Zavrieť

Porady

Cudzia mena

Môže slovenská firma vystaviť slovenskej firme faktúru v cudzej mene (USD,EUR)? (Samozrejme do učt. prepočítam kurzom NBS stred.)Neobmedzuje to nejaký zákon?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Môže vystaviť faktúru v cudzej mene, ale hodnota DPH musí byť vyčíslená v SKK.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Boneta
    Môže slovenská firma vystaviť slovenskej firme faktúru v cudzej mene (USD,EUR)? (Samozrejme do učt. prepočítam kurzom NBS stred.)Neobmedzuje to nejaký zákon?
    Nie, pokiaľ sa tak dohodli, nie je to problém.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Boneta
    Môže slovenská firma vystaviť slovenskej firme faktúru v cudzej mene (USD,EUR)? (Samozrejme do učt. prepočítam kurzom NBS stred.)Neobmedzuje to nejaký zákon?
    klikla som na tlačidlo cituj a ono mi dalo súhlas s príspevkom- to odvolávam, ale chcem pripomenúť, že aj kurzové rozdiely, ktoré by vznikli pri úhrade záväzku už sú daňovým nákladom(niekedy ich bolo treba pripočítavať k DZ)
    príjemný deň
    MM

    kikimi je offline (nepripojený) kikimi

    Kristina M. kikimi
    DADA ma pravdu - upravuje to zakon o DPH od 1.5. 2004 - nalezitosti faktury - na kazdom danovom doklade musi byt vycislena DPH v SK! Samotna fakturacia ale moze prebehnut aj v EUR.

    evabie je offline (nepripojený) evabie

    evabie
    Nesúhlasím so slovenským dodávateľom, aby mi fakturoval tovar v CZK, pretože moja úhrada by sa považovala za zahraničnú z pohľadu našej banky, a teda hneď je účtovaný poplatok a samozrejme tiež by vznikol nejaký kurzový rozdiel. Odberateľ však trvá na svojom. Náš záujem je mať čo najnižšie kurzové straty, avšak v tomto prípade by vznikli zbytočne a tiež v nezanedbateľnej výške, keďže ide o pravidelné veľké dodávky v rámci SR. Poplatky banky bude znášať dodávateľ. Môžem ďalší náklad (kurzová strata) prefakturovať dodávateľovi ? (náhrada škody, atď... )
    Ďakujem za rýchlu odpoveď.
    Naposledy upravil evabie : 08.11.05 at 10:22

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    toto sa mi zdá byť z pohľadu účtov. a daňového problemat. Nemôhli by ste sa dohodnúť s dodávateľom, že vždy ked sa za úhradu strhnú poplatky, by on v dalšej zákazke o tie poplatky znížil faktúr.cenu?

    MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

    MirkaV
    alebo v príkaze na úhradu poznamenať, že bank.poplatky idú na ťarchu príjemcu platby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.