Zavrieť

Porady

výberové konanie v SVB

Potrebujem poradit: je nutne / zo zakona /,aby Rada SVB vyhlasila vybetove konanie ak sa jedna o celkovu zakazku cca 1200 eur, ktora bude hradena z fondu oprav,alebo staci rozhodnutie Rady, ktoru firmu vyberie?
Dakujem za fundovanu odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Elena Navrátilová
    saki10 Pozri príspevok
    Potrebujem poradit: je nutne / zo zakona /,aby Rada SVB vyhlasila vybetove konanie ak sa jedna o celkovu zakazku cca 1200 eur, ktora bude hradena z fondu oprav,alebo staci rozhodnutie Rady, ktoru firmu vyberie?
    Dakujem za fundovanu odpoved.
    Osobne doporučujem urobiť výberové uznesením zo zhromaždenia. Nevidím dôvod aby ste sa zbytočne ako rada, predseda dostali do podozrenia z provízií. Stačí tu trošku čítať a sám si urobíš obraz ako rýchlo sa podozrieva predseda, rada z rôznych provízií, nesprávneho výberu ...

    saki10 je offline (nepripojený) saki10

    saki10
    V zmluve o SVB len to nemame vyspecifikovane,len to,ze predseda a clenovia Rady nesmu vo vlastnom mene ani na vlastny ucet uzatvarat obchody,ktore suvisia s cinnostou SVB......
    ..........nehovori tato veta za vsetko???......
    Potrebujem vsak jednoznacnu odpoved: Ak to nie je v zmluve o SVB priamo zakotvene,vyhlasit vyber. konanie Rada nie je povinna ??? /ani pri takej pomerne vysokej sume/
    Dakujem
    Elena Navrátilová
    saki10 Pozri príspevok
    V zmluve o SVB len to nemame vyspecifikovane,len to,ze predseda a clenovia Rady nesmu vo vlastnom mene ani na vlastny ucet uzatvarat obchody,ktore suvisia s cinnostou SVB......
    ..........nehovori tato veta za vsetko???......
    Potrebujem vsak jednoznacnu odpoved: Ak to nie je v zmluve o SVB priamo zakotvene,vyhlasit vyber. konanie Rada nie je povinna ??? /ani pri takej pomerne vysokej sume/
    Dakujem
    Nie, nie je rada povinná robiť výberové konanie. Ba práve pri takej vysokej sume. V zmluve SVB resp. v dodatku máte mať určenú výšku v € resp. ešte v Sk do akej výšky môže predseda konať sám do akej výšky po prejednaní s radou a od akej výšky jedine zhromaždenie.

    mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

    mackoivan
    Rada môže vybrať firmu, len ak ju tým poverí spoločenstvo právoplatným hlasovaním na schôdzi spoločenstva.
    V našom dome bola zvolená päťčlenná výberová komisia, v ktorej som bol aj ja. Nebolo mi doručené pozvanie na konanie, jeden člen komisie bol na dovolenke, jeden člen sa vzdal rozhodovania v prospech zostávajúcich dvoch. Vraj bude druhé kolo výberového konania aj na tomto ma predseda nechce. Ak je spoločenstvo rozhádané nepodrží ťa a necháva rozhodovať za seba "snaživých" neporadíš si

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    mackoivan Pozri príspevok
    Rada môže vybrať firmu, len ak ju tým poverí spoločenstvo právoplatným hlasovaním na schôdzi spoločenstva.
    V našom dome bola zvolená päťčlenná výberová komisia, v ktorej som bol aj ja. Nebolo mi doručené pozvanie na konanie, jeden člen komisie bol na dovolenke, jeden člen sa vzdal rozhodovania v prospech zostávajúcich dvoch. Vraj bude druhé kolo výberového konania aj na tomto ma predseda nechce. Ak je spoločenstvo rozhádané nepodrží ťa a necháva rozhodovať za seba "snaživých" neporadíš si
    Toto je bohužiaľ jeden z príkladov, ako by to v SVB fungovať nemalo, a je to škoda

    výberové konanie v SVB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.