clubar
26.08.09,17:34
Dobry den
Mam kúpenu kamennu dlazbu chem z nej urobit chodnik.
0 mam uz vytvorene strkove podlozie 20 cm miestami az 30cm otazka znie ako dlazbu klazt?

Mam nato kúpit suchy beton od baumitu alebo staci miesanie cementu s peieskom ?

Ukladat do samotneho piesku to nechem bojim sa zeby sa to casom zacalo v piesku kývat

Dakujem za vsetky rady
arizona
26.08.09,17:05
clubar
27.08.09,15:20
Pozeral som no povecsine nieje môj pripad : ))

Mne ide hlavne oto neklast to iba navolno do piesku, naco to klazt je mozne zmiesat ten cemet s pieskom alebo popripade suchy beton od baumitu a priamo nato to ukladat ? a cim to sparovat ide o dlazbu z kamena prirodneho neviem konkretny nazov su to take platne rôzneho tvaru ma hrdzavú farbu

Urcite viete oco ide kamen podobny tomuto len krajsi mbazarek.estranky.cz/archiv/inahled/2.jpg
stavar
29.12.09,22:24
Zmiešať cement s pieskom v pomere takmer 1:1 a len trochu vody - teda suchú zmes. Piesok "ostrý" teda nie s prímesami biologických pozostatkov . Tesne pred pokládkou jemne pokropiť, zasypať popraškom cementu a položiť dlažbu. Pôsobením dažďa, zemnej vlhkosti sa uskutoční chemický proces, môže sa však aj kropiť hotová dlažba krhľou - záleží od počasia. Pri veľmi ostrom slnku treba zakryť a polievať buď rákosové rohože, alebo plachtu. Nehovorili ste o škárovaní. može byť buď zapieskovanie, alebo mrazuvzdorná škárovka. Dôležitá je skladba lôžka z kameniva pod dlažbou. Musí pôsobiť ako drenáž, teda nezadržiavať vodu. Ak je podložie z nekvalitného materiálu ( frakcií) mrazom dôjde k nadvihnutiu dlažby