sweetyaska@azet.sk
16.08.09,13:01
Dobrý den,s manželom sme si navrhli rodinný dom,ktorý na projektantka nakreslila.
Nakreslila nam pripojky,ale v RD nam neurobila vodu a elektriku ,pretože na to nema ona opravnenie.Tak si teraz hladame niekoho kto by nam to teda urobi,jedna sa o bungalow s 3izbami kupelkou kuchynou a obývačkou,vykurovat chceme elektrikou,zaujíma ma kokko može toto dopracovanie elktriky a vody stat eur????????
p.s Spravili sme velku chybu že sme si nenašli projektanta,ktorý by nam to urobil naraz :-(
Dakujem velmi pekne
ciners
16.08.09,11:06
Vzdy to robi viac ludi,len architekt to da dokopy a vam to odovzda ako celok.

www.projektanti.sk

Voda, elektrina, kurenie a plyn pocitaj cca 600eur za kazde, drahsie neber,najdi si radsej ineho
Poziarna ochrana 50eur, ak by bolo treba
ciners
16.08.09,11:09
Sorry preklep, za kazde do 200eur, nie 600
sweetyaska@azet.sk
16.08.09,11:14
Skoro som odpadla z tej ceny,,,,,my staviame v malej obci,a k tej požiarnej ochrane,tak ta sa dava komu vypracovavat.Dakujem
sweetyaska@azet.sk
16.08.09,17:49
Ak možem ešte poprosit o radu,tak uvažujeme nad čističkou je ktomu potrebný tiež projekt k stavebnemu povoleniu???Ako je to potom s kanalizaciou a vodou.
Dakujem
KEJKA
16.08.09,18:25
aj na čističku musí byť projekt.
andreaS
16.08.09,18:31
my sme dali za profesie 3tis Sk za kazdu okrem statiky, ta vysla 15tis sk...
radek666
16.08.09,18:38
Skoro som odpadla z tej ceny,,,,,my staviame v malej obci,a k tej požiarnej ochrane,tak ta sa dava komu vypracovavat.Dakujem

My sme dali za jeden projekt 100 EUR (voda, kanalizácia, plyn, kurenie, elektrina) čiže 500 EUR
Za protipožiarne 85 EUR, za statiku 100 EUR.
Hlavnému projektantovi čo kraslil stavbu a daával to všetko dohromady 500 EUR.

Ak ti možem poradit daj si urobit projekty profesií len pre stavebné povolenie nedávaj si robit realizačné projekty sú to vyhodené peniaze lebo máloktorá firma čo ti to bude robit ide podľa projektov a niekedy aj projektanti na nejaké veci zabudnú "vychytávky ktoré ti aj tak poradí realizačná firma". za projekt k stavebnému povoleniu si projektanti berú menej peňazí.

Protipožiarne na to je samostatný projektant. Na to by ti mohla dat kontakt projektantka čo Ti kreslí dom (oni sa medzi sebou všetci poznajú). Ale predtým by som si ešte zistil na SÚ či ju vobec vyžadujú lebo nie všade ju požadujú v projektovej dokumentácii.

Na ČOV potrebuješ tiež projekt ale to je riešené v kanalizácii resp. v zdravotechnike kde je riešená aj voda.

Radek
plamen4
16.08.09,18:49
A spravil Vám aj situáciu osadenia s prípojkami? Aj tú potrebujete a ak profesisti spravia prípojky, hlavný koordinátor – projektant, architekt to skreslí dokopy aj s osadením domu. Budete potrebovať profesie: Statika, Požiarna ochrana, Voda, Elektroinštalácia, Plyn, Vykurovanie. Cena spolu 800 eur. Máte záujem?
Miloš Mičega - CIMOM TN
16.08.09,18:57
Ak možem ešte poprosit o radu,tak uvažujeme nad čističkou je ktomu potrebný tiež projekt k stavebnemu povoleniu???Ako je to potom s kanalizaciou a vodou.
Dakujem

Áno a stavebné povolenie vydáva špeciálny stavebný úrad - ObÚ ŽP - § 120 SZ v spojení s vodným zákonom.


Skoro som odpadla z tej ceny,,,,,my staviame v malej obci,a k tej požiarnej ochrane,tak ta sa dava komu vypracovavat.Dakujem


K tomu projektu požiarnej ochrany. Väčšinou majú RD parametre jednoduchej stavby - § 139b ods 1 SZ. PD požiarnej ochrany netreba pri jednoduchej stavbe!!!


Výňatok zo zákona č. 315/2001 Z.z. o ochrane pred požiarmi

§ 25
(4) Štátny požiarny dozor podľa odseku 1 písm. b) sa nevykonáva na jednoduchých a drobných stavbách.4)







POZNÁMKA :
Aj PD profesií pri jednoduchej stavbe nemusí vypracovať projektant s okrúhlou pečiatkou - pozri § 45 ods. 6 písm. a) SZ.


