Charon
12.09.09,17:34
Môj syn začal chodiť do ôsmeho ročníka. Tretí rok má(me) problém s jednou učiteľkou, ktorá sa rozhodla, že mu bude ničiť život. Nerozumiem tomu, ale jej správaniu nerozumie ani synov triedny učiteľ, ani kolegyne a kolegovia učiteľky. Akýkoľvek pokus (absolútne slušné, korektné jednanie z mojej strany), ale ani zo strany triedneho učiteľa, u ktorého mám(e) plnú podporu stroskotajú na niečom, čo neviem definovať. Zosmiešňuje syna, ak odpovie, napíše písomku dobre, tak je to náhoda, ak sa hlási, ignoruje ho, zmena taktiky, že sa nehlási a nechá sa vyvolať a vie, je zosmiešnený. Ak niečo nevie, počúva v triede siahodlhé reči. Riaditeľka školy je jej priateľka. Sťažnosti iných rodičov berie riaditeľka na ľahkú váhu a mstí sa deťom.
Otázka: Čo robiť? Podať sťažnosť na inšpekciu? Tá príde, pozrie si hodinu, učiteľka zahrá pedagogičku hodnú Oscara a potom peklo? Zažalovať učiteľku a riaditeľku za šikanovanie? Syn musí dokončiť školu a dostať sa na dobrú strednú školu... Ak začnem tak, ako som vyššie napísal, nedostane sa nikam.
Doteraz som sa pokúšal všetko riešiť po dobrom. Neviem ako ďalej.
To v tomto štáte je žiak úplne bezmocný proti svojvôli učiteľa? A aj rodič?
Musí strpieť ponižovanie? Čo ak sa syn zrúti? Bude potom už neskoro? Prečo by mal odísť inak z veľmi dobrej školy on? Nech ide učiteľka s riaditeľkou.
Riešil z Vás niekto takýto problém? Ako? S akým výsledkom? Ďakujem za každý podnet.
Dáša_
12.09.09,15:41
A správa sa dotyčná učiteľka takto iba k tvojmu synovi alebo k viacerým deťom?
Charon
12.09.09,15:43
Ním je posadnutá... Nemá rada ešte asi 5 detí (no detí). Myslel som si, že nový šk. rok bude zmena. Ale nieje. To, čo mu teraz spravila nemôžem sem napísať, lebo ak chodí sem tak príde na to, že hľadám pomoc a radu a bude peklo.

Ja vidím krajnú hranicu požiadať advokátsku kanceláriu aby začala vo veci konať. Ale budeme od toho momentu vo vojne...
Blankake
12.09.09,16:06
Rodičom tých ostatných šikanovaných detí to nevadí? Keby ste sa spojili a spoločne všetci napísali sťažnosť na riaditeľstvo s kópiou na krajský školský úrad?
Charon
12.09.09,16:28
Taký pokus bol pred rokom v inej triede. Riaditeľka to zmietla pod koberec a deti si to odniesli...
Dáša_
12.09.09,16:30
ak je takych deti viac, tak mna napadlo spomenúť zmenu školy. Toho sa totižto teraz školy dosť boja - znižujú sa im tým financie.

Ale inak, riešenie takéhoto problému je veľmi, veľmi ťažké. Ideálne riešenie neexistuje. Dobré by bolo, keby bol syn tak silný, že sa naučí danú učiteľku ignorovať. Vždy sa naučí najlepšie, ako sa dá a ostatné nebude počúvať. Lebo čo si budeme nahovárať, takéto správanie zažije v živote snáď každý z nás.

U nás sme podobný problém riešili v školke - tam a šťastie sa po roku učiteľky zmenili. Ale aj tak tá jedna občas zastupovala. Ale to sme už akosi zvládli.
Charon
12.09.09,16:35
Vlastne svojim spôsobom máš pravdu... V živote akoby to našiel...
Blankake
12.09.09,16:37
Taký pokus bol pred rokom v inej triede. Riaditeľka to zmietla pod koberec a deti si to odniesli...
Ale keď sa sťažnosť pošle "vyššie", tak riaditeľka bude musieť konať, nie? A hlavne, ak sa pod sťažnosť podpíše viac rodičov.

Syn mal tiež podobný problém s triednou učiteľkou. Našťastie sa to vyriešilo k spokojnosti žiakov, učiteľku prepustili, nakoľko sa u nej zistilo aj požívanie alkoholu.
Charon
12.09.09,16:40
Ďakujem za radu... Lenže mám obavu pomsty... Vieš... V - ako vendetta ... :-D
Dáša_
12.09.09,16:41
Vlastne svojim spôsobom máš pravdu... V živote akoby to našiel...

asi boj voči učiteľke bude dosť márny a hlavne sa môže obrátiť proti synovi.

Ale posilňovanie jeho sebadôvery a naučiť ho ignorovať blbé útoky sa mu ešte v živote mnohokrát zíde. Aj ked je to hodne ťažké.
Blankake
12.09.09,16:49
Ale keď sa nikto proti nej nepostaví, bude pokračovať vo svojom šikanovaní ďalej. A každé dieťa to znáša ináč. Neviem, ako toto šikanovanie znáša Tvoj syn (či si už viac-menej zvykol, či to poznačilo jeho psychiku...). Možno by som ešte skúsila psychologickú poradňu a ak by záver bol, že dieťa je šikanované, priložila by som toto vyjadrenie k sťažnosti. Ak je situácia naozaj vážna, môžeš sa obrátiť na zriaďovateľa školy, na školskú inšpekciu, ombudsmana pre práva detí...
terezamaria
12.09.09,17:02
Taký pokus bol pred rokom v inej triede. Riaditeľka to zmietla pod koberec a deti si to odniesli...

Charon, ale keď sa dáte všetci dokopy a napíšete na Ministerstvo školstva SR, tak to riaditeľka nezmetie pod koberec. Dobre by bolo doložiť skupinový posudok od psychologičky, že deti sú šikanované, čím majú sťažený vyučovací režim. Predsa jedna riaditeľka a jedna učiteľka si nemôžu robiť donekonečna čo chcú.
jozka56
12.09.09,17:07
Charon choré bude to, ak rodičia šikanovaných detí nezasiahnu. Majú predsa zodpovednosť za svoje deti, sú na ZŠ. Svojvôľa pani učiteľky je nehodná jej povolania, aj poslania.
Slayer666
12.09.09,17:19
Napada ma moznost audiovizualne zaznamenat, ako si ta nula (prepacte za vyraz, ale nedokazem pouzit vyraz ucitelka, clovek, zena...) lieci svoje komplexy. Neviem ale, ci je taky dokaz pripustny pred sudom (v pripade, ze by ste to chceli tahat az tam), ale urcite si nejake vyuzitie najde, myslim mimosudne. Su to temy, ktorych sa masmedia radi chytaju, takze mozno by ste mali stastie.

Ako tu uz niektori povedali, tvojmu synovi to moze pomoct v zivote, ale to uz musis vediet ty a hlavne on, ci sa cez to dokaze preniest. V kazdom pripade, celkom ina situacia je, ak sa to prejavuje aj na jeho prospechu z daneho predmetu. To uz potom nie je nieco, co ho moze iba psychicky posilnit, ale v prvom rade mu to obmedzuje moznosti jeho dalsieho studia (co asi nechcete).

Dalsia vec je, ze taka ''ucitelka'' nema na skole co hladat. Buzeracia a sikanovanie do skoly urcite nepatria a uz vobec nie zo strany ucitela. A ked je riaditelka taka neschopna, ze si nevie poradit s konfliktom zaujmov, tak je to asi na rodicoch. Ako Blanka povedala, niekto ju musi zastavit, lebo urcite v tom bude pokracovat. Tvoj syn odide, ale ona to asi bude robit, dokym tam bude ucit. Rozhodne by ste sa mali vy, rodicia tych piatich deti, spojit a stazovat sa. Ak to podporite dokazmi a urobite okolo toho cirkus, snad sa to podari vyriesit.

