xsara4141
06.09.09,22:57
Zdravím Vás všetkých. Veľmi by som Vás chcela poprosiť o radu tých čo máte doma Magio-Tv, či sa dá nejako stiahnuť alebo napáliť na DVD program , ktorý je nahratý a uložený v pamati. Ak sa to dá, môžte mi prosím napísať postup? Veľmi pekne ďakujem. Mendy
arizona
07.09.09,02:29
bobino38
07.09.09,03:52
..no ja neviem aký to má zmysel nahrávať niečo na DVD z Mágia, pokial viem, nahrávka je tam uložená pokial ju nevymažeš, a inak otvárať mágio, vyberať pamäť a babrať sa s konvertovaním a úpravami do PC by ma nebavilo.
Fero11
07.09.09,04:30
No ked sa na to pyta, tak asi ma dovod si nieco dat na DVD.
Vobec nepoznam IPTV boxy od t-comu, ale to je ich dalsie minus. Kazdy IPTV box ma LAN a HDD, podla mna by mal byt standard prenos suborov medzi boxom a PC, ale preco to tak nieje ??? aby zneprijemnili ludom zivot
bobino38
07.09.09,05:14
...zdá sa mi byť trošku od veci z Mágia dávať niečo na DVD, ktoré si aj tak pozriem na DVD prehrávači na telke, načo, keď to už mám v Mágiu a môžem si to pustiť z neho....ak to chce na osobnú potrebu pre niekoho iného tak je to už iné a to neriešim.
Chobot
07.09.09,06:25
Zdravím Vás všetkých. Veľmi by som Vás chcela poprosiť o radu tých čo máte doma Magio-Tv, či sa dá nejako stiahnuť alebo napáliť na DVD program , ktorý je nahratý a uložený v pamati. Ak sa to dá, môžte mi prosím napísať postup? Veľmi pekne ďakujem. Mendy

Nuž Mágio síce nemám, ale myslím, že by to išlo.

Teda ak už skutočne niekto chce to, čo má uložené v Magio Boxe nejakým spôsobom dostať na DVD, tak možné riešenie by som videl nasledovné.

Z toho mágio boxu ide asi nejaký kábel do TV (či už anténa, SCART, Kompozit, či S-video ... neviem, nevidel som to). Ak sa to miesto na TV pripojí na PC (samozrejme PC musí mať buď TV kartu alebo grafickú kartu s video vstupom), tak je možné cez nejaký program na spracovanie videa ten film nahrať do PC (napr. Ulead Video Studio, Pinnacle Studio,...) a potom už nie je problém to napáliť v akomkoľvek formáte na DVD, či už ako .avi súbor, alebo ako DVD video.

Treba na to ale správny HW a trochu šikovnosti a trpezlivosti. Samozrejme to bude mať ďaleko od DVD kvality.
jancii7
15.09.09,11:04
Da sa to. Je to sice zlozitejsie ale funguje to. Nema cenu riesit preco chce niekto nahraty program dostat z Magia na nejake ine medium, je to kazdeho vec, ja tiez obcas pozriem nejaky stary film a chcem si ho zachovat, mozno niekto povie ved ked ho mam nahraty na STB mam ho vzdy poruke. Chyba, ak sa STB pokazi a vymenia pridete o vsetko co ste mali nahrate. Tak k veci. Nezistil som ziadny sposob ako dostat nejaky nahraty program do PC, a verte venoval som tomu vela casu, ale netvrdim ze to nejde. Ja pouzivam DVD-rekorder(ale da sa pouzit aj klasicke video), vyuzijem moznost nahravania toho co ide na obrazovke televizora. Takze zapojim scart kabel do STB, dam prehravat film co som si nahral a na rekordery spustim nahravanie z kabla, a to je vsetko. Samozrejme ze viem ze kvalita nic moc, ale este nedavno sme pozerali kopu filmov na videokazetach a stacilo to. No a kedze to mam na dvd rekordery mozem to napalit na dvd to nasledne v PC editovat a upravit podla svojho gusta. :)