Viac info je aj na (k postupu pri vybavení stavebného povolenia je hneď príspevok č. 3)

http://www.porada.sk/t101034-stavebne-povolenie-rady-skusenosti.html


CIMOM
ciners
16.08.09,21:24
My sme dali za jeden projekt 100 EUR (voda, kanalizácia, plyn, kurenie, elektrina) čiže 500 EUR
Za protipožiarne 85 EUR, za statiku 100 EUR.
Hlavnému projektantovi čo kraslil stavbu a daával to všetko dohromady 500 EUR.

Ak ti možem poradit daj si urobit projekty profesií len pre stavebné povolenie nedávaj si robit realizačné projekty sú to vyhodené peniaze lebo máloktorá firma čo ti to bude robit ide podľa projektov a niekedy aj projektanti na nejaké veci zabudnú "vychytávky ktoré ti aj tak poradí realizačná firma". za projekt k stavebnému povoleniu si projektanti berú menej peňazí.

Protipožiarne na to je samostatný projektant. Na to by ti mohla dat kontakt projektantka čo Ti kreslí dom (oni sa medzi sebou všetci poznajú). Ale predtým by som si ešte zistil na SÚ či ju vobec vyžadujú lebo nie všade ju požadujú v projektovej dokumentácii.

Na ČOV potrebuješ tiež projekt ale to je riešené v kanalizácii resp. v zdravotechnike kde je riešená aj voda.

Radek

Ja ti neviem, keby som mal robit dielo za 3miliony, radsej zaplatim za realizacny projekt a mam pokoj. Nieco sa pokasle, mozem nejako legislativne operovat, bez projektu, zacne ti cosi napriklad plesniviet a kde sa pojdes stazovat. Europsky trend je uplne niekde inde, uspora energie, mensie domy, precizna praca len my setrime na nespravnych miestach. Na nase pomery je dom celozivotne splacanie- vacsinou,treba to spravit poriadne a mat niekoho zodpovedneho, ked sa nieco pokasle, tak mozem vymahat svoje.
radek666
17.08.09,06:04
Ja ti neviem, keby som mal robit dielo za 3miliony, radsej zaplatim za realizacny projekt a mam pokoj. Nieco sa pokasle, mozem nejako legislativne operovat, bez projektu, zacne ti cosi napriklad plesniviet a kde sa pojdes stazovat. Europsky trend je uplne niekde inde, uspora energie, mensie domy, precizna praca len my setrime na nespravnych miestach. Na nase pomery je dom celozivotne splacanie- vacsinou,treba to spravit poriadne a mat niekoho zodpovedneho, ked sa nieco pokasle, tak mozem vymahat svoje.

Nemyslel som stavebné a konštrukčné veci ako výstuže, krovy, izolácie a podobne na to mám aj ja realizačné projekty. myslel som inštalácie. samozrejme záleží kto má akú možnosť a je trocha zručný a informuje sa prípadne aj tu. na to aby mi projektant napísal do technickej správy že odpady z toalety budú prevedené z 110 mm hrdlovaných rúr a z umyvadiel 50mm rúr z PVC vyústené do prefabrikovanej vodotesnej žumpy dal zopár čiarok do výkresu to si myslím že človek dokáže aj bez toho plánu. nehovorím že to vždy projektanti zle nakreslia ale niekedy sa stáva. A pri inštaláciach aj tak nakoniec padne vina ak sa niečo stane na realizačnú firmu a nie na projektanta. Vždy sa musí aj tak urobiť skúška tesnosti, tlaková skúška alebo revízna správa a kto dá tam okrúhlu pečiatku tak ten je zodpovedný za to a nie kto to nakreslí na papier.
Možem ti dat príklad zo života. Robím v oblasti klimatizácií. ale ked mi niekto dá projekty a el.prívod je nakreslený vo výške zásuviek (čiže cca 30cm od zeme) a ide tam nástenná klimatizácia ktorá sa montuje niekde pod strop tak načo sú mi potom projekty??? to nehovorím že nie vždy je napájaná vnútorná jednotka niekedy je aj vonkajšia. Prívody elektrické robí jedna firma čo robí kompletne elektroinštaláciu a po nich nastupujeme my s potrubiami a komunikáciou. išli podľa projektu a vo finále sa to musí prerábať. načo sú mi projekty??? A to nehovorím ked navrhne projektant klimy nad dvere pritom je v miestnosti omnoho viac lepších miest aj z hladiska distribúcie vzduchu aj z hladiska montáže a musíš rozbýjať preklad nad dverami - lebo je to v projekte.

Nie všetko je o projektantoch.

