ninkajavca
10.09.09,08:30
Ahojte poradaci, mam problem,ktory fakt neviem ako vyriesit...

Kupili sme byt a isli sme za spravcom... doniesli sme mu kupnu zmluvu s odtlackom katastra-kedy bol vklad povoleny..bolo to v auguste, cize prvu platbu by sme mali platit za september. Tak to mame aj v kupnej zmluve - nakolko do konca augusta tam byvala povodna majitelka-ona mala august zaplateny , v zmluve bolo ze si ma naklady hradit ona.

No spravca nas otocil -ze on nechce povolenie vkladu (datum) ale este len navrh na vklad !!! (tam je datum este z jula) cize podla neho mame my duplicitne zaplatit august! lenze podla zakona o bytoch c.182 paragraf 10 sa hovori - ze smerodatny je datum povolenia vkladu do katastra (nie vlozenie navrhu na vklad)... lenze nas spravca cerpa zo stareho zakona...tak sme mu dnes zavolali -a povedali mu -ze cerpa zo zleho zakona, ci napriek tomu trva na tom- ze chce od nas navrh na vklad a on ze ano... cize chce mat zaplateny august dva krat!

co mozeme robit? sak to je cisty magorizmus... mozeme mu to jednoducho nezaplatit? kam sa mozeme stazovat? sak to je nehorazne..okrem toho je arogantny - za co schovava svoju neznalost a hlupost.... normalne som bezradna-pretoze sme mysleli-ze ked mu ukazeme ako je to teraz v zakone nebude robit problemy,no on robi?

co sa da urobit na zrusenie spravcu?
Stanislav 1975
10.09.09,06:35
Ahojte poradaci, mam problem,ktory fakt neviem ako vyriesit...

Kupili sme byt a isli sme za spravcom... doniesli sme mu kupnu zmluvu s odtlackom katastra-kedy bol vklad povoleny..bolo to v auguste, cize prvu platbu by sme mali platit za september. Tak to mame aj v kupnej zmluve - nakolko do konca augusta tam byvala povodna majitelka-ona mala august zaplateny , v zmluve bolo ze si ma naklady hradit ona.

No spravca nas otocil -ze on nechce povolenie vkladu (datum) ale este len navrh na vklad !!! (tam je datum este z jula) cize podla neho mame my duplicitne zaplatit august! lenze podla zakona o bytoch c.182 paragraf 10 sa hovori - ze smerodatny je datum povolenia vkladu do katastra (nie vlozenie navrhu na vklad)... lenze nas spravca cerpa zo stareho zakona...tak sme mu dnes zavolali -a povedali mu -ze cerpa zo zleho zakona, ci napriek tomu trva na tom- ze chce od nas navrh na vklad a on ze ano... cize chce mat zaplateny august dva krat!

co mozeme robit? sak to je cisty magorizmus... mozeme mu to jednoducho nezaplatit? kam sa mozeme stazovat? sak to je nehorazne..okrem toho je arogantny - za co schovava svoju neznalost a hlupost.... normalne som bezradna-pretoze sme mysleli-ze ked mu ukazeme ako je to teraz v zakone nebude robit problemy,no on robi?

co sa da urobit na zrusenie spravcu?
:eek::eek::eek:-som šokovaný, však správca má byť ústretový a ochotný,však ty si vlastne jeho klient,resp.zákazník - on z teba a ostatných vlastníkov žije-ako može byť jeden správca arogantný??Treba ho vymeniť...:eek::eek::eek:
Na výmenu treba tuším nadpolovičnú vačšinu hlasov za výpoveď zmluvy zo správcom a potom tam je v zmluve ešte nejaká výpovedná lehota( vačšinou to majú správcovia 6 mesiacov-podľa toho ako si dohodol zmluvu s vlastníkmi)
ninkajavca
10.09.09,07:12
AKO???

sak to sme mu povedali ze predsa on pracuje pre nas,nie my preneho! ale to nezabera, on je dement fakt...