Alebo je tu aj lahsia cesta - zmenit skolu, ak je to teda mozne (myslim, ak je nablizku viacero skol). V kazdom pripade prajem vela stastia a sil.
buchač
12.09.09,17:31
Napada ma moznost audiovizualne zaznamenat, ako si ta nula (prepacte za vyraz, ale nedokazem pouzit vyraz ucitelka, clovek, zena...) lieci svoje komplexy.......
NO neviem , neviem či by toto prešlo .....???

Alebo je tu aj lahsia cesta - zmenit skolu, ak je to teda mozne (myslim, ak je nablizku viacero skol). V kazdom pripade prajem vela stastia a sil.

Pokiaľ je to na ZŠ , ako je to tento prípad , ešte to ako tak ide ....
Je síce jasné , že zmena kolektívu , prostredia je nutná obeta , ale čo už ? Pre dobro dieťaťa je potrebné pouvažovať aj nad takouto eventualitou , nakoľko je známe že sťažnosťami sa v tomto štáte niekedy nič nedeje ....respektíve ..." proti vetru sa onééé nedá .." ;)

Mám s tým svoje skúsenosti zo strednej , hopkal si na mňa ruštinár a bol som v prdeli ...dodnes na neho s " vďakou " a otvoreným nožíkom spomínam , taký to bol láskavý " pán profesor " / síce - o mŕtvych len dobre ../
janomila
12.09.09,17:57
V takých prípadoch, ako je Tvoj (Tvojho syna), je každá rada dobrá. Môžem Ti povedať, ako by som to riešila ja. V prvom rade by som sa porozprávala so synom. Už je dosť veľký na "dospelácky" rozhovor. Vysvetlila by som mu, že s takýmito ľuďmi sa v živote ešte veľakrát stretne a musí sa naučiť s nimi žiť. Je to veľmi zložité, ale povedzme si na rovinu, všetci to poznáme. Jednoducho sa naučiť do značnej miery odignorovať takéhoto človeka, a napríklad si myslím, že keby jej ( s maximálnym sebazaprením) po tej siahodlhej tiráde na jeho hlúposť slušne poďakoval, asi by to tak skoro nepredýchala.
Druhý front by som otvorila ja, ako dospelá osoba, ktorá síce vie, že právny štát v našej republike je len ilúzia, ale ak má človek dobré nervy a je tvrdohlavý ako baran, dokáže takýmto ľuďom prinajmenšom aspoň znepríjemniť život. To znamená bojovať na inšpekcii, oficiálne u pani riaditeľky (ak by prišlo na lámanie chleba, nebude môcť len tak jednoducho vysvetliť, prečo odignorovala toľko sťažností), obrátiť sa na zriaďovateľa školy, ministerstvo školstva, prinajhoršom na médiá. Jednoducho písať všade a všade sa sťažovať. Neverím, že niekde sa to po vytrvalom úsilí nepodarí.
A ešte jedna vec. Neviem, prečo sa tak vehementne staviaš proti zmene školy. Z podobnej skúsenosti v rodine viem, že niekedy dokáže zázraky. A zo žiaka na prepadnutie sa na inej škole u iného pedagóga stal dvojkár.
Proste treba len bojovať. Naše deti sú náš poklad a nesmieme nikomu dovoliť ničiť im detstvo a k tomu patriace detské ilúzie tak zavčasu. Život im ich aj tak berie veľmi skoro. A aby to bolo v podobe nejakého zakomplexovaného neschopného učiteľa, tak to už je na mňa priveľľa. Čo Vy na to, pán Komenský?
Aňa
12.09.09,18:07
Niečo podobné som riešila s mojim synom. Adoptovali sme ho keď mal 1,5 roka s tým, že po 1.triede, kde mal odobnú učiteľku som ho dala do súkromnej školy. Pokiaľ tam bola zakladateľka-riaditeľka školy, bola som maximálne spokojná. Starali sa o neho nielen o stránke ako učiteľky, ale ako aj mamky a kamarátky. Od tej chvíle s radosťou chodil do školy. Potom otvorili súkromné osemročné gymnázium, riaditeľka odišla do USA, kde aj zostala. Nastúpil nový riaditeľ a všetko išlo dolu vodou. So synom som chodila aj k psychologičke, zistili že je dislektik, disgrafik o čom bola písomne upozornená aj škola. Avšak pán riaditeľ nepovažoval za potrebné, aby informoval aj ostatných profesorov. Začal boj medzi synom a profesormi, pretože niektorí to vôbec neakcepto-vali. To bolo všetko len kapka v mori. Syn v roku 2007 nám skoro zomrel, Podstúpil operáciu lymfatických uzlín (za 8 dní - 4 operácie). Keďže to bolo tesne pred maturitou a musím podotk-núť, že išlo o súkromnú školu (mesačne som platila 1.700,-SK a z 10 mesiacov bol v škole len 2,5 mesiaca). Aby som sa veľmi ne-
rozpisovala, podstata bola v tom, že mi ho nechceli pripustiť k maturite. Začala som konať. Po všetkých interpeláciach zo strany psychlogičky, školskej inšpekcie som si zavolal priamo na ministerstvo školstva, kde mi zodpovedný pracovník pán doktor dal radu s tým, že keby som neuspela a nedalo sa dohodnúť s riaditeľom školy, mám zavolať nazad a bude to riešiť. Nakoniec syna pripustili k maturite a to nebolo všetko, pretože mu chýbali nejaké vysvedčenia z predchádzajúcich ročníkov, nechcel mi ich vydať s oddôvodnením, že to bude za poplatok. Vybavila som si aj to, pretože poplatok pýtal neoddôvodnene a poviem vám, že keď riaditeľ počuje moje meno má dosť.
Odporúčam Vám, nenechajte to na ľahkú váhu, pretože sa môže stať, že s dieťaťom začnú problémy psychického rázu a to bude najhoršie čo sa môže stať.
Prajem Vám veľa zdaru.
Blankake
12.09.09,18:10
Prestup na inú školu by som brala ako poslednú možnosť. Prečo by si moje dieťa malo teraz zvykať na nových spolužiakov (je to tiež záťaž na psychiku), ak chodí teraz na ZŠ niekde blízko bydliska, prečo by malo teraz niekam dochádzať a koniec-koncov, kde je záruka, že na inej škole sa zase nenájde učiteľ/učiteľka, s ktorým bude mať moje dieťa zase problémy?
jozka56
12.09.09,18:15
Prestup na inú školu by som brala ako poslednú možnosť. Prečo by si moje dieťa malo teraz zvykať na nových spolužiakov (je to tiež záťaž na psychiku), ak chodí teraz na ZŠ niekde blízko bydliska, prečo by malo teraz niekam dochádzať a koniec-koncov, kde je záruka, že na inej škole sa zase nenájde učiteľ/učiteľka, s ktorým bude mať moje dieťa zase problémy?
Sorry, možno už problémy nebudú:D
Blankake
12.09.09,18:21
Sorry, možno už problémy nebudú:D
Uvažovala by som o tom, keby malo problémy s danou učiteľkou len moje dieťa. Ale ak ich má viac detí, ako píše Charon, tak to nie je riešenie zutekať... neviem teda nakoľko závažné je to šikanovanie, či je to proste len "nepadnutie si do oka", alebo je to "psychické týranie". ;)
jozka56
12.09.09,18:31
Uvažovala by som o tom, keby malo problémy s danou učiteľkou len moje dieťa. Ale ak ich má viac detí, ako píše Charon, tak to nie je riešenie zutekať... neviem teda nakoľko závažné je to šikanovanie, či je to proste len "nepadnutie si do oka", alebo je to "psychické týranie". ;)
Riešim len "záruku" šikanovania:), optimizmu nezaškodí v tejto ťažkej téme:)
Zitulda
12.09.09,19:55
Zaujímavá téma, čo súvisí skoro s témou "Šikana v tirede". Tam bola na pretrase moja vnučka. Zatiaľ som si tu všetky príspevky neprečítala, ale aj my v rodine máme problém stále nevyriešený. Je síce pravda, že veľké hlúposti vykonala a máme dievča, už nie je Emo, ani Sceene, ale teraz má vlasy blond. Ona sa zmenila a snaží sa ako môže, ale teraz je to ešte horšie. Tie jej prerody vytáčajú už nie len triednu, ale aj iné. Po chodbe spoza chrbát jú učiteľky medzi sebou volajú urážlivo za jej výzor a oblečenie. Je pravda, že sa maľuje(s čím ale my nesúhlasíme, ale nakoľko jej niektoré dievčatá aj chalani nakukali, že je to fajn, je umenie nám jej to vyhovoriť). Teraz je v siedmej triede, ale je o rok a pol staršia od rovesníkov, lebo do prvého ročníka nastúpila ako sedem a pol ročná. Môže si pedagóg dovoliť pred celou triedou aj inými učiteľkami zhadzovať žiaka rečami typu: ja by so ťa v noci oholila, a ja si neprajem, aby si si maľovala vlasy a mihalnice...choď sa okamžite umyť vyzeráš ako ľ...a? Ja som Ti zakázala a keď sa nezmeníš postaráme sa, že pôjdeš do reedukačného centra. Aj keď sa dievča snaží, nepomáha nič. Dokonca za fotografie na konci roku aj zaplatila 35.-€, v ten deň keď učiteľka ich dávala nebola vnučka v škole. Keď ich na konci školského roku pýtala, povedala jej, že jej ich teraz nedá, až na začiatku šk.roku. Žiaľ do dnes jej ich nedala, aj napriek prosbe mnoho krát ju úplne ignoruje a to nielen ona už sa pridali asi tri učiteľky a denne si ju rečami verejne pinpongujú. Dieťa je také, že neodvráva, nebude sa brániť, nezaplače za krivdu, ale už ráno s panickým strachom ide do školy. Sama nás žiada, aby sme ju dali inde, že tam nevydrží, a tŕpne, čo kedy kto ju poníži pred deťmi na chodbe či v triede. Začíname mať v posledné dni strach o jej duševný stav niečo sa deje a nie je to zamilovanosť, to mi verte, skôr nezáujem o nič...a preto tie naše obavy. Zatiaľ sa nám však nepodarilo ju presvedčiť, že pôjdeme s ňou ku psychológovi. Dúfam však, že o pár dní možná zmení názor. Uvažujeme aj so zmenou školy, aj nie sme na váhach čo robiť.
jozka56
12.09.09,20:05
Zaujímavá téma, čo súvisí skoro s témou "Šikana v tirede". Tam bola na pretrase moja vnučka. Zatiaľ som si tu všetky príspevky neprečítala, ale aj my v rodine máme problém stále nevyriešený. Je síce pravda, že veľké hlúposti vykonala a máme dievča, už nie je Emo, ani Sceene, ale teraz má vlasy blond. Ona sa zmenila a snaží sa ako môže, ale teraz je to ešte horšie. Tie jej prerody vytáčajú už nie len triednu, ale aj iné. Po chodbe spoza chrbát jú učiteľky medzi sebou volajú urážlivo za jej výzor a oblečenie. Je pravda, že sa maľuje(s čím ale my nesúhlasíme, ale nakoľko jej niektoré dievčatá aj chalani nakukali, že je to fajn, je umenie nám jej to vyhovoriť). Teraz je v siedmej triede, ale je o rok a pol staršia od rovesníkov, lebo do prvého ročníka nastúpila ako sedem a pol ročná. Môže si pedagóg dovoliť pred celou triedou aj inými učiteľkami zhadzovať žiaka rečami typu: ja by so ťa v noci oholila, a ja si neprajem, aby si si maľovala vlasy a mihalnice...choď sa okamžite umyť vyzeráš ako ľ...a? Ja som Ti zakázala a keď sa nezmeníš postaráme sa, že pôjdeš do reedukačného centra. Aj keď sa dievča snaží, nepomáha nič. Dokonca za fotografie na konci roku aj zaplatila 35.-€, v ten deň keď učiteľka ich dávala nebola vnučka v škole. Keď ich na konci školského roku pýtala, povedala jej, že jej ich teraz nedá, až na začiatku šk.roku. Žiaľ do dnes jej ich nedala, aj napriek prosbe mnoho krát ju úplne ignoruje a to nielen ona už sa pridali asi tri učiteľky a denne si ju rečami verejne pinpongujú. Dieťa je také, že neodvráva, nebude sa brániť, nezaplače za krivdu, ale už ráno s panickým strachom ide do školy. Sama nás žiada, aby sme ju dali inde, že tam nevydrží, a tŕpne, čo kedy kto ju poníži pred deťmi na chodbe či v triede. Začíname mať v posledné dni strach o jej duševný stav niečo sa deje a nie je to zamilovanosť, to mi verte, skôr nezáujem o nič...a preto tie naše obavy. Zatiaľ sa nám však nepodarilo ju presvedčiť, že pôjdeme s ňou ku psychológovi. Dúfam však, že o pár dní možná zmení názor. Uvažujeme aj so zmenou školy, aj nie sme na váhach čo robiť.
Zitulda, prepáč, ale na čo čakáte????? Pomôž vnučenke-hviezdičke:)
Jana2004
12.09.09,20:57
Mali sme podobný problém s vnukom. Nakoľko mladí celú záležitosť nevedeli riešiť, manžel si v práci zariadil, aby chodil na konkrétne hodiny do školy. Sadol si do poslednej lavice a pozoroval výučbu (zdôvodnil to pred pani učiteľkou tým, že nakoľko sa vnuk zhoršil, chce vedieť, kde je problém). Až taká jednoznačná vina učiteľky nebola, arogancia detí tiež orbí svoje, ale stav sa obojstranne upokojil. I keď manžel konštatoval, že on by "tie decká asi pozabíjal :) "
Zitulda
12.09.09,21:45
Že na čo čakáme? Naša chyba, lebo práve tá učiteľka učila moje deti, syna aj vnučkinú mamua všetky učiteľky poznáme. No a ja-stará garda aj deti som si učila vážiť si učiteľky a neveriť vždy dieťaťu...pravda môže byť niekde medzi. Žiaľ, ja sama som sa presvedčila, že neoplatilo sa mi byť úprimnou, a slepo im dôverovať. Moju úprimnosť prekrútila a naopak použila ešte na väščšie osočovanie a znevažovanie. Čo som myslela že ostane medzi nami vie nielen celá škola ale snáď aj potkany v kanalizácii sídliska. O tých fotkách som sa dozvedela iba včera. Už od samého začiatku školy, ale hlavne posledných pár dní je to čím ďalej tým horšie. Malá mi v piatok ani nepovedala (zakázala jej dcéra mi to povedať) že čo bolo v škole, aby ma ušetrili od stresov. Už mi nedovolia ísť do školy ani za zriaďovateľom. Čoho sa bojíme, je to, že pri zmene školy urobia posudok na dieťa negatívny, opíšu svoje a to sa bude vliesť s ňou. Ak niekomu chcú , dá sa pokaziť renomé tak, že to zamáva s ňou veľmi zle. Mám obavy už mi povedala " baby a načo je život, keď ma učka takto dáva na posmech za to čo bolo, keď som bola hlúpe Emo?l "
Charon
13.09.09,07:10
Všetkým ďakujem za zapojenie sa do diskusie a rady. Úprimne ďakujem za Váš čas a názor. Musím si to všetko prečítať. (Vedel som, že TU mám priateľov)
Aňuška
13.09.09,07:35
Ja by som navrhovala zvolanie mimoriadneho rodičovského združenia za účasti riaditeľky, konkrétnej učiteľky, ale aj žiakov a rozobrať a rozdiskutovať problém všetkých zainteresovaných z očí do očí. Takto by si pani učiteľka a riaditeľka snáď uvedomili, že to nie je problém jedného žiaka, nad ktorým sa dá mávnuť rukou.
jozka56
13.09.09,07:52
Teraz začnú prvé rodičovské združenia, situáciu treba začať riešiť hneď. Trvala by som aj na prijatí uznesenia z rod. združenia ohľadne daného problému, s ktorým by mala byť oboznámená aj pedagogická rada školy a mala by k nemu zaujať stanovisko.
Slayer666
13.09.09,08:47
Teraz začnú prvé rodičovské združenia, situáciu treba začať riešiť hneď. Trvala by som aj na prijatí uznesenia z rod. združenia ohľadne daného problému, s ktorým by mala byť oboznámená aj pedagogická rada školy a mala by k nemu zaujať stanovisko.

To je dobry napad. A nemal by to byt velky problem, kedze, ako Charon spomina, triedna je na ich strane.
buchač
13.09.09,08:53
Teraz začnú prvé rodičovské združenia, situáciu treba začať riešiť hneď. Trvala by som aj na prijatí uznesenia z rod. združenia ohľadne daného problému, s ktorým by mala byť oboznámená aj pedagogická rada školy a mala by k nemu zaujať stanovisko.

No hej , je to potrebné riešiť ...a teraz prichádza to veľké

A L E , čo keď ...????

- keď je raz ten učiteľ na nervy ...
- keď je raz ten pedagóg podporovaný vedením školy ...
- keď si raz ten človek niečo vzal do hlavy , tak ani bejzbolka nepomôže ...
- keď sa pridajú aj kolegovia ...

A L E , čo keď ....??????

- je raz dieťa provokatér....
- sa nevhodne správa .....
- sa pridá aj kolektív triedy ..? poznáme z internetu , čo dokážu decká ....
- sa mu rodič dovoľuje maľovať .../ prepáčte , ale na ZŠ sa to naozaj nehodí ...a keď už tak v tom 9-tom ročníku a aj to len náznakovo , jemne ....môj názor ;)/

Berte ako len zamyslenie sa nad problémom ....


P.S.:
Inak , pedagogická rada školy na všetko tak zvysoka kašle / s....e / , sú tam viac menej z povinnosti ....vytrpieť a vypadnúť ...:rolleyes:
Charon
13.09.09,09:01
buchač ... máš pravdu.

Ako som spomenul, triedny učiteľ sa v tomto angažuje. A nevie si rady. Nepredpokladám, že by podporoval syna, keby bol provokatér alebo sa nevhodne správal.

Bol som aj za učiteľkou, chcel som pomôcť, prísť na jadro veci. Nič. Vôbec neviem o čo sa jej jedná. Možno mi vždy niečo unikne. Keby mi však povedala, že je drzí a provokuje, vlastnoručne by som syna zabil. V tomto mi môžeš veriť.
jozka56
13.09.09,09:15
Buchac máš pravdu, ale Charona treba posunúť ďalej. Charon, ešte pred rod. združením sa porozprávaj so spolužiakmi Tvojho synka, ako oni vnímajú danú učiteľku. Ale na tom uznesení by som trvala, aj na vyjadrení pedag. rady.
Aňuška
13.09.09,09:18
buchač ... máš pravdu.

Ako som spomenul, triedny učiteľ sa v tomto angažuje. A nevie si rady. Nepredpokladám, že by podporoval syna, keby bol provokatér alebo sa nevhodne správal.

Bol som aj za učiteľkou, chcel som pomôcť, prísť na jadro veci. Nič. Vôbec neviem o čo sa jej jedná. Možno mi vždy niečo unikne. Keby mi však povedala, že je drzí a provokuje, vlastnoručne by som syna zabil. V tomto mi môžeš veriť.

Práve preto si myslím, že to treba vyjasniť na spoločnom stretnutí, ako som už vyššie písala. Povie si svoje učiteľka a povedia si svoje aj deti.

My sme mali podobné stretnutie rodičov v škole, kde sa riešilo zlé správanie detí medzi sebou. Bola tam triedna, rodičia a deti. Pomohlo to v tom, že sa deti vyjadrili k správaniu niektorých spolužiakov. Pre dotknutých nebolo jednoduché vysvetliť verejne pred rodičmi, čo v škole stvárajú. Padali veru aj slzičky. Nemohli sa vykrúcať, že to tak nebolo, že nič zlé nerobia. Lebo priznajme si, každý rodič verí svojmu dieťaťu.

Tak isto by asi ani učiteľka nemohla poprieť svoje správanie, ak by ju
sa k tomu vyjadrili viaceré deti a ich rodičia.
Zitulda
13.09.09,10:33
Musím sa poďakovať za všetky príspevky a názory plne s Vami súhlasím, aj s tebou búchač, že maľovanie do školy nepatrí. Doposiaľ ani jedna z učiteliek nepovedala, že sa správa drzo, naopak v správaní pri osobnom jednaní vychvaľujú a dokonca nás už predtým tr, učiteľka prosila, nech ju na inú školu nedávame. Ona urobila chybu a my tiež nevieme si rady...to si určite a právom môžte myslieť. máme ju radi, ale nikdy si ju nebudeme idealizovať, iba zachrániť pred jej budúcnosť a psychiku. Aj ignoráciu že jej fotky nedajú, majú pravdu, aj verejné ponižovanie si zaslúži.
Cháron, držím Ti palce aj synovi myslím to úprimne.
Charon
13.09.09,11:45
Zitulda, držím palce aj vám...
terezamaria
13.09.09,12:01
Musím sa poďakovať za všetky príspevky a názory plne s Vami súhlasím, aj s tebou búchač, že maľovanie do školy nepatrí. Doposiaľ ani jedna z učiteliek nepovedala, že sa správa drzo, naopak v správaní pri osobnom jednaní vychvaľujú a dokonca nás už predtým tr, učiteľka prosila, nech ju na inú školu nedávame. Ona urobila chybu a my tiež nevieme si rady...to si určite a právom môžte myslieť. máme ju radi, ale nikdy si ju nebudeme idealizovať, iba zachrániť pred jej budúcnosť a psychiku. Aj ignoráciu že jej fotky nedajú, majú pravdu, aj verejné ponižovanie si zaslúži.
Cháron, držím Ti palce aj synovi myslím to úprimne.

Zitulda, to čo hovoríš, že verejné ponižovanie si zaslúži? Ja si osobne myslím, že ona to robí pre niečo, resp. pre niekoho. Keď prídete na jadro veci, budete mať aj odpoveď, pre čo to robí.
Slayer666
13.09.09,12:17
Zitulda, to čo hovoríš, že verejné ponižovanie si zaslúži? Ja si osobne myslím, že ona to robí pre niečo, resp. pre niekoho. Keď prídete na jadro veci, budete mať aj odpoveď, pre čo to robí.

Asi tu ide o nedorozumenie, tiez to nechapem. Asi napisala nieco ine, ako myslela. Decka si v tomto veku hladaju identitu a vzor, takze taketo vystrelky sa stavaju.
Blankake
13.09.09,12:26
Zaujímavá téma, čo súvisí skoro s témou "Šikana v tirede". Tam bola na pretrase moja vnučka. Zatiaľ som si tu všetky príspevky neprečítala, ale aj my v rodine máme problém stále nevyriešený. Je síce pravda, že veľké hlúposti vykonala a máme dievča, už nie je Emo, ani Sceene, ale teraz má vlasy blond. Ona sa zmenila a snaží sa ako môže, ale teraz je to ešte horšie. Tie jej prerody vytáčajú už nie len triednu, ale aj iné. Po chodbe spoza chrbát jú učiteľky medzi sebou volajú urážlivo za jej výzor a oblečenie. Je pravda, že sa maľuje(s čím ale my nesúhlasíme, ale nakoľko jej niektoré dievčatá aj chalani nakukali, že je to fajn, je umenie nám jej to vyhovoriť). Teraz je v siedmej triede, ale je o rok a pol staršia od rovesníkov, lebo do prvého ročníka nastúpila ako sedem a pol ročná. Môže si pedagóg dovoliť pred celou triedou aj inými učiteľkami zhadzovať žiaka rečami typu: ja by so ťa v noci oholila, a ja si neprajem, aby si si maľovala vlasy a mihalnice...choď sa okamžite umyť vyzeráš ako ľ...a? Ja som Ti zakázala a keď sa nezmeníš postaráme sa, že pôjdeš do reedukačného centra. Aj keď sa dievča snaží, nepomáha nič. Dokonca za fotografie na konci roku aj zaplatila 35.-€, v ten deň keď učiteľka ich dávala nebola vnučka v škole. Keď ich na konci školského roku pýtala, povedala jej, že jej ich teraz nedá, až na začiatku šk.roku. Žiaľ do dnes jej ich nedala, aj napriek prosbe mnoho krát ju úplne ignoruje a to nielen ona už sa pridali asi tri učiteľky a denne si ju rečami verejne pinpongujú. Dieťa je také, že neodvráva, nebude sa brániť, nezaplače za krivdu, ale už ráno s panickým strachom ide do školy. Sama nás žiada, aby sme ju dali inde, že tam nevydrží, a tŕpne, čo kedy kto ju poníži pred deťmi na chodbe či v triede. Začíname mať v posledné dni strach o jej duševný stav niečo sa deje a nie je to zamilovanosť, to mi verte, skôr nezáujem o nič...a preto tie naše obavy. Zatiaľ sa nám však nepodarilo ju presvedčiť, že pôjdeme s ňou ku psychológovi. Dúfam však, že o pár dní možná zmení názor. Uvažujeme aj so zmenou školy, aj nie sme na váhach čo robiť.
Zitulda, má vnučka nejaké kamarátky? Spolužiačky v triede sa s ňou kamarátia? Keď je od nich staršia, možno je to pre ňu ťažšie. Možno potrebuje na seba nejako upozorniť, lebo ju každý len ponižuje, kritizuje... S tým maľovaním súhlasím, že na ZŠ nepatrí. U nás to majú zakázané a keď náhodou nejaké dievča aj tak príde namaľované (niekedy až zmaľovaná), tak triedna má na stole odličovač, tampóny a odlakovač. ;)
Dcéra má spolužiačku, ktorá bola tiež Emo, aj si vraj rezala zápästia. Kamoškinej dcéra tiež prešla na Emo, dovtedy bola poslušná, hrávala tenis a teraz bum... nič už nechce robiť. Neviem, či tam nebol dôvod aj to, že jej rodičia (najmä mama) boli na ňu dosť prísni a nároční.
Ísť dnes k psychologičke je už celkom bežné, radšej skôr ako neskoro. Možno jej sa Tvoja vnučka zverí viac ako rodičom alebo starým rodičom.:)
Ja som tiež bola so synom párkrát, pretože boli s ním probémy v škole a testy ukázali, že jeho intelektové schopnosti sú v pásme nadpriemeru. Len proste na kritiku reagoval svojím spôsobom. Treba takéto deti chváliť za čo sa len dá a pri kritizovaní sa zamerať na konkrétny problém nie na celkovú osobnosť dieťaťa.
Držím palce, aby to všeto rýchlo prešlo a vnučka našla zmysel života. :)
misoft
13.09.09,13:50
Môže si pedagóg dovoliť pred celou triedou aj inými učiteľkami zhadzovať žiaka rečami typu: ja by so ťa v noci oholila, a ja si neprajem, aby si si maľovala vlasy a mihalnice...choď sa okamžite umyť vyzeráš ako ľ...a? Ja som Ti zakázala a keď sa nezmeníš postaráme sa, že pôjdeš do reedukačného centra. Aj keď sa dievča snaží, nepomáha nič. Dokonca za fotografie na konci roku aj zaplatila 35.-€, v ten deň keď učiteľka ich dávala nebola vnučka v škole. Keď ich na konci školského roku pýtala, povedala jej, že jej ich teraz nedá, až na začiatku šk.roku. Žiaľ do dnes jej ich nedala, aj napriek prosbe mnoho krát ju úplne ignoruje a to nielen ona už sa pridali asi tri učiteľky a denne si ju rečami verejne pinpongujú.
Podľa týchto tvojich faktov by sa učiteľka ako pedagogický pracovník dopúšťal aj niekoľko trestnoprávnych skutkov.

Ti zakázala a keď sa nezmeníš postaráme sa,
vyhrážanie

Dokonca za fotografie na konci roku aj zaplatila 35.-€, v ten deň keď učiteľka ich dávala nebola vnučka v škole. Keď ich na konci školského roku pýtala, povedala jej, že jej ich teraz nedá, až na začiatku šk.roku. Žiaľ do dnes jej ich nedala,
krádež, nakoľko tie fotografie sú zaplatené a sú teda majetkom vnučky

sa pridali asi tri učiteľky a denne si ju rečami verejne pinpongujú.
ohováranie

Toto už spadá pod Trestný zákon:

§ 397

Ohováranie

(1) Kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy, spôsobiť stratu dôvery u jeho obchodných partnerov alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
(2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania,
b) na chránenej osobe,
c) z osobitného motívu,
d) verejne, alebo
e) na viacerých osobách.
(3) Odňatím slobody na dva roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak činom uvedeným v odseku 1
a) získa pre seba alebo iného značný prospech, alebo
b) spôsobí inému vážnu ujmu na povesti, stratu zamestnania, úpadok podniku, stratu obchodného partnera alebo značnú stratu v podnikaní, rozvod manželstva alebo inú vážnu ujmu.


Krádež je jedným z trestných činov proti majetku.
Kto si prisvojí cudziu vec tým, že sa jej zmocní a spôsobí tak malú škodu (t. j. škodu, ktorá prevyšuje sumu 266 €), potrestá sa odňatím slobody až na dva roky. Rovnako sa potrestá, kto si prisvojí cudziu vec tým, že sa jej zmocní a


čin spácha vlámaním,
bezprostredne po čine sa pokúsi uchovať si vec násilím alebo hrozbou bezprostredného násilia,
čin spácha na veci, ktorú má iný na sebe alebo pri sebe,
takou vecou je vec z úrody z pozemku, ktorý patrí do poľnohospodárskeho pôdneho fondu, alebo drevo z pozemku, ktorý patrí do lesného pôdneho fondu, alebo ryba z rybníka s intenzívnym chovom,
čin spácha na veci, ktorej odber podlieha spoplatneniu na základe osobitného predpisu, alebo
bol za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý.


i keď v tomto prípade je suma malá. Pretože však nevydala tie fotografie, vyhráža sa a ohovára ju, stačí "veľactenej" učiteľke jednoducho pohroziť tým, že bude na ňu podané trestné oznámenie z vyššie uvedených trestných činov (priestupkov). A pokiaľ si zoženiete poriadnych svedkov (aj spolužiačky), tak si myslím, že nebude mať na výber, bude musieť tie fotografie vydať, prestať s ohováraním vnučky a aj s vyhrážkami a nátlakom. Ak by to však malo tendenciu pokračovať - nerozmýšľať a podať to trestné oznámenie.
Ide predsa o zdravý vývoj dieťaťa a takýmto stresom a nátlakom sa dieťa samo nevie brániť.
kaco11
13.09.09,14:36
misoft s tým ohováraním som si nie istá. Kto o druhom oznámi nepravdivý údaj. A oni v podstate hovoria pravdu akurát ironicky, zosmiešňujú. To nie je výmysel. Ale v podstate súhlasím. Treba jej pohrozit. Mozno jej to osvieti hlavičku.
misoft
14.09.09,18:46
Aj zosmiešňovanie je určitou formou ohovárania, veď tým, že zosmiešňujú, znižujú vážnosť dieťaťa.
nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov,

Mnohé učiteľky si ešte stále myslia, že je to LEN DECKO. Lenže aj dieťa je svojrázna osobnosť, ktorá sa navyše rozvíja, a práve rôzne posmešné poznámky namierené na osobu tohto dieťaťa, môžu vážne ublížiť tomuto rozvoju osobnosti. A v kolektíve mnohých detí sa často stáva, že i nepatrná hanlivá poznámka spustí často lavínu, ktorá vyústi do šikanovania (buď z jeho strany alebo zo strany spolužiakov), vzdoru, zhoršeniu prospechu (tiež forma vzdoru a odporu), atď., atď.
S psychikou dieťaťa nie je vhodné sa zahrávať, môže to často priniesť VEĽMI zlé výsledky.
Zitulda
14.09.09,20:13
misoft s tým ohováraním som si nie istá. Kto o druhom oznámi nepravdivý údaj. A oni v podstate hovoria pravdu akurát ironicky, zosmiešňujú. To nie je výmysel. Ale v podstate súhlasím. Treba jej pohrozit. Mozno jej to osvieti hlavičku.

:confused::confused::confused::mee:
Zitulda
14.09.09,20:15
Zitulda, držím palce aj vám...
Ďakujem pekne
Blankake
15.09.09,08:22
Charon, ak by si niečo podnikol v tej Tvojej "veci", mohol by si nás tu potom informovať, aby sa aj ostatní mohli poučiť. ;)
danushka
15.09.09,09:50
Tak Charon, obrňte sa riadnou dávkou síl, pretože sme doma zažili šikanu pedagóga a boli sme z toho na pokraji nervového zrútenia.
Syn má 17 rokov a u spomínanej učiteľky mal v prvom ročníku na strednej škole z nemčiny jednotku, bol jej obľúbencom ospevovaným...V druhom ročníku sa však stalo niečo, čo zmenilo postoj vyučujúcej k môjmu synovi. Chlapci sa na jej hodine ohadzovali s krabičkou šňupacieho tabaku, ktorý patril môjmu synovi. Neviem odkiaľ ho mal, jednoducho pubertiakom sa zachcelo baviť. Po zistení, že tabak patrí môjmu synovi však vyučujúca obvinila môjho syna, že doniesol do školy semtex a obvinila ho z prechovávania drog. V tom čase som bola mimo Slovenska a nevedela som okamžite riešiť situáciu. Napriek tomu, že syn vyučujúcej tvrdil, že keď sa vrátim na SK, okamžite prídem do školy, osočovala ho, že doma nič nepovedal, na ďalších hodinách ho zosmiešňovala pred spolužiakmi, že akosi dobre nevyzerá, či opať niečo zobral, chlapci sa bavili, doslova tieto narážky zneužívali, len aby vyučovanie sa ďalej nieslo v duchu ako môj syn berie drogy. Pre chlapcov sranda do chvíle, kým invektívy nepokračovali tak ďaleko, až môj syn jednému spolužiakovi po škole nestrelil po papuli, nech už prestanú, že nikdy žiadne drogy nebral.
Hneď ako som sa vrátila na SK, kontaktovala som triednu učiteľku, čo sa deje. Tá bola dobre informovaná svojou kolegyňou, haló na škole bolo dokonalé, takže jediným riešením bolo vziať syna okamžite k lekárovi. Dala som mu spraviť testy na psychotropné látky, drogy a opiáty. Samozrejme, že bol čistý, takže som pekne výsledky testov vzala k riaditeľovi, prizvala som triednu aj vyučujúcu nemčiny. Nemčinárku som upozornila na to, že keby takto ako vyučujúca osočila žiaka niekde v inej krajine, obvinila ho bez akýchkoľvek dôkazov - určite by to malo dohru na súde, ale že som ochotná to nechať tak. A doporučila som riaditeľovi, aby pri akomkoľvek vážnom podozrení prizvali k šetreniu políciu a riešili veci regulérne.
Nemčinárka na mňa doslova v riaditeľni kričala, že môjmu synovi chýba láska /apropó, pani nie je vydatá a ani nemá deti/ :eek::eek::eek: na pán riaditeľ pravdepodobne v živote podobnú situáciu neriešil.
Synovi som samozrejme po tom všetkom vyčistila žalúdok, že na hodinách akokoľvek nudných má rešpektovať vyučujúceho a nebaviť sa so spolužiakmi. K riaditeľovi som prišla v čase po konferencii po prvom štvrťroku. Nemčinárka ho v tom čase nechala prepradnúť napriek tomu, že minulého roka u nej skončil s jednotkou.
Už vtedy mi bolo jasné, že toto bude boj ala ,,kto z koho " a teda som len skonštatovala, že budem trvať na komisionálnom preskúšaní.
Po tom všetkom boli cca 3 mesiace v kľude a naša nemčinárka začala doslova deptať syna na svojich hodinách. Syn to síce dlho nepovedal, až ku koncu školského roka oznámil, že nemčinárke na ňom doslova všetko vadí, zosmiešňuje ho pred spolužiakmi, ustavične komentuje ako vyzerá, narážala na jeho bledosť, apatickosť, vadili jej dokonca aj krátke nohavice, pretože keď si preložil nohu cez koleno, bolo mu vidno spodné prádlo.
A prišiel deň "D". Po koncoročnej konferencii dal môjmu synovi echo jeden z profesorov, že nemčinárka dala návrh môjmu synovi na trojku z chovania s podmienečným vylúčením zo školy. Údajne mal môj syn na hodine nemčiny hodiť plastovú fľašu. Keď som sa pýtala syna, či to spravil, tak mi odpovedal, že chlapci sa na jej hodine ohadzovali prázdnou fľašou, ale , že on na jej hodinách už ani necekne a sedí ako päť peňazí, že či ho považujem za blázna, že po všetkých tých starostiach by robil voloviny. Na otázku vyučujúcej kto do nej hodil fľašu samozrejme nebolo vinníka, všetci čušali ako partizáni. Ale nemčinárka už mala obeť, koniec roka využila na konferencii na pomstu a to tak úkladnú, že nebyť jedného jej kolegu v zbore, keby syn prišiel s vysvedčením s tak zníženou známkou zo správania, tak ho určite zabijem.
Neostávalo mi nič iné, ako zavolať triednej a žiadať ju vysvetlenie.
V školskom poriadku sa takéto zníženie známky zo správania dáva za 20 - 40 neospravedlnených hodín, vandalizmus, fajčenie v škole a okolí školy, poškodzovanie školského majetku atď. Nehovoriac o tom, že stačí v budúcom školskom roku v podmienke zabudnúť čo i len písanku, žiak zo školy letí. Na moju otázku triednej, čo z toho môj syn vykonal, kedy ma škola vyzvala k návšteve, či nejako písomne upozornila - triedna ostala ticho. Na moju otázku koľko profesorov zdvihlo ruku za takýto trest na konferncii a koľko z týchto profesorov môjho syna učí a pozná a koľko z nich mali so synom nejaký problém opäť ostalo ticho.
Keď som sa pýtala syna, čo chce robiť, tak mi povedal, že on nemôže robiť nič so slovami : ,,mami, som šikanovaný učiteľkou a tento boj jednoducho nemôžem vyhrať ! " Povedal mi, že je zúfalý a už ho nič nebaví, že už nikomu a ničomu neverí.
V živote som sa necítila bezradnejšia a nahnevanejšia zároveň. Napísala som oficiálny list riaditeľovi, že mi musí zdokladovať šetrenie a dokázať, že môj syn je vyvrheľ. V opačnom prípade hneď na druhý deň zavolám do školy médiá a podám trestné oznámenie nielen na vyučujúcu, ale aj na školu. Ešte v ten deň sme sa s riaditeľom stretli a čuduj sa svete, všetko zrazu akosi vyzeralo ináč. Požiadal nás o dva dni na premyslenie ako v danej situácii rozhodne.
Dopadlo to tak, že syn trojku z chovania s podmienečným vylúčením nedostal a tento rok už môjho syna spomínaná učiteľka nemčinu neučí.
Ale tie nervy neprajem nikomu.
Šikana zo strany pedagógov existuje, len sa o nej nehovorí.
Očakáva sa od našich detí úcta k vyučujúcemu, tak prečo aj naše deti nevedia dostať úctu, rešpekt a dôstojnosť zo strany vyučujúceho.

Nebojte sa rodičia ozvať, ale prv než začnete riešiť nepríjemnosti, vypočujte nielen svoje deti, ale aj ich spolužiakov, prípadne požiadajte o pomoc psychológa a pomôžte svojim deťom. Buďte nad vecou a riešte to.
Blankake
15.09.09,10:09
danushka, klobúk dolu, že si to dotiahla do zdarného konca.
Syn má podobný (ale nie až tak šialený) prípad na gympli so svojou angličtinárkou (tiež je slobodná, nemá deti). Nejako si spolu s mojím synom nesadli (on je totiž taký "rebel" - čo si myslí, povie nahlas aj za celú triedu). Nakoniec robil z angličtiny reparát, ale to je aj jeho chyba, pretože on jej hodiny totálne ignoroval. Ona síce má zvláštne vyučovacie postupy, slovíčka im len hovorí v priebehu hodiny, gramatiku nepíše na tabuľu (snáď len výnimočne). Zato im prefotila rôzne pomocné materiály... proste jej štýl vyučovania sa hodí skôr do nejakého kurzu príp. na vysokú školu. Chce od nich veľa, ale dokopy nevedia poriadne nič. Keď som sa na rodičovskom ozvala proti jej štýlu vedenia hodín, tak sa pridali aj ďalší rodičia, ale keď bola potom prizvaná aj táto pani učiteľka, už sa zrazu nikto ku mne nepridal. A samozrejme podľa tejto učiteľky som sa nemala čo ozývať, keďže môj syn stále vyrušuje, nepracuje, nerobí si DÚ... Viem, že majú problém zohnať angličtinárov, takže je to zbytočný boj. Snažím sa synovi vysvetliť, že tú angličtinu sa učí pre seba a nie pre pani učiteľku.
mimaBe
15.09.09,15:57
Takmer rovnaky problem mali znami s dcerou na strednej skole. Boli v koncoch, a tak nas prosili o radu. Poradila som im, a poradim aj tebe. Stazuj sa!!! Na školskej inšpekcii, na odbore skolstva aj na ministerstve. Vsade rozposli rovnaku staznost. Nemusis sa podpisat, aj tak su povinni ju presetrit. Ak sa podpises, musia ti dat vyrozumenie o celej zalezitosti. Rataj ale s tym, ze budu mapovat situaciu nie len medzi ucitelmi, ale aj ziakmi. U znamych to zabralo, a neverim, ze u vas nie. Od vtedy je dcera nasich znamych uspesna, vyrovnana a vyborne sa jej v skole dari. Dufam, ze to zabere aj u vas. Prajem vela stastia.
alaya1
16.09.09,09:05
myslim, ze najucinnejsie je to zverejnit v mediach- a to som ucitelka.
buchač
16.09.09,09:35
Syn má 17 rokov a u spomínanej učiteľky mal v prvom ročníku na strednej škole z nemčiny jednotku, bol jej obľúbencom ospevovaným...V druhom ročníku sa však stalo niečo, čo zmenilo postoj vyučujúcej k môjmu synovi. Chlapci sa na jej hodine ohadzovali s krabičkou šňupacieho tabaku, ktorý patril môjmu synovi. Neviem odkiaľ ho mal, jednoducho pubertiakom sa zachcelo baviť. Po zistení, že tabak patrí môjmu synovi však vyučujúca obvinila môjho syna, že doniesol do školy semtex a obvinila ho z prechovávania drog.

Toto hádam nemyslela vážne , nakoľko to sú dve odlišné veci , ešte som nepočul o prípade , aby niekto šnupal semtex ....veľmi by si neulahodil , obyčajná umelá hmota ...;)

Inak , vôbec nedoniesol drogu , ale maximálne porušil poriadok školy / či ako sa to teraz volá / tým , že doniesol tabakový výrobok ....
To je asi taký priestupok , ako keby doniesol obyčajné Marlborky...

Čo sa týka snups , nie je problém si ho objednať - OFICIÁLNE - na internete ...kontakt samozrejme nedávam ...:cool:

Skúsila by pani pedagogička objednať si ten - SEMTEX - oficiálne ....do 24 hodín jej kukláči dvere vyvalia a byt / barák / na kúsky rozoberú ....;):rolleyes::---:D:cool:
danushka
16.09.09,13:27
Toto hádam nemyslela vážne , nakoľko to sú dve odlišné veci , ešte som nepočul o prípade , aby niekto šnupal semtex ....veľmi by si neulahodil , obyčajná umelá hmota ...;)

Inak , vôbec nedoniesol drogu , ale maximálne porušil poriadok školy / či ako sa to teraz volá / tým , že doniesol tabakový výrobok ....
To je asi taký priestupok , ako keby doniesol obyčajné Marlborky...

Čo sa týka snups , nie je problém si ho objednať - OFICIÁLNE - na internete ...kontakt samozrejme nedávam ...:cool:

Skúsila by pani pedagogička objednať si ten - SEMTEX - oficiálne ....do 24 hodín jej kukláči dvere vyvalia a byt / barák / na kúsky rozoberú ....;):rolleyes::---:D:cool:
Ale áno Juraj, pani profesorka to myslela úplne vážne. Pri šňupacom tabaku sa zatvárila ako pri objave nového kontinentu a pomenovala ho semtexom a aby toho nebolo málo, tak tvrdila, že je to droga. Samozrejme, že sa chlapci poriadne bavili, takto sa zhovadiť dokáže dnes asi máloktorý vysokoškolsky vzdelaný človek. Len sa to akosi potom všetko pani profesorke vymklo z rúk, spadla z koňa a späť do sedla sa chcela všemožne dostať šikanovanám žiaka. Opäť chyba !
Teraz je však zvláštna situácia na škole. Syn mi povedal, že cíti polarizáciu v učiteľskom zbore za a proti...a školu treba dokončiť. Vie, že ,,prdnúť" si už teraz nahlas nemôže a potichúčky tiež nie.

