Richard
10.09.09,13:42
Niektorí na Porade uverili mýtu, že tu niekto sleduje ich súkromné správy.

Rád by som k tomu zaujal stanovisko, keďže už viacerý sadli na lep provokatérom, ktorí tieto fámy rozširujú. Hlavne to chcem vysvetliť kvôli tomu, že sa môže zdať logické že ich správy niekto číta, keď ich aj niekto maže.

Ako všetci aktívny na Porade vieme, máme tu dočinenia s jedným človekom, ktorý neustále robí na Porade chaos, útočí na členov atď.

Tento človek má na Porade zákaz pôsobenia, bol stovky krát vylúčený a je tu persona non grata ktorú majú právo vylúčiť viacerí členovia ktorých som o to poprosil.

Týmto členom ktorí pomáhajú pri vylučovaní som spravil takú funkciou pomocou ktorej sú naraz odstránené všetky príspevky a súkromné správy dotyčného nežiadúceho člena.

Toto je celá záhada okolo vymazaných súkromných správ. Deje sa to automaticky, nikto nie je zvedavý na jeho výplody.

Na Porade sa súkromné správy nečítajú. Ak by som však potreboval zistiť či daná osoba sa tu skrýva v utajení a provokuje len cez súkromné správy, vedzte že k čítaniu správ v takom prípade pristúpim, aby som delikventa odhalil a vylúčil.
Stanislav 1975
10.09.09,11:49
Niektorí na Porade uverili mýtu, že tu niekto sleduje ich súkromné správy.

Rád by som k tomu zaujal stanovisko, keďže už viacerý sadli na lep provokatérom, ktorí tieto fámy rozširujú. Hlavne to chcem vysvetliť kvôli tomu, že sa môže zdať logické že ich správy niekto číta, keď ich aj niekto maže.

Ako všetci aktívny na Porade vieme, máme tu dočinenia s jedným človekom, ktorý neustále robí na Porade chaos, útočí na členov atď.

Tento človek má na Porade zákaz pôsobenia, bol stovky krát vylúčený a je tu persona non grata ktorú majú právo vylúčiť viacerí členovia ktorých som o to poprosil.

Týmto členom ktorí pomáhajú pri vylučovaní som spravil takú funkciou pomocou ktorej sú naraz odstránené všetky príspevky a súkromné správy dotyčného nežiadúceho člena.

Toto je celá záhada okolo vymazaných súkromných správ. Deje sa to automaticky, nikto nie je zvedavý na jeho výplody.

Na Porade sa súkromné správy nečítajú. Ak by som však potreboval zistiť či daná osoba sa tu skrýva v utajení a provokuje len cez súkromné správy, vedzte že k čítaniu správ v takom prípade pristúpim, aby som delikventa odhalil a vylúčil.
Ja si tiež myslím,že tu nikto nečíta nikoho ss-ky, však koho by aj zaujímali nejaké pletky a vážne veci určite nepíšeme cez ss-ky...;)
bv_alexandra
10.09.09,11:51
Richard prepáč iba sa chcem opýtať a nedá za niečo urobiť aby sa niečo také vôbec nestávalo? Teda myslím tým aby sme také ss, od dotyčného vôbec nedostávali. ?
;):)
Marianna01
10.09.09,11:52
ďakujem Richard, raz a navždy môže byť téma čítania SSiek uzavretá.
Stanislav 1975
10.09.09,11:53
Richard prepáč iba sa chcem opýtať a nedá za niečo urobiť aby sa niečo také vôbec nestávalo? Teda myslím tým aby sme také ss, od dotyčného vôbec nedostávali. ?
;):)

to sa nedá spraviť dopredu ako prevencia...-lebo nikto nikdy nevie z akej presne ip-čky sa zaregistruje...-dalo by sa to urobiť celoplošne,ale to by sa už na poradu nikto nový nemohol prihlásiť...
bv_alexandra
10.09.09,11:55
to sa nedá spraviť dopredu ako prevencia...-lebo nikto nikdy nevie z akej presne ip-čky sa zaregistruje...-dalo by sa to urobiť celoplošne,ale to by sa už na poradu nikto nový nemohol prihlásiť...
Achá, ďakujem za vysvetlenie. Škoda je to čo už.;):)
marjankaj
10.09.09,12:05
Richard prepáč iba sa chcem opýtať a nedá za niečo urobiť aby sa niečo také vôbec nestávalo? Teda myslím tým aby sme také ss, od dotyčného vôbec nedostávali. ?
;):)

Vo svojom profile Nastavenia si zruš prijímanie SS a máš to bez problémov.
Alebo si ich vymaž sama.
Stanislav 1975
10.09.09,12:07
Vo svojom profile Nastavenia si zruš prijímanie SS a máš to bez problémov.
Alebo si ich vymaž sama.

Ale to potom nebude dostávať ss od nikoho a ona chcela len Kamila obmedziť-nie komplet všetkých...:confused:
marjankaj
10.09.09,12:20
Ale to potom nebude dostávať ss od nikoho a ona chcela len Kamila obmedziť-nie komplet všetkých...:confused:

Aj ja chcem aby mi do poštovej schránky nechodili všelijaké reklamné materiály. Aj tam mám napísané na schránkach, že si to neželám a stále mi to tam chodí. Musím to vyhadzovať sám. Nepoznáš nejaký spôsob, aby mi chodila iba želaná pošta?

P.S. Samozrejme nechcem aby si mi ty alebo niekto iný otváral schránku. Iba chcem zabrániť, aby sa mi to tam dostalo.
Stanislav 1975
10.09.09,12:23
Aj ja chcem aby mi do poštovej schránky nechodili všelijaké reklamné materiály. Aj tam mám napísané na schránkach, že si to neželám a stále mi to tam chodí. Musím to vyhadzovať sám. Nepoznáš nejaký spôsob aby mi chodila iba želaná pošta?

Neviem veru neviem...:confused::confused:
Richard
10.09.09,12:24
takze SS sa necitaju ale obcas sa predsa citaju.

veľmi zle si si to prečítal a zanalyzoval, hovoril som v budúcom čase ty hovoríš o minulom a súčasnom....

zatiaľ sme vždy zistili kto je karas tým že sa prejavil v príspevkoch, alebo nickom, alebo IP adresou...

ak by som mal čítať Ssku tak len ak by som bol na pochybách či je to táto nežiadúca osoba a šiel by som po jeho správach....
Hádam nebudem čítať tony súkromných správ, nepodceňujte ma :rolleyes:

-------

Môj pokus o analýzu tvojho príspevku, ktorý som citoval: prekrúcaš so snahou provokovať....
Rozmysli si či tu chceš chodiť kvôli tomu aby si si tu vzájomne radil a pomáhal s inými členmi, alebo sa nudíš a chodíš tu kvôli adrenalínu. V tom druhom prípade tu prosím prestaň chodiť. Už mám na teba viaceré sťažnosti...

-----
misomiso
10.09.09,13:05
takze SS sa necitaju ale obcas sa predsa citaju.

To uz kolko ludi by musel Richard zamestnavat, aby stihali citat este aj SS na Porade? Ale jedno treba pripomenut.

Asi je naivny kazdy, kto dava akykolvek obsah niekde na net (navyse na cudzi server), nech uz je to text, fotky alebo cokolvek ine a pritom sa dominieva, ze mu niekto bude schopny zabezpecit bezpecnost a ochranu tychto dat. K tomu sa naozaj moze dostat ktokolvek, napriklad aj nejaky sikovny hacker bez Richardovho pricinenia a moze to potom sirit kde uzna za vhodne.

Firmy spolu komunikuju sifrovanym sposobom, to sifrovanie sa neustale meni a vylepsuje a to este nedovazok aj tak tie nejtajnejsie dokumenty sa dodnes rozvazaju specialnymi lietadlami po celom svete v tlacenej podobe, pripadne na CD, ale nikdy nie cez internet.

Takze budte v klude, odpoved je ano, aj k tomu, co poviete do telefonu sa mozu ini dostat, aj k tomu, co poslete cez net.
atka4
11.09.09,13:37
neprekrucam. bud sa citaju SS alebo sa necitaju. co vam brani citat SS s tvrdenim ze hladate nejakeho karasa ci koho?

moj pokus o analyzu vasho prispevku:

snazite sa vytvorit dojem korektnosti a nadvlady "etikety". v skutocnosti moze moderator mazat co chce - kde chce - kedy chce. etiketa je tak siroko koncipovana ze kazdy jeden prispevok porusuje aspon jeden bod. snaha vynucovat si dodrziavanie etikety mi pripada ako socialne inzinierstvo marxisticko-leninistickeho typu - vieme ako to dopadlo. zaujimave debaty sa mazu lebo vybocuju z temy ale prispevky ktore davaju uplne nespravne rady su ponechavane lebo diskuter je oCHlubeny.

PS: staznosti od skrachovancov netreba brat vazne.

Myslím, že na porade sú ľudia na základe svojho slobodného rozhodnutia a v celom našom živote obyčajne kde sa "grupuje" nejaká skupina ľudí, utvoria sa pravidlá /niekedy až po čase, nakoľko to prinesie potreba/, ako budeme v určitom spolku vystupovať.....k sebe navzájom vo vnútri skupiny/spolku možno i navonok.
Nik nikoho nenúti v tomto prípade byť členom porady, ale ak je, načo špekulovať o tom či onom, aké pravidlá sú.
cit. "snaha vynucovat si dodrziavanie etikety mi pripada ako socialne inzinierstvo marxisticko-leninistickeho typu - vieme ako to dopadlo."
Niekto to vymyslel, niekto tu pravidlá zaviedol . . . . tak ber alebo neber...
Môžeš si založiť vlastný portál, tam komunikuj podľa vlastných predstáv, podľa tvojich pravidiel.....
atka4
11.09.09,14:40
ak ti nevadi ze sa citaju sukromne spravy tak nevidim problem.
Mazanie súkromných správ na Porade Včera
02:42 PM

http://www.porada.sk/image.php?u=2&dateline=1205358671 (http://www.porada.sk/member.php?u=2)
Richard (http://www.porada.sk/member.php?u=2)
Administrator
http://www.porada.sk/images/drak_userV2.gif
http://www.porada.sk/images/VIP_member.gif
Členom od: 21-04-04
Miesto: Bratislava
Príspevky: 3,194

Niektorí na Porade uverili mýtu, že tu niekto sleduje ich súkromné správy.

Rád by som k tomu zaujal stanovisko, keďže už viacerý sadli na lep provokatérom, ktorí tieto fámy rozširujú. Hlavne to chcem vysvetliť kvôli tomu, že sa môže zdať logické že ich správy niekto číta, keď ich aj niekto maže.

Ako všetci aktívny na Porade vieme, máme tu dočinenia s jedným človekom, ktorý neustále robí na Porade chaos, útočí na členov atď.

Tento človek má na Porade zákaz pôsobenia, bol stovky krát vylúčený a je tu persona non grata ktorú majú právo vylúčiť viacerí členovia ktorých som o to poprosil.

Týmto členom ktorí pomáhajú pri vylučovaní som spravil takú funkciou pomocou ktorej sú naraz odstránené všetky príspevky a súkromné správy dotyčného nežiadúceho člena.

Toto je celá záhada okolo vymazaných súkromných správ. Deje sa to automaticky, nikto nie je zvedavý na jeho výplody.

Na Porade sa súkromné správy nečítajú. Ak by som však potreboval zistiť či daná osoba sa tu skrýva v utajení a provokuje len cez súkromné správy, vedzte že k čítaniu správ v takom prípade pristúpim, aby som delikventa odhalil a vylúčil.

...... Takže to viac nekomentujem.....
okrem toho, tvoj prispevok porusuje etiketu porady, konkretne bod 18. navrhujem moderatorovi aby ho zmazal. pravidla treba dodrziavat, ak sa ti to nepaci, mozes odist. ber alebo neber.

Je pravda, že som si etiketu doposiaľ neprečítala, len mi táto (áno moja) veta rozvitá príde tebou vytrhnutá z kontextu, ale ak som hriešnik, treba ma potrestať.....

To je inak všetko, čo chcem na tvoju adresu uviesť. Akákoľvek reakcia na tvoje príspevky je pre teba len ďalšou živnou pôdou na obvinenia všetkého a všetkých - podľa mňa. Sorry, ale ja sa až tak nenudím, aby som tu vysedávala...a oponovala .......a.......aj tak ti prajem pekný víkend:)
Heni
11.09.09,14:57
myslím, že fáma o mazaní SS vznikla na základe tejto témy:
http://www.porada.sk/t115593-a-to-je-co-divoka-chripka.html
Bastian
11.09.09,20:27
Vôbec nezávidím Richardovi.

Byť adminom takejto stránky tak neviem neviem... asi by lietali triesky. Provokatérov a intrigánov by som bez pardónu vylučoval. Prípadne osobne navštívil...

Každý nech sa zamyslí nad tým, ako by sa asi cítil, keby mu nejaký idiot cielene ničil dlhoročnú prácu. Obdivujem Richarda, že to zatiaľ rieši tak pokojne.
Bastian
11.09.09,20:49
myslím, že fáma o mazaní SS vznikla na základe tejto témy:
http://www.porada.sk/t115593-a-to-je-co-divoka-chripka.html

Fámy vznikajú vďaka špinavcom... a šíria sa vďaka hlupákom ;).
Zitulda
16.09.09,16:13
Fámy vznikajú vďaka špinavcom... a šíria sa vďaka hlupákom ;).
Bastián za ten citát som Ti chcela prideliť bod, ale nedá sa...je to neodborná téma. Tak aspon Ti musím vysloviť úprimnú vďaku a obdiv, za vtipné citáty.
sondaw
20.11.09,11:16
Zdravím všechny a jen předesílám, že jsem si nemyslela, že někdy něco podobného sem napíšu.
Nechci polemizovat s tím, jestli jde o fámu nebo jak vznikla, jestli někdo čte SS nebo jsou některé mazány jen zablokováním nicku odesilatele.
Jsem zde už nějakou dobu a chodila jsem sem ráda, snad jsem za tu dobu i několika lidem pomohla vyřešit jejich problém, ale těch, kteří sem chodí za stejným účelem - pomáhat a radit, těch je spousta. A když někdo z nás z Porady odejde, nic se nestane, poradí prostě někdo jiný. Dnes tedy se přidávám k těm, kteří sem chodí už jen sporadicky a z nostalgie.
Důvod je prostý - ráno mi přišla SS, je jedno od koho, ani není důležité, co v ní přesně bylo, jen proto, aby si každý mohl udělat obrázek, ve zprávě se objevovala dvě jména: Karas a Richard. Zprávu jsem si v té chvíli neměla čas pořádně přečíst, bohužel jsem neměla už příležitost to napravit ani o několik minut později, protože mi zpráva z SS prostě zmizela. Je mi jedno, jestli byla smazaná přímo z mých SS nebo zablokováním nicku odesilatele, vytočilo mne to, že se to vůbec stalo, protože to byla SS a takovou měla i zůstat. Nesouhlasím s mazáním SS, ať už se to děje jakýmkoliv způsobem, nepředpokládám ani, že by byl Richard nebo některý z pověřených moderátorů zvědavý na to, co si ve zprávách píšeme. Ale fakt, že SS není soukromá a může být smazána z profilu kohokoliv z nás, je pro mne naprosto nepřijatelná, soukromá zpráva by neměla být soukromou jen podle názvu.
Považuji se za natolik svéprávného člověka, že si o svých záležitostech umím rozhodnout sama, tedy i o SS na Poradě. Pokud mi budou chodit nevyžádané zprávy, osobně se nikterak nepředřu a nečiní mi sebemenší potíže je označit, smazat nebo zablokovat. Dělám to tak v mailech, nedělá mi to potíž ani na fóru a určitě to není důvod, abych se běžela vyplakat na rameno adminovi a žádala o nápravu. O své soukromé poště si chci rozhodovat sama a vadí mi, pokud to dělá někdo v pozadí místo mne aniž se zeptá, jestli s tím souhlasím.
Máte pravdu všichni ti, kteří se mnou nyní nesouhlasí a napsali by, že jsou zde nějaká daná pravidla a buď ber, smiř se s tím, i když je to proti tvému přesvědčení nebo odejdi. Smířit se s tím neumím a ani nechci, bylo by to v rozporu s mou povahou i mými názory.
Mazání SS nepovažuji za nic, co by řešilo problém, diskuzí na toto téma už zde bylo dost, smazaných SS také a co se vyřešilo? Tím, že je dotyčnému zakázán přístup na Poradu, blokovaná IP nebo nick, mazané jeho zprávy - najde si jinou cestičku, jak se na Poradu dostane, napíše z jiné IP, pod jiným nickem a situace se opakuje. Možná s tím rozdílem, že jen přitvrdí, zpráv bude víc, jeho obtěžování bude horší a dovedené téměř k dokonalosti.
Pokud se spor nebo problém týká Richarda a některého z návštěvníků, nechť si to vyřeší spolu a nezatahují do toho ostatní, pokud dotyčný nesouhlasí s některým z postupů Richarda, ať to napíše přímo jemu a neprezentuje to veřejně, neobtěžuje s tím ostatní. A pokud budou dál chodit podobné zprávy, osobně je ignoruji, ale určitě si neběžím stěžovat adminovi a nežádám nápravu. Výsledkem je potom nekončící spor a nic neřešící diskuze, narůstající nedůvěra v Poradu jako takovou, spory a hádky a končí to odchodem lidí, kteří na Poradu rádi chodili a jen s nostalgií vzpomínají, jaké to bylo dřív.
Porada v očích mnohých ztrácí pověst demokratického, korektního fóra, na kterém jsou respektovány názory všech, tedy i ty, které by někdo slyšet třeba nechtěl.
Neznám se ani s Karasem, nikdy jsem nebyla ani v písemném styku s Richardem, zpráva mne proto nechala klidnou, protože nehodnotím ani nedělám soudy nad někým, koho neznám, jenom mne udivilo, že jsem zprávu vůbec dostala.
Důležité pro mne není obsah té zprávy, ale to, že to byla zpráva soukromá a měla jí tedy zůstat, rozhodnutí co s ní udělám mělo zůstat na mně.
Jenom na okraj, je opravdu tak zatěžující pro ostatní podobné zprávy označit a jedním kliknutím je smazat, je to natolik zatěžující, že je potřeba žádat admina o sjednání nápravy?
S mazáním SS (ať už z jakéhokoliv důvodu) prostě nesouhlasím a důrazně se proti tomu ohrazuji, nesetkala jsem se s tím na žádném fóru, na kterém působím a kde je i pro admina soukromá zpráva opravdu soukromá.
Oponentům, kteří se chtějí teď zeptat, jestli jsem si jistá, že je admin jinde nečte odpovím jednoduše - nevím. Ale nikdy by si nedovolil je smazat.
O tomto problému zde bylo založeno již několik diskuzí a co se vyřešilo? Jenom možná to, že se pomalu odtud ztrácejí lidé, kteří jsou otrávení, znechuceni a ztratili v Poradu důvěru.
Na závěr jenom otázka: myslíte si, kdyby se objevil podobný problém např. Karas vs Sondaw, že by bylo postupováno stejným způsobem, stejně důrazně a striktně? Dovolím si o tom pochybovat.
Promiňte, že jsem zdržovala tak dlouho
sondaw
Richard
20.11.09,11:31
Správu ti písal človek, ktorý škodí Porade už niekoľko mesiacov a nemá tu čo hľadať. Má zakázaný vstup na tento web, napriek tomu porušuje naše pravidlá a obťažuje tu členov.

Akonáhle mu zmažeme konto, automaticky sa zmažú aj jeho správy.
Navyše správa ktorú si dostala dostalo niekoľko desiatok ďalších členov, čiže to bol jasný spam, nebolo to písané len tebe.

Ako spam bola tá správa nahlásená a rovnako zmazaná (hromadne).
Denne sa mažú milióny takýchto správ, aby si mohla čítať správy ktoré sú pre teba dôležité. To tu máme tolerovať takéto správanie niekomu?

Ako by vyzeral internet, keby sme si na ňom mohol robiť kto chce čo chce?
Bol by som zvedavý ako by si to tolerovala na svojej stránke...
misomiso
20.11.09,11:44
Navyše správa ktorú si dostala dostalo niekoľko desiatok ďalších členov, čiže to bol jasný spam, nebolo to písané len tebe.


Ano, tu spravu som dostal aj ja, a rovnako si myslim, ze nebola urcena mne osobne, myslim, ze mi ani nemala byt zaslana a nevadi mi, ze mi bola vymazana, pretoze som ju necital pri ani pri jej obdrzani ani som tak neplanoval urobit neskor. Teda som rad, ze mi niekto usetril robotu s mazanim, no hovorim iba za seba - samozrejme.
sondaw
20.11.09,11:51
Zdravím Richard, v žádném případě jsem se nechtěla nikoho dotknout, vyjádřila jsem jen svůj názor.
Svoje SS už delší dobu nepoužívám z důvodů, které jsem napsala. Pokud je zpráva označena jako spam, měla by být smazána dřív, než se objeví v soukromých zprávách uživatelů, určitě nepůsobí dobrým dojmem fakt, že mi došla zpráva a než jsem si ji vůbec stačila přečíst, byla pryč.
Víc už se k tomu vyjadřovat nebudu, možná najednou zjistím, že jsem také pro Poradu nežádoucí.
ALDA
20.11.09,12:00
Zdravím Richard, v žádném případě jsem se nechtěla nikoho dotknout, vyjádřila jsem jen svůj názor.
Svoje SS už delší dobu nepoužívám z důvodů, které jsem napsala. Pokud je zpráva označena jako spam, měla by být smazána dřív, než se objeví v soukromých zprávách uživatelů, určitě nepůsobí dobrým dojmem fakt, že mi došla zpráva a než jsem si ji vůbec stačila přečíst, byla pryč.
Víc už se k tomu vyjadřovat nebudu, možná najednou zjistím, že jsem také pro Poradu nežádoucí.

Rozumiem Ti. Ja som vraj tirež tú správu dostala, ale som ju ani nestihla pozrieť, pretože sem nakúkam už iba semo-tamo.
JA so už písala svoj názor, že sa sleduje kvantita a nie kvalita, ale biznis je biznis a reklama je reklama.
Som laik a tak mechápem, ako sa môže niekto desiatky krát prihlásiť a či sa tomu ako si už písala nedalo predísť skôr, ako sa Porada nakazila týmto vírusom úplne. :mee::mee::mee:

PS: A k tomu ber, alebo neber sa už dá doporučiť, ved stránka je rozbehnutá a veľa členov ju udržuje ešte aj ako tak po odbornej stránke, takže na nejakom jednotlivcovi už nezáleží. Je to iba môj súkromný názor.
Richard
20.11.09,12:15
Nedotkla si sa ma.
Ja som na to reagoval ako na sťažnosť a potreboval som vysvetliť dôvod, aby tu nevznikli fámy.

Ospravedlňujem sa ti že ťa "niekto" na Porade zatiahol do tejto šlamastiky, ako píšeš neželáž si to. Ani ja.

Mimochodom som v kontakte s adminimi diskusných fór po celom svete. Rovnako mažú podobné veci a závidím im lepšiu legislatívne prostriedky v ich krajine.

Tá poznámka, že budeš najednou nežáudoucí sa ma však dotkla.
wagner
20.11.09,12:17
Ano, tu spravu som dostal aj ja, a rovnako si myslim, ze nebola urcena mne osobne, myslim, ze mi ani nemala byt zaslana a nevadi mi, ze mi bola vymazana, pretoze som ju necital pri ani pri jej obdrzani ani som tak neplanoval urobit neskor. Teda som rad, ze mi niekto usetril robotu s mazanim, no hovorim iba za seba - samozrejme.
Tú správu som dostala aj ja, ale ja som si ju prečítala v mojej meilovej schránke - chodí mi do schránky oznámenie o prijatých správach na porade. A priznám sa, že mi v schránke vôbec nechýba. Niečo podobné som od toho človeka dostala aj na môj email, ale to je našťastie schránka iba pre takých ako je on. Keď tam ešte raz niečo pošle, tak ju zruším. Slúži mi iba ako "záložný zdroj" pre ľudí, s ktorými nemám záujem byť v kontakte. Ale ak niekto chce, tak nech mi cez ss pošle emailovú adresu a ja mu tú správu z môjho emailu pošlem. Nie v rámci Porady. Uisťujem tých, čo za správou banujú, že nie je za čím banovať. Samé blbosti - teda pre normálnych ľudí nič zaujímavé.
Richard
20.11.09,12:48
Pre zvedavých, boli to moje reakcie na jeho obťažujúce emaily vytrhnuté z kontextu. Teraz chce získať pozornosť tým že ich rozposiela Vám. Aký rešpekt voči súkromnej komunikácii ten človek má :)

Čiže ak s ním budete komunikovať, tak určite sa Vaša komunikácia s nim niekde objaví. Toto robí už vyše roka s niekoľkými členmi Porada.sk ktorí s nim komunikovali a presne tak to začalo aj so mnou.

Začal mi preposielať jeho korešpodenciu s niekým ďalším čomu som vôbec nerozumel. Rovnako ma začal vťahovať do jeho konfliktov ako dnes sondaw a niekoľko desiatok ďalších.
Až nato, že ja som sa do toho zapojil pretože mi preposielal svoju "súkromnú komunikáciu" ktorú viedol tu na Porade a začal urážať členov Porady.

Ale keďže som sa nepostavil na jeho stranu, tak sa začal navážať aj do mňa. Očakávajte podobné reakcie ak mu nedáte za pravdu. Je nás už niekoľko desiatok čo to pochopili. Obete si však nájde vždy nové.
Richard
20.11.09,12:56
A tým obetiam to budem najprv vysvetľovať prečo som ho zmazal a potom vysvetľovať že ja nezodpovedám za to že im furt telefonuje a píše emaily a obťažuje, keď mu ich dali k dispozícii. Nakoniec mňa obvinia že som voči nemu málo razantný a nezasiahol som.
sondaw
20.11.09,13:06
Richard, i když jsem nechtěla, nemohu nereagovat. Komunikovat s nikým s kým nechci, tak prostě nebudu, toho člověka neznám a zprávu bych stejně smazala, nepatřím k lidem, kteří se baví čtením zpráv nebo informací o někom jiném. Zprávu mi ani nikdo mailem posílat nemusí, o to přece vůbec nešlo (to pro ostatní, kteří nabízejí přeposlání)
Chápu, že každé fórum má nastaveny nějaké filtry, které vyhodnotí spam, psals, že díky tomu se nám do SS nedostanou ty, které byly takto označeny, to je myslím v pořádku a proti tomu nemůže nikdo nic namítat. Ty spamové zprávy se nám v SS vůbec neobjeví a tak by to mělo být, zpráva která je již jednou v SS by tam měla (podle mého názoru) zůstat, nevznikaly by podobné diskuze nebo dohady, že se mažou SS a snad by nikomu ruka neupadla, kdyby zprávu, která dnes ještě jako spam vyhodnocena být nemohla (ale zítra už tento nick bude blokován), kdyby si ji lidé smázli sami.
A za tu poznámku "nežádoucí" se omlouvám, jen jsem tím myslela, že moje názory nemusí být pro Poradu žádoucí, tak promiň.
Petra Nová
20.11.09,13:09
Ak by komukoľvek z legálne prihlásených členov zišlo na rozum, trebárs len z recesie, poslať ďalším 100 členom SS, v ktorej by rozširoval o mne nepravdivé a hrubo skresľujúce informácie, tak by som bola veľmi spokojná, že ich systém, alebo ktokoľvek iný, zmazal skôr, než by si ich adresát stihol prečítať. A veľmi by som sa hnevala, ak by systém toto mazanie neumožňoval. Alebo admin nič neurobil. A pritom nejde len o Karasa.

Zhrniem : Ak by som si mala vybrať medzi dvomi princípmi, a to nedotknuteľnosťou súkromných správ alebo mojej ochrany pred šírením rôznych zlomyseľností , tak by som dala jednoznačnú prednosť tomu druhému.
Richard
20.11.09,13:29
Chápu, že každé fórum má nastaveny nějaké filtry, které vyhodnotí spam, psals, že díky tomu se nám do SS nedostanou ty, které byly takto označeny, to je myslím v pořádku a proti tomu nemůže nikdo nic namítat. Ty spamové zprávy se nám v SS vůbec neobjeví a tak by to mělo být, zpráva která je již jednou v SS by tam měla (podle mého názoru) zůstat, nevznikaly by podobné diskuze nebo dohady, že se mažou SS a snad by nikomu ruka neupadla, kdyby zprávu, která dnes ještě jako spam vyhodnocena být nemohla (ale zítra už tento nick bude blokován), kdyby si ji lidé smázli sami.

Aby som ťa neuviedol do omylu. Tými filtrami na SPAM so myslel rôzne servere ktoré filtrujú spam čo chodí na email.
Tu máme len ručnú ochranu a až potom ako ju niekto nahlási. Máme tu však niekoľko prevencií aby sa to stávalo čo najmenej. Žiaľ úplne sa tomu zabrániť nedá.

Chápem že máš zlý pocit z toho že ti niekto zmazal správu. Vedz však že ani jedna správa nebola otvorená a nikto nebol v tvojej schránke. Jednoducho som stlačil špeciálne tlačítko vylúčiť a vymazať člena a všetko to zbehlo.

Žiaľ nesúhlasím s tvojim názorom že v takýchto prípadoch nemám zasahovať a že by bolo lepšie to nechať tak. Stačilo by málo okolností a svoj názor by si tiež zmenila. Všetko je to otázka skúseností....
sondaw
20.11.09,13:46
Děkuji Richard za vysvětlení, přijímám je a akceptuji, můj názor nemusí být jediný a správný. Asi jsem to řešila jinak jak ostatní, podobné zprávy jsem smazala a nehlásila ti je, prostě mne to ani nenapadlo, zprávu jsem označila a jedním klikem vyřešila.
Hezký den tobě i ostatním
marjankaj
20.11.09,13:53
Ak by komukoľvek z legálne prihlásených členov zišlo na rozum, trebárs len z recesie, poslať ďalším 100 členom SS, v ktorej by rozširoval o mne nepravdivé a hrubo skresľujúce informácie, tak by som bola veľmi spokojná, že ich systém, alebo ktokoľvek iný, zmazal skôr, než by si ich adresát stihol prečítať. A veľmi by som sa hnevala, ak by systém toto mazanie neumožňoval. Alebo admin nič neurobil. A pritom nejde len o Karasa.

Zhrniem : Ak by som si mala vybrať medzi dvomi princípmi, a to nedotknuteľnosťou súkromných správ alebo mojej ochrany pred šírením rôznych zlomyseľností , tak by som dala jednoznačnú prednosť tomu druhému.

Ale to by niekto musel tie správy prečítať a vyhodnotiť ich ako nepravdivé. Netuším aký soft by to dokázal. Teda iba by si to niekto musel prečítať a overovať.
Richard
20.11.09,14:06
Ak ide o spamera tak sa maže všetko naraz, príspevky, správy...
Petra Nová
20.11.09,14:35
Ale to by niekto musel tie správy prečítať a vyhodnotiť ich ako nepravdivé. Netuším aký soft by to dokázal. Teda iba by si to niekto musel prečítať a overovať.
Zrejme nechceš rozumieť tomu, čo som napísala. Samozrejme, že to som to myslela obrazne, ako napr. "už včera bolo neskoro". Je jasné, že tú správu môžem vyhodnotiť ako nepravdivú predovšetkým ja, a teda musím na ňu kliknúť a prečítať ju. A čo myslíš? Taká správa by mala aj naďalej zostávať v schránke tých 100 členov, aby sa mohla šíriť ďalej?
marjankaj
20.11.09,14:56
Zrejme nechceš rozumieť tomu, čo som napísala. Samozrejme, že to som to myslela obrazne, ako napr. "už včera bolo neskoro". Je jasné, že tú správu môžem vyhodnotiť ako nepravdivú predovšetkým ja, a teda musím na ňu kliknúť a prečítať ju. A čo myslíš? Taká správa by mala aj naďalej zostávať v schránke tých 100 členov, aby sa mohla šíriť ďalej?

Ja si myslím, že ten kto je tu na porade už nejaký čas, tak vie kto je kto, a aj vie ohodnotiť jeho príspevky.
Petra Nová
20.11.09,15:36
Ja si myslím, že ten kto je tu na porade už nejaký čas, tak vie kto je kto, a aj vie ohodnotiť jeho príspevky.
Ja som to myslela vo obecne, bez ohľadu na Karasa. Tak, ako sa tu vyskytol on, možu prísť ďalší. A kdesi som tu čítala, že slovo zvykne mať niekedy aj veľkú silu. Preto som jednoznačne za to, aby možnosť hromadne mazať takéto excesy existovala.
marjankaj
20.11.09,15:44
Ja som to myslela vo obecne, bez ohľadu na Karasa. Tak, ako sa tu vyskytol on, možu prísť ďalší. A kdesi som tu čítala, že slovo zvykne mať niekedy aj veľkú silu. Preto som jednoznačne za to, aby možnosť mazať takéto excesy existovala.

Ja tú možnosť mám a aj ju využívam. Nepotrebné SS si mažem sám. Nepotrebujem tým zamestnávať nikoho iného. Nič iné som tým nechcel povedať.
Charon
20.11.09,21:12
Možno by stálo na zváženie
- nastaviť počet možných odoslaných súkromných správ napr. na 5 ... neviem, či má niekto reálnu potrebu posielať viac správ. Alebo umožniť poslať viac ss ako 5 (číslo 5 nie je vôbec dôležité) od nejakej podmienky (napr. počet bodov, čas od registrácie a podobne). Tým by sa čiastočne obmedzil počet spamov.
- sofistikovaný prístup k mazaniu spamov... napr. ak X členov porady označí tú istú správu za spam, tak sa automaticky zmaže (predíde sa podozreniu z toho, že niekto číta správy)
- noví členovia nemôžu posielať súkromné správy iba so súhlasom - napr. pozvánka (whitelist). Sledovala by si podmienka, či nový člen neposlal priveľa žiadostí za určitý čas. Je nezmysel, aby som ZRAZU mal potrebu osloviť cez ss 5 členov v priebehu týždňa.
- nastavenie whitelistov - napr. ak je niekto označený ako priateľ, môže poslať priateľom ľubovoľný počet ss za akýkoľvek čas...
- vytvoriť nejaké skóre k správe (napr. ak X členov označí správu za spam (totožnú) skóre bude napr. Y, ak X+1, tak skóre Y+Z). Následne každý si môže nastaviť - ak skóre je viac ako X, tak správu hoď do koša, ak X+1, tak zmaž)

Je veľa možností ... Sú logické filtre, ktoré by časť roboty spravili za admina ...
marjankaj
20.11.09,21:43
Možno by stálo na zváženie
- nastaviť počet možných odoslaných súkromných správ napr. na 5 ... neviem, či má niekto reálnu potrebu posielať viac správ. Alebo umožniť poslať viac ss ako 5 (číslo 5 nie je vôbec dôležité) od nejakej podmienky (napr. počet bodov, čas od registrácie a podobne). Tým by sa čiastočne obmedzil počet spamov.
- sofistikovaný prístup k mazaniu spamov... napr. ak X členov porady označí tú istú správu za spam, tak sa automaticky zmaže (predíde sa podozreniu z toho, že niekto číta správy)
- noví členovia nemôžu posielať súkromné správy iba so súhlasom - napr. pozvánka (whitelist). Sledovala by si podmienka, či nový člen neposlal priveľa žiadostí za určitý čas. Je nezmysel, aby som ZRAZU mal potrebu osloviť cez ss 5 členov v priebehu týždňa.
- nastavenie whitelistov - napr. ak je niekto označený ako priateľ, môže poslať priateľom ľubovoľný počet ss za akýkoľvek čas...
- vytvoriť nejaké skóre k správe (napr. ak X členov označí správu za spam (totožnú) skóre bude napr. Y, ak X+1, tak skóre Y+Z). Následne každý si môže nastaviť - ak skóre je viac ako X, tak správu hoď do koša, ak X+1, tak zmaž)

Je veľa možností ... Sú logické filtre, ktoré by časť roboty spravili za admina ...

A čo mám na toto povedať a neuraziť. To sa už bude kontrolovať všetko? Zaveďme tu teda ŠTB, KGB, CIA alebo čo ešte?
wagner
20.11.09,22:03
Možno by stálo na zváženie
- nastaviť počet možných odoslaných súkromných správ napr. na 5 ... neviem, či má niekto reálnu potrebu posielať viac správ. Alebo umožniť poslať viac ss ako 5 (číslo 5 nie je vôbec dôležité) od nejakej podmienky (napr. počet bodov, čas od registrácie a podobne). Tým by sa čiastočne obmedzil počet spamov.
- sofistikovaný prístup k mazaniu spamov... napr. ak X členov porady označí tú istú správu za spam, tak sa automaticky zmaže (predíde sa podozreniu z toho, že niekto číta správy)
- noví členovia nemôžu posielať súkromné správy iba so súhlasom - napr. pozvánka (whitelist). Sledovala by si podmienka, či nový člen neposlal priveľa žiadostí za určitý čas. Je nezmysel, aby som ZRAZU mal potrebu osloviť cez ss 5 členov v priebehu týždňa.
- nastavenie whitelistov - napr. ak je niekto označený ako priateľ, môže poslať priateľom ľubovoľný počet ss za akýkoľvek čas...
- vytvoriť nejaké skóre k správe (napr. ak X členov označí správu za spam (totožnú) skóre bude napr. Y, ak X+1, tak skóre Y+Z). Následne každý si môže nastaviť - ak skóre je viac ako X, tak správu hoď do koša, ak X+1, tak zmaž)

Je veľa možností ... Sú logické filtre, ktoré by časť roboty spravili za admina ...
Spôsob mazania správ nechajme na Richarda - patrí to do jeho kompetencie. Nerob tu z porady materskú školu kto čo môže, kedy, komu o koľkej atď. Sú tu dospelí ľudia a okrem niektorých "spamerov" sa aj väčšina normálne správa.
Stefan2005
21.11.09,08:15
Žial, obe názorové strany majú svoju pravdu. Pokiaľ sa stotožníme aj s názorom, je demokracia je konsenzus ovládaných a vládnucich, tak musíme
strpieť aj to, s čím zásadne nesúhlasíme. Ak sme sa dobrovoľne prihlásili niekde, napr. na Poradu, tak pokiaľ sa tak vyvinie situácia, buď strpíme určité zásahy do svojich ideálnych predstáv, alebo si zvolíme inú cestu, napr. citujem Sondaw: "Dnes tedy se přidávám k těm, kteří sem chodí už jen sporadicky a z nostalgie." A žial napĺňajú sa aj jej slová, že "když někdo z nás z Porady odejde, nic se nestane". A musím konštatovať, že pomaličky sa strácajú nicky, ktoré som veľmi rád čítal, vážil si ich názory, pretože boli prezentované inteligentne, nekonfrontačne, na odbornej úrovni. Zahlcujú ich príspevky, ktoré nič nehovoria, nabaľujú na Poradu balast, ktorý ju čím ďalej, tým väčšmi robí neprehľadnejším, ba čo je horšie, konfrontačnejším.
Priznám sa, vkladám určitú nádej pre zachovanie odborných diskusií do projektu "miniporád", ktorej členmi budú iba nicky, ktorým zakladateľ miniporady pošle pozvánku. Veľmi rád si totiž podiskutujem na odborné téma o účtovníctve, daniach, počítačoch, a pod. s ľudmi, ktorí sa vedia vyjadriť bez invektív a k meritu veci. To neznamená, že ak budem vedieť a mať čas, že nepomôžem nejakou odpoveďou aj v stávajúcej Porade. Ak v tom balaste nájdem tú zaujímavú otázku...
Richard
21.11.09,09:16
Tak ono to tu už máme niekoľko rokov že sa nadáva aj na to že sa tu robí poriadok aj na to že je tu neporiadok.
Dlhú dobu tu máme aj možnosť aby každý prispel k sprehľadneniu a moderovaniu tém, pritom stačí tak málo dať príspevku palec dole a bude prehľadným.
Toto nie je o Porade, to je o ľuďoch. Neustále unášanie témy mimo témy, invektívne príspevky atď.
Či to je tu alebo niekde inde, proste ľudia začnú mať narážky, nepochopia sa a už je po dobrých vzťahoch a začnú útoky.
Je to tak vo všetkých vzťahoch na všetkých úrovniach. Je to zasa o ľuďoch či si dokážu vytvoriť dobré prostredie alebo nie.

Netreba však zasa zveličovať, na to koľko tu je tém a ľudí, Porada má stále dobrú úroveň. Drvivá väčšina tém tu rieši problém. Samozrejme kričia tie problémové, lebo tam sú tí najhlasnejší...
Richard
21.11.09,09:36
Reakciu k miniPoradám som napísal tu:
http://www.porada.sk/t124584-k-comu-sluzia-miniporady.html
Danila
21.11.09,10:24
Žial, obe názorové strany majú svoju pravdu. Pokiaľ sa stotožníme aj s názorom, je demokracia je konsenzus ovládaných a vládnucich, tak musíme
strpieť aj to, s čím zásadne nesúhlasíme. Ak sme sa dobrovoľne prihlásili niekde, napr. na Poradu, tak pokiaľ sa tak vyvinie situácia, buď strpíme určité zásahy do svojich ideálnych predstáv, alebo si zvolíme inú cestu, napr. citujem Sondaw: "Dnes tedy se přidávám k těm, kteří sem chodí už jen sporadicky a z nostalgie." A žial napĺňajú sa aj jej slová, že "když někdo z nás z Porady odejde, nic se nestane". A musím konštatovať, že pomaličky sa strácajú nicky, ktoré som veľmi rád čítal, vážil si ich názory, pretože boli prezentované inteligentne, nekonfrontačne, na odbornej úrovni. Zahlcujú ich príspevky, ktoré nič nehovoria, nabaľujú na Poradu balast, ktorý ju čím ďalej, tým väčšmi robí neprehľadnejším, ba čo je horšie, konfrontačnejším.
Priznám sa, vkladám určitú nádej pre zachovanie odborných diskusií do projektu "miniporád", ktorej členmi budú iba nicky, ktorým zakladateľ miniporady pošle pozvánku. Veľmi rád si totiž podiskutujem na odborné téma o účtovníctve, daniach, počítačoch, a pod. s ľudmi, ktorí sa vedia vyjadriť bez invektív a k meritu veci. To neznamená, že ak budem vedieť a mať čas, že nepomôžem nejakou odpoveďou aj v stávajúcej Porade. Ak v tom balaste nájdem tú zaujímavú otázku...
Porada je subsystém systému. Je bezúhonná, je konfrontačná, je nezištná aj zištná, priateľská aj nepriateľská. Je taká, aký je sám život. Ak príde niekto, kto neustále porušuje všetko, všetko, všetko, treba aby zakročil najpovolanejší. Tak je to aj v bežnom živote. Ak poruším spoločenskú normu, preobracajú mi posteľ do poslednej koštrnky. Súkromná správa na Porade je niečo iné ako súkromná sprava v mojom emaily. Aj tento názor bol pre mňa niekedy neprijateľný. Dnes som svoj názor prehodnotila. Ak si to tisíchlavý nechce uvedomiť, dá sa proti tomu uplatniť systém väčšiny. Ak nepomôže, systém Richarda. V ostatných prípadoch verím, že anonymita ss je zachovaná, a to, čo do nich píšem je takého obsahu, aby mi neprekážalo, ak ich v prípade potreby prečíta. Porada ma naučila mnohému. Aj ku korigovaniu téorií o demokracii. Aby nedochádzalo k anarchii. Ak na Porade vieme poradiť, môžeme sa aj zabaviť, môžeme aj skĺznuť. A vôbec sa nebudeme vymykať bežnému spoločenskému správaniu. Pekný deň.:)
Charon
21.11.09,11:31
Ako pozerám, sú tu ľudia, ktorí nevedia, pravdepodobne z dôvodu svojej neznalosti problematiky, alebo, že neprečítali celú túto tému a reagujú iba na posledný príspevok. Neviem. Teda sa pokúsim môj príspevok vysvetliť, aby ho pochopili všetci.

Najprv všeobecne:


Nepáči sa mi, že niekto, hoci aj admin, správca, majiteľ, bez môjho vedomia navštívi môj účet a zmaže tam správu, ktorá bola adresovaná mne. Toto tvrdenie je všeobecné – týka sa to admina google, zoznamu, azet ... Uvedomujem si, že sa to maže z databázy ako takej. Nie tak, že admin otvára jednotlivé účty a maže správy. Je to iba taký paranoidný pocit :-)
Na druhej strane úplne chápem, že každého admina, že toto robí. Je zodpovedný za to, čo sa deje v jeho diskusnom fóre. Neviem, čo v týchto správach je napísané, ale tiež by sa mi nepáčilo, a spravil by som úplne všetko, aby som emaily, ktoré sú urážlivé, klamlivé, ktoré podrývajú ľudskú dôstojnosť vymazal. Hoci aj manuálne, editovaním databázy.
Viem, že Richard, náš admin, nemá čas, záujem, chuť čítať moje ss (http://www.porada.sk/private.php) a tak isto nie ani ostatných.



TU JE CITÁT MARJANKAJi



Marjankaj, ako som pochopil, tak ak navrhnem, aby v scripte bolo uvedené

if text_v_súkromnej_správe="idiot" or "k...t" or "sviňa"
then správu_vymaž

tak som ŠTBák, alebo agent KGB, ale ak admin, ľubovoľného fóra sa prihlási ako admin a z databázy zmaže niektoré spamy manuálne, tak to je v poriadku? Môj návrh IBA bol ten, aby sa to zautomatizovalo. Po mojej komunikácii s Richardom, nieje to však vôbec jednoduché ako som si predstavoval.