a neviem co robit,... ja mu to nezaplatim... mozem ist na obchodnu inspekciu ?:mad::mad::mad:... mam podat trestne oznamenie na neho za pokus o nelegalne obobohatenie sa? aleco co? ja urobim cokolvek lebo uz ma vytocil do nepricetna.
ninkajavca
10.09.09,07:15
aha nevsimla som si tu odpoved s nadpolovicnou vacsinou hlasov... no je to 9 vchodov - a sme novi...cize nikoho nepozname.... to je na dlho - ale budem za to bojovat...

ale ako dosiahnem to -ze mu nusi predsa akceptovat novy zakon a nemoze si pytat peniaze za obdobie ktore mu nepatria!?
majkii
10.09.09,07:38
Ahojte poradaci, mam problem,ktory fakt neviem ako vyriesit...

Kupili sme byt a isli sme za spravcom... doniesli sme mu kupnu zmluvu s odtlackom katastra-kedy bol vklad povoleny..bolo to v auguste, cize prvu platbu by sme mali platit za september. Tak to mame aj v kupnej zmluve - nakolko do konca augusta tam byvala povodna majitelka-ona mala august zaplateny , v zmluve bolo ze si ma naklady hradit ona.

No spravca nas otocil -ze on nechce povolenie vkladu (datum) ale este len navrh na vklad !!! (tam je datum este z jula) cize podla neho mame my duplicitne zaplatit august! lenze podla zakona o bytoch c.182 paragraf 10 sa hovori - ze smerodatny je datum povolenia vkladu do katastra (nie vlozenie navrhu na vklad)... lenze nas spravca cerpa zo stareho zakona...tak sme mu dnes zavolali -a povedali mu -ze cerpa zo zleho zakona, ci napriek tomu trva na tom- ze chce od nas navrh na vklad a on ze ano... cize chce mat zaplateny august dva krat!

co mozeme robit? sak to je cisty magorizmus... mozeme mu to jednoducho nezaplatit? kam sa mozeme stazovat? sak to je nehorazne..okrem toho je arogantny - za co schovava svoju neznalost a hlupost.... normalne som bezradna-pretoze sme mysleli-ze ked mu ukazeme ako je to teraz v zakone nebude robit problemy,no on robi?

co sa da urobit na zrusenie spravcu?

skúsim len v krátkosti.
Podľa ustanovenia §10 ods. (1) Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome sú povinní v súlade so zmluvou o spoločenstve alebo so zmluvou o výkone správy poukazovať preddavky mesačne vopred do fondu prevádzky, údržby a opráv, a to od prvého dňa mesiaca nasledujúceho po vklade10) vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností. a tiež ods. (6) Úhrady za plnenia sú vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome povinní mesačne vopred uhrádzať na účet domu v banke.

Z uvedeného vyplýva, že v septembri musíš uhradiť dve zálohové platby. Nejde teda o duplicitu za mesiac august, ale ide o zálohovú platbu mesiac vopred t.j september a október. Dôležíte je aj pozrieť aj zmluvu o výkone správy. TReba si tieto veci ujasniť
ninkajavca
10.09.09,07:48
ja viem ze dve.. LENZE jemu ide o to aby sme zaplatili aj august

lebo on nam precital zo stareho zakona-ze sme povinny zaplatit od mesiaca nasledujuceho po PODANI navrhu na vklad. ten sa podal v juli - cize chce peniaze aj za august... !!!!

po PODANI narvhu na vklad sa to vsak robilo a robi -ked sa kupuje byt od statu. nie od suhromnej osoby.

a Vklad nam povolili az v polke Augusta - aj je tam augustova peciatka-cize sme povinny platit za september,oktober,november...atd