Apropó, keď mi syn povedal, že sa ohadzoval v triede šňupacím tabakom, ja som mu na to povedala : ,,počuj synak, za hlbokej totality môjmu spolužiakovi na ZŠ asi v siedmom ročníku /bolo to pred štvrťstoročím/ poslal ktosi z Ameriky takýto tabak. My sme sa s ním neohadzovali, my sme ho rovno šňupali, namôjdušu, neklamem. Štípalo nás skoro v zadku a rehotali sme sa ako kone. "

Myslíme si, že dnešná mládež nemá nárok na lotroviny tak, ako kedysi my?

PS : prepáčte mi prosím za pár expresív v texte, fat sa mi tam nehodili iné slová;)
buchač
16.09.09,18:53
Ale áno Juraj, pani profesorka to myslela úplne vážne. Pri šňupacom tabaku sa zatvárila ako pri objave nového kontinentu a pomenovala ho semtexom a aby toho nebolo málo, tak tvrdila, že je to droga. Samozrejme, že sa chlapci poriadne bavili, takto sa zhovadiť dokáže dnes asi máloktorý vysokoškolsky vzdelaný človek. Len sa to akosi potom všetko pani profesorke vymklo z rúk, spadla z koňa a späť do sedla sa chcela všemožne dostať šikanovanám žiaka. Opäť chyba !
Teraz je však zvláštna situácia na škole. Syn mi povedal, že cíti polarizáciu v učiteľskom zbore za a proti...a školu treba dokončiť. Vie, že ,,prdnúť" si už teraz nahlas nemôže a potichúčky tiež nie.

Apropó, keď mi syn povedal, že sa ohadzoval v triede šňupacím tabakom, ja som mu na to povedala : ,,počuj synak, za hlbokej totality môjmu spolužiakovi na ZŠ asi v siedmom ročníku /bolo to pred štvrťstoročím/ poslal ktosi z Ameriky takýto tabak. My sme sa s ním neohadzovali, my sme ho rovno šňupali, namôjdušu, neklamem. Štípalo nás skoro v zadku a rehotali sme sa ako kone. "

Myslíme si, že dnešná mládež nemá nárok na lotroviny tak, ako kedysi my?

PS : prepáčte mi prosím za pár expresív v texte, fat sa mi tam nehodili iné slová;)

:---:D:---:D

Dilino a nie pani profesorka ,.... čo by asi urobila , keby som jej do triedy vošiel po veľkej prestávke navrátivší sa z PONORKY / vieš , kde to bolo- je ? / ....na námestí MMM
.... v nálade , samozrejme ....;)

He , donedávna som mal staré zásoby šnupáka , u nás plneného....krabička bola ešte po slovensky / česky / písaná ....podobná , ako od Tic-Tac , biela ...
Slayer666
16.09.09,20:14
Tu je vnutorny poriadok nejakej skoly (predpokladam, ze sa tie poriadky od seba nelisia). Pise sa tam niekde, ze je zakazane nosit tabakove vyrobky do skoly?

http://www.dudva.sk/poriadok.php
Melnick
16.09.09,20:38
To v tomto štáte je žiak úplne bezmocný proti svojvôli učiteľa? A aj rodič?
Musí strpieť ponižovanie? Čo ak sa syn zrúti? Bude potom už neskoro? Prečo by mal odísť inak z veľmi dobrej školy on? Nech ide učiteľka s riaditeľkou.
Riešil z Vás niekto takýto problém? Ako? S akým výsledkom? Ďakujem za každý podnet.

Tak na toto budeš čakať príliš dlho. To sa skôr z nich zrúti Tvoj syn. Neveril by si, ako strašne dokáže zmeniť život dieťaťu jeden vyšinutý učiteľ. Mám jasný dôkaz toho v blízkom susedstve. Dcérin spolužiak od prvej triedy najlepší žiak v triede natrafil na strednej škole na totálneho "pedagóga" a jeho život je zbabraný dodnes. Tiež rodičia nepočúvali radu od nás priateľov , aby dieťa preložili na inú školu.
Chalan má dnes síce kopu vedomostí , je neskutočne dobrý v matematike, ale má iba základné vzdelanie.
Situáciu rieš skôr, ako budeš chodiť so synom po lekároch. Môj názor: radšej ukončená "horšia" stredná škola, ako žiadna "výborná".:)
misoft
21.09.09,19:57
pani profesorka to myslela úplne vážne. Pri šňupacom tabaku sa zatvárila ako pri objave nového kontinentu a pomenovala ho semtexom a aby toho nebolo málo, tak tvrdila, že je to droga
Tak tá "milá" :( pani profesorka by mala okamžite vrátiť svoj profesorský titul, odovzdať diplom. Tým, že verejne vyhlásila že je to semtex (ale nebol), tak sa aspoň okrajom dopustila trestného činu šírenia poplašnej správy, tým, že tvrdila, že doniesol drogy, ale bol to len tabak, tak sa dopustila trestného činu krivého obvinenia.
§ 372

Krivé obvinenie

(1) Kto iného lživo obviní z trestného činu v úmysle privodiť jeho trestné stíhanie, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.
(2) Odňatím slobody na dva roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania,
b) z osobitného motívu, verejne, alebo
c) využívajúc niečiu bezbrannosť, vek, nemoc, neskúsenosť, závislosť alebo podriadenosť.
(3) Odňatím slobody na tri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak činom uvedeným v odseku 1 spôsobí značnú škodu alebo spôsobí iný závažný následok.



Šírenie poplašnej správy

§ 381

(1) Kto úmyselne spôsobí nebezpečenstvo vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva nejakého miesta tým, že rozširuje poplašnú správu, ktorá je nepravdivá, alebo sa dopustí iného obdobného konania spôsobilého vyvolať také nebezpečenstvo, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
(2) Kto správu alebo iného obdobné konanie uvedené v odseku 1 hoci vie, že sú nepravdivé a môžu vyvolať opatrenia vedúce k nebezpečenstvu vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva nejakého miesta, oznámi podniku alebo organizácii, orgánu činnému v trestnom konaní alebo polícii alebo inému štátnemu orgánu alebo hromadnému informačnému prostriedku, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.
(3) Odňatím slobody na dva roky až osem rokov sa páchateľ potrestá ak spácha čin uvedený v odseku 2
a) závažnejším spôsobom konania,
b) verejne, alebo
c) ak spôsobí takým činom vážnu poruchu v hospodárskej prevádzke alebo hospodárskej činnosti podniku, organizácii alebo činnosti štátneho orgánu alebo iný obzvlášť závažný následok.
(4) Odňatím slobody na tri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2 za krízovej situácie.
§ 382

(1) Kto nepravdivú poplašnú správu, hoci vie, že je nepravdivá a môže vyvolať nebezpečenstvo vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva nejakého miesta, oznámi právnickej osobe alebo polícii alebo inému štátnemu orgánu alebo hromadnému informačnému prostriedku, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.
(2) Odňatím slobody na dva roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania, alebo
b) z osobitného motívu.
(3) Odňatím slobody na tri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá , ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním hospodárskej prevádzke alebo hospodárskej činnosti podniku alebo organizácie alebo v činnosti štátneho orgánu vážnu poruchu,
b) a spôsobí ním značnú škodu alebo iný závažný následok, alebo
c) za krízovej situácie.




(Zvýraznenie v textoch citátu sa presne hodí na "ctenú" profesorku).
Keby to bolo ako v USA tak by mohla kľudne "vyfasovať" 6 - 24 rokov (tam sa totiž tresty za niekoľko trestných činov spočítavajú).