Pietro1785
02.09.09,12:59
Zdravim. Neviem ci pisem do dobrej temy...

Chcem sa spytat ako je to so znaleckym posudkom v mojom pripade:
Chcel som si zobrat hypotekarny uver a vsetko sa vyvijalo dobre. Avsak znalecky posudok bol vyhotoveny na 80000€ a tak sme ho poslali na centralu banky na potvrdenie, kde bola cena znaleckeho posudku upravena na 76000€ co je pre mna neprijatelne kedze by mi uz nestacili financne prostriedky na kupu nehnutelnosti. Banka mi sice ponukla financne prostriedky vo vyske aku potrebujem, ale uz za vacsi urok co som neakceptoval. Ked som vsak povedal v banke ze si uver zo spominaneho dovodu nemozem zobrat a ze chcem aby mi vratili znalecky posudok, bolo mi povedane, ze znalecky posudok zostava v banku v spise, ze mi ho vratit nemozu. Myslim ze znalecky posudok by mal byt moj ked som za neho zaplatil cca 200€, alebo sa mylim? Tiez mi povedali, ze 3-4 dalsie mesiace nemozem ziadat o uver v ziadnej banke, kedze som odstupil od zmluvy. Aj to je mi divne kedze sme podpisali len ziadost o uver a nie ze ho na 100% zoberieme v kazdom pripade.
Dakujem za odpoved.
ciners
02.09.09,15:57
To nie je len nejaky znalecky posudok, to su sudny znalci, riadia sa podla zakona o znalcoch a nejaka banka si nemoze robit,co chce. Posudok je tvoj, je na tvoje meno a nema nic spolocne s tym,pre aku banku je. Znalecky posudok je objektivny, ak sa vyhodnoti dielo na 80000eur,tak si nemoze niekto len tak zmysliet,ze to bude 76000 a nie 80000, za tu objektivitu ruci znalec.
Odporucam kontaktovat znalca, co ti robil posudok a poradit sa,ako dalej. Inak sa mozes obratit aj na pravnikov.
buchač
02.09.09,17:14
Zdravim. Neviem ci pisem do dobrej temy...

Chcem sa spytat ako je to so znaleckym posudkom v mojom pripade:
Chcel som si zobrat hypotekarny uver a vsetko sa vyvijalo dobre. Avsak znalecky posudok bol vyhotoveny na 80000€ a tak sme ho poslali na centralu banky na potvrdenie, kde bola cena znaleckeho posudku upravena na 76000€ co je pre mna neprijatelne kedze by mi uz nestacili financne prostriedky na kupu nehnutelnosti. Banka mi sice ponukla financne prostriedky vo vyske aku potrebujem, ale uz za vacsi urok co som neakceptoval. Ked som vsak povedal v banke ze si uver zo spominaneho dovodu nemozem zobrat a ze chcem aby mi vratili znalecky posudok, bolo mi povedane, ze znalecky posudok zostava v banku v spise, ze mi ho vratit nemozu. Myslim ze znalecky posudok by mal byt moj ked som za neho zaplatil cca 200€, alebo sa mylim? Tiez mi povedali, ze 3-4 dalsie mesiace nemozem ziadat o uver v ziadnej banke, kedze som odstupil od zmluvy. Aj to je mi divne kedze sme podpisali len ziadost o uver a nie ze ho na 100% zoberieme v kazdom pripade.
Dakujem za odpoved.

Zaujíma ma to , nakoľko som dnes ukončil anabázu , ale s kladným výsledkom .

Otázka , ak môžem byť zvedavý :

" Aký bol / je / rozdiel v sume medzi Tvojou požiadavkou a ponukou banky , ktorú si neakceptoval , nakoľko je vyššie úročená ...

