Zavrieť

Porady

Excel a evidencia dochazky - vystupy

Pekny vecer vsetkym, potrebujem poradit, v exceli vediem dochadzku zamestnancov a potreboval by som poradit, ako dostat statisticke vystupy, nakolko moje znalosti excelu uz na to nestacia. V pozdstate ide o to ze u kazdeho zamestnanca sa strieda 7 znakov, ku ktorym je priradeny zodpovedajuci den ( v praci, doma, vikend v praci, vikend doma, PN, statny sviatok, atd). s cim mam problem, ako dostat vypis o pracovnom turnuse, t.j. napr.: 20 dni v praci - 2 dni doma - 10 dni v praci - 5 dni doma... za vybrane obdobie. su to soferi na medzinarodnej doprave, takze odsledovat ich je dost tazke. ak ma niekto moznost a chut mi poradit, rad mu poslem data subor, aby vedel o com hovorim.
Dakujem za zachranu.
Zufalec hrobo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Ak je zdrojová tabuľka konzistentná, tak asi najľahšie kontingenčná tabuľka.
    Skús priložiť vzorovú tabuľku (záhlavie a dva, tri vymyslené riadky).

    Palo

    hrobo je offline (nepripojený) hrobo

    hrobo
    Dik moc za ochotu, prikladam vzorovy subor. Vlastne najpodstatnejsie, okrem celkovych ukazovatelov (odpracovane dni celkom, cerpana dovolenka..., s tym nie je problem) neviem ziskat jeden dolezity udaj. Potreboval by som vediet, kolko je kazdy zamestnanec v praci od posledneho volna, t.j. zratat dni v praci (praca+statny siatok odpracovany) o dnesneho dna spatne az pokial nie je vyznaceny den inak a dostat tak udaj ze napr. vodic 1. aktualny turnus - 12.
    A ak by sa dalo tak aj prehlad za cely rok o dlzke turnusov kazdeho zamestnanca.
    hmm, mam problem, ako vlozit subor??
    Naposledy upravil hrobo : 24.08.09 at 12:45 Dôvod: dodatok

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Myslím, že musíš mať 5 príspevkov, aby si mohol vkladať prílohy.
    Pozri si v mojom profile e-mail, posli priamo.

    Palo

    hrobo je offline (nepripojený) hrobo

    hrobo
    OK, dik moc, poslal som Ti to na mail. Dufam ze coskoro uz budem moc pridavat subory priamo na web.

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    hrobo Pozri príspevok
    OK, dik moc, poslal som Ti to na mail. Dufam ze coskoro uz budem moc pridavat subory priamo na web.
    Pridavam, po dohode, riešenie i pre ostatných.

    - počet čísiel s komplexnou podmienkou (prac.dni a odpracované sviatky): fn SUMPRODUCT (možno použiť bez makra)
    - dni posledného turnusu (spätne po prvé voľno) - použitá vlastná funkcia: Posl_turnus

    Palo

    hrobo je offline (nepripojený) hrobo

    hrobo
    mam mensi problem, ten druhy vzorec mi nefunguje, moze byt ze je to koli tomu, ze nemam zapnute macro, kde to mzem preverit? mam verziu excel 2007.

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    hrobo Pozri príspevok
    mam mensi problem, ten druhy vzorec mi nefunguje, moze byt ze je to koli tomu, ze nemam zapnute macro, kde to mzem preverit? mam verziu excel 2007.
    Guľatý "Office Button" / tlačidlo "Excel Options" (dole) / voľba "Trust Center" / tlačidlo "Trust Center Settings ..." / voľba "Macro Settings" /

    Excel a evidencia dochazky - vystupy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.