Alulika
07.08.09,14:58
Dobrý deň, som úplný začiatočník a potrebovala by som poradiť. Nikde som sa o tom nedočítala.Takže: Na akú činnosť si musím vybaviť živnosť, aby som mohla vykonávať starostlivosť o deti (nejde o založenie škôlky ani jasiel), resp. čo je potrebné mať v živnostenskom liste uvedené, aby mi to uznali na ÚPaSV? Jednoducho by som začala robiť "Au Pair", aby si rodičia mohli nárokovať plnú výšku rodičovského príspevku po nástupe do práce a pred dovŕšením 3 roku života dieťatka. Ďakujem za skorú odpoveď.
hanelie
07.08.09,13:03
Alulika
10.08.09,13:04
Ďakujem, ale u mňa to bude opatrovanie 1 dieťaťa u nich doma na pár hodín. Známi majú v živnosti činnosť s názvom: nepravidelná starostlivosť o deti, vykonávajú napr. denné tábory počas prázdnin a pod. Stačí mi teda mať v živnosti zapísanú túto činnosť, alebo je potrebné mať jedno z týchto dvoch "zabezpečovanie starostlivosti o maloleté deti v rozsahu voľnej živnosti" alebo "činnosť dennej starostlivosti o deti v rozsahu voľnej živnosti"? Resp. aký je rozdiel medzi tými dvomi posledne uvedenými? Vďaka
akina
11.08.09,04:49
Ďakujem, ale u mňa to bude opatrovanie 1 dieťaťa u nich doma na pár hodín. Známi majú v živnosti činnosť s názvom: nepravidelná starostlivosť o deti, vykonávajú napr. denné tábory počas prázdnin a pod. Stačí mi teda mať v živnosti zapísanú túto činnosť, alebo je potrebné mať jedno z týchto dvoch "zabezpečovanie starostlivosti o maloleté deti v rozsahu voľnej živnosti" alebo "činnosť dennej starostlivosti o deti v rozsahu voľnej živnosti"? Resp. aký je rozdiel medzi tými dvomi posledne uvedenými? Vďaka
Pokiaľ ide o opatrovanie dieťaťa doma v rodine, potrebuješ živnosť:
poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosť ( ide o pomoc pri krátkodobej opatere detí, zahřňa to aj pranie, žehlenie, varenie, upratovanie, vedenie domácnosti, starostlivosť o nákupy ).
dusanpetras
03.01.10,20:08
Poznáte niekto, ako by mala vyzerať taká zmluva o starostlivosti o dieťa ? Medzi opatrovateľskou agentúrou a rodičmi dieťaťa.
Ďakujem.
Alulika
07.01.10,10:58
Takú zmluvu by som tiež rada videla:)
kathynka
23.05.10,12:38
ja by som velmi potrebovala vediet ako vyzera taka zmluva medzi sukromnou osobou a rodicmi..ked som au-pair ako zivnostnicka a vystavujem faktury pre rodicov...
Danielle369
23.05.10,13:08
Vzťahy medzi firmou a klientom sa dojednávajú zmluvne. Zmluva o poskytovaní služieb obsahuje rozsah poskytovaných služieb, ich realizáciu v náväznosti na čas a dĺžku, cenu, spôsob platby, splatnosť. V zmluve sú ustanovené práva a povinnosti firmy a klienta.
Fakturujeme na základe klientom podpísaného pracovného výkazu zamestnanca spravidla raz mesačne. Faktúry je možné uhradiť bankovým prevodom, alebo v hotovosti. Ak sa jedná o jednorazové poskytnutie služieb, fakturujeme ihneď po ukončení prác a klient uhradí platbu v hotovosti.

Poznámky:
V prípade opatrovania dieťaťa po 22.00 hod., žiadame zákazníka, aby zaistil opatrovateľke dopravu do miesta bydliska, alebo ju nechal u seba prespať do rána.
Minimálna doba práce opatrovateľky je 3 hodiny.
Účtuje sa každá začatá hodina opatrovania (tolerancia 10 min.).

http://secondlifecare.sk/formulare/Mustervertrag_freies_Gewerbe_sk.pdf
rakúska zmluva

skúste si z toho vybrať pre opatrovanie detí