hrobo
24.08.09,00:21
Pekny vecer vsetkym, potrebujem poradit, v exceli vediem dochadzku zamestnancov a potreboval by som poradit, ako dostat statisticke vystupy, nakolko moje znalosti excelu uz na to nestacia. V pozdstate ide o to ze u kazdeho zamestnanca sa strieda 7 znakov, ku ktorym je priradeny zodpovedajuci den ( v praci, doma, vikend v praci, vikend doma, PN, statny sviatok, atd). s cim mam problem, ako dostat vypis o pracovnom turnuse, t.j. napr.: 20 dni v praci - 2 dni doma - 10 dni v praci - 5 dni doma... za vybrane obdobie. su to soferi na medzinarodnej doprave, takze odsledovat ich je dost tazke. ak ma niekto moznost a chut mi poradit, rad mu poslem data subor, aby vedel o com hovorim.
Dakujem za zachranu.
Zufalec hrobo:confused::(
PaloPa
24.08.09,04:59
Ak je zdrojová tabuľka konzistentná, tak asi najľahšie kontingenčná tabuľka.
Skús priložiť vzorovú tabuľku (záhlavie a dva, tri vymyslené riadky).

Palo
hrobo
24.08.09,10:42
Dik moc za ochotu, prikladam vzorovy subor. Vlastne najpodstatnejsie, okrem celkovych ukazovatelov (odpracovane dni celkom, cerpana dovolenka..., s tym nie je problem) neviem ziskat jeden dolezity udaj. Potreboval by som vediet, kolko je kazdy zamestnanec v praci od posledneho volna, t.j. zratat dni v praci (praca+statny siatok odpracovany) o dnesneho dna spatne az pokial nie je vyznaceny den inak a dostat tak udaj ze napr. vodic 1. aktualny turnus - 12.
A ak by sa dalo tak aj prehlad za cely rok o dlzke turnusov kazdeho zamestnanca.
hmm, mam problem, ako vlozit subor??
PaloPa
24.08.09,11:38
Myslím, že musíš mať 5 príspevkov, aby si mohol vkladať prílohy.
Pozri si v mojom profile e-mail, posli priamo.

Palo
hrobo
24.08.09,12:52
OK, dik moc, poslal som Ti to na mail. Dufam ze coskoro uz budem moc pridavat subory priamo na web.
PaloPa
24.08.09,16:28
OK, dik moc, poslal som Ti to na mail. Dufam ze coskoro uz budem moc pridavat subory priamo na web.

Pridavam, po dohode, riešenie i pre ostatných.

- počet čísiel s komplexnou podmienkou (prac.dni a odpracované sviatky): fn SUMPRODUCT (možno použiť bez makra)
- dni posledného turnusu (spätne po prvé voľno) - použitá vlastná funkcia: Posl_turnus

Palo
hrobo
24.08.09,16:42
mam mensi problem, ten druhy vzorec mi nefunguje, moze byt ze je to koli tomu, ze nemam zapnute macro, kde to mzem preverit? mam verziu excel 2007.
PaloPa
24.08.09,18:16
mam mensi problem, ten druhy vzorec mi nefunguje, moze byt ze je to koli tomu, ze nemam zapnute macro, kde to mzem preverit? mam verziu excel 2007.

Guľatý "Office Button" / tlačidlo "Excel Options" (dole) / voľba "Trust Center" / tlačidlo "Trust Center Settings ..." / voľba "Macro Settings" /