Radek
ciners
17.08.09,07:19
Jasne, treba komunikovat s vyrobou, s robotnikmi, nakreslit sa da vselico. Ja som myslel,ze myslis stavebne veci ako tepelnu techniku, ci zelezo a podobne, to by som si ako realizator na zodpovednost nebral. Veci, ako je plyn, kde musi byt revizna sprava, to je ine.
radek666
17.08.09,07:38
Jasne, treba komunikovat s vyrobou, s robotnikmi, nakreslit sa da vselico. Ja som myslel,ze myslis stavebne veci ako tepelnu techniku, ci zelezo a podobne, to by som si ako realizator na zodpovednost nebral. Veci, ako je plyn, kde musi byt revizna sprava, to je ine.

Projekty profesií - som myslel inštalácií. A otázka v téme bola projekty elektriny a vody. Takže všetko bolo myslené na inštalácie aj tie projekty.
Suma sumárum podľa mňa : statika, výstuže, stropy, krovy - realizačné projekty ostatné projekty (inštalácií) len stupeň SP.

Radek
plamen4
17.08.09,09:39
Všetky profesie viem vybaviť za 800 eur. Samozrejme, že len v úrovni na Stavebné povolenie – nie realizačný projekt statiky. Veď samotný realizačný projekt statiky stojí od 300 eur vyššie. Aj tak nechápem, prečo ste šli za projektantom s tým vedomím, že Vám to nespraví na komplet.
sweetyaska@azet.sk
17.08.09,16:55
Dakujem všetkým poradakom :-)
Takže ,projektanta sme si bohužial vyberali po znamosti že to bude lacnejšie,,je to pani na dochodku ktora pracuje pre pani jednu,ktora ako všetko dava dokopy.....Ibaže vtedy som ja nevedela o vode a elektrike ani makkee ffffff..že to oni nerobia...takže som sa pekne odrbkala,pardom za výraz......preto teraz potrebujem,aby mi niekto pre stavebne povolenie dopracoval vodu a elektriku a elektricke kurenie v dome.....aby som si konečne mohla podat ohlasenie stavby,pretože uzemne mame a k stavebnemu potrebujeme predložit projekt a napisat Ohlasenie.
Teraz mame len pripojky,,,a zaujima ma či sa to kresli do tých istých papierov,alebo zvlašt,projektantka to nerobila v elektronickej forme ( stara škola) ..Som v tomto uplný laik,,,,,,,,,dakujem za každu radu
plamen4
17.08.09,17:11
Tak treba sa len modliť, že stavebný úrad nebude pýtať podklady aj v elektronickej forme. Moji profesisti Vám odovzdajú všetko v elektronickej podobe a samozrejme ak chcete aj ja ako projektant Vám situáciu viem odovzdať v elektronickej podobe.
sweetyaska@azet.sk
17.08.09,17:12
na stavebnom urade nechcu v elektronickej podobe.
sweetyaska@azet.sk
17.08.09,17:38
Tak teraz prosim radte čo urobit?????
ciners
17.08.09,18:07
Dajte v papierovej forme projektantom profesii podklady a oni si ich prekreslia, platite za vykres, nie za to,ze niekto dokresli 2ciary a povie,ze toto je voda,tak nech sa potrapi.
ciners
17.08.09,18:11
Všetky profesie viem vybaviť za 800 eur. Samozrejme, že len v úrovni na Stavebné povolenie – nie realizačný projekt statiky. Veď samotný realizačný projekt statiky stojí od 300 eur vyššie. Aj tak nechápem, prečo ste šli za projektantom s tým vedomím, že Vám to nespraví na komplet.

Ked si to tak vezmeme, projekt pre stavebne povolenie v statike obsahuje vykresy tvaru bez ktorych sa da zit aj stavat, neobsahuje vykresy vystuze,takze v podstate je koncovemu zakaznikovi nanic, nie?
radek666
17.08.09,18:28
Dakujem všetkým poradakom :-)
Takže ,projektanta sme si bohužial vyberali po znamosti že to bude lacnejšie,,je to pani na dochodku ktora pracuje pre pani jednu,ktora ako všetko dava dokopy.....Ibaže vtedy som ja nevedela o vode a elektrike ani makkee ffffff..že to oni nerobia...takže som sa pekne odrbkala,pardom za výraz......preto teraz potrebujem,aby mi niekto pre stavebne povolenie dopracoval vodu a elektriku a elektricke kurenie v dome.....aby som si konečne mohla podat ohlasenie stavby,pretože uzemne mame a k stavebnemu potrebujeme predložit projekt a napisat Ohlasenie.
Teraz mame len pripojky,,,a zaujima ma či sa to kresli do tých istých papierov,alebo zvlašt,projektantka to nerobila v elektronickej forme ( stara škola) ..Som v tomto uplný laik,,,,,,,,,dakujem za každu radu

prípojky inžinierskych sietí sú samostatné projekty a projekty vnútorných inštalácií sú samostatne. to nikto z projektantov nemá tvoj pôdorys vo formáte .dwg??? Autocad má túto koncovku -to je program v ktorom kreslia myslým všetci projektanti. ak ti všetko kreslila na rysovacej doske na pauzák a nemáš to v elektronickej podobe tak ti nezosáva nič iné len dat projektantovi zdravotechniky a elektriny papierový podklad a oni si to budú musiet prekraslit do PC. v tom prípade ale pochybujem že tie projekty budú stáť tak isto ako ked máš podklad v elektronickej podobe. záleží na koho natrafíš ale nakresliť pôdorys je možno otázka hodiny.

