morky
23.08.09,13:14
Ahoj Poradaci. Rad by som sa poradil a urobil si jasno v nasledovnom:
Ako SZCO pouzivam sukromne MV. Zaregistroval som sa sice na dan z mot. vozidla, ale este neviem ci bude vyhodnejsie uplatnovat si vydavky pausalom 40 %. / Raz do mesiaca vystavujem fakturu za vykonavanu cinnost/. Ako to je v takomto pripade ak sa rozhodnem pausalne uplatnovat vydavky ? Su v nich zahrnute uz aj vsetky naklady na auto ? Benzin, nahrada za pouzivanie MV ? Potom uz nie je potrebna ani ziadna evidencia jazd ? A je to vlastne vyhodnejsie cez pausal, alebo si rasej potom uplatnovat skut. vydaje a viest JU ? Mesacne najazdim do 500 Km.
Dakujem pekne.
morky
23.08.09,17:42
Ahoj . Rad by som sa poradil a urobil si jasno v nasledovnom:
Ako SZCO pouzivam sukromne MV. Zaregistroval som sa sice na dan z mot. vozidla, ale este neviem ci bude vyhodnejsie uplatnovat si vydavky pausalom 40 %. / Raz do mesiaca vystavujem fakturu za vykonavanu cinnost/. Ako to je v takomto pripade ak sa rozhodnem pausalne uplatnovat vydavky ? Su v nich zahrnute uz aj vsetky naklady na auto ? Benzin, nahrada za pouzivanie MV ? Potom uz nie je potrebna ani ziadna evidencia jazd ? A je to vlastne vyhodnejsie cez pausal, alebo si rasej potom uplatnovat skut. vydaje a viest JU ? Mesacne najazdim do 500 Km.
Dakujem pekne.:)
Xanti
23.08.09,17:47
Si tu nový, treba si pozrieť http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html , a nezadávať totožné príspevky
http://www.porada.sk/t118322-auto-a-pausalne-vydavky.html#post1131890 k tomu príspevku, trebalo napísať posúvam a bol by sa dostal na oči všetkým. :D
Paula
23.08.09,17:54
Pri zvažovaní spôsobu uplatnenia výdavkov v rámci daň. priznania nemôžme brať do úvahy iba to, čo sa týka použitia automobilu . Preto sa ani nedá poskytnúť jednoznačná odpoveď.
marjankaj
23.08.09,17:58
To uvidíš na konci roka. Ak budú skutočné výdavky väčšie ako paušálne, tak uplatňuj skutočné výdavky. A naopak. Predpokladám, že výhodnejšie myslíš, že budeš platiť nižšiu daň z príjmu.
Paula
23.08.09,18:17
Xanti
23.08.09,18:19
Duplicitná téma aj tu:

http://www.porada.sk/t118322-auto-a-pausalne-vydavky.htmlNo áno túto čo si označila zadal na obed viď môj príspevek v tejto téme č. 1 je to to isté :D:D:D, a túto kde píšeme zadal teraz. Skopíroval . :D:D:Dmimotemy
morky
23.08.09,18:26
Dakujem , este sa tu velmi nevyznam , citam to tu doradu su tu zaujimave temy. Zlepsim sa.
morky
23.08.09,18:32
Dakujem pekne Paula za odpoved. Pokial uplatnujes vydavky pausalom tak uz nemas narok na odpocitavanie nahrady za opotrebovanie MV a benzin. Je to tak , alebo sa mylim ?
Xanti
23.08.09,18:36
Dakujem pekne Paula za odpoved. Pokial uplatnujes vydavky pausalom tak uz nemas narok na odpocitavanie nahrady za opotrebovanie MV a benzin. Je to tak , alebo sa mylim ?
Pokiaľ uplatnuješ výdavky paušalne, tak v tom paušali 40% máš zahrnutú daň z motorového vozidla, opotrebenie , benzín. Proste všetko máš v tých 40% .
Čiže ak zarobíš ročne 10000 Eur a zvolíš si paušal
tak odrátaš zo 10 000 eur 40% tj. 4000 dalej odrátaš vynaložené ( zaplatené odvody do ZP a SP ) , z výslednej sumy odrátaš nezdaniteľnú čiastku a zo zvyšku zaplatíš 19% daň.
V tej čiastke 4000 máš zahrnuté všetky náklady ( telefon, automobil, nájom , daň z motorového vozidla ... atd ) .
morky
23.08.09,18:45
Velmi pekne dakujem. Prave som si vytlacil etiketu a idem si ju precitat.:):):)
morky
23.08.09,18:50
Ano. Takze pokial nemas dalsie vydavky, tak vies jednoducho zistit co je pre Teba vyhodnejsie - pausalne /uplatnovane vydavky. V tomto pripade to naozaj zavisi len od poctu najazdenych Km a vysky odvodov.
Xanti
23.08.09,18:53
Ano. Takze pokial nemas dalsie vydavky, tak vies jednoducho zistit co je pre Teba vyhodnejsie - pausalne /uplatnovane vydavky. V tomto pripade to naozaj zavisi len od poctu najazdenych Km a vysky odvodov. Ano, je to tak. Ale závisí to aj od výšky príjmov. Zvyčajne do tých 10 000 eur ročne nevýjde platiť daň nejaká horibilná pri paušalnych výdavkoch. Je to menej náročné.
Ale ak zarobíš viac, tak potrebuješ mať aj výdavky lebo sa nedoplatíš na odvodoch a daniach. ;)
morky
23.08.09,19:05
Suhlasim. Ak by bol prijem vyssi je potrebne ho znizovat "rozumnou" vyskou vydajov. Ja prave do tejto oblasti vnikam ako SZCO. A velmi sa mi paci , ze si ludia vedia takto vzajomne pomahat informaciami. Este ma zaujali prispevky o odvodoch do SP, ich vyske, moznom znizovani dochodk. bodu.. Idem si to este raz pozriet. Pekne dakujem a prajem pekny vecer:)