saki10
12.09.09,20:09
Potrebujem poradit: je nutne / zo zakona /,aby Rada SVB vyhlasila vybetove konanie ak sa jedna o celkovu zakazku cca 1200 eur, ktora bude hradena z fondu oprav,alebo staci rozhodnutie Rady, ktoru firmu vyberie?
Dakujem za fundovanu odpoved.
Blankake
12.09.09,18:24
Podľa toho, ako to máte uvedené v zmluve o SVB.
Elena Navrátilová
12.09.09,18:28
Potrebujem poradit: je nutne / zo zakona /,aby Rada SVB vyhlasila vybetove konanie ak sa jedna o celkovu zakazku cca 1200 eur, ktora bude hradena z fondu oprav,alebo staci rozhodnutie Rady, ktoru firmu vyberie?
Dakujem za fundovanu odpoved.

Osobne doporučujem urobiť výberové uznesením zo zhromaždenia. Nevidím dôvod aby ste sa zbytočne ako rada, predseda dostali do podozrenia z provízií. Stačí tu trošku čítať a sám si urobíš obraz ako rýchlo sa podozrieva predseda, rada z rôznych provízií, nesprávneho výberu ...
saki10
12.09.09,19:25
V zmluve o SVB len to nemame vyspecifikovane,len to,ze predseda a clenovia Rady nesmu vo vlastnom mene ani na vlastny ucet uzatvarat obchody,ktore suvisia s cinnostou SVB......
..........nehovori tato veta za vsetko???......
Potrebujem vsak jednoznacnu odpoved: Ak to nie je v zmluve o SVB priamo zakotvene,vyhlasit vyber. konanie Rada nie je povinna ??? /ani pri takej pomerne vysokej sume/
Dakujem
Elena Navrátilová
13.09.09,03:52
V zmluve o SVB len to nemame vyspecifikovane,len to,ze predseda a clenovia Rady nesmu vo vlastnom mene ani na vlastny ucet uzatvarat obchody,ktore suvisia s cinnostou SVB......
..........nehovori tato veta za vsetko???......
Potrebujem vsak jednoznacnu odpoved: Ak to nie je v zmluve o SVB priamo zakotvene,vyhlasit vyber. konanie Rada nie je povinna ??? /ani pri takej pomerne vysokej sume/
Dakujem

Nie, nie je rada povinná robiť výberové konanie. Ba práve pri takej vysokej sume. V zmluve SVB resp. v dodatku máte mať určenú výšku v € resp. ešte v Sk do akej výšky môže predseda konať sám do akej výšky po prejednaní s radou a od akej výšky jedine zhromaždenie.
mackoivan
13.09.09,08:32
Rada môže vybrať firmu, len ak ju tým poverí spoločenstvo právoplatným hlasovaním na schôdzi spoločenstva.
V našom dome bola zvolená päťčlenná výberová komisia, v ktorej som bol aj ja. Nebolo mi doručené pozvanie na konanie, jeden člen komisie bol na dovolenke, jeden člen sa vzdal rozhodovania v prospech zostávajúcich dvoch. Vraj bude druhé kolo výberového konania aj na tomto ma predseda nechce. Ak je spoločenstvo rozhádané nepodrží ťa a necháva rozhodovať za seba "snaživých" neporadíš si
Halli
13.09.09,09:06
Rada môže vybrať firmu, len ak ju tým poverí spoločenstvo právoplatným hlasovaním na schôdzi spoločenstva.
V našom dome bola zvolená päťčlenná výberová komisia, v ktorej som bol aj ja. Nebolo mi doručené pozvanie na konanie, jeden člen komisie bol na dovolenke, jeden člen sa vzdal rozhodovania v prospech zostávajúcich dvoch. Vraj bude druhé kolo výberového konania aj na tomto ma predseda nechce. Ak je spoločenstvo rozhádané nepodrží ťa a necháva rozhodovať za seba "snaživých" neporadíš si

Toto je bohužiaľ jeden z príkladov, ako by to v SVB fungovať nemalo, a je to škoda :rolleyes: