Zavrieť

Porady

spekulacie zamestnancov

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
Zdravim vsetkych poradakov,chcem len opisat co sa mi stalo ako zamestnavatelovi.1.12.2008 som dala zamestnankini pracovnu zmluvu na neurcito a skusobna doba 3.mesiace,ta jej skoncila 28.2.2009 a 7.3.(sobota vecer)bez oznamenia odisla z pozicie a odcestovala domov(pracovala v CZ) v pondelok rano mi doniesla marodku takze som nic riesit nemohla.Pocas marodky zhruba pred mesiacom som ju nachytala vecer o 9tej na nakupe,povedala som jej co si myslim...rano som mala ukoncenu marodku doma,povedala ze si este doberie dovolenku a potom mi podpisala vypoved dohodou.Vsetko som jejvyplatila.Myslela som si ze konecne budem mat pokoj ale...?nie jej to nestacilo..poslala na mna IP...tak si zajtra pridu pre papiere snad mam vsetko v poriadku,ale ponaucenie...?uz nikdy nedam nikomu zmluvu,radsej budem mat samych dohodarov,ani sa necudujem zamestnavatelom co nedavaju zmluvy....Za dobrotu a ochotu nic nepodniknut a neublizit.......
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Výpoveď dohodou . Podľa akého §-u?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
§60 ZP dna 23.6.-bez udania dovodu,z organizacnych zmien.....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sofia7808 Pozri príspevok
§60 ZP dna 23.6.-bez udania dovodu,z organizacnych zmien.....
A došlo k organizačným zmenám? § 63- výpoveď- dohoda podľa § 60 na zákl. §63.
Tak teda bez udania dôvodu, alebo z dôvodu organi. zmien? jedno vylučuje druhé.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sofia7808 Pozri príspevok
§60 ZP dna 23.6.-bez udania dovodu,z organizacnych zmien.....
Bez uvedenia dôvodu - alebo z dôvodu organizačných zmien ?
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
napisem znenie-uzatvaraju v zmysle § 60 ZP tuto dohodu o skonceni pracovneho pomeru:1.pracovny pomer konci dnom 23.6.2009 2.dovod ukoncenia prac.pomeru:dohodou....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sofia7808 Pozri príspevok
napisem znenie-uzatvaraju v zmysle § 60 ZP tuto dohodu o skonceni pracovneho pomeru:1.pracovny pomer konci dnom 23.6.2009 2.dovod ukoncenia prac.pomeru:dohodou....
Tak to potom nebola výpoveď, ale skončenie PP dohodou. Ten bod 2. ak tam máš bodky, znamená, že uvedený bol, nie tak ako píšeš, že bez dôvodu.
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
pod tym bodom 2 mam v zatvorkach uvedene(bez udania dovodu,z dovodov organizacnych zmien....) Papiere mi robi firma tak aj vypoved mi robili oni ja som jej to len dala podpisat...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sofia7808 Pozri príspevok
pod tym bodom 2 mam v zatvorkach uvedene(bez udania dovodu,z dovodov organizacnych zmien....) Papiere mi robi firma tak aj vypoved mi robili oni ja som jej to len dala podpisat...
pokial si v dohode uviedla z dôvodu organizačných zmien, pracovník má nárok na odstupné ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sofia7808 Pozri príspevok
pod tym bodom 2 mam v zatvorkach uvedene(bez udania dovodu,z dovodov organizacnych zmien....) Papiere mi robi firma tak aj vypoved mi robili oni ja som jej to len dala podpisat...
Tie dva dôvody si odporujú. Buď jeden, alebo druhý.
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
zvyraznene ciernym je dohodou to nestaci? Snad som si nevyrobila dalsie problemy....IP cital vypoved ked mi boli oznamit ze potrebuju jej papiere na kontrolu a vraveli ze to staci....tak neviem...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

sofia7808 Pozri príspevok
zvyraznene ciernym je dohodou to nestaci? Snad som si nevyrobila dalsie problemy....IP cital vypoved ked mi boli oznamit ze potrebuju jej papiere na kontrolu a vraveli ze to staci....tak neviem...

Papiere im stačia, obsah posúdia.
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
a z Vasho pohladu???
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

No osobne z môjho pohľadu si myslím, že máš problém, ktorý môže mať súdnu dohru a bude zrejme nutné vyplácať náhradu mzdy. Tam je zmiešaná dohoda s výpoveďou s org. zmenami a je to nejaký mix sliviek aj hrušiek dohromady. Nechápem, že to robila nejaká firma...
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

Jara Pozri príspevok
No osobne z môjho pohľadu si myslím, že máš problém, ktorý môže mať súdnu dohru a bude zrejme nutné vyplácať náhradu mzdy. Tam je zmiešaná dohoda s výpoveďou s org. zmenami a je to nejaký mix sliviek aj hrušiek dohromady. Nechápem, že to robila nejaká firma...

pozri §60 ods. 2 zakonnika prace - dohoda o skonceni pomeru + povinnost uviest dovody, ak to pozaduje zamestnanec alebo ide o organizacne zmeny - ak som to spravne pochopil od sofie... dosledok takehoto uoncenia pomeru je, ze v zmysle §76 zakonnika prace ma zamestnanec narok na odstupne...

a na margo toho "nechápem, že to robila nejaká firma..." - by si sa cudovala, co vedia niektore "firmy" vyprodukovat...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sofia7808 Pozri príspevok
a z Vasho pohladu???
zamestnancovi budeš musieť doplatiť odstupné - zrejme preto dal ten podnet na IP.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ja si ale myslím, že čo ak to môže byť posúdené že je to nejaký neplatný papier, taký "domotanec", keď tam je spomenutá aj dohoda aj výpoveď aj org. zmeny a teda súd by ho mohol vyhlásiť za neplatný v prospech zamestnanca a dať vyplatiť náhradu do dňa uskutočnenia nejakej dohody medzi zamestnancom a zamestnávateľom. Ak bude súhlasiť s odstupným tak to je ešte ten lepší prípad.
No a na margo firmy, ktorá pre podnikateľku pracuje tak by som zrejme žiadala náhradu škody za vyhotovenia takého zmätku. Myslím, že nemožno všetky firmy hádzať do jedného vreca, každý sa pomýli, ale vyrobiť takýto dokument, tak to si myslím, že by mali niesť aj zodpovednosť...
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

pravny ukon by mal byt urcite zrozumitelny a tazko povedat, ako by tento pripad posudzoval sud - mal by podla podstaty veci. a v tomto pripade - podla skromneho popisu situacie od sofie - sa mi vidi, ze ani zrejme o organizacne zmeny neslo, len to tam zrejme bolo napisane...

mozno by nam sofia mohla doslovne napisat, ako to tam bolo formulovane...

mylit sa je samozrejme ludske, ja negeneralizujem, len hovorim ze som sa uz stretol zo vselicim - napriklad pracovna zmluva vypracovana advokatskou kancelariou a ocenena na tisice korun, ktora sa odvolavala na stary zakonnik prace, alebo bez uvedenia skusobnej doby (ak sa skusobna doba pisomne nedohodne, tak nie je), alebo uctovnicka firma, ktora faktury za decembrove sluzby veselo zauctuje do nakladov januara dalsieho roku, atd. ale to sme mimo temu...
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
Ja som od nej chcela mat konecne pokoj tak som zavolala do firmy co mi robia papiere nech mi pripravia dohodu o skonceno prac.pomeru.Tak mi ju spravili.DOHODA O SKONCENI PRACOVNEHO POMERU (§60 Zakonnika prace).Uz som z toho zufala,tyzden poriadne nespim...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sofia7808 Pozri príspevok
Ja som od nej chcela mat konecne pokoj tak som zavolala do firmy co mi robia papiere nech mi pripravia dohodu o skonceno prac.pomeru.Tak mi ju spravili.DOHODA O SKONCENI PRACOVNEHO POMERU (§60 Zakonnika prace).Uz som z toho zufala,tyzden poriadne nespim...
Myslím si, že tá dohoda je v poriadku, /ty si to len nesprávne nazvala v prvom príspevku/. Tým že su v nej uvedené organizačné dôvody, pracovník má nárok na odstupné. Možno preto ti ju zamestnanec tak ochotne podpísal. /to už je chyba firmy, ak ty si odstupné vyplácať nechcela/.
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
napisem cele znenie-DOHODA O SKONCENI PRAC.POMERU
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať