Orim
14.09.09,10:14
http://www.porada.sk/t43239-p12-fotogaleria-obnovy-domov-v-svbckach.html príspevok 118
toto čo som tu videl ma začalo strašiť ešte pred tým ako sme začali aj my zateplovať, ale nikde som sa o tom nedopočul a nevidel to. Teraz je to skutočnosť ale čo s tým?
peton
14.09.09,09:22
Po 16 rokoch nová maľovka na fasádu - myslím, že vcelku prijateľné. Kiežby aj inde tak vydržala. Ten barák bol preto taký aký bol, že stojí takmer vedľa hlavného cestného ťahu a orientácia sever-juh (omývajú dažde) a tomu aj zodpovedal stav. Stálo by za to, keby mta napísal aj koľko ich stála táto obnova.
U iných domov to nemusí vyzerať tak hrôzostrašne, môžu byť pekné snáď aj 20 rokov, veľa závisí od polohy domu.

A keď si to premietnem do bytu, že sa spravidla maľuje raz za 2-3 roky. Takže žiadna panika, myslím, že je to v pohode.
Halli
14.09.09,10:30
Po 16 rokoch nová maľovka na fasádu - myslím, že vcelku prijateľné. Kiežby aj inde tak vydržala. Ten barák bol preto taký aký bol, že stojí takmer vedľa hlavného cestného ťahu a orientácia sever-juh (omývajú dažde) a tomu aj zodpovedal stav. Stálo by za to, keby mta napísal aj koľko ich stála táto obnova.
U iných domov to nemusí vyzerať tak hrôzostrašne, môžu byť pekné snáď aj 20 rokov, veľa závisí od polohy domu.

A keď si to premietnem do bytu, že sa spravidla maľuje raz za 2-3 roky. Takže žiadna panika, myslím, že je to v pohode.

Peťo, viem, že narazím na zástancov zatepľovania, len myslím, že ten priesak sa bude teraz ukazovať častejšie ako za 16 r. :o, bodaj by si mal pravdu, ale ja neverím ani firmám v dnešnej dobe, že si svoju prácu odviedli natoľko zodpovedne, že by nehrozilo aj veľa iných problémov./počula som veľa prípadov ako to robili a aké zákonitosti paropriepustnosti porušili/
Nechcem strašiť, len keď počujem, že v dva roky zeteplenom dome vnútri plesnivie...:rolleyes:...zbytočne budeme polemizovať o nutnosti vetrania, keď tým najdôležitejším po zateplení je šetriť,šetriť a šetriť...no a ako? čo najmenej púšťať teplo von.Darmo budeš vysvetlovať, že vlhký vzduch spotrebuje na vykúrenie ďaleko viacej tepla/energie/...

jedine to ma drži ešte v nádeji, že sa technológia od tej doby zmenila aj materiály,ale všetko ukáže opäť čas...


http://www.trh.sk/nehnutelnosti/byvanie/281/ochrana-pred-vlhkostou-v-nehnutelnostiach
sito
15.09.09,12:19
Vetrať treba, aj prevetrať. Vieme čo?
najag
19.09.09,15:34
Tazko vyslovit nazor podla fotografii, ale myslim si, ze ide o pekne napadnutie mikroorganizmami. Najma na miestach s vacsou vlhkostou. Zda sa mi, ze parapety okien maju kratke nosy, ktore maju byt min. 3 cm a teda voda steka po stene, je to otazka tiez prostredia a orientacie budovy a samozrejme volba materialov fasady. Mame mineralne natery, akrylatove natery, akrylat-silikonove natery, silikatove natery....kazdy ma svoje vyhody a nevyhody, ale dost casto je to vysledok neodborneho zateplovania vratane fasady, bez projektoveho riesenia s riesenymi detailami, so snahou o najlacnejsie zateplenie. Najma pri pouzivani akrylatovych a silikonovych materialov na fasadu je potrebne pouzivat tiez protiplesnove prostriedky. Ale na druhej strane, 16 rokov je poznat aj v oblasti zateplovacich technologii, takze sa ani nedaju skoro kvalitativne porovnat fasadne natery predtym a teraz.