodne na čerpaní náhradného voľna za prácu nadčas, patrí zamestnancovi za hodinu práce nadčas hodina náhradného voľna; v tom prípade mu mzdové zvýhodnenie nepatrí. Ak zamestnávateľ neposkytne zamestnancovi náhradné voľno počas troch kalendárnych mesiacov alebo v inak dohodnutom období po výkone práce nadčas, patrí zamestnancovi mzdové zvýhodnenie podľa prvej vety.
mzdarka renca
07.08.09,11:21
ja som si myslela ze to oni vyrataju ten rozdiel plus alebo minus a nie ja im to mam vycislit.....???a tie nadcasy? za 3mesiace mala 63,5 hod naviac tak si ich mohla vycerpat v nahradnom volne ci nie mohla, čerpala? ?Oni tvrdia ze to uz neplati a mam to preplatit.....platí to, ale už je neskoro, veď už bohužial nie je tvojim zamestnancom

Zaplatíš klasicky hod. mzdu + príplatok 25%, ktoý vypočítaš z priemernej mzdy
sofia7808
07.08.09,11:21
ja som tie zakony citala,ale mne to trba polopatisticky...januar urobila 203hod. februar-192,5hod.marec-44hod. za 5dni lebo potom doniesla marodku...ale vyplaty mi robili standartne bez tych nadcasov...
sofia7808
07.08.09,11:40
na kolko dni dovolenky mala narok za tie tri mesiace od 1.12.2008-9.3.2009 isla na marodku do 16.6 vybrala si 6 dni dovolenky a dohodu podpisala 23.6. mne firma vypocitala ze jej mam preplatit 10 dni.....7dni cerpanej a 3 dni preplatenej...
Tweety
07.08.09,14:56
na kolko dni dovolenky mala narok za tie tri mesiace od 1.12.2008-9.3.2009 isla na marodku do 16.6 vybrala si 6 dni dovolenky a dohodu podpisala 23.6. mne firma vypocitala ze jej mam preplatit 10 dni.....7dni cerpanej a 3 dni preplatenej...
V roku 2008 jej vznikol nárok na dovolenku za odpracované dni, takže mala nárok na 1/12 z ročného nároku t.j. 20alebo 25/12x1. V tomto roku mala nárok na pomernú časť t.j. za odpracovaných 5 mesiacov. t.j. 5//12. Spôsob výpočtu som uviedla vyššie.