Radek
sweetyaska@azet.sk
17.08.09,18:37
Projektantka to kreslila na doske...
Takže z toho mam chapat ,že tieto papiere čo mam dam projektantovi,on si ich bude prekreslovat a vypacuje vodu a elektriku.a elektr. kurenie..vedel by mmi niekto povedat cenu,alebo vypracovat ponuku,ak zadam nejaku rozlohu domu???kedže sa jedna o bungalow??????Alebo ina otazka,od čoho zavisi cena toho projektu?Mam namysli nejake m2 alebo je to v určitom okrese....Moc pekne dakujem
radek666
17.08.09,18:38
Projektantka to kreslila na doske...
Takže z toho mam chapat ,že tieto papiere čo mam dam projektantovi,on si ich bude prekreslovat a vypacuje vodu a elektriku.a elektr. kurenie..vedel by mmi niekto povedat cenu,alebo vypracovat ponuku,ak zadam nejaku rozlohu domu???kedže sa jedna o bungalow??????Alebo ina otazka,od čoho zavisi cena toho projektu?Mam namysli nejake m2 alebo je to v určitom okrese....Moc pekne dakujem

kanalizáciu ti kreslil kto??? tiež na doske???
sweetyaska@azet.sk
17.08.09,18:39
vidiš na kanalizaciu ssom zabudla tu nemam tiež . :-) no komplet .
radek666
17.08.09,18:41
vidiš na kanalizaciu ssom zabudla tu nemam tiež . :-) no komplet .

Plyn budeš mat v dome??? ak áno tak to je další projekt.
sweetyaska@azet.sk
17.08.09,18:43
plyn nie
ciners
17.08.09,18:51
Projektantka to kreslila na doske...
Takže z toho mam chapat ,že tieto papiere čo mam dam projektantovi,on si ich bude prekreslovat a vypacuje vodu a elektriku.a elektr. kurenie..vedel by mmi niekto povedat cenu,alebo vypracovat ponuku,ak zadam nejaku rozlohu domu???kedže sa jedna o bungalow??????Alebo ina otazka,od čoho zavisi cena toho projektu?Mam namysli nejake m2 alebo je to v určitom okrese....Moc pekne dakujem

Teoreticky je cena projektu iste percento tvojej investicie do domu, je an to cennik, kolko tvori architektura pre stavebko,realizak, aj profesie sa takto ocenuju, ale je to individualne, ponuka a dopyt.
plamen4
17.08.09,18:54
Ja robím projekty RD. Všetko samozrejme riešim cez PC, taktiež dávam podklady svojim profesistom v DWG formáte a každý tam podľa toho čo im poviem zakreslí svoju časť a pak to ja dám dokopy a odovzdám investorovi. Vo Vašom prípade: napr.: Ja dostanem od Vás Váš projekt v papierovej podobe, ja musím – alebo niekto iný dostať pôdorysy do PC, porozdeľovať profesistom atď. Odkiaľ ste? Samozrejme že cena je vždy iná, tak ako aj cena auta je vždy iná. Podľa toho čo ste opisovali, viem Vám to vybaviť za sumu, ktorú som už spomenul. Časovo – 4 týždne na komplet.
radek666
17.08.09,18:59
plyn nie

takže ako som písal v skorších príspevkoch. nás to vyšlo :

elektrina - 100 EUR
kanalizácia - 100 EUR
voda - 100 EUR
protipožiarne - 85 EUR (zisti si či ju budu na stavebnom vyžadovať)
statika - 100 EUR

Tieto projekty v tejto cene sú v stupni SP nie realizačné ako som písal viď. vyššie.

Možno by bolo dobré dať si nejakému známemu prekresliť ten pôdorys do dwg formátu a potom ísť za tými projektantmi aby to nekreslili všetci a neplatila zbytočne. v projektoch inštalácií je len situácia a pôdorys s otvormi (niesu potrebné pohľady a ostatné výkresy ktoré máš v stavebnom projekte.

