tinka1751
19.08.09,12:29
vie mi prosim niekto poslat aspon vzor pripravy ucitelky materskej skoly, chcem sa to aspon trochu naucit, este som to nepisala
jaros5
19.08.09,11:18
Opakuješ túto otázku vo viacerých témach;) http://www.porada.sk/t118021-pisanie-priprav-v-ms.html dokonca som ju našiel aj v blogu;
Ak máš problém zorientovať sa na porade, treba naštudovať návod:):http://www.porada.sk/faq.php
a pravidlá, ktorými sa treba riadiť:http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
alaya1
19.08.09,12:02
Budme trocha zhovievavi, aj my sme zacinali.
jaros5
19.08.09,12:12
Budme trocha zhovievavi, aj my sme zacinali.
Súhlasím s tebou - veď preto som sa snažil tinku naviesť správnym smerom;
Už som jej raz na tú istú otázku odpovedal (včera) na inom mieste;);
tinka1751
19.08.09,12:38
Takze jaros5 problemom je asi to ze nikdy na to co sa pytam nedostanem odpoved, vzdy sa najdu taki ktori mi neodpovedaju k teme. To ze si to mam nastudovat to viem velmi dobre, ja si pytam vzor z kadial si to mam nastudovat. Predtym si mi ako odpoved napisal ze to budem robit spolu s nejakou kolegynou, takze sa to nemusim ucit, ale kedze mi to kazali naucit sa to do nastupu prace tak sa to snazim aspon trochu do toho dostat. Takze kedze ta moje otazky otravuju prosim neziadam ta konkretne ze ty mas na ne odpovedat
Blankake
19.08.09,12:51
vie mi prosim niekto poslat aspon vzor pripravy ucitelky materskej skoly, chcem sa to aspon trochu naucit, este som to nepisala
Koľkoročné deti budeš mať?
tinka1751
19.08.09,15:00
4 az 6 rocne
jaros5
19.08.09,15:33
Takze jaros5 problemom je asi to ze nikdy na to co sa pytam nedostanem odpoved, vzdy sa najdu taki ktori mi neodpovedaju k teme. To ze si to mam nastudovat to viem velmi dobre, ja si pytam vzor z kadial si to mam nastudovat. Predtym si mi ako odpoved napisal ze to budem robit spolu s nejakou kolegynou, takze sa to nemusim ucit, ale kedze mi to kazali naucit sa to do nastupu prace tak sa to snazim aspon trochu do toho dostat. Takze kedze ta moje otazky otravuju prosim neziadam ta konkretne ze ty mas na ne odpovedat

Tinka, porada je portál na ktorom sa fakt môžeš opýtať čokoľvek a keby si si predtým, ako kdekoľvek vstúpiš zistila pravidlá, určite by si sa ani na porade nesťažovala, že ti nikto nechce odpovedať alebo ti neodpovedá k téme ...

1. Na písanie príprav neexistuje špeciálny, univerzálny, predpísaný vzor ..., na niektorých školách riaditelia ani nevyžadujú písomné prípravy od svojich učiteľov ... :)

2. Niekedy sa na zle sformulovanú otázku, alebo keď zadávateľ témy udá málo údajov, ani nedá odpovedať :)

3. Tvoje otázky ma vôbec neotravujú, inak by som ti neodpovedal ...:)

4. Toto som ti v žiadnej mojej odpovedi nenapísal ...:)

Ty si sa pýtala a ja odpovedal ;) a ak ti niekto dokáže odpovedať lepšie, budem len rád ... prajem veľa úspechov v kantorskom povolaní:)
alaya1
19.08.09,17:43
jaros- s tym ze neexistuje vzor priprav nesuhlasim. Neviem, aku VS mas ty, no nas na skole ucili, presne ako pripravy pisat.
Ake ciele pouzit, aky metodicky postup, aka forma a pod.
A ze ta bavi tu davat tie dlhe citacie...
alaya1
19.08.09,17:45
Takze jaros5 problemom je asi to ze nikdy na to co sa pytam nedostanem odpoved, vzdy sa najdu taki ktori mi neodpovedaju k teme. To ze si to mam nastudovat to viem velmi dobre, ja si pytam vzor z kadial si to mam nastudovat. Predtym si mi ako odpoved napisal ze to budem robit spolu s nejakou kolegynou, takze sa to nemusim ucit, ale kedze mi to kazali naucit sa to do nastupu prace tak sa to snazim aspon trochu do toho dostat. Takze kedze ta moje otazky otravuju prosim neziadam ta konkretne ze ty mas na ne odpovedat
Tinka- ak poznas uz niektoru kolegynu, popros ju, ci by ti nemohla pozicat niektoru pripravu z minulych rokov, Ako vzor.
Ak nepoznas, tak pripravy sa ziacky ucia pisat aj na strednej pg.skole, tak skus tam, ci niekoho nepoznate, pripadne na fakulte, kde sa vyucuje predskolska pd.
Ja neucim v MS, tak ti nepomozem.
jaros5
19.08.09,19:24
mimotemyNemám slov na ďalšiu diskusiu, takže pokračujem iba takto :D:):D:):D:):D:):D
Tie siahodlhé citácie mažem, fakt nemajú význam ....;)
martina0203
19.08.09,20:06
Píšeš presný postup ako sa to robí. Najskôr ciele, témy,...
Potom presný postup ako to zrealizuješ, aké pomôcky, hry, a iné aktivity si použila. Samozrejme aj pobyt vonku. Na záver som si písala hodnotenie, ako to zvládli deti aj ja.
Podľa starých osnov :
Téma :
Cieľ:
Úloha:
Pomôcky:

Postup : presne po porade, treba spomenúť všetko, čo ťa napadne, čo mieniš s deťmi robiť, ako a čím si splníš stanovený cieľ a úlohu,......

Pobyt vonku :

Hodnotenie : pochvala detí, zvládnutie úlohy,....

Všetko robíš v budúcom čase, lebo, to ešte len pôjdeš plniť, hodnotenie v minulom, ako si to splnila.

Teraz po novom to bude asi trochu ináč, no už to nemusím robiť, tak som sa o to nejako extra nezaujímala.
Adaka
07.10.12,06:37
tak toto sme my dostali na VŠ