rozika38
02.09.09,07:28
Ahojte poraďáci,

neviem či som strelila správnu rubriku, ale dúfam že mi tu pomozete.
mame v praci taky problem, uz nas v kancli sedi asi 6 osob, a sme tam ako sardinky. dalsia vec je ze ta kancelaria je skoro nevetratelna, nakolko ked sa otvoria okna, dnu vchadza dym a smrad z vyroby, alebo je tam neuveritelny prievan.

počula som, že nejaky zakon, alebo nieco upravuje aky zivotny priestor musi mat kazdy clovek v kancelarii. malo by sa to preratavat na metre kubicke.

vie o tom niekto niečo? prosim poradte mi!!! chceli by sme to tu riešiť, lebo sa tu neda ani dychat. :cool::cool::cool:
Blankake
02.09.09,05:44
Nariadenie 391/2006 Z.z. z 24.5.2006 o minimálnych bezpečnostných a zdravotných požiadavkach na pracovisko, Príloha 1:

15.2.6. Na pracoviskách má na jedného zamestnanca pripadnúť najmenej
12 m3 vzdušného priestoru pri práci vykonávanej v sede,
15 m3 vzdušného priestoru pri práci vykonávanej v stoji,
18 m3 vzdušného priestoru pri ťažkej telesnej práci.
Stanovený vzdušný priestor nemá byť zmenšený stabilnými prevádzkovými zariadeniami.
rozika38
02.09.09,05:50
Ďakujem :)
pracovisko
02.09.09,05:59
Ahojte poraďáci,

neviem či som strelila správnu rubriku, ale dúfam že mi tu pomozete.
mame v praci taky problem, uz nas v kancli sedi asi 6 osob, a sme tam ako sardinky. dalsia vec je ze ta kancelaria je skoro nevetratelna, nakolko ked sa otvoria okna, dnu vchadza dym a smrad z vyroby, alebo je tam neuveritelny prievan.

počula som, že nejaky zakon, alebo nieco upravuje aky zivotny priestor musi mat kazdy clovek v kancelarii. malo by sa to preratavat na metre kubicke.

vie o tom niekto niečo? prosim poradte mi!!! chceli by sme to tu riešiť, lebo sa tu neda ani dychat. :cool::cool::cool:
Nariadenie vlády SR č. 391/2006 Z. z. stanovuje na pracovisku aj voľnú podlahovú plochu na 1 zamestnanca minimálne 5 m2, okrem zariadení a spojovacích ciest. Mali by ste sa obrátiť na Pracovnú zdravotnú službu na Vašom pracovisku, ako a či Vám vôbec zhodnotili pracovisko podľa platnej legislatívy.