Inak určite záleží od okresu. tieto ceny sú bez papiera ak by som chcel papier tak by to bolo + 19% DPH. Ale papier nepotrebuješ lebo ako som písal skorej v podstate pri inštaláciách projektant nemá žiadnu zodpovednosť lebo tam musia byť revízne správy, skúšky tesnosti a tlakové skúšky a tie ti urobí realizačná firma a to budeš potrebovať ku kolaudácii.

Radek
sweetyaska@azet.sk
17.08.09,19:04
dakujem,,,,,,,,,,teraz taka otazka čo stoji to prekrslenie do tej elektronickej podoby?
radek666
17.08.09,19:24
dakujem,,,,,,,,,,teraz taka otazka čo stoji to prekrslenie do tej elektronickej podoby?

Ťažko povedať to sa treba opýtať priamo projektanta koľko by za to chcel ale asi ho zaskočíš keď mu v 21. storočí donesieš projekt na pauzáku rysovaný rukou. Na to asi ani cenu nemá stanovenú takže ako sa vyspí takú ti dá a bud ju budeš akceptovať alebo nie. Inak ceny za projekty na RD sa berú ako kusovka väčšinou takže je jedno kolko m2 máš plochy prípadne či je to bungalov alebo prízemie + podkrovie. Ja som ti písal ceny za p+p.

Radek
ciners
17.08.09,19:30
Podla mna je to chrapunstvo brat peniaze za nejake prekreslenie. Spravi niekto vodu za 100eur, priklad. Za co chce 100eur? Za tie 2ciary, co dokresli? Ved predava cely vykres, nie tie 2ciary. profesista ma dostat adekvatne podklady, ci v Cade alebo rucne kreslene, jeho ulohou je spravit vykres a ten si necha zaplatit. Projektujem statiku uz nejaky rok, podklady boli bud v PC ale aj rucne a nikto mi nikdy neplatil za to, ako to ja do mojho vykresu dostanem.
radek666
17.08.09,19:44
Podla mna je to chrapunstvo brat peniaze za nejake prekreslenie. Spravi niekto vodu za 100eur, priklad. Za co chce 100eur? Za tie 2ciary, co dokresli? Ved predava cely vykres, nie tie 2ciary. profesista ma dostat adekvatne podklady, ci v Cade alebo rucne kreslene, jeho ulohou je spravit vykres a ten si necha zaplatit. Projektujem statiku uz nejaky rok, podklady boli bud v PC ale aj rucne a nikto mi nikdy neplatil za to, ako to ja do mojho vykresu dostanem.

chrapunstvo to je a je to aj realita. niektorý projektanti nám trocha zleniveli. Písal som len na akú reakciu sa može možno pripravit. Tak to projektant nebude robit za 100 EUR ale za 130 EUR.
Možno urobiť fintu a najprv sa opýtať na cenu za projekt (pokecat s projektantom o dome bungalov, rozmery a bla bla) a až potom mu povedat že to máš len v papierovej podobe. Ako zareaguje??? myslíš že navýši cenu. potom možno už nie.

Radek
chandler
18.08.09,06:22
sweety najdi si nejakeho studenta co ti to prekresli do cad. ale povedz mu ze potrebujes iba slepaky pre profesie (bez kot, sraf, popisov a hrubok). ak dostane 50 euro tak sa potesi, lebo to bude mat hotove za pol dna.
sweetyaska@azet.sk
18.08.09,10:10
dobrý den poradaci tak som tu zasa :-)
Zaujima ma kolko zoberie ten človek penazi za prekreslenie do pc...Som z okresu Trenčianseho
sweetyaska@azet.sk
18.08.09,10:18
pardon,ale tie prispevky sa mi nezobrazovali.........
najdem tu niekoho z okresu trenčina a Bánoviec kto by sa mi na to pozrel?????
ciners
18.08.09,10:35
To takto nehladaj, chod na to projektanti.sk a tam si zadaj aky projektant a aky kraj a zopar ich obvolaj alebo im napis mail a vyber si podla ceny,zase nie nerealne lacne (tyzden dozadu chcel chlapik mojmu klientovi spravit komplet dom za 300eur). Na tej stranke velmi rychlo niekoho najdes, je kriza, pochybujem,ze nikto nema cas :)
sweetyaska@azet.sk
18.08.09,10:59
važení poradaci.....dakujem za vaš čas a ochotu mi sem pisat.
Chcem ešte dodat ,že vodar a ektrikar sa mi na ten projekt aj tak vykašlu,ja ho len odovzdam na urad koli stavenemu povoleniu....V rodine mame samých majstrov,ktorý to vedia robit a dobre a bez kreslenia....zaujima ich akurat to,kde to chcem ,kde vanu umývadlo wc a podobne.
plamen4
18.08.09,11:44
Komplet profesie, prekreslenie podorysu a situácie osadenia – 800 eur. Som zo Serede.
sweetyaska@azet.sk
18.08.09,13:03
do 500 eur,som ochotna investovat viac asi nie ked tu poradak spominal,že mu vodu a elek a plyn a ostatne robili každe za 100euro.
plamen4
18.08.09,13:06
OK Veľa šťastia pri hladaní.
sweetyaska@azet.sk
18.08.09,13:07
dakujem
radek666
18.08.09,13:09
do 500 eur,som ochotna investovat viac asi nie ked tu poradak spominal,že mu vodu a elek a plyn a ostatne robili každe za 100euro.

