Boneta
12.08.05,08:18
Môže slovenská firma vystaviť slovenskej firme faktúru v cudzej mene (USD,EUR)? (Samozrejme do učt. prepočítam kurzom NBS stred.)Neobmedzuje to nejaký zákon?
Dada
12.08.05,06:20
Môže vystaviť faktúru v cudzej mene, ale hodnota DPH musí byť vyčíslená v SKK.
ricij
12.08.05,06:20
Môže slovenská firma vystaviť slovenskej firme faktúru v cudzej mene (USD,EUR)? (Samozrejme do učt. prepočítam kurzom NBS stred.)Neobmedzuje to nejaký zákon? Nie, pokiaľ sa tak dohodli, nie je to problém.
Tweety
12.08.05,06:39
Môže slovenská firma vystaviť slovenskej firme faktúru v cudzej mene (USD,EUR)? (Samozrejme do učt. prepočítam kurzom NBS stred.)Neobmedzuje to nejaký zákon?
klikla som na tlačidlo cituj a ono mi dalo súhlas s príspevkom- to odvolávam, ale chcem pripomenúť, že aj kurzové rozdiely, ktoré by vznikli pri úhrade záväzku už sú daňovým nákladom(niekedy ich bolo treba pripočítavať k DZ)
príjemný deň
MM
kikimi
22.08.05,17:41
DADA ma pravdu - upravuje to zakon o DPH od 1.5. 2004 - nalezitosti faktury - na kazdom danovom doklade musi byt vycislena DPH v SK! Samotna fakturacia ale moze prebehnut aj v EUR.
evabie
08.11.05,10:05
Nesúhlasím so slovenským dodávateľom, aby mi fakturoval tovar v CZK, pretože moja úhrada by sa považovala za zahraničnú z pohľadu našej banky, a teda hneď je účtovaný poplatok a samozrejme tiež by vznikol nejaký kurzový rozdiel. Odberateľ však trvá na svojom. Náš záujem je mať čo najnižšie kurzové straty, avšak v tomto prípade by vznikli zbytočne a tiež v nezanedbateľnej výške, keďže ide o pravidelné veľké dodávky v rámci SR. Poplatky banky bude znášať dodávateľ. Môžem ďalší náklad (kurzová strata) prefakturovať dodávateľovi ? (náhrada škody, atď... )
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
renča1
08.11.05,10:47
toto sa mi zdá byť z pohľadu účtov. a daňového problemat. Nemôhli by ste sa dohodnúť s dodávateľom, že vždy ked sa za úhradu strhnú poplatky, by on v dalšej zákazke o tie poplatky znížil faktúr.cenu?
MirkaV
08.11.05,11:32
alebo v príkaze na úhradu poznamenať, že bank.poplatky idú na ťarchu príjemcu platby