Bola to tá suma zo znaleckého posudku ?
ajale
02.09.09,17:27
Nam sudny znalec urobil hned 4 vyhotovenia znaleckeho posudku, jeden stal 80,-Sk v decembri minuleho roku. Urcite kontaktuj znalca, on ma vsetko zaznamenane v archive.
buchač
02.09.09,17:34
To nie je len nejaky znalecky posudok, to su sudny znalci, riadia sa podla zakona o znalcoch a nejaka banka si nemoze robit,co chce. Posudok je tvoj, je na tvoje meno a nema nic spolocne s tym,pre aku banku je. Znalecky posudok je objektivny, ak sa vyhodnoti dielo na 80000eur,tak si nemoze niekto len tak zmysliet,ze to bude 76000 a nie 80000, za tu objektivitu ruci znalec.
Odporucam kontaktovat znalca, co ti robil posudok a poradit sa,ako dalej. Inak sa mozes obratit aj na pravnikov.

Ale nehovor ......?????????

To hádam chceš povedať , že hocikto , hocikedy môže diktovať , či mu banka , úrad , organizácia .......dá to alebo ono ???
Toto nemôžeš myslieť vážne ....

Majiteľom peňazí je banka , ona má posledné slovo a aj keby znalecký posudok bol v poriadku , stačilo , ak by si bol v registri neplatičov dva mesiace a môžeš sa ísť pásť ...
Banke ani Fico so svojou suitou nerozkáže , pokiaľ je súkromná , samozrejme ....
ciners
02.09.09,18:59
Vtipne davas mojim slovam svojsky vyznam. banka mu moze dat kolko uzna za vhodne a nemusi mu dat nic, ale posudok je jeho a nemoze ho niekto len tak prepisat,ze nehnutelnost nema hodnotu 80000eur ale 76000eur. oni mu mozu povedat,ze mu daju len 76000, ale zadrzat posudok a prerabat ho nemozu. Druha vec je, ze mozu dat spravit dalsi posudok a tento mu vratit, ale do tohto kafrat nemozu.
ciners
02.09.09,19:19
Ale nehovor ......?????????

To hádam chceš povedať , že hocikto , hocikedy môže diktovať , či mu banka , úrad , organizácia .......dá to alebo ono ???
Toto nemôžeš myslieť vážne ....

Majiteľom peňazí je banka , ona má posledné slovo a aj keby znalecký posudok bol v poriadku , stačilo , ak by si bol v registri neplatičov dva mesiace a môžeš sa ísť pásť ...
Banke ani Fico so svojou suitou nerozkáže , pokiaľ je súkromná , samozrejme ....

Tym robit si co chce myslim, zadrziavat mu posudok, tak prosim ta, nedavaj tomu svojske vyznamy.
buchač
02.09.09,19:46
Nam sudny znalec urobil hned 4 vyhotovenia znaleckeho posudku, jeden stal 80,-Sk v decembri minuleho roku. Urcite kontaktuj znalca, on ma vsetko zaznamenane v archive.

Neexistuje .....................Osemdesiat korún ?????????????????????????????

Veď toľko stojí len overenie jedného podpisu u notára ......................

Znalecký posudok sa v dnešnej dobe pohybuje od 100 - 200 € ...:rolleyes:
buchač
02.09.09,19:53
Vtipne davas mojim slovam svojsky vyznam. banka mu moze dat kolko uzna za vhodne a nemusi mu dat nic, ale posudok je jeho
Už nie je , akonáhle ho odoslal ...
a nemoze ho niekto len tak prepisat,ze nehnutelnost nema hodnotu 80000eur ale 76000eur. oni mu mozu povedat,ze mu daju len 76000, ale zadrzat posudok a prerabat ho nemozu.
Posudok je súčasť žiadosti , čiže .....
Posudok neprerábajú , ale posudzujú podľa svojich kritérií ....
Druha vec je, ze mozu dat spravit dalsi posudok a tento mu vratit, ale do tohto kafrat nemozu.

Znalecky posudok je objektivny, ak sa vyhodnoti dielo na 80000eur,tak si nemoze niekto len tak zmysliet,ze to bude 76000 a nie 80000, za tu objektivitu ruci znalec.Lenže , koľko ľudí , toľko chutí , Ty si donesieš jedného znalca a ja Ti na revanš dotlačím 5-tich , ktorí toho Tvojho znalca do smútku položia .....