ale on chce aj ten august a tvrdi ze smerodatna je peciatka na NAVRHU na vklad- co je kravina jak mraky-lebo navrhy nemusia na katastry vobec prejst a tym padom neprejde ani vlastnictvo... a nechce si to nechat vysvetlit a maval tam flajstrom so zakonom spred 10 rokov...
Jozef I
10.09.09,07:54
Netreba sa nechať vyprovokovať. Na vašom mieste by som proste začal platiť za september, a ďalej, a jeho mávanie lajstrom by som ignoroval. Netreba sa s púšťať do zbytočných konfrontácií. Ak sa mu nebude páčiť nech vás písomne upozorní aj s citáciou zákona podľa ktrorej od vás požaduje peniaze.
Halli
10.09.09,07:56
Nie každý správca požaduje zaplatenie mesačne vopred, preto si treba u susedov zistiť, či sa platí mesiac vopred a ak tak nieje pre Vás platí, že ste sa stali vlastníkom dňom povolenia vkladu /nie podaním návrhu do katastra/ a preto Vám prináleží platiť tak ako je u správcu obvyklé doteraz a to počnúc - prvého v nasledujúcom mesiaci po povolení vkladu.t.j. september...pokiaľ sa inak nedohodnete s bývalým vlastníkom.
DušanČ
10.09.09,07:57
Zatiaľ nie je dôvod na riešenie tejto zapeklitej situácie žalobou. Nepíšeš, či ste spoločenstvo vlastníkov (SVB). Ak aj nie, určite tam funguje nejaký zástupca vlastníkov bytov. Zatiaľ by som navštívil predsedu SVB alebo zástupcu vlastníkov a jeho by som informoval o vzniknutom stave. On by mal situáciu riešiť so správcom.
O nelegálne obohatenie sa zatiaľ nejedná, platba naviac, ak by si ju zaplatila, by sa mala prejaviť vo vyúčtovaní za rok 2009, teda buď vyšším preplatkom alebo nižším nedoplatkom. Jedine si treba ustrážiť, ako to ročné vyúčtovanie bude spracované. Teda, či budú vykázané správne osobomesiace a obdobie, za ktoré bolo treba platiť zálohové predpisy. Pokiaľ by toto vyúčtovanie bolo urobené nesprávne (za obdobie 08-12) a ani potom by správca nebol ochotný ho prepracovať, až potom by bola na mieste žaloba. Myslím si však, že zástupca vlastníkov, resp. predseda SVB, by mal mať u správcu takú autoritu, aby jeho názor akceptoval.
Ja osobne by som zálohový predpis za august nezaplatil. Do obdobia, kým sa bude robiť vyúčtovanie za rok 2009 je ešte dosť času na to, aby si presadila cestami, ktoré som naznačil, svoje právo. Tiež by som navrhol, zástupcovi Vášho objektu, výmenu správcu, pokiaľ bude tvrdošíjne trvať na svojom nesprávnom názore.
ninkajavca
10.09.09,07:59
ved to sme mu vysvetlovali - ze mame platit po povoleni vkladu.... a on tvrdi ze po podani navrhu na vklad...

a uz neviem ako mu to vysvetlit-ze su to dve rozne veci a co on tvrdi je sprostost.... on chce proste aby sme zaplatili od podania navrhu - ten bol podany v juli...cize aby sme mu platili za august..atd... co mam urobit aby to on pochopil?
ninkajavca
10.09.09,08:02
on nam zatial ani nevystavil zmluvu o sprave - lebo sme mu nedoniesli nim pozadovany dokument- navrh na vklad... ma LEN (podla neho) povolenie vkladu...

neviem kto je zastupca vlastnikov..sme tam novi - ako to zistim,ked nemam ani zmluvu este koli nemu? ze sa s nami natahuje????
Halli
10.09.09,08:05
on nam zatial ani nevystavil zmluvu o sprave - lebo sme mu nedoniesli nim pozadovany dokument- navrh na vklad... ma LEN (podla neho) povolenie vkladu...

neviem kto je zastupca vlastnikov..sme tam novi - ako to zistim,ked nemam ani zmluvu este koli nemu? ze sa s nami natahuje????

Deň povolenia vkladu je vyznačený na zmluve , NIE na návrhu-tam je len podanie a to nie je právny doklad. Proste si začnite platiť od septembra a hotovo.Doručte mu kópiu zmluvy oproti podpisu a ostatné je jeho problém, ak Vám nestanovil výšku /keďže je ..../tak platťe tak ako platili pred vami- je to len záloha tá sa vyúčtuje v RV.
ninkajavca
10.09.09,08:33
Slavica - Ano a ako sme tam prvy raz isli -tak sme mu zmluvu s peciatkou katastra dali. Ma ju, odfotil si ju. a povedal,ze nam nespise zmluvu s nim-kym mu nedonesieme navrh.....
Halli
10.09.09,08:42
Slavica - Ano a ako sme tam prvy raz isli -tak sme mu zmluvu s peciatkou katastra dali. Ma ju, odfotil si ju. a povedal,ze nam nespise zmluvu s nim-kym mu nedonesieme navrh.....

