Glosterka
21.08.09,12:30
Dobrý deň! Mám už dlhší čas nafúknuté bruško. Je to zvláštne, ale nafúkne vždy, keď sa navečeriam... Neviem si vysvetliť, prečo práve večer... Vyzerám ako v 4-5 mesiaci tehotenstva! Mám 63 kg a okolo pupka si pri takýchto stavoch vždy nameriam skoro 90 cm!!! (87 cm)! Zo zdravotných dôvodov veľmi prísne dodržiavam šetriacu diétu, t.j. nejem nafukujúcu stravu. Obvodná lekárka mi poradila, aby som to povypúšťala... No a ja mám práve v tomto problém... Vypustiť prdíky vypustím, lenže bruško ostáva nafučané ako baón. A niekedy ti ide ťažko:-(. Na spľasknutie bruška mi nezaberá ani Espumisan, nič... Skúšala som aj Sab Simplex, no ten tiež nezabral. Som po viacerých operáciách (appendoctomia s peritonitídou, 2x ileus a črevné adhézie-zrasty), mám viacpočetné zrasty v brušnej dutine, chronickú pankreatitídu a intoleranciu laktózy. Časom mi hrozí ďalšia operácia ilea. Keď som bola u chirurga na poslednej kontrole, povedal mi, že diéta je ok a že toto nafukovanie mi na 100% spôsobujú zrasty. Zároveň si robím starosti, pretože takto nafúknuté bruško som mala pri poslednom ileu. Bolesti nemám. V brušku je občas ticho, no nemám ani prelievanie v črevách. Mám normálnu stolicu. Momentálne neviem ozaj čo mám robiť kvôli hroziacemu ileu.
Máte niekto z vás s týmto skúsenosti? Nechcela by som niečo podceniť. Horšie je, keď sa začne ohlasovať hlad... neviem, čo by som si také zajedla, aj keď viem, že strava na môj nadmerný meteorizmus nemá vlyv. Sú to len zrasty, ktoré častokrát bolia ako "sviňa"...:(:mee:
Niekedy mi zabrala 1dňová hladovka=celý deň som pila vlažný horký čaj alebo bylinné čaje (napr. mätový, detský, fenikel-rasca-aníz), na druhý deň som si už dávala mierne osladený čaj so suchármi, večer s piškótami... a na tretí deň som si už uvarila polievku (ryžovo-mrkvová). A potom na ďalšie dni som už postupne prechádzala na diétnu stravu v rámci šetriacej diéty. Táto hladovkovo čajová diéta má samozrejme svoj význam. Vydrží to však len na nejaký čas. Proste ma nafukuje a nejem nič nafukujúce. Snažím sa každý deň cvičiť, mám dosť pohybu, no bruško ma neposlúcha...:mee: Pozdravujem všetkých podobne trpiacich!
arizona
21.08.09,10:46
Denisa
21.08.09,10:57
V rámci tvojej šetriacej diety, by si mohla skúsiť oddelenú stravu. Práve miešanie rôznych jedál spôsobuje nadúvanie aj zdravým ľuďom. Ak by si mala záujem, môžem Ti dať kontakt na jedného lekára, ktorý pomáha bylinkami, homeopatiou...
Glosterka
21.08.09,11:04
Ďakujem Denisa. Oddelenú stravu som už skúšala pred 5timi rokmi. Nerobila mi dobre na črevá. Nepáčila sa im kombinácia jedál a príšerne ma preháňalo: šla zo mňa až voda:-((. No a šetriaca diéta ako taká má predsa svoj význam. Jej úlohou ja hlavne šetriť trávenie. Nemôžem ju zmeniť. Mám ju nariadenú od lekárov: chirurg a gastroenterológ. Držím ju aj kvôli chronickej pankreatitíte. A navyše, nemôžem mlieko a mliečne výrobky. Takže oddelená strava, to nie.. To radšej budem každý druhý alebo tretí deň na tej čajovej hladovke a suchároch. To ešte nikomu neublížilo. Bylinkové čaje, ktoré si dávam denne niečo pomôžu...
Glosterka
21.08.09,11:39
Dodatok: mám zopár kníh o bylinkách. Zostavili ich liečitelia, bylinkári, ale aj lekári. Viem si pekne kombinovať bylinky. Ozaj sa snažím... Keďže mám zrastami poprirastané črevá (aj iné orgány v podbrušku), je to tam celé komplikované. A ani sa nečudujem... keď operujú ileus, musia črevá vybrať von, odstrihnú zauzlenú časť, vyčistia črevo atď... aaa... To už tam predsa nikto v brušku neuloží tie črevá tak ako boli predtým - myslím anatomicky. Mala som nedávno problém pri kolonoskopii... Teda gastroenterológ mal problém prejsť hadicou črevami! Mám ich tam vraj riadne poprehadzované. To však nevadí. Hlavné je, že mi zachránili život a že ako tak fungujem a že môžem niečo zjesť... Takže zrasty sú riadne potvorky. A o bolesti ani nehovorím... Už mi narobili dosť nepríjemností...
Havinko13
09.11.09,12:05
Ahoj Denisa, ja by som sa velmi zaujimala tiez o tuto otazku, neviem ci je mozne resp. ci by si mi nemohla poslat kontakty na sukromnu e.mailovu adresu.