Či dávam svojské a vtipné významy , hm , možno ...

Ale

zadávateľ témy sa vyjadruje , tak ako sa vyjadruje ...

Inak posudok znalca má platnosť 3 mesiace a potom si ho tak do sekretára môžeš položiť ....


Inak pozri http://www.porada.sk/1141125-post3.html a pochopíš ....
ciners
02.09.09,20:10
To zase nefunguje,ze prinesiem 5 znalcov,aby jedneho polozili, vsetci musia dodrzat urcitu legislativu a cca sa do ceny trafia, ak sa tu nebudeme hrat na drobne. Na to ten sudny znalec je, aby dal nezavisle odborne stanovisko, tuto konkretne ocenenie. Ak su pochybnosti, mozu to dat inemu znalcovi.
Neviem, co zadavatel temy presne myslel, co mu stym posudkom robia. Banka dostane posudok na 80000, zda sa jej vela, tak peniaze neda, koniec, nechapem to vymyslanie okolo, nech mu vratia posudok,ak je este platny a ide do dalsej banky,kde je problem? Ved idem od banky do banky a kde dostanem najvyhodnejsie podmienky,tam beriem.
ciners
02.09.09,20:12
osobne si myslim,ze asi nebude problem v posudku, ale v sume,ktoru mu banka je ochotna schvalit na zaklade jeho prijmu, co ty buchac na to
mona091
02.09.09,20:15
Či dávam svojské a vtipné významy , hm , možno ...

Ale

zadávateľ témy sa vyjadruje , tak ako sa vyjadruje ...

Inak posudok znalca má platnosť 3 mesiace a potom si ho tak do sekretára môžeš položiť ....


Inak pozri http://www.porada.sk/1141125-post3.html a pochopíš ....


znalecky posudok moze byt akceptovany na rozne obdobie, zalezi od kriterii banky,

ohodnotenie znalcom nemusi banka akceptovat v plnej vyske, kazdy znalec totiz ma v tabulkach priestor, v ktorom vyjadruje svoj subjektivny nazor,

ak das ohodnotit dvom a viacerym znalcom tu istu nehnutelnost, ohodnotenie nemusi byt rovnake, ale zaver ohodnotenia by nemal mat vacsi rozptyl ako cca 20-30%,

znalecky posudok je majetkom zadavatela/objednavatela/platitela,
ak uver nebol prideleny, banka by mala posudok vratit,
ak ho nenavracia, pisomne by som on zaziadala priamo na ustredi, pockala na odpoved a potom pobezala na stazovatelnu inde
ciners
02.09.09,20:18
Neexistuje .....................Osemdesiat korún ?????????????????????????????

Veď toľko stojí len overenie jedného podpisu u notára ......................

Znalecký posudok sa v dnešnej dobe pohybuje od 100 - 200 € ...:rolleyes:

A za tych 100 eur to este musi byt dobry kamarat :-D
Don133
02.09.09,20:42
A za tych 100 eur to este musi byt dobry kamarat :-D

Pravdepodobne autor myslel za 81 korun cenu rovnopisu a nechcel povedať, že to bola cena znaleckeho posudku. Osobne si dávam vyhotoviť aspoň 2 rovnopisy a vhodné je zistiť, či má banka znalca, ktorého oslovíte vo svojom zozname, potom akceptuje sumu uvedenú v posudku.
DanielaSL
02.09.09,20:57
a vhodné je zistiť, či má banka znalca, ktorého oslovíte vo svojom zozname, potom akceptuje sumu uvedenú v posudku.