Kto Vás vlastne spravuje? Nejaké OSBD, BD, alebo ste SVB?...tak mu ho doneste a plaťťe si od septembra, ostatné je jeho problém, vymáhať to nemôže, lebo nemá na to právny podklad.
svojar
10.09.09,09:24
Nenamáhaj sa zbytočne.. Postupuj tak ako píše DušanČ v pr. 9, alebo Slavica v 8 a 14, Jozef I v 7.
Elena Navrátilová
10.09.09,10:15
Ono v konečnom dôsledku si to doplatíš ak Ti výjde nedoplatok v ročnom vyúčtovaní. Ak zaplatíš v zmysle zákona (to neplatíš správcovi ale sama sebe za služby spojené s bývaním) tak to budeš mať ako preplatok. To je celé. A nevidím dôvod aby si kvôli dodržiavaniu znenia zákona takto útočila na správcu. On oporu v legislatíve má. Už neviem aká bola forma Vášho rozhovoru. Ak by bol k Tebe neslušný, útočný, invektívny... tak to ma mrzí. Ale zatiaľ čo o ňom píšeš nevidím nič čím by porušoval legislatívu.
ninkajavca
10.09.09,10:18
No my sme doteraz byvali v rodinnom dome-tak ani neviem rozdiel medzi SVB a tym ostatnym...ale myslim ze sme SVB, a "spravca" je zivnostnik..s nazvom meno + "Urbyt" ..on byva o par vchodov dalej..cize myslim,ze zastupcom a spravcom je on - v jednej osobe... a je uplne mimo. nechapem-ako ho tam ti ludia mozu tolerovat...nie sme totiz jediny ktori maju problem... kolegyna sa odtial odstahovala dva roky do zadu-a uz na zaciatku ma pripravovala na to ze je to debil -ze robi len problemy.
ninkajavca
10.09.09,10:28
No mozno to vyzera hystericky-ale je to zurivost - pretoze som pracne ten zakon nasla, napisala list aby som ho upovedomila-ze si ma pozriet presne ten zmeneny paragraf cislo 10,odstavec 1 , a on si tvrdi svoje.ze na to aby nam laskavo vobec spisal zmluvu s nim chce od nas aj tak navrh na vklad..no ako na to reagovat? hlavne mi ide o to, ze on bez jeho vysneneho navrhu nevystavil zmluvu s nim. ale tak ano... ale budem postupovat ako ste mi napisali a nezaplatim to...
Halli
10.09.09,10:30
No my sme doteraz byvali v rodinnom dome-tak ani neviem rozdiel medzi SVB a tym ostatnym...ale myslim ze sme SVB,

.....uz na zaciatku ma pripravovala na to ze je to debil -ze robi len problemy.


... no, hlavne že vieš kde si sa nasťahovala a kto ťa spravuje , super...:eek::D
aj keď sa to niekomu nebude páčiť, myslím, že je to dôležitý poznatok a napísala som to tak ako som to cítila!...to označenie "debil" je veľmi nefer voči tomu, koho poznám veľmi krátko a neviem vlastne kto je...
ninkajavca
10.09.09,10:32
no tak kupovala som byt,ktory som chcela .. zo zakona musim pristupit na doterajsieho spravcu....
majkii
10.09.09,10:32
ja viem ze dve.. LENZE jemu ide o to aby sme zaplatili aj august

lebo on nam precital zo stareho zakona-ze sme povinny zaplatit od mesiaca nasledujuceho po PODANI navrhu na vklad. ten sa podal v juli - cize chce peniaze aj za august... !!!!

po PODANI narvhu na vklad sa to vsak robilo a robi -ked sa kupuje byt od statu. nie od suhromnej osoby.

a Vklad nam povolili az v polke Augusta - aj je tam augustova peciatka-cize sme povinny platit za september,oktober,november...atd

ale on chce aj ten august a tvrdi ze smerodatna je peciatka na NAVRHU na vklad- co je kravina jak mraky-lebo navrhy nemusia na katastry vobec prejst a tym padom neprejde ani vlastnictvo... a nechce si to nechat vysvetlit a maval tam flajstrom so zakonom spred 10 rokov...

Ja by som správcu písomne vyzval na uzatvorenie zmluvy o výkone správy (aj keď k nej pristupuješ zo zákona) s tebou ako novým vlastníkom s upozornením, že neoprávnenie požaduje úhradu za plnenia a služby za obdobie, keď si nebol vlastníkom bytu. Totiž správca sa zrejme mylne odvoláva na ustanovenie katastrálneho zákona §28 (5) "Právne účinky vkladu zo zmluvy o prevode bytu a nebytového priestoru do vlastníctva nájomcu podľa osobitného predpisu9a) vznikajú na základe právoplatného rozhodnutia o jeho povolení ku dňu doručenia návrhu na vklad", pretože nejde o prevod bytu na nájomcu. Naopak, ako vlastník bytu získavaš práva a povinnosti vyplývajúce z vlastníctva až právoplatným rozhodnutím o povolení vkladu v súlade s §28 ods.(3) "Právne účinky vkladu vznikajú na základe právoplatného rozhodnutia správy katastra o jeho povolení" pričom právoplatnosť rozhodnutia o povolení vkladu sa nadobúda dňom vydania rozhodnutia - §31 ods. (5).

Určite by som podnikol kroky, aby sa veci dali doporiadku, pretože v prípade sporu sa prihliada aj na všetky okolnosti a skutočnosti. Nečinnosťou alebo nekonaním sa nič nevyrieši, len sa problém prenesie na neskôr, potom zvyčajne je ťažšia náprava.

Ešte doplním cit. §451 ods. (2) Obč. zákonníka "Bezdôvodným obohatením je majetkový prospech získaný plnením bez právneho dôvodu, plnením z neplatného právneho úkonu alebo plnením z právneho dôvodu, ktorý odpadol, ako aj majetkový prospech získaný z nepoctivých zdrojov".
ninkajavca
10.09.09,10:39
Majki dakujem, vsetko mam spisane,pripravene... uz mu to len dorucime.
Halli
10.09.09,10:41
No my sme doteraz byvali v rodinnom dome-tak ani neviem rozdiel medzi SVB a tym ostatnym...ale myslim ze sme SVB, a "spravca" je zivnostnik..s nazvom meno + "Urbyt" ..on byva o par vchodov dalej..cize myslim,ze zastupcom a spravcom je on - v jednej osobe... a je uplne mimo. nechapem-ako ho tam ti ludia mozu tolerovat...nie sme totiz jediny ktori maju problem... kolegyna sa odtial odstahovala dva roky do zadu-a uz na zaciatku ma pripravovala na to ze je to debil -ze robi len problemy.


no tak kupovala som byt,ktory som chcela .. zo zakona musim pristupit na doterajsieho spravcu....

No ale keď idem kupovať byt popýtam sa ako to tam funguje, však predsa musel správca dávať prehlásenie predchádzajúcemu vlastníkov....je divné, že nevieš rozdiel medzi SVB a správou ako takou....ale dobre, zistiš neskôr, či už ti to bude proti srsti, alebo nie...Prosím, nesnaž sa hneď pozerať na správcu ako na "debila"-že ťa už dopredu na to upozorňoval niekto!...možno práve je problém vo vašej komunikáciíí hneď na začiatku a tam je pes zakopaný....takže na záver: choď za nim, dones mu to čo chce a zaplať od septembra a nemusíme už dookola vypisovať kedy si sa stala vlastníkom a odkedy máš platiť ;)



no "dobráci" čo dávate prst /mala som -3/ dole vysvetlite, čo je na tomto zle ?? Prečo mi nedáte prst hore, keď som radila už predtým celkom jasne a vecne v príspevku 8 ? Ale je to tu dokola...tak fajn!
ninkajavca
10.09.09,10:41
Dakujem vsetkym za rady :)
ninkajavca
10.09.09,10:52
Tak ze by som fajn byt nekupila iba koli spravcovi,tak to zase nie...hlavne som necakala,ze takato trivialna vec moze byt problemom niekde.

