Zavrieť

Porady

opatrovanie detí

V 1 izb. byte chcem opatrovať deti-niečo ako materské centrum . Aké sú a kde nájdem bezpečnostné a hygienické normy ?Komu mám nahlásiť túto činnosť, ako postupovať keď je to byt v paneláku-ostatní nájomníci.Aké povolenia potrebujem ?ďakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    ajuska27
    V 1 izb. byte chcem opatrovať deti-niečo ako materské centrum . Aké sú a kde nájdem bezpečnostné a hygienické normy ?Komu mám nahlásiť túto činnosť, ako postupovať keď je to byt v paneláku-ostatní nájomníci.Aké povolenia potrebujem ?ďakujem vopred
    aspon nejake informácie :

    musis mat zivnostenske opravnenie :
    1. dosiahnutie veku 18 rokov - plnoletosť
    2. spôsobilosť na právne úkony,
    3. bezúhonnosť - ak osoba nie je právoplatne odsúdená za úmyselný trestný čin, ktorý súvisí s podnikaním a predmetom podnikania.

    predmet činnosti na opatrovanie deti
    :
    zabezpečovanie starostlivosti o maloleté deti v rozsahu voľnej živnosti
    alebo
    činnosť dennej starostlivosti o deti v rozsahu voľnej živnosti

    to zavisi od toho ako ti to bude specifikovat pracovnicka zivnostenskeho uradu

    - je možné starať sa o deti i v súkromnom byte, za predpokladu, že tu deti budú mať dostatočne primerané podmienky a byt bude svojou veľkosťou zodpovedať počtu detí, o ktoré sa budeš starať

    - niektore podnikateľske činnosti vyžadujú špeciálne povolenia od Ústavu verejneho zdravotníctva (predtým Štátny zdravotný ústav), napr. zdravotnicke minimum, zdravotný preukaz, vybavenie a zariadenie prevádzky, prevádzkový poriadok, viac podrobnosti by ti urcite vedeli podat priamo u nich

    - neskôr zriadenú prevádzkareň treba oznámiť najneskôr v deň ich zriadenia príslušnemu živnostenskemu úradu. V každej prevádzkarni musí byť inšpekčná kniha. Autorizuje ju živnostenskemu uradu a do 30 dní treba oznámiť Daňovemu Úradu zriadenie prevádzkarne a jej umiestnenie

    tak aspon tolko
    Naposledy upravil camelfly : 08.01.07 at 05:08

    ajuska27 je offline (nepripojený) ajuska27

    ajuska27
    Zabudla som uviesť ,že som učiteľka MŠ.
    Do akej miery môžu ostatní obyvatelia paneláku mať námietky voči tomu ,že budem v byte podnikať.Stačí mi povolenie bytového družstva,alebo musím pýtať od nich.Sú nejaké normy pre hlučnosť...?
    Podľa predpisov je min. priestor pre 1 dieťa= 6 m2,ale to sú smernice pre predškolské zariadenia,ja chcem zriadiť opatrovateľské centrum -to nepatrí pod min. škols.-nemali by sa vzťahovať ani normy platné pre školské zariadenia.Ale aké sa teda potom vzťahujú na túto činnosť, alebo je to individuálne podľa pokynov miestnych úradov-DÚ, hygiena..

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    ajuska27
    Zabudla som uviesť ,že som učiteľka MŠ.
    Do akej miery môžu ostatní obyvatelia paneláku mať námietky voči tomu ,že budem v byte podnikať.Stačí mi povolenie bytového družstva,alebo musím pýtať od nich.Sú nejaké normy pre hlučnosť...?
    Podľa predpisov je min. priestor pre 1 dieťa= 6 m2,ale to sú smernice pre predškolské zariadenia,ja chcem zriadiť opatrovateľské centrum -to nepatrí pod min. škols.-nemali by sa vzťahovať ani normy platné pre školské zariadenia.Ale aké sa teda potom vzťahujú na túto činnosť, alebo je to individuálne podľa pokynov miestnych úradov-DÚ, hygiena..
    ajuska 27 dôležité je , či Ti priestory schváli hygiena. Myslím, že aj povolenie susedov je potrebné,nakoľko sa vo Vašom vchode zvýši pohyb cudzích ľudí a je lepšie pred činnosťou mať všetko košér,ako potom mať okolo seba zazeravých susedov. Predstav si ,že pod Tvojim bytom má byt pár 70-75 ročných manželov a celý deň budú počúvať buchot malých detských nôžok, hádzanie hračiek,plač za mamou. Viem o čom píšem.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    ajuska,keď si učiteľka MŠ,musí Ti byť jasné,že v 1-izbovom byte ťažko splníš podmienky,iba žeby kritériá a požiadavky na vybavenie takého zariadenia od dôb čo som ja aktívne pracovala v tejto oblasti ,úplne poľavili. Potrebuješ mať hyg. zariadenie prispôsobené deťom ,časť na oddych ,jedlo ,herňu a............ neviem si to dosť dobre predstaviť v tom 1-izbovom byte

    ajuska27 je offline (nepripojený) ajuska27

    ajuska27
    Máte pravdu,
    nechala som sa uniesť predstavami o tom splniť si svoj sen a plne sa venovať max. 10 deťom a byť za to patrične ohodnotená.
    Upresňujem veľkosť bytu =počtu detí.
    A k dnešným podmienkam v školstve-u nás -jedlo,herňa,odpočinok,cvičenie=1 miestnosť a radšej nebudem vymenovávať dôvody prečo som sa rozhodla ísť do rizika (vrátane straty zamestnania).Som matka a viem ,že dodržané priestorové a hygienické normy by oželela každá matka ,ktorej dieťaťu by bola poskytnutá max. pozornosť , rešpektovanie osobnosti a individuality .