Ak banka znalca v zozname nemá, tak zvyčajne nevezme ani jeho posudok a sú to potom pre ľudí zbytočne vyhodené peniaze. Banka nezvykne mať v zozname takých znalcov, ktorí urobili nejaký priestupok...napr. prehnali výslednú cenu posudku...alebo ju neúmerne stavu znížili...
A inak čo sa toho škrtnutia ceny týka...v bankách zvykne byť pracovník....zvyčajne aj znalec, ktorý pracuje v tom istom softvéri ako znalci a skontroluje si posudok. Pretože znalci oceňujú to, čo práve vidia a rozhodnú sa v rozmedzí ako im dáva softvér..tak môže byť cena u každého znalca iná. A tak sa k tejto cene stavia aj pracovník banky, lenže len na základe toho, čo vidí on v posudku.
buchač
03.09.09,08:54
osobne si myslim,ze asi nebude problem v posudku, ale v sume,ktoru mu banka je ochotna schvalit na zaklade jeho prijmu, co ty buchac na to


Veď k tomuto celému som smeroval , presne tak ....konečne sme sa dopracovali k zhode ...

Dlabať na posudky , hlavná vec , aby suma úveru bola schválená a tomu musíš podriadiť všetko ....:rolleyes::---:Dďalej nerozvádzam ;)...

mimotemy
Včera som bol aj na katastri a bolo mi oznámené , že aj všetky náležitosti úveru , t.j. vklad do katastra , ťarcha , záložné právo a podobne

BUDE POSUDZOVAŤ a schvaľovať právnik katastra ...;)

Je mi síce jasné , že sa tu jedná o to , aby niekto niekoho neodrbal ohľadom falošnej identity , ale toto ?????
buchač
03.09.09,08:55
znalecky posudok moze byt akceptovany na rozne obdobie, zalezi od kriterii banky,

ohodnotenie znalcom nemusi banka akceptovat v plnej vyske, kazdy znalec totiz ma v tabulkach priestor, v ktorom vyjadruje svoj subjektivny nazor,

ak das ohodnotit dvom a viacerym znalcom tu istu nehnutelnost, ohodnotenie nemusi byt rovnake, ale zaver ohodnotenia by nemal mat vacsi rozptyl ako cca 20-30%,

znalecky posudok je majetkom zadavatela/objednavatela/platitela,
ak uver nebol prideleny, banka by mala posudok vratit,
ak ho nenavracia, pisomne by som on zaziadala priamo na ustredi, pockala na odpoved a potom pobezala na stazovatelnu inde

Ale aj ten niekedy stačí / možno aj 10 % - ný / , aby nebol pridelený úver ....
Pietro1785
03.09.09,09:51
Tak niekolko odpovedi na dohady:
Znalecky posudok stoji 190€ + 2x 3€ kolky (znalec pracujuci na katastralnom urade) - vyhotovenie sa robi 2x + 1x CD
Moja situacia bola taka:
Mal som schvaleny uver vo vyske o cca 10000 vyssej ako bol znalecky posudok. Povodne som si myslel (odhadol) ze v tejto vyske bude asi aj cena na znaleckom. Ale znalecky bol nizsi o spomenutych 10000€. Tak som to pomaly predychal, prepocital a zistil som ze to bude len tak na hrane (bolo to minimum co som potreboval) a vahajuc som sa rozhodol ze to teda zoberiem. Tak som dal znalecky do banky a oni to poslali na ustredie do BA na schvalenie. Tam mi to este znizili o cca 4000€ co uz bola pre mna uplne neakceptovatelne (ak by som chcel povodnu vysku uveru, splatka by sa mi zvysila o cca 50€ mesacne co som neakceptoval). Potom mi bolo povedane, ze budem v uverovom registri zapisany ako ze som odmietol uver a ze znalecky mi nemozu vratit lebo to uz maju v spise. Tak neviem teda...
Pietro1785
03.09.09,09:59
este dodam, ze problem s prijmom som nemal (ze by mi kvoli tomu nedali uver)
Prijem bol dostatocny aj na vyssiu ciastku
Pietro1785
03.09.09,10:33
Davali sme len ziadost a pokial ma pamat neklame, nepodpisovali sme ziadnu konkretnu ponuku zo strany banky (kedze sme nevedeli na aku sumu bude znalecky posudok). Napisal som do banky, nech mi daju pisomne, ze mi nemozu vratit znalecky posudok - som zvedavy na ich reakciu
ciners
03.09.09,11:06
prosim ta a co je to za banku? aky register,ze ste cosi odmietli? Ved je to normalne,oni vam cosi ponuknu a ked nechcem,idem do inej banky.
ajale
03.09.09,11:43
Neexistuje .....................Osemdesiat korún ?????????????????????????????