a "debilom" ho nazvala kolegyna po dlhorocnych skusenostiach..ja som ju len citovala.... ze ma na to upozornila....

ale to je uz mimo temu...
Mária27
10.09.09,11:16
Možno je v zmluve o výkone správy, ktorú ešte nepoznáš, práve ten starý zákon citovaný a správca sa pridŕža platnej vety zo zákona "v súlade so zmluvou o spoločenstve alebo so zmluvou o výkone správy". Tá zmluva ti tak veľmi ani nechýba, stačí si ju zatiaľ ofotiť od susedov.
Podla mňa bude rozhodujúce dokázať, že príspevky do fondu za august sú už uhradené pôvodnou majiteľkou, ktorá ich nepožaduje vrátiť.
ninkajavca
10.09.09,11:23
Ano toto som si myslela aj ja, urcite to v zmluvach maju podla stareho zakona,ked nepozna novy.

Len on nam vyslovene povedal - ze aj keby povodna majitelka mala august zaplateny (co ona tvrdila,ze ma a aj to mame osetrene v kupnej zmluve-ze naklady do konca augusta plati ona,lebo tam este byvala) tak ze on jej ten august po vyuctovani vrati a my ho musime zaplatit - lebo tak je to podla neho v zakone - lebo citujem" jeho zaujima peciatka na navrhu na vklad do katastra.

Ale uz sa asi opakujem, aj tak ste mi fajn poradili a riesi sa to..snad sa aj poriesi... sak je to skoda sa zbytocne takto dotahovat, v podstate nechapem jeho razny postoj aj ked mu manzel povedal nove znenie zakona :( ...
Mária27
10.09.09,11:28
- lebo tak je to podla neho v zakone - lebo citujem" jeho zaujima peciatka na navrhu na vklad do katastra.

:( ...


Tak to bolo v zákone do 1.6.1998
Elena Navrátilová
10.09.09,11:42
http://www.porada.sk/t119246-p2-vyuctovanie-pri-predaji-bytu.html#post1146513
Priložený link je vlastne o tom istom... len Vierka odchádzala a Nika prichádza.
ninkajavca
10.09.09,12:23
No tak teraz tam bol manzel...nahlas si spolu precitali paragraf 10 zakona 182 odstavec jedna...ze sme povinni platit po Vklade vlastnickeho prava a spravca na to povedal ze "sak ano po podani navrhu" a moj manzel mu vysvetluje ze on si proste myli dve veci a to podanie na navrh a vlozenie vlastnickeho prava a spravca si to neuznal- on tvrdi ze aj podla tohto noveho zakona je pre neho smerodatna peciatka na navrhu na vklad. tak nam podpisal doklad - ze sme mu podla tohto zakona predlozili kupnu zmluvu so ziadostou o spravu a jemu kupna zmluva notarom overena s uradnym peciatkom katastra o zapisani vlastnictva nestaci a chce od nas navrh na vklad za ucelom spravy. a ked manzel povedal,ze ale to chape zle a nerozozna rozdiel medzi navrhom na vklad a samotnym vkladom a ze my ten august aj tak nezaplatime - tak mykol plecom. "pan spravca" no comment....
lubica_02
10.09.09,12:41
Každz dom nema odsuhlasené platby mesiac vopred, tak sa treba drťať Zmluvy o výkone správy, ku ktorej nový vlastník pristupuje.
Ak ju nemáte požiadajte pôvodného vlastníka alebo správcu alebo pri predstavení susedom požiadajte ich o informácie .Zo zákona Vám patrí platiť od septembra, tieto platby rešpektujte a nenechajte sa nesprávnym postojom správcu vyprovokovať, veď sú aj horšie veci, ktoré budete musieť riešiť. Odstupom času si toto prejednajte so správcom alebo priamo na schôdzi vlastníkov.
ninkajavca
10.09.09,12:45
Ja uz ale viem asi preco si on mysli opak...