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    ajuska27
    Máte pravdu,
    nechala som sa uniesť predstavami o tom splniť si svoj sen a plne sa venovať max. 10 deťom a byť za to patrične ohodnotená.
    Upresňujem veľkosť bytu =počtu detí.
    A k dnešným podmienkam v školstve-u nás -jedlo,herňa,odpočinok,cvičenie=1 miestnosť a radšej nebudem vymenovávať dôvody prečo som sa rozhodla ísť do rizika (vrátane straty zamestnania).Som matka a viem ,že dodržané priestorové a hygienické normy by oželela každá matka ,ktorej dieťaťu by bola poskytnutá max. pozornosť , rešpektovanie osobnosti a individuality .
    To aj tak nikdy nebudeš. Zodpovednosť za to najdrahšie,čo Ti ľudia zveria nikdy nikto nedocení. Držím Ti palce,k splneniu Tvojho sna. Ja už som dosnívala, Ty však choď ďalej.

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    ajuska27
    Máte pravdu,
    nechala som sa uniesť predstavami o tom splniť si svoj sen a plne sa venovať max. 10 deťom a byť za to patrične ohodnotená.
    Upresňujem veľkosť bytu =počtu detí.
    A k dnešným podmienkam v školstve-u nás -jedlo,herňa,odpočinok,cvičenie=1 miestnosť a radšej nebudem vymenovávať dôvody prečo som sa rozhodla ísť do rizika (vrátane straty zamestnania).Som matka a viem ,že dodržané priestorové a hygienické normy by oželela každá matka ,ktorej dieťaťu by bola poskytnutá max. pozornosť , rešpektovanie osobnosti a individuality .
    ajuska, ty sa len nevzdavaj svojich snov , vsak sa chod informovat na hygienu a na presne podmienky ktore by si mala splnat v ramci tvojho podnikania, tam sa dozvies co budes potrebovat a ako sa zariadit, mozno este nie je vsetko stratene a najdes s priestorom ine riesenie

    Anife je offline (nepripojený) Anife

    Anife
    ajuska27
    V 1 izb. byte chcem opatrovať deti-niečo ako materské centrum . Aké sú a kde nájdem bezpečnostné a hygienické normy ?Komu mám nahlásiť túto činnosť, ako postupovať keď je to byt v paneláku-ostatní nájomníci.Aké povolenia potrebujem ?ďakujem vopred
    Ministersvo zdravotníctva zákon 126/2006
    to je len jedna malá čiastka ktorú si musíš naštudovať ale iba niektoré §.

    adusaby je offline (nepripojený) adusaby

    adusaby
    Vsetkych vas zdravim , pozerala som svoje prispevky a smejem sa ako lahko som si to predstavovala.Tu je vysledok ročného snazenia sa.Doplnte si prosim detaily nemozem dat web: vaserozpravkovo(.)sk
    dakujem za rady
    ajuska27

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adusaby Pozri príspevok
    Vsetkych vas zdravim , pozerala som svoje prispevky a smejem sa ako lahko som si to predstavovala.Tu je vysledok ročného snazenia sa.Doplnte si prosim detaily nemozem dat web: vaserozpravkovo(.)sk
    dakujem za rady
    ajuska27
    Nech sa detičkám v ňom rozprávkovo darí, a samozrejme aj Tebe v podnikani

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ajuska, srdečne blahoželám a obdivujem tvoju silu a vytvalosť k splneniu si svojho sna. Musí to byť krásny pocit. Zo srdca ti ho prajem.

    Tinika je offline (nepripojený) Tinika

    Tinika
    adusaby Pozri príspevok
    Vsetkych vas zdravim , pozerala som svoje prispevky a smejem sa ako lahko som si to predstavovala.Tu je vysledok ročného snazenia sa.Doplnte si prosim detaily nemozem dat web: vaserozpravkovo(.)sk
    dakujem za rady
    ajuska27
    ajuska27 klobúk dole, po pravde, aj mojím snom bolo mať nejakú súkr. škôlku, resp. niečo ako máš ty, mám veľmi rada deti, ale odvahu som nenašla. Stránka je nádherná a verím, že deti sa tam cítia fajn. Ako to zvládaš? Máš aj zamestnancov predpokladám, keď funguješ od 6-20. Držím ti palce, nech ti to rozkvitá.

    adusaby je offline (nepripojený) adusaby

    adusaby
    ahoj Tinika a vsetci...
    som rada, ze sa stranka paci- dielo mojho muzicka..len musime teraz doplnit foto deticiek, su strasne zlate, rodicia su spokojni.V Rozpravkove mam teraz 15 deti - od 1-3 rokov.S tym zvladanim je to /vzhladom na to ze pracujem v ms, studujem a mam rodinu/dost narocne.Plnu doveru , samozrejme s pravidelnym usmernovanim ,maju moje 2 zdravotne sestry a 1 ucitelka, ktore sa velmi snazia a su loajalne.atd atd poviem Vam , ked pridem a vidim tie male slniecka- to je neopisatelny a nezaplatitelny pocit -strasne su zlate.Co mam mrzi je ze pri cenach kt. mam,ich nemozem
    zobrat na plavaren, zoo ..a nie su tu ani take moznosti ako v BA a podobne, ale tam aj rodicia platia ine peniaze, ale mozno vymyslim nieco tak poradte .
    Ahoj Abusaby, mohla by si mi prosím pomôcť, chcela by som si v Ba otvoriť niečo ako škôlku. Mohla by si mi prosím poradiť ako začať? Chcela som ti poslať súkromnú správu, ale keďže som sa len teraz prihlásila tak nemôžem. Priestory ideme v lete stavať, ale neviem kde začať čo vybavovať. Ak by si si našla čas, bola by som veľmi rada. ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.