Veď toľko stojí len overenie jedného podpisu u notára ......................

Znalecký posudok sa v dnešnej dobe pohybuje od 100 - 200 € ...:rolleyes:
Mam to cierne na bielom prave pred sebou na fakture:
pisomne vyhotovenie ukonu....pocet 4ks.....jedn. cena 80,-Sk... celkom 320,-Sk
z decembra 2008, ale celkovo sme platili 11730,-sk/389,31 EUR. V tom uz je aj cesta, fotografie, ohodnotenie,.... a chlapa som prvykrat v zivote videla, posunula nam ho pravnicka, ktora ho tiez pred tym nepoznala. Mozno to bolo tym, ze sme mu povedali, ze ho budeme pri rekonstrukcii potrebovat.
ajale
03.09.09,11:48
Druhykrat neplatis za vsetko, druhy krat ti to len vytlaci tak ako to ma v pocitaci, opeciatkuje a zapecati. Hovorila som o vyhotoveniach, t.j. 4 originaly naraz.
ajale
03.09.09,12:00
To zase nefunguje,ze prinesiem 5 znalcov,aby jedneho polozili, vsetci musia dodrzat urcitu legislativu a cca sa do ceny trafia, ak sa tu nebudeme hrat na drobne.
Kazdy znalec prihliada na vec podla vlastneho uvazenia ale riadi sa orientacnymi pravidlami, ako je napriklad hodnota nehnutelnosti ostatnych domov v okoli. Mozes si prizvat 10 znalcov, kazdy ti to ohodnoti inak. cena?
Je znalec, ktory ti zapocita aj hodnotu ovocnych stromov v zahrade podla ich veku, to sa nam stalo, ked mama predavala dom.
Pri prvom dome, ktory sme chceli kupit /pred rokom/ bola znalkyna, ta kvoli opatkom nechcela ani do kotolne a pivnice vliezt a pritom to tam mohlo byt cele zhnite s vodou po pas. Zahradu ani nevidela, ved bolo po dazdi. cena 6000,-Sk
Pri druhom dome, znalec banky ohodnotil dom v prospech predajcu, pretoze sa poznali tak aby sme my nemali problem dostat hypoteku /zaco teraz platime a lutujeme/. Tento znalec videl v dome nove omietky, nove zarubne a kopu inych veci, ktore v dome nie su. Cena 10 000,-Sk
No a stvrty znalec to prisiel ohodnotit z hladiska strat a mozneho podania na sud. Ten ale uz urobil poriadnu prehliadku, pre neho som musela aj obit steny na niektorych miestach, aby videl ci su vlhke tehly. Tych 11 730,-Sk
ciners
03.09.09,12:30
Svojho casu som tiez na to znalectv o chodil, ale nejako to na toto povolanie nevidim,lebo ma to nebavi-cosi si vsak este pamatam. Jasne, ze kazdy znalec to ohodnoti v urcitom rozmedzi, ale take,ze jeden zapocita cosi a druhy nie, to je uz vazna chyba a za zly znalecky posudok su postihy. Je tam urcity priestor na osobny postoj znalca, ale ten priestor nie je tak velky. Take cosi,ze ja sa nepojdem pozriet napriklad do domu, lebo vam tam smrdi pes, to je zavazna chyba, ktora moze posunut cenu uplne niekde inde.
ciners
03.09.09,12:33
Este dodatok. To,ze v nasej skorumpovanej krajine to funguje inak je druha vec, hovorim o oficialnych pravidlach.
ciners
03.09.09,12:35
ake postihy tam su?

vysvetli mi potom toto:

http://staznosti.sme.sk/cpld/3070/BELDA-sro/Napriek-posudku-z-Vipotestu-mi-zamietli-reklamaciu--komu-este.html