podla mna on na kupnej zmluve vidi napis Kupna zmluva - a preto ho ta peciatka nezaujima

ale na papieri "navrh na vklad do katastra " vidi slovicka- ktore su "zhruba v zakone" (vklad do katastra) a preto ho zaujima peciatka na tomto papiery... inak si to neviem vysvetlit...

aj som mu volala a snazila sa to fakt vysvetlit - ale on strasne splieta do hromady a neda si vysvetlit ze vlastnictvo prechadza az povolenim vkladu....

tak aby som nebola ja za trdlo - na 100% je smerodatna peciatka na kupnej zmluve z katastra?
majkii
10.09.09,12:55
No tak teraz tam bol manzel...nahlas si spolu precitali paragraf 10 zakona 182 odstavec jedna...ze sme povinni platit po Vklade vlastnickeho prava a spravca na to povedal ze "sak ano po podani navrhu" a moj manzel mu vysvetluje ze on si proste myli dve veci a to podanie na navrh a vlozenie vlastnickeho prava a spravca si to neuznal- on tvrdi ze aj podla tohto noveho zakona je pre neho smerodatna peciatka na navrhu na vklad. tak nam podpisal doklad - ze sme mu podla tohto zakona predlozili kupnu zmluvu so ziadostou o spravu a jemu kupna zmluva notarom overena s uradnym peciatkom katastra o zapisani vlastnictva nestaci a chce od nas navrh na vklad za ucelom spravy. a ked manzel povedal,ze ale to chape zle a nerozozna rozdiel medzi navrhom na vklad a samotnym vkladom a ze my ten august aj tak nezaplatime - tak mykol plecom. "pan spravca" no comment....

V §10 ods.(1) v prvej vete pri slove vklad je poznámka v zátvorke 10), ktorá spresňuje výklad výrazu pri poznámke. Táto poznámka znie "10) Zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 162/ 1995 Z. z. o katastri nehnuteľností a o zápise vlastníckych a iných práv k nehnuteľnostiam (katastrálny zákon) v znení neskorších predpisov." To znamená, že význam slova vklad sa definije podľa zákona o katastri nehnuteľností a to presne v §28 až 31.

Takže ešte raz písomne poniformujte pána správcu aby si túto skutočnosť overil
sito
10.09.09,13:59
No my sme doteraz byvali v rodinnom dome-tak ani neviem rozdiel medzi SVB a tym ostatnym...ale myslim ze sme SVB, a "spravca" je zivnostnik..s nazvom meno + "Urbyt" ..on byva o par vchodov dalej..cize myslim,ze zastupcom a spravcom je on - v jednej osobe... a je uplne mimo. nechapem-ako ho tam ti ludia mozu tolerovat...nie sme totiz jediny ktori maju problem... kolegyna sa odtial odstahovala dva roky do zadu-a uz na zaciatku ma pripravovala na to ze je to debil -ze robi len problemy.

V prvom rade si zistíte ako je dom spravovaný. Je založené SVB, alebo je dom v správe? Potom, ak sa jedná o SVB, je spísaná zmluva o SVB, Vy ako noví k zmluve pristupujete, nemôže byť s Vami spísaná nová zmluva iného znenia. To isté sa týka zmluvy o výkone správy, ak dom nemá založené SVB.

Aj keď Vás kolegyňa upozornila, Vy ste sa o základné veci nezaujímali. Budete mať možnosť, minimálne raz za rok musí byť zvolaná schôdza vlastníkov, ak sa jedná o správu domu správcom. Ak je SVB, tak zhromaždenie vlastníkov.

Povedal by som, že v dome je SVB. Pasívne SVB. Mala by tam byť aj rada vlastníkov. Je?

Doporučujem zistiť, či majú všetci zaplatenú jednu úhradu vopred. A platiť od septembra.

Ale, si myslím, že si užijete ešte až - až. O obytných domoch rozhodujú rôzni ľudia, no vždy by mali vlastníci bytov, teda domu. Nie predseda, nie správca domu.

V konečnom dôsledku, dopad akéhokoľvek a kohokoľvek rozhodnutia, pocítia a budú znášať vlastníci konkrétneho domu, nikto iný.