elektrina, voda, kanalizácia, protipožiarne 385 EUR ako so písal bez papiera a v stupni SP. Okres Skalica

Radek

PS:Možno ešte niečo naviac za to prekreslenie do dwg
deli.
18.08.09,13:14
K tomu projektu požiarnej ochrany. Väčšinou majú RD parametre jednoduchej stavby - § 139b ods 1 SZ. PD požiarnej ochrany netreba pri jednoduchej stavbe!!!


Výňatok zo zákona č. 315/2001 Z.z. o ochrane pred požiarmi

§ 25
(4) Štátny požiarny dozor podľa odseku 1 písm. b) sa nevykonáva na jednoduchých a drobných stavbách.4)







POZNÁMKA :
Aj PD profesií pri jednoduchej stavbe nemusí vypracovať projektant s okrúhlou pečiatkou - pozri § 45 ods. 6 písm. a) SZ.


CIMOM

to je velmi pekne.... LENZE: zakaznik pride na urad a Pani URADNICKA od neho vyzaduje projekt poziarnej ochrany (aj ked ide o jednoduchu stavbu.... )
Takze nahnevany zakaznik zoberie projekt a ide kam? Ide za projektantom, aby mu laskavo ten projekt doplnil, lebo mu odovzdal nekomletny projekt a ....
vlastne skusenosti, a nie jedna....
sweetyaska@azet.sk
18.08.09,13:17
Radek ta suma by bola prijatelna,,,,,,za to preklesenie by si čo teda zobral???????A inak kamarat je so Skalice,takže papiere by som ti poslala poštou a prišla by som si po to a vyplatila
deli.
18.08.09,13:17
bez papiera

fiiihá....
radek666
18.08.09,13:24
to je velmi pekne.... LENZE: zakaznik pride na urad a Pani URADNICKA od neho vyzaduje projekt poziarnej ochrany (aj ked ide o jednoduchu stavbu.... )
Takze nahnevany zakaznik zoberie projekt a ide kam? Ide za projektantom, aby mu laskavo ten projekt doplnil, lebo mu odovzdal nekomletny projekt a ....
vlastne skusenosti, a nie jedna....

Najlepšie si najprv zajsť na SÚ a zistiť si aké projekty budú od Vás vyžadovať. Keby som tak ja neurobil tak by som tiež ani netušil že treba k stavebnému povoleniu nejakú statiku a protipožiarne. Lenže som sa najprv opýtal a potom som dal zadanie projektantovy takže som prestoje nemal.
To protipožiarne je inak individuálne stretol som sa s tým že u nás to pýtajú a na druhom SÚ vo vedľajšom meste to navyžadujú aj ked sa nejedná o jednoduchú stavbu.
A aby ste sa nezdržovali tak ak máte komín tak si vybavte na obci alebo meste súhlas na stavbu malého zdroja znečistenia ovzdušia.

Radek
sweetyaska@azet.sk
18.08.09,13:26
Radek date mi sem na vas kontakt,zajtra sa skočim spýtat na stavebný urad čo všetko potrebuju.A by som Vam sem napisala a popripade i zavolala.Dakujem
radek666
18.08.09,13:27
Radek ta suma by bola prijatelna,,,,,,za to preklesenie by si čo teda zobral???????A inak kamarat je so Skalice,takže papiere by som ti poslala poštou a prišla by som si po to a vyplatila

Ja niesom projektant. len ti píšem kolko som dal za projekty ja a robili my ich tento rok v apríli. možem ti ked tak poslať kontakty cez SS na tých projektantov čo to robili mne.

Radek
sweetyaska@azet.sk
18.08.09,13:33
ok pošli
ciners
18.08.09,13:38
Pockaj a spravia to kazdy za 100eur s tym, ze sa tam pojde pozriet, aby vedel presne kade mu idu pripojky? Lebo vyjazd je potom dost drahy...
sweetyaska@azet.sk
18.08.09,13:50
Inak ja mam pripojky už porobene,takže pravdepodobne vyjazd nebude potreby,,,,,v tej situci čo mam mam aj zakreslene vodomery a podobne,elektricke stlpy...ja potrebujem len v RD
radek666
18.08.09,18:31
Pockaj a spravia to kazdy za 100eur s tym, ze sa tam pojde pozriet, aby vedel presne kade mu idu pripojky? Lebo vyjazd je potom dost drahy...

bez výjazdu. projekty prípojok sú údajne hotové. takže na nich je vidieť elektromer, vodomer a pod. vnútorné inštalácie sa riešia od tohto bodu a na to nemusí ísť na miesto. U mna tiež neboli pozriet ale ja som mal iný prípad lebo ja som už prípojku na plyn mal urobenú takže som mu len v situácii ukázal kde je HUP a kreslil to odtial. a elektrinu som mal prekládku zo vzdušného na zemné.