Toto je to,preco ma to nelaka robit. Postihy su take, ze ti vezmu peciatku a ako znalec koncis. Ale kto koho pozna a nepozna a ake ma znamosti,tak realita je uplne inde, zial.
hafling
08.11.09,17:38
Svojho casu som tiez na to znalectv o chodil, ale nejako to na toto povolanie nevidim,lebo ma to nebavi-cosi si vsak este pamatam. Jasne, ze kazdy znalec to ohodnoti v urcitom rozmedzi, ale take,ze jeden zapocita cosi a druhy nie, to je uz vazna chyba a za zly znalecky posudok su postihy. Je tam urcity priestor na osobny postoj znalca, ale ten priestor nie je tak velky. Take cosi,ze ja sa nepojdem pozriet napriklad do domu, lebo vam tam smrdi pes, to je zavazna chyba, ktora moze posunut cenu uplne niekde inde.
Chcela by som sa spýtať,ako je to ak sa robí znalecký posudok pre dražobnú spoločnosť.Znalec príde ohodnotiť nehnuteľnosť,ale pri výslednej správe napíše niečo úplne iné.Viac menej opísané z predchádzajúceho posudku pred rekonštrukciou.V pláne je všetko po starom a vôbec nie sú zaznačené zbúrané priečky,atď.Vymenené dvojročné veci ako bojler,domáca vodáreň atď.sú zapísané ako 50 ročné atď.Vyjadrili sme nesúhlas s posudkom načo nám bolo oznámené,že metre štorcové sa nezmenili,tak to nemá význam.Cena vyšla taká za akú bol ohodnotený pred rekonštrukciou.
ciners
08.11.09,19:58
Chcela by som sa spýtať,ako je to ak sa robí znalecký posudok pre dražobnú spoločnosť.Znalec príde ohodnotiť nehnuteľnosť,ale pri výslednej správe napíše niečo úplne iné.Viac menej opísané z predchádzajúceho posudku pred rekonštrukciou.V pláne je všetko po starom a vôbec nie sú zaznačené zbúrané priečky,atď.Vymenené dvojročné veci ako bojler,domáca vodáreň atď.sú zapísané ako 50 ročné atď.Vyjadrili sme nesúhlas s posudkom načo nám bolo oznámené,že metre štorcové sa nezmenili,tak to nemá význam.Cena vyšla taká za akú bol ohodnotený pred rekonštrukciou.

Taky posudok je zly a znalec moze prist peciatku. Musi tam byt prihliadnute,co je nove, co stare.
hafling
09.11.09,11:12
Ďakujem za odpoveď a ak sa smiem spýtať,čo by sa s tým dalo robiť?Česká spoločnosť ohodnotila nehnuteľnosť o 500000SKviac.
chandler
09.11.09,12:02
ak to ma ist do drazby tak je v podstate jedno aky je znalecky posudok. neviem presne ako to funguje, ale myslim ze ked drazbu zopakuju tak to mozu ponukat aj za cenu nizsiu ako je znalecky posudok. takze jeho zvysenim aj tak nic nedosiahnes.
hafling
09.11.09,20:04
To si nemyslím nakoľko druhé kolo znížia o 25% a až teraz by to bolo v tej cene aká je teraz.
henry_sk
11.11.09,22:26
Banka rozlisuje, ci spravi ponuku na zaklade Vasich udajov alebo sa kvoli presnejsej ponuke pohrabe vo vasich zaznamoch v uverovom registri.
Samozrejme je vhodne banky obiehat uz so znaleckym posudkom.

V prvom pripade Vam mozu tahat medove motuzy pod nosom, co sa tyka vysky uveru a urokov.
V druhom to uz je naostro a v uverovom registri zostava zapis aj s informaciou, ci Vam uver pridelili, alebo nie.

Mne doporucili najprv si vytiahnut informacie z uveroveho registra sukromne, co je bez zapisu a bankam ho predlozit. Vysledkom boli takmer 99% ponuky, kde uz nebola velka sanca, ze Vas pri schvalovani odrbu.