boure
31.08.09,20:04
Predpokladam že každy vie kto královna rastlín je,a tak by som uvítal tému ktorá sa bude venovat práve jej.

Poprosím ak sa teda nehanbíte,o prídavanie foto a k ním aj rady teda aspon vaše skúsenosti s pestovaním...

:):):D
Blankake
31.08.09,18:29
Nie!!! Ja som sa popozeral dostatočne a temu som nenašiel...

Ruža nieje kralovna rastlín!!!
A kto určuje, čo je kráľovnou rastlín???
arizona
31.08.09,19:02
Keďže sme sa konečne dozvedeli od zadávateľa príspevku, ktorú kráľovnú mal na mysli-názov som opravila.:---;)
Ostatné príspevky sú vymazané na žiadosť zadávateľa témy.
arizona
31.08.09,19:08
No, admin už jednu tému o palmách založil , pozri: http://www.porada.sk/t6503-kokosova-palma.html ;););)
boure
31.08.09,19:18
Dakujem,ale cielom tejto temy nema byt len daka kokosova palma...chcem aby sa tu mnozili prispevky o vsetkych druhoch,naco ma byt 20 tem a kazda ina?Proste daco univerzalne...

Dakujem za pochopenie
arizona
31.08.09,19:58
Dakujem,ale cielom tejto temy nema byt len daka kokosova palma...chcem aby sa tu mnozili prispevky o vsetkych druhoch,naco ma byt 20 tem a kazda ina?Proste daco univerzalne...

Dakujem za pochopenie

Hoci je názov "dáka " Kokosová palma , ked si prečítaš viac ako nadpis, zistíš, že sa tam debatuje o palmách nielen kokosových :D:D:D:---
boure
01.09.09,19:00
Semenáče malého tracháčika,naj odolnejšia palma..čakajú ich prvé mrazy a pokrívka snehu...snad budu otužilé
Babulica
25.09.09,09:10
Semenáče malého tracháčika,naj odolnejšia palma..čakajú ich prvé mrazy a pokrívka snehu...snad budu otužilé

...tracháčika? prosím ťa má to aj nejaký odborný názov?? nedalo sa mi to vyhľadať na googli...aj ja by som chcela mrazuvzdornú palmičku :rolleyes:
boure
25.09.09,17:09
Sory ze tak neskoro dlho som tu nebol...

Tracháčika negoogli je to len moj vymysel...pokial chces mrazuvzdornu palmu odporucam:
Rhapidophyllum hystrix
Jubaea chilensis
Na foto je trachycarpus fortunei -17(tracháčik-alebo palma konopna)
povazujem za najodolnejsiu jak voci mrazu tak aj na pestovanie...
Daj vsak pozor neznamena ze ked je mrazuvzdorna ze ti nezamrzne...treba sa popytat.!
Babulica
29.09.09,12:35
Sory ze tak neskoro dlho som tu nebol...

Tracháčika negoogli je to len moj vymysel...pokial chces mrazuvzdornu palmu odporucam:
Rhapidophyllum hystrix
Jubaea chilensis
Na foto je trachycarpus fortunei -17(tracháčik-alebo palma konopna)
povazujem za najodolnejsiu jak voci mrazu tak aj na pestovanie...
Daj vsak pozor neznamena ze ked je mrazuvzdorna ze ti nezamrzne...treba sa popytat.!

Ďakujem a ty si kde kúpil palmu?