Radek
radek666
18.08.09,18:53
Radek ta suma by bola prijatelna,,,,,,za to preklesenie by si čo teda zobral???????A inak kamarat je so Skalice,takže papiere by som ti poslala poštou a prišla by som si po to a vyplatila

zhodou okolností som sa dnes na stavbe stretol s mojím projektantom a spomenul si na to prekreslenie. tak mi povedal že prekresliť podklad pre profesie je robota cca na 3-5 hodín. povedal že už to robil a že digitalizoval kompletné stavebné výkresy vrátane pohľadov a to mu trvalo nejakých 12 hodín. takéto práce berie ako hodinovky. cena hodinu 9 EUR čistá ruka.

Radek
radek666
18.08.09,19:02
to je velmi pekne.... LENZE: zakaznik pride na urad a Pani URADNICKA od neho vyzaduje projekt poziarnej ochrany (aj ked ide o jednoduchu stavbu.... )
Takze nahnevany zakaznik zoberie projekt a ide kam? Ide za projektantom, aby mu laskavo ten projekt doplnil, lebo mu odovzdal nekomletny projekt a ....
vlastne skusenosti, a nie jedna....

Máš na výber dve varianty buď sa budeš s úradníčkou hádať a buchať jej paragrafy o hlavu a ona ti bude zdržovať stavebné povolenie alebo jej dáš čo chce. Keď by chcela modré z neba tak aj to jej donesieš len aby si mala už stavebné povolenie v rukách. Hmmmm???

Radek
radek666
18.08.09,19:41
Ak možem ešte poprosit o radu,tak uvažujeme nad čističkou je ktomu potrebný tiež projekt k stavebnemu povoleniu???Ako je to potom s kanalizaciou a vodou.
Dakujem

Čističku by som si urobil načierno.
deli.
19.08.09,05:26
Čističku by som si urobil načierno.

fiiiha, Radek, a to takto verejne????:confused:
radek666
19.08.09,05:38
fiiiha, Radek, a to takto verejne????:confused:

no ja si myslím že to je verejné tajomstvo. myslíš že všetky sú legálne na slovensku a že všetci všetko robia oficiálne???

Radek
ciners
19.08.09,07:16
no ja si myslím že to je verejné tajomstvo. myslíš že všetky sú legálne na slovensku a že všetci všetko robia oficiálne???

Radek

Tu cisticku musis niekde napojit, potok a podobne a na to ti musia dat suhlas,lebo ked ta chytia,tak ani to neviem slusne povedat, co z teba vytlcu za prachy :cool:
ciners
19.08.09,07:46
zhodou okolností som sa dnes na stavbe stretol s mojím projektantom a spomenul si na to prekreslenie. tak mi povedal že prekresliť podklad pre profesie je robota cca na 3-5 hodín. povedal že už to robil a že digitalizoval kompletné stavebné výkresy vrátane pohľadov a to mu trvalo nejakých 12 hodín. takéto práce berie ako hodinovky. cena hodinu 9 EUR čistá ruka.

Radek

Je to kazdeho osobna vec, ci si necha priplatit za to,ze si preklresli podklad podla hodinovej mzdy. Len cisto z mojho fachu- mozem kreslit vystuz pracne rucne a mozem ju pomocou roznych nadstavieb Cadu kreslit automatizovane. Ma rucne kreslenie vacsiu cenu ako to automatizovane len za to,ze mi to dlhsie trva? Pozri sa na to ako zakaznik, ved dostanes taky isty vykres tak ci tak.
radek666
19.08.09,08:16
Je to kazdeho osobna vec, ci si necha priplatit za to,ze si preklresli podklad podla hodinovej mzdy. Len cisto z mojho fachu- mozem kreslit vystuz pracne rucne a mozem ju pomocou roznych nadstavieb Cadu kreslit automatizovane. Ma rucne kreslenie vacsiu cenu ako to automatizovane len za to,ze mi to dlhsie trva? Pozri sa na to ako zakaznik, ved dostanes taky isty vykres tak ci tak.

Prepáč ciners ale od začiatku sa bavíme už o hotovom projekte ktorý treba digitalizovať. z pohľadu zákazníka - treba si dohodnút na začiatku cenu. ja som si to dohodol tak stavebná časť za nejaký obnos. Ked chcela na SÚ ešte nejaký další výkres prípadne dodatok do technickej správy tak som neplatil ani euro naviac. než som dostal stavebné povolenie tak všetky práce boli vrámci balíka čo sme sa dohodli na začiatku. projektant mi povedal do štádia stavebného povolenia to bude stáť tolko a tolko a boli sme dohodnutý. a bolo mi jedno či to kreslí ručne alebo tam robí niečo automaticky. to je jeho šikovnosť.
Ale teraz z hladiska projektanta a aby som sa vrátil k téme - otázka bola kto jej to prekreslí do CAD a za kolko - ty by si to robil zadarmo ked v dnešnej dobe už proste profesisti čakajú na to že im to donesieš v CADe. určite nie a tiež by si chcel za to nejakú odmenu ked by si nad tým sedel 5 hodín. Si myslím že toto sa dá jedine ohodnotiť ako hodinovka alebo ukázať tomu kto to bude prekreslovať a nech si povie cenu za kolko to urobí. Je to hotový projekt kde netreba riešiť otvory, preklady, stropy, výstuže proste nič. len manuálne prekresliť (ako hádzať lopatou z jednej hromady na druhú) :D

Radek
ciners
19.08.09,09:02
Ja si robim cenu za projekt, nie za to,kolko ho budem robit, ci mi prinesies podklady rucne, ci dgw, je mi to jedno. Ale tu ide o ine. Ja kreslim statiku, aj tak si to musim cele poriadne pokreslit,kazdy rozmer s architektom zosuladit, kdezto ten vodar nakresli 2 ciary a preda to za cenu celeho vykresu,pricom sprosto zarobi na tom, co nakreslil architekt, cize ten podklad. To neber tak, ze ja tebe chcem oponovat, to je len moj nazor.
sweetyaska@azet.sk
19.08.09,10:15
Radek,čo sa týka tej čOV tak mi sme blizko potoka,takže mame výhodu,udajne je to z hladiska vodarov ok,len tam treba mat nejaku spätnu klapku v prípade záplav,len teraz sa nevieme rozhodnut či sa napojit na kanalizaciu alebo si to urobit do potoka....pretože treba to už teraz vediet ked sa bude robit v základoch voda nie????
radek666
20.08.09,06:52
Radek,čo sa týka tej čOV tak mi sme blizko potoka,takže mame výhodu,udajne je to z hladiska vodarov ok,len tam treba mat nejaku spätnu klapku v prípade záplav,len teraz sa nevieme rozhodnut či sa napojit na kanalizaciu alebo si to urobit do potoka....pretože treba to už teraz vediet ked sa bude robit v základoch voda nie????

Spätná klapka by sa mala dávať na každú prípojku kanalizácie inak sa ti može stať že ti to cez záchod vrazí do domu. rozvody kanalizácie prípadne aj vody treba urobiť pred zaliatím základov a deky treba počítať so stálym spádom u kanalizácie u vody je to jedno tá je pod tlakom. to či sa pripojíš na kanalizáciu alebo pojdeš do potoka sa dá poriešiť aj neskôr. neviem ako máš plány (teda ty ich vlastne ešte nemáš) ale treba si všetky odpady zcentralizovať do jednej ktorá bude ústiť napr. do kanalizačnej šachty. Z kanalizačnej šachty ideš potom von do kanalizácie. alternatávne ked sa rozhodneš pre ČOV ju dáš namiesto tej kanalizačnej šachty. Z domu doporučujem dať centrálny odpad do čo najvyššiej úrovňe čo ťa pustí spád aby si sa dokázala potom na kanalizáciu pripojiť lebo neviem v akej hlbke ju máte pred domom (aby si nakoniec nemusela davať ešte prečerpávačku).

Podľa mňa ak máte v dedine kanalizáciu vybudovanú ani by som nad nejakou ČOV neuvažoval a pripojil by som sa na kanalizáciu. Jedna vec že s tým sú starosti (vysoké počiatočné náklady, papierovačky, treba baktérie živiť, dávať bacha čo do odpadu leješ aby ti nezabilo bakterie, vzorky 2x ročne do labáku a pod.). pripojíš sa na verejnú kanalizáciu a máš pokoj.

Druhá vec je že podľa Zákona č. 442/2002 Z. z §23 ods.2 si povinná sa na kanalizáciu pripojiť. podľa ods.7 tohto zákona sa dokonca nemožeš svojou ČOV pripojiť na verejnú kanalizáciu pokial na nej je ČOV centrálna.

Doporučujem zistit si na obci či neni odsúhlasené obecným zastupiteľstvom nejaké VZN kde sú striktne dané podmienky pripojenia kanalizácie. niektoré dediny dávajú povinnosť pripojit sa. Ak je to tak tak VZN je pre teba smerodatné a tvoja ČOV by skrachovala hned na obci takže by si nemala čo riešiť.

Radek