TU JE CITÁT Wágnera


Wagner, ak si pozrieš pravidlá porady, tak takéto pravidlá sú tu zavedené a asi patríš medzi tých, čo nevedia o nich.
Ak si nový člen, tak nemôžeš pripojiť do témy obrázok, súbor. Túto možnosť získaš, až keď napíšeš určité množstvo príspevkov. Teda, podľa Teba, Wagner, toto je o.k. a umožniť posielať spamy niekomu, kto si vytvorí konto a hneď môže spamovať nemá logiku? Pravidlá by neprispôsobivým jedincom skomplikovali život a nebavilo ich to, poprípade príspevky by sa mazali automaticky, samé, bez zásahu človeka. Tak ako sa spustí sám alarm.

Tento návrh by zamedzil neželanej osobe aby si vytvorila konto a urážala Richarda + iných. Ak by musela získať napr. 10 bodov a až potom by mohol spamovať, tak by ho to nebavilo. Lebo v tom momente ako ho Rišo vypne, tak si založí konto a musí byť dobrý a aktívny. A nie založiť a ubližovať v tom momente.

Systém, ktorý som uviedol používa napr. Google, Spamcop, Spamhouse, dokonca aj inteligentné filtre, ktoré má väčšina z vás v PC. Ale asi sú dielom ŠTB a KGB.

Môj návrh je o inom. Každý z tých, ktorí si ctia súkromie svoje a iných uprednostnia kontrolu robota, ktorý hľadá reťazce a maže ich, resp. využije rutinu:

if 5_poraďákov_označilo_ss_ako_spam
then vymaž_správu_z_databázy
(tak to má napr. Google)

Svoj príspevok som upravil na základe „rozhovoru“ s Richardom. Uznávam, nemá to chlapec tak ľahké. A v niektorých bodoch som sa mýlil. Priznávam to. Robí skutočne čo sa dá.


Môj pocit do budúcna s ktorým sa chcem s Vami podeliť: Nemajte so zmazávania SPAMU, či už manuálneho, alebo automatického obavu (Mal som ho aj ja). Nieje to zásah do Vášho súkromia. Minimálne taký mám pocit po „rozhovore“ s Richardom. Naviac. Richard to celé mohol pred nami zatajiť a zvaliť to na nejaký sopfistikovaný filter. A nespravil to. Je otvorený a za to by sa NEMALO k takejto diskusii viac strhnúť.

******************************

ďakujem

Radovan
Richard
21.11.09,11:47
No vyjadrím sa, lebo ja nešpicľujem a akékoľvek náznaky o tom považujem za šírenie klamstva... ani nikde v mojom účte nemôžem čítať správy druhých.... dá sa to jedine v databáze

Ak niekto nahlási správu tak mi príde jej obsah.

Jediné čo sa tu kedy vymazali, boli správy od jedného ******, čo je na 100tis registrovaných celkom pohoda... a to sa robí automatizovane vôbec nepozeráme čo písal, mažeme to tu rovno s kontom viacerí...

také filtre na hanlivé slová tu máme... akurát asi budem musieť rozšíriť databázu slov, ale aj to sa dá obísť.... všetko sa nedá odchytiť...

nemám dôvod kvôli jednému robiť filtre ako má google, až také jednoduché to nie je aby sa to nedalo rovnako jednoducho obchádzať.... napokon ani google ani nikto to nemá dokonalé...

Úplne mi postačuje jedno tlačítko na vymazanie všetkého od nežiadúcej osoby... roboty s ktorými bojujú roboty sa tu nedostanú...
Richard
21.11.09,12:10
Celý ten strach z mazania pramení v z toho že si členovia myslia že ak bolo niečo zmazané bolo to aj čítané.
Nie maže sa hromadne obsah, ktorý vytvoril vylúčený nick. Či to bol dobrý alebo zlý obsah to je jedno, jednoducho tu nemal byť nikdy vytvorený a práveže nikomu sa tu ani nechce sliediť a pozerať čo dotyčný písal.

Nemáme tu SBSkárov ktorý pri vchode strážia a kontrolujú kto tu príde a registruje sa. Máme nejaké možnosti, ale ak nechcem obmedziť ľuďom prístup tak sa tu môže dostať aj obťažujúci a vylúčený člen opakovane.

To máte ako keď sa na Vás niekto nalepí a nevie pochopiť že sa s nim nechcete stretávať a podobne. Nechcete ho počuť ani vidieť ani keby Vám prednášal sladké básničky. Obťažuje Vás a ak je to ***** tak to robí až kým nedostane po prstoch, či súdny zákaz...

Takže aj ja sa teraz idem obrátiť na políciu a vyšetrovateľov. Ak máte skúsenosti s tým ako Vás obťažoval, kontaktujte ma, zahrnieme to žaloby.
marjankaj
21.11.09,12:25
Marjankaj, ako som pochopil, tak ak navrhnem, aby v scripte bolo uvedené

if text_v_súkromnej_správe="idiot" or "k...t" or "sviňa"
then správu_vymaž




Keď si tú stránku dorobíš, tak daj aj link na ňu. Tiež ti ju môžeme popripomienkovať ako si ju môžeš vylepšiť.
Richard
21.11.09,12:31
ale tak Charon má zasa úprimnú snahu niečo navrhnúť, čo si ja osobne cením...
marjankaj
21.11.09,12:43
Celý ten strach z mazania pramení v z toho že si členovia myslia že ak bolo niečo zmazané bolo to aj čítané.
Nie maže sa hromadne obsah, ktorý vytvoril vylúčený nick. Či to bol dobrý alebo zlý obsah to je jedno, jednoducho tu nemal byť nikdy vytvorený a práveže nikomu sa tu ani nechce sliediť a pozerať čo dotyčný písal.


Richard. Myslím si, že v úvodnom príspevku si to všetko vysvetlil. Netreba k tomu nič dodať. Aspoň nie pre mňa. Ja som si tiež povedal svoj názor na mazanie SS. Je to tvoja stránka, ty si určil pravidlá, máš na to právo. Možno som sa dávnejšie nevyjadril k tejto problematike práve najcitlivejšie. Ak som sa ťa vtedy dotkol, tak to nebolo úmyselne.
Richard
21.11.09,12:52
no tak keď niekto opakovne začne tvrdiť že tu niekto špicluje, tak sa musím voči takémuto nepravdivému tvrdeniu ohradiť...

asi by sme to tu